Ρετρό εξαφανισεις

Από όσο γνωρίζω, όχι δεν έχει κανένα ιστορικό ή συμβολικό στοιχείο το συγκεκριμένο σπήλαιο. Στην αρχαιότητα βέβαια, οι άνθρωποι πίστευαν πως τα περισσότερα σπήλαια ήταν κατοικίες του θεού Πανός. Αν θέλεις να το συνδιάσεις έτσι.
liantinis4.gif.jpg
 
Τώρα πλέον έχει μια ιστορία το συγκεκριμένο σπήλαιο, δεν μπορείς να πεις.
 
Τώρα πλέον έχει μια ιστορία το συγκεκριμένο σπήλαιο, δεν μπορείς να πεις.
Αν ήμασταν και στο εξωτερικό θα είχαμε και δεκάδες βιντεάκια με το στοιχειωμένο σπήλαιο του Λιαντινη
 
Η εξαφανιση της πτήσης 19 στο τρίγωνο των Βερμούδων, το θέμα είναι πως και το αεροπλάνο που έφυγε μετά προς αναζήτηση της 19 , είχε αυτή την τυχη
 
Η εξαφανιση της πτήσης 19 στο τρίγωνο των Βερμούδων, το θέμα είναι πως και το αεροπλάνο που έφυγε μετά προς αναζήτηση της 19 , είχε αυτή την τυχη
Update, βρέθηκε το αεροπλάνο, 75 χρόνια μετα
 
Eιδικά για το τρίγωνο των βερμόυδων το 1980 και μέχρι το 1995, έδινε και έπαιρνε με μυθιστορήματα και έρευνες για μυστήρια φαινόμενα. Βέβαια με το βάθος του χρόνου καταρρίπτονται μύθοι αφού ανακαλύπτονται στοιχεία όπως στο παραπάνω βίντεο.

Πάντως έχω κοντέψει να χαθώ μέσα δαιδαλώδες σπήλαιο (με παρέα) 2 φορές (σε διαφορετικά σπήλαια) και μια φορά σε πυκνό δάσος. Χάσαμε την διαδρομή και δεν γνωρίζαμε που πηγαίναμε, αλλά μετά από λίγο βρήκαμε την άκρη ευτυχώς.
 
Eιδικά για το τρίγωνο των βερμόυδων το 1980 και μέχρι το 1995, έδινε και έπαιρνε με μυθιστορήματα και έρευνες για μυστήρια φαινόμενα. Βέβαια με το βάθος του χρόνου καταρρίπτονται μύθοι αφού ανακαλύπτονται στοιχεία όπως στο παραπάνω βίντεο.

Πάντως έχω κοντέψει να χαθώ μέσα δαιδαλώδες σπήλαιο (με παρέα) 2 φορές (σε διαφορετικά σπήλαια) και μια φορά σε πυκνό δάσος. Χάσαμε την διαδρομή και δεν γνωρίζαμε που πηγαίναμε, αλλά μετά από λίγο βρήκαμε την άκρη ευτυχώς.
Yπαρχει επιζών πιλότος που εξαφανίστηκε για λίγο στο τρίγωνο, είπε πως μπήκε σε ένα μαύρο σύννεφο τεράστιο με σκοτάδι παντού. Εδώ πάνω αναλύετε τι περίπου επιστημονικά είναι αυτό;
 
https://menshouse.gr/sires-tenies/1...toy-netflix-gia-tin-pio-mystiria-figoyra-ever
Κανονικά τώρα ο Κούπερ αν ζει θα έπρεπε να βγει να μιλήσει, νομίζω πως το έγκλημα του θα πρέπει να έχει παράγραφει τόσα χρόνια. Μετά θα ήταν φοβερή μαρτυρία να μάθουμε πως ξέφυγε και επέζησε σε μια ζούγκλα στην μέση του πουθενά και αν έζησε την ζωή που ονειρευόταν .
 
Ζούγκλα? Ξέρω μόνο τις γενικότερες γραμμές της ιστορίας, αλλά αν η πτήση ήταν μεταξύ Portland και Seattle πώς φτάσανε σε ζούγκλα?
 
Ζούγκλα? Ξέρω μόνο τις γενικότερες γραμμές της ιστορίας, αλλά αν η πτήση ήταν μεταξύ Portland και Seattle πώς φτάσανε σε ζούγκλα?
Βρε συ δεν ξέρω που έπεσε ακριβώς, εσύ ξέρεις καλύτερα δηλ.δεν έπεσε σε δάσος; Να σε ρωτήσω επίσης αν σήμερα, ομολογήσει ποιος είναι @elephadas θα εκτίσει ποινή; Σήμερα θα είναι ηλικιωμένος. Γιατί στην Αμερική υπάρχουν σίριαλ κιλλερς φοβεροί και τρομεροί. Αυτός λεφτά έφαγε( ούτε ο πρώτος , ούτε ο τελευταίος) μέσω αεροπειρατείας και ευτυχώς δεν άνοιξε μυτη , θα μπορούσαν να είχαν εξελιχθεί βεβαίως και άσχημα τα πράγματα αλλά δεν νομίζω πως πήγε για να σκοτώσει . Και αφού τίποτα κακό δεν συνέβη θα έπρεπε να μιλήσει τόσα χρόνια.
 
Δάσος ναι, αλλά υπάρχει, αλλά συνήθως όταν λέμε ζούγκλα εννοούμε τροπικό παρθένο δάσος.

Δεν ξέρω τι ισχύει για παραγραφή αλλά κάθε τόσο διαβάζουμε πως πιάνουν ανθρώπους που καταζητούνται για δεκαετίες και τους μπουζουριάζουνε. Εξαρτάται υποθέτω από το έγκλημα για το οποίο κατηγορούνται, από το ποιος τους κυνηγάει, ποιες πολιτείες εμπλέκονται κλπ κλπ. Με τόσα διαφορετικά στρώματα κυβερνήσεων, αστυνομίες και περίπλοκες νομικές διαδικασίες που έχουν οι ΗΠΑ δεν βγάζεις άκρη.
 
Δάσος ναι, αλλά υπάρχει, αλλά συνήθως όταν λέμε ζούγκλα εννοούμε τροπικό παρθένο δάσος.

Δεν ξέρω τι ισχύει για παραγραφή αλλά κάθε τόσο διαβάζουμε πως πιάνουν ανθρώπους που καταζητούνται για δεκαετίες και τους μπουζουριάζουνε. Εξαρτάται υποθέτω από το έγκλημα για το οποίο κατηγορούνται, από το ποιος τους κυνηγάει, ποιες πολιτείες εμπλέκονται κλπ κλπ. Με τόσα διαφορετικά στρώματα κυβερνήσεων, αστυνομίες και περίπλοκες νομικές διαδικασίες που έχουν οι ΗΠΑ δεν βγάζεις άκρη.
Γίνεται αναπαράσταση παραπάνω, την κάνει ένας νεαρός βέβαια σε πολύ καλές θερμοκρασίες περιβάλλοντος με το ίδιο ακριβώς τυπου βινταζ αλεξίπτωτο του Κούπερ . Μπορεί να έπεσε και σε λιμνη η ποτάμι. Είχε πολύ κακό καιρό εκείνη την μέρα. Αν ζει σήμερα είναι πάνω από ενηντα. Τι θα πάθει; Άνθρωπος δεν έπαθε κακό οκ χρήμα έφαγε μόνο αν επέζησε τελικά.
 
Τελευταία επεξεργασία:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Jimmy_Hoffa
Έχει δει κανείς τον Ιρλανδό; Νομίζω πως λύνει το μυστήριο αν αυτά που δείχνει είναι αλήθεια. Ο άνθρωπος έχει συγχωρεθεί χρόνια τώρα μονάχα που δεν βρίσκουν την σωρό του
 
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Jimmy_Hoffa
Έχει δει κανείς τον Ιρλανδό; Νομίζω πως λύνει το μυστήριο αν αυτά που δείχνει είναι αλήθεια. Ο άνθρωπος έχει συγχωρεθεί χρόνια τώρα μονάχα που δεν βρίσκουν την σωρό του
Εξαιρετική ταινία.
Είναι σχεδόν σίγουρο για όσους ερευνητές έχουν ασχοληθεί κατά καιρούς με την υπόθεση , πως ο Χόφα έπεσε θύμα των "φίλων " του. Το μόνο μυστήριο είναι που θάφτηκε ( αν και λέγεται πως κατέληξε σε πρέσα για παλιοσίδερα )...
 
Εξαιρετική ταινία.
Είναι σχεδόν σίγουρο για όσους ερευνητές έχουν ασχοληθεί κατά καιρούς με την υπόθεση , πως ο Χόφα έπεσε θύμα των "φίλων " του. Το μόνο μυστήριο είναι που θάφτηκε ( αν και λέγεται πως κατέληξε σε πρέσα για παλιοσίδερα )...
Έχω δει την άλλη του 92' με τον Ντε Βίτο και τον Νίκολσον, δίνει άλλη εκδοχή στο τέλος, ο εκτελεστής είναι αγνωστος. Στον Ιρλανδό που δεν το έχω δει , δείχνει περισσότερες λεπτομέρειες. Μάλλον δεν θα βρεθεί ποτέ αν ισχύει αυτό που λες, αδίκως ψάχνουν κάθε τόσο.
 
https://www.google.com/amp/s/www.nytimes.com/2019/11/14/arts/music/jim-sullivan.amp.html
Η μυστηριώδης εξαφάνιση ενός τραγουδοποιού ο οποίος είχε γράψει ένα τραγούδι ότι βρίσκεται στην έρημο και τον απαγάγουν εξωγήινοι μετά από πέντε χρόνια εξαφανίζεται ο ίδιος σε έρημο της Σάντα Ρόζας . Κανείς δεν έμαθε ποτέ τι εγινε
 
Πίσω
Μπλουζα