Ρετρό καλλυντικά

Και βέβαια, ο Χάρυ Κλυν είχε κάνει και την παραλλαγή της διαφήμισης του "Καμάι", αλλάζοντας το πρώτο γράμμα και τοποθετώντας στη θέση του ένα δίψηφο σύμφωνο, που δεν γράφεται εδώ.
 
στο 4.00 λεπτο ,ο χαρρυ εκανε το προιον αθανατο... :D
 
Τελη 70s εως και μεσα 80s ο Κλυν ειχε μια διαβολεμενη εμπνευση.

Ντον, επικο το video
 
Ρε παιδια, μια με το "Τζονσον και Τζονσον οχι πια δακρυα", μια με το Camay και τον Χαρυ Κλυν, πρεπει να ειμαι πολυ ρετρο εεεεε.... Καθε καλοκαιρι παντα κουβαλαω αυτα τα σαπουνια απο την Ελλαδα!!! :D

Κουφο ε;8)
 
Καθόλου κουφό, αγαπητή Αναστασία. Απλώς είσαι και εσύ Ρετρομάνιακ.
 
Να ναι αραγε αυτο το μυστικο της νεοτητας Stakovios; :)

Εχω και τα σαπουνια Κλεοπατρα, και το Fa, το οποιο και τελειωσα.8)

Μαλλον ειχα πεσει θυμα των πρωτοποριακων, για την εποχη τους, διαφημισεων με μοιραιες γυναικες! :D Ηθελα κι εγω να γινω ετσι μοιραια οταν μεγαλωνα.

Ακομα μαλλον πλενομαι με αυτα μπας και το καταφερω!!! :xm:
 
η ρετρο κρεμα σωματος cremedas kυκλοφορει ακομη
 
Αναστασια είπε:
Οχι οχι δεν επιτρεπεται Penny μου! Αφου λες οτι υπαρχει καποιο e-Shop, θα το βρω δεν υπαρχει τοτε περιπτωση! Ευχαριστουμε για την φωτογραφια και που μας την θυμισες! :)
Αναστασία μου, μην ψάξεις να την βρεις, θα σου στείλω εγώ μια μικρούλα, να την έχεις να θυμάσαι εκείνες τις καλές εποχές! :flower: Την φόραγε η μαμά μου και της την έχω πάρει χριστουγεννιάτικο δώρο δυο-τρεις φορές! Οποτε τη βλέπει συγκινείται!

Μια ρετρό αντρική κολώνια που νομίζω ότι κυκλοφορεί ακόμα (τουλάχιστον κυκλοφορούσε μέχρι πριν 2-3 χρόνια) είναι και η BRUTT! Μου άρεσε πολύ η μυρωδιά της και ήταν κλασικό χριστουγεννιάτικο δώρο για τον μπαμπά!

Το αφρόλουτρο badedas κυκλοφορεί άραγε ακόμη?? :xm:

Εμείς στο χωριό αγοράζαμε και χύμα κολώνια από ένα ψιλικατζίδικο. Αυτές οι κολώνιες ήταν πολύ βαριές και μερικές μύριζαν πολύ άσχημα! :(
 
Μα να μην μπορουμε να πουμε μια αποψη και αμεσως να πεταγεται η Mytinyworld μας, με το προιον ετοιμο;;; :eek: o_Oo_O Tι ειν' τουτο ωρε; :flower: Θα αυτολογοκρινομαι απο εδω και στο εξης. :xm:

Οντως η cremedas ειναι και αυτη μια κλασικη αξια Λορενα μου. Καπου την εχει παρει το ματι μου.

Και το badedas υπαρχει ακομα! Διαφημιση απο 1989 Ιταλια.

http://www.youtube.com/watch?v=mIejDHKLOqE
 
Το Badedas στην ελληνική διαφήμιση είχε χαρακτηριστική μουσική με ένα τραγούδι που έλεγε: "Αχά! Αχά!" (καμία σχέση βέβαια με το συγκρότημα των Α-ha... :) Αλήστου μνήμης και τα συνθήματα στις διαφημίσεις της κολόνιας Λα Τίπα ("Τραβάει τους άνδρες από τη μύτη!") και του Ίμπαλς (με το νεαρό would-be ζευγάρι και το "αν κάποιος σας χαρίσει ξαφνικά λουλούδια, είναι γιατί τον άγγιξε η μυρωδιά του Impulse!)
 
Ναι, ναι! Και στη Ιταλια το 80, απο οτι βλεπω στο youtube, το σλογκαν του impulse με τον κλεπτομανη των λουλουδιων που τον αγγιξε το αρωμα, ηταν ακριβως το ιδιο!

http://www.youtube.com/watch?v=nsIzxR0yXVw
 
stakovios είπε:
Το Badedas στην ελληνική διαφήμιση είχε χαρακτηριστική μουσική με ένα τραγούδι που έλεγε: "Αχά! Αχά!" (καμία σχέση βέβαια με το συγκρότημα των Α-ha... :)
κάπου είχα διαβάσει πρόσφατα ότι η ίδια μουσικούλα είχε σφραγίσει μια διάσημη παλιότερα διαφημιστική καμπάνια σκαραβαίου της VW?

άσχετο αλλά μήπως μπορεί κανείς να μου πει αν Clairol Herbal = orzene στα σαμπουάν?
 
Clemence είπε:
άσχετο αλλά μήπως μπορεί κανείς να μου πει αν Clairol Herbal = orzene στα σαμπουάν?
Αυτο που λες.. θυμαμαι αμυδρα την διαφημιση : μια κοπελα που χτενιζε τα μακρια βρεγμενα της μαλλια που ηταν γεματα με λουλουδια.

Αμεσως μετα μας εδινε την εικονα του σαμπουαν, που ηταν πρασινο υγρο (διαφανο το μπουκαλι) και την ζωγραφιστη εικονα της κοπελας με τα λουλουδια στα μαλλια.

Νομιζω ειναι το γνωστο herbal Essences που αλλαξε συσκευασια δυο φορες απο τοτε
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λορένα είπε:
Αυτο που λες.. θυμαμαι αμυδρα την διαφημιση : μια κοπελα που χτενιζε τα μακρια βρεγμενα της μαλλια που ηταν γεματα με λουλουδια.
Αμεσως μετα μας εδινε την εικονα του σαμπουαν, που ηταν πρασινο υγρο (διαφανο το μπουκαλι) και την ζωγραφιστη εικονα της κοπελας με τα λουλουδια στα μαλλια.

Νομιζω ειναι το γνωστο herbal Essences που αλλαξε συσκευασια δυο φορες απο τοτε
σωστα λουζομουν με αυτο
 
Θυμάμαι ότι όταν πρωτοείδα τα σαμπουάν Μιλκ εντ Χάνεϊ σε διαφήμιση (νομίζω το σλόγκαν ήταν ''Μην το πιείτε λουστείτε¨") έλεγα ότι δεν θα είναι καλό, γιατί τα μαλλιά θα κολλάνε! :p
 
Το "μην το πιείτε, λουστείτε" ήταν σλόγκαν για το σαμπουάν μπύρας...
 
Νομιζω η κοπελα με τα μακρια μαλλια και το πρασινο μπουκαλι ηταν το Τιμοτει...
 
λοιπον, δικιο εχετε για το herbal αλλα το ''μήν το πιειτε, λουστειτε'' ηταν σιγουρα για σαμπουαν μπυρας, και σημερα μπυρας ειναι το orzene γι΄αυτο και εκανα τον συνειρμο #) αλλα δεν ειναι το ιδιο :(
 
Πίσω
Μπλουζα