Ροφήματα σοκολάτας (κακάο, κ.λπ.)

Με τη πρώτη ματιά ΑΠΟΡΡΙΠΤΩ την OVALTINE και το HEMO (ξενόφερτες προσπάθειες για να πιούμε κάτι ποιοτικό. Ε όχι!)

Αν και τα CARNATION & DOLCA είναι τα προϊόντα που κυκλοφορούσαν ευρέως όταν ήμουν μικρός η γεύση τους δεν μου άρεσε. Το N'JOY κυκλοφόρησε όταν ήμουν φοιτητής (αρχές '90s) και είχε την καλύτερη γεύση από όλα.

Για το γευστικά και ποιοτικά απαράδεκτο MILKO θα πω ότι άξιζε μόνο για τον "μαγικό" συνδυασμό με τυρόπιτα!

Τα CAOTONIC & NESQUIK πέρασαν και δεν ακούμπησαν.
 
σοκολατούχο γάλα Μίλκο μαζί με κρουασάν, ωραίος συνδυασμός έτσι;
 
Δεν πίνω πια σοκολατούχα ροφήματα, i'm too old for this s...t
Δεν έπινα γάλα και ροφήματα τα τελευταία 35+ χρόνια!
Από φέτος ξεκίνησα να ζεσταίνω γάλα με σοκολάτα (Γιώτης και STARBUCKS) τις ημέρες που πάω στο σκακιστικό μάθημα. Είναι μια απόλαυση!
 
Δεν πίνω πια σοκολατούχα ροφήματα, i'm too old for this s...t.

Δεν με νοιαζουν εμενα τα χρονια που περνουν. Ακομα παιδικες συνηθειες εχω.
Πινω τονους γαλα καθε μερα, και σε εποχες που δεν κανω διαιτα, τρωω μερεντες, μπισκοτα και γαριδακια. :)
 
Δεν με νοιαζουν εμενα τα χρονια που περνουν. Ακομα παιδικες συνηθειες εχω.
Πινω τονους γαλα καθε μερα, και σε εποχες που δεν κανω διαιτα, τρωω μερεντες, μπισκοτα και γαριδακια. :)
Γαριδάκια και εγώ, τα έξτρα που έχουν και το στρογγυλό μέσα :lol:
Δεν γίνεται να παρακολουθήσω ταινία χωρίς αυτά.
 
Απο οσα ανεφερες, μονο τα Hemo, Milko, N'Joy και Caotonic ειναι ελληνικα. :fafoutis:

Να κερασω ενα Dolca, φρεσκο φρεσκο. Ειναι λιγο ακριβο, αλλα μια ζωη την εχουμε! :D

Προβολή συνημμένου 271375Προβολή συνημμένου 271376Προβολή συνημμένου 271377Προβολή συνημμένου 271378Προβολή συνημμένου 271379

Αμα κάποιος ανοίξει αυτό το κουτί θα βγει απο μέσα το πράσινο φαντασματάκι απο τους Ghostbusters!
 
Τελευταία επεξεργασία:
σοκολατούχο γάλα Μίλκο μαζί με κρουασάν, ωραίος συνδυασμός έτσι;
Βασικά μίλκο με κρουασάν ή τυρόπιτα πότε δεν με πείραξαν. Μύθος ότι θα πας κατευθείαν στην τουαλέτα.
 
Βασικά μίλκο με κρουασάν ή τυρόπιτα πότε δεν με πείραξαν. Μύθος ότι θα πας κατευθείαν στην τουαλέτα.

Ούτε και μενα φιλε! Μετά τρώγαμε και πατατάκια! Η τέλεια καφριλα!!! :fafoutis:

Αν όμως πιείς αυτό (που είχε μέσα μέλι και Βίνι) και έτρωγες μαζί και μια ζεστή τυρόπιτα τότε όλα είναι πιθανά ακόμα και το ταξίδι στο διάστημα μαζί με την λεκάνη της τουαλέτας!!! :icon_lol:
 
Τελευταία επεξεργασία:
πάω στο σκακιστικό μάθημα.

Τι λες τώρα... Μου κάνεις την χάρη σε παρακαλώ όταν μπορέσεις να ανοίξεις ένα σκακιστικό νήμα στον τομέα "Επιτραπέζια" και να τα λέμε εκεί, και για τα παλιά (Κασπάροφ εναντίον του Deep Blue) και για τα νέα (ότι με ξεφτιλίζει το Stockish level 6); Ευχαριστώ.
 
Τι λες τώρα... Μου κάνεις την χάρη σε παρακαλώ όταν μπορέσεις να ανοίξεις ένα σκακιστικό νήμα στον τομέα "Επιτραπέζια" και να τα λέμε εκεί, και για τα παλιά (Κασπάροφ εναντίον του Deep Blue) και για τα νέα (ότι με ξεφτιλίζει το Stockish level 6); Ευχαριστώ.
Εγένετο νήμα!

https://retromaniax.gr/threads/ΣΚΑΚΙ.31054/
 
Πίσω
Μπλουζα