Ρετρό ποτο-καταστάσεις !

Μπύρα ΦΙΞ (FIX)

Fix.jpg


Λικέρ BOLS (Από τη διαφήμιση σε περίοδο Χριστουγέννων...τώρα στις γιορτές χαρίστε BOLS)

Το παλιό μπουκάλι της FANTA

Fanta_Bottle.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωχ, δεν το θυμαμαι καθολου αυτο το παλιο μπουκαλι :what:
 
7 Up. Tο διάφανο είναι στύλ!
 
Τι να σας τρατάρουμε; Θέλετε μια σουμάδα; Νομίζω ότι υπήρχε σε κάθε σπίτι τη δεκαετία του 70. Επίσης τότε κυκλοφορούσε το κρασί Πλάκα, πριν δηλαδή τη ρετσίνα Κουρτάκη... ρετσίνα κουρτάκη, κάθε μέρα γιορτή-θυμάστε το τραγουδάκι;
 
geoanas είπε:
Το παλιό μπουκάλι της FANTA
Fanta_Bottle.jpg
εχω τετοιο μπουκαλι σε αριστη κατασταση..για πολλα χρονια ,απλα δεν το πεταξα..μετα αποφασισα οτι ειναι ..κολλεκτορς αιτεμ οπως λενε οι νεοελληνες..DOKKEN ο βαρβαρος
 
don,συλλέγεις πολλά πράγματα τελικά απ' ότι καταλαβαίνω,ε ;
 
ειμαι μονομανης..τι να κανουμε!τα τελευταια χρονια ομως τεινω να ξεχασω καθε τι αλλο και αρεσκομαι να συλλεγω χαμογελα απο την μικρη βαρβαρη ΝΤΟΚΚΕΝουλα..ΥΓ δοξαζω το Θεο που δεν ειχα αυτο το σαρακι με ..υπολογιστες.μενω ακομα και γω,σημερα καταπληκτος,ριχνωντας κλεφτες ματιες στα σχετικα θρεντς του φορουμ για τα"αρχαια" PC..μα το Δια θα ταν φοβερο κολλημα..α ναι, εγω ο ΒΑΡΒΑΡΟΣ κλπ κλπ..
 
B52 κανείς βρε παιδιά;
 
Gryzor είπε:
B52 κανείς βρε παιδιά;
Πωπω αηδία! Θυμάμαι κάτι πάρτυ που τα φτιάχναμε και τους βάζαμε φωτιά. Τόσα λικέρ μαζί...ότι χειρότερο. Πριν καμιά δεκαριά χρόνια (βλέπε: σχετικά πρόσφατα) πέτυχα κάτι κοπέλες που το έπιναν ακόμα. Φαντάζομαι ότι θα έχει εκλείψει πλέον.

Δυστυχώς έχω πιει και σχεδόν όλες τις άλλες ρετρό αηδίες που έχουν αναφερθεί (όπως rosso antico και το χειρότερο ουίσκυ ever το VAT 69) εκτός από το Batida De Coco το οποίο δεν παλευόταν με τίποτα. Εξάλλου έγινε της μοδός λόγω του τραγουδιού (προφανώς της κόλλαγε η ομοιοκαταληξία της Αρλέτας) όπως και οι Σευχέλλες. Και τα δύο υπερεκτιμημένα. :)

Άλλη "βλακεία" ήταν η Τεκίλα Μπουμ Μπουμ. Σφηνάκι τεκίλας με sprite που το χτύπαγες με δύναμη στο τραπέζι για να αφρίσει και το έπινες. Μερικά τέτοια σε "έστελναν".
 
asikamin είπε:
ρε γαμώτο δε βρίσκω τη σκηνή με το Μουστάκα να παραγγέλνει ποτό , στο "Ροζ γάτο"...όλα τα λεφτά!

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=lQ0Eji0kNpA]YouTube - MOUSTAKAS - ROZ GATOS DISCO

στο 0:28

καθόλου καθαρό βίντεο όμως
 
Το MALIBU υπάρχει ακόμα ;

Malibu-main_Full.jpg
 
...και βασιλεύει!
 
Και κάτι κοκτέηλς θυμάμαι...

Καμικάζι & Καληνύχτα (το οποίο Καληνύχτα νομίζω ήταν η ελληνική έκδοση του Long Island)
 
Στο κλεφτρόνι και τζέντλεμαν ο Παύλος Ευαγγελόπουλος πίνει.. νες φραπέ σε κολωνάτο ποτήρι με ψηλό καλαμάκι.Πεθαίνω στα γέλια κάθε φορά που το βλέπω.Από ποτά επίσης screwdriver που έπινε ένας φίλος..
 
exetlaios είπε:
Το MALIBU υπάρχει ακόμα ;
Malibu-main_Full.jpg
εννοειται! Και το πινω καθε καλοκαιρακι με χυμο ανανα. Ναι ξερω ειναι λιγο φλωρικο αλλα το γουσταρω με τρελλα!

Το κοκταιηλ Blue Lagoon επισης ηταν απο τα αγαπημενα μου αν και σε εστελνε αδιαβαστο
 
joe είπε:
Ναι ξερω ειναι λιγο φλωρικο αλλα το γουσταρω με τρελλα!
Θυμάμαι μια φορά πήγαμε με κάτι φίλους σε ένα μπαράκι.

Οπότε παίζεται ο εξής διάλογος :

Μπάρμαν : Τι θα πάρετε παιδιά ;


Φίλος Α : Ένα Southern.



Φίλος Α : Ένα Dewars.



Φίλος Α : Ένα Johny.



Φίλος Α : Ένα Famous.



Εγώ : Ένα Malibu !


Έφαγα το κράξιμο της αρκούδας και από τότε το έκοψα το Malibu ! :(
 
"Λοιπόν μας φέρνεις δύο "Θείες Μαρίες" και την κάνεις" λέει το "ομορφόπαιδο" του σχολείου στον Τάσο Προύσαλη, που φιλοξενεί στο σπίτι του αυτόν και την (παρθένα) κοπέλα του, κόρη του Λυκειάρχη! Σε λίγο πλακώνει και Στηβ Ντούζος για μάτι!

Τhia Maria λεμε!!!
 
exetlaios είπε:
Θυμάμαι μια φορά πήγαμε με κάτι φίλους σε ένα μπαράκι.Οπότε παίζεται ο εξής διάλογος :

Μπάρμαν : Τι θα πάρετε παιδιά ;


Φίλος Α : Ένα Southern.



Φίλος Α : Ένα Dewars.



Φίλος Α : Ένα Johny.



Φίλος Α : Ένα Famous.



Εγώ : Ένα Malibu !


Έφαγα το κράξιμο της αρκούδας και από τότε το έκοψα το Malibu ! :(
Εδω δεν εχω κωλωσει να το παραγγειλω σε μεταλ στεκι, σιγα μην το εκοβα κιολας :cool: .

Για την ιστορια... δεν ειχαν και ηπια μπυρα....
 
Από τα ρετρό που αναφέρθηκαν:

Το Malibu μου αρέσει πολύύύύ...το πίνω συχνά..

Batida de coco έχω χρόνια να πιω...αλλά μπορεί να πάρω κανένα μπουκάλι από το σούπερ μάρκετ..

Χρόνια έχω να πιω και Rosso Antico..αλλά θυμάμαι κι αυτό ωραίο είναι..

Βερμούτ να δούμε πού θα βρω...δεν πρέπει να ήταν άσχημο ποτό!!
 
Πίσω
Μπλουζα