Ρετρό διαφημίσεις οι οποίες σας τρόμαζαν/φόβιζαν

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας tsimisde
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Διαφήμιση του Νίκου Νικολαίδη για την εφημερίδα ΤΑ ΝΕΑ. Είναι λίγο τρομακτικό, το να βλέπουμε έναν κύριο να διαβάζει εφημερίδα σε ένα σκοτεινό δωμάτιο με απόκοσμη μουσική το οποίο έχει παράθυρο με κάγκελα σαν κελί και ξαφνικά ένας τύπος (που τον βλέπουμε σαν σκιά-μπορεί να ήταν και η Αννούλα μεταμφιεσμένη σε άντρα :p) με καμπαρντίνα και καπέλο να μπαίνει μέσα και να χτυπάει τον ανυποψίαστο κύριο με μία εφημερίδα, κάνοντάς τα όλα λαμπόγυαλο στο δωμάτιο, σπάζοντας τα γυαλιά του κυρίου και στο τέλος αν βλέπω καλά ο κύριος έχει κλειστά τα μάτια και είναι σωριασμένος στην καρέκλα (το οποίο δεν ξέρω αν υποδηλώνει ότι πέθανε- από μία εφημερίδα?) Στο τέλος ο εκφωνητής λέει πως αν η εφημερίδα που διαβάζουμε μας καταπιέζει (δηλαδή μας βάζει σε κελί και ένας τύπος με καμπαρντίνα μας πλακώνει με την εφημερίδα?) να διαβάζουμε μόνο ΤΑ ΝΕΑ....

έχει την εισαγωγή απ' το "welcome to the machine" των Pink Floyd!
 
Όντως μου φαίνεται πλέον σουρεάλ και ξεκαρδιστική, αλλά όταν την πρωτοείδα με είχε τρομάξει λίγο, κυρίως επειδή ξεσπά σε ένα περίεργο διαβολικό γέλιο στο τέλος.
 
Ρε παιδιά, θυμάστε μια διαφήμιση yoko choco με ένα παιδί τον Νικ (το θυμάμαι το όνομα) που το κυνηγούσαν κάτι κανίβαλοι; έφερνε λίγο σε Ιντιάνα Τζόουνς η διαφήμιση το λίγο που θυμάμαι (μπορεί να κάνω και λάθος σε αυτό) και ο αφηγητής ήταν λίγο αγχωτικός. Ψιλοτρομακτική διαφήμιση (όχι σαν του Ρολ βέβαια). Το θυμάται κανείς σας. Εκεί γύρω 1988 με 89 πρέπει να ήταν
 
Ρε παιδιά, θυμάστε μια διαφήμιση yoko choco με ένα παιδί τον Νικ (το θυμάμαι το όνομα) που το κυνηγούσαν κάτι κανίβαλοι; έφερνε λίγο σε Ιντιάνα Τζόουνς η διαφήμιση το λίγο που θυμάμαι (μπορεί να κάνω και λάθος σε αυτό) και ο αφηγητής ήταν λίγο αγχωτικός. Ψιλοτρομακτική διαφήμιση (όχι σαν του Ρολ βέβαια). Το θυμάται κανείς σας. Εκεί γύρω 1988 με 89 πρέπει να ήταν
Δεν μου λέει απολύτως τίποτα, κάτσε να κάνω μια γρήγορη αναζήτηση στο youtube...
edit: δεν βρήκα κάτι...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Δεν μου λέει απολύτως τίποτα, κάτσε να κάνω μια γρήγορη αναζήτηση στο youtube...
Φοβάμαι πως δεν υπάρχει youtube. Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις μήπως την ανέβασαν κάπου πρόσφατα
 
Ρε παιδιά, θυμάστε μια διαφήμιση yoko choco με ένα παιδί τον Νικ (το θυμάμαι το όνομα) που το κυνηγούσαν κάτι κανίβαλοι; έφερνε λίγο σε Ιντιάνα Τζόουνς η διαφήμιση το λίγο που θυμάμαι (μπορεί να κάνω και λάθος σε αυτό) και ο αφηγητής ήταν λίγο αγχωτικός. Ψιλοτρομακτική διαφήμιση (όχι σαν του Ρολ βέβαια). Το θυμάται κανείς σας. Εκεί γύρω 1988 με 89 πρέπει να ήταν
Με ιθαγενείς θυμάμαι πιο πρόσφατη διαφήμιση του Μίλκο.. σίγουρα είναι yoko?
 
Είπα να λύσω νωρίτερα ένα σταυρόλεξο (ως διανοητική γυμναστική) και ω, του θαύματος! (Βλέπε φωτο)

IMG_8607.jpeg
Με κυνηγάει!!!
 
Παίζει κι αυτό … λολ…είναι φρέσκο τεύχος ΛΟΛ ΡΟΛ και ξανα ΛΟΛ
Πραγματικά δεν νομίζω ότι ήταν πολύ τυχαίο... αν κρίνω από τα συμφραζόμενα, η Αννούλα εκδίδει το σταυρόλεξο, μετά την αποτυχία της στο promotion του ROL....
 
Πραγματικά δεν νομίζω ότι ήταν πολύ τυχαίο... αν κρίνω από τα συμφραζόμενα, η Αννούλα εκδίδει το σταυρόλεξο, μετά την αποτυχία της στο promotion του ROL....
Προσπαθεί να με προσλάβει στον creepo-όμιλο και της κάνω τη δύσκολη..λολ
Και σου λέει κάτσε να την στοιχειώσω!
 
Πίσω
Μπλουζα