Ρετρό καλλιστεία

Πάντως, πραγματικά σε αυτά τα τελευταία τριάντα χρόνια, έχουν αλλάξει πολύ τα standards. Μιλάμε ότι εδώ οι περισσότερες κυρίες είναι κάτω του μετρίου. Τι να πρωτοθαυμάσω? Το 2, το 7, το 10, το 12? Μαμά μου! Τα τελευταία χρόνια, έχει ανέβει πολύ ο πήχυς. Έχουν στεφθεί πολύ ωραία κορίτσια, με πολύ ωραία σώματα. Θα μου πείτε, "Εσύ είσαι ωραιότερη?" Όχι, ρε παιδί μου, αλλά δε θα έβγαινα στα καλλιστεία. Ξέρω τι μου γίνεται. Εδώ έτσι όπως βλέπω τη φωτό, είναι πάρε τη μία και βάρα την άλλη.
 
Ένα αφιέρωμα της Μηχανής του Χρόνου σχετικά με τα επεισοδιακά καλλιστεία του 1975. Και ένα bonus - track από την παρουσία του Πασχάλη στο On the rocks στη Βάρκιζα στην ταινία "Ο καβαλάρης των FM STEREO" (1986) όπου ερμηνεύει το Παραδώσου λοιπόν. Ποια η σχέση με τα καλλιστεία του 1975; Μία εκ των υποψηφιων η Γεωργία Μπελιμπασάκη ή Τζο Γουίλιαμς συμμετέχει στο τραγούδι κάνοντας φωνητικά, μαζί με τη Λίτσα Γιαγκούση.

 
Τελευταία επεξεργασία:
Την ιδια απορια με την Καθημερινη εχω κι εγω:

Πως εξελεγη η δις Διπλαρακου Μις Ευρωπη του 1930. :diablotin:
 
Έβαλα στην αναζήτηση 'European women 1930' και έπαθα σοκ!

Τρόμαξα με την γυναικεία (Μπρρ.. ) ομορφιά της εποχής.. :unsure:

Βρήκα και ένα πολύ ωραίο αφιέρωμα στη μόδα του 1930..

 
Τελευταία επεξεργασία:
Πανεμορφη ασυζητητι, αλλα πιστεψε με, το ωραιοτερο κομματι του εαυτου της ειναι η καρδια της.
 
Πανεμορφη ασυζητητι, αλλα πιστεψε με, το ωραιοτερο κομματι του εαυτου της ειναι η καρδια της.

Συμφωνώ απόλυτα. Έχει περάσει 40 κύματα στη ζωή της. Είχε αναφέρει η ίδια και σε διαφορα ρεπορτάζ στην τηλεόραση.

Παρόλα αυτά παρέμεινε γλυκιά και αυθεντική ψυχή.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Έβαλα στην αναζήτηση 'European women 1930' και έπαθα σοκ!

Τρόμαξα με την γυναικεία (Μπρρ.. ) ομορφιά της εποχής.. :unsure:

Βρήκα και ένα πολύ ωραίο αφιέρωμα στη μόδα του 1930..

Μα οι γυναίκες που δείχνει το άρθρο είναι όοοοοολες ωραιότερες από την Διπλαράκου. Ακόμα και τα σκίτσα. :p
 
Πολυ ωραια η διαφημιση @Wally και νομιζω πως τη βλεπω πρωτη φορα.
Κι εγω με τη σειρα μου βαζω μια φωτογραφια της Κορινας που ξερω οτι σου αρεσει.

1632987873388.jpeg
 
1972 και Νανσυ Καπετανακη.
η νανσυ επαιξε σε 2 ελληνικες ταινιες το 1974 στο οκ φιλε και στην ερωτικη περιπετεια αγουρη σαρκα με τον παυλο λιαρο ασχοληθηκε και ενα διαστημα με το τραγουδι εχει προφιλ προσωπικο στο φεις μπουκ
 
η τινα σουντρη ενα πραγματικα ομορφο και ταλαντουχο κοριτσι περασε για λιγο απο το σινεμα και ασχοληθηκε και με το τραγουδι σημερα παραμενει το ιδιο κουκλα και ευτυχισμενη μαμα και ειχε ασχοληθει και με τα πολιτικα
 

Γωγώ Ατζολετάκη​


 
Πίσω
Μπλουζα