[ΣΥΖΗΤΗΣΗ] Αναζήτηση κάρτας γραφικών.

Δεν εμελλε να χαρω την 7600 GS τελικα....

Προεκυψε ελαττωματικη και επεστραφη στον ιδιοκτητη της.....
 
Μα αφού έχει ακόμα εγγύηση , γιατί δεν τη δίνεις για rma?

Τέσπα, και ΄γω είμαι στη πρίζα τώρα να πάρω τη χ1950 pro agp ~ 250E.

Σκέφτηκα ότι είναι κρίμα ,τα 300 ευρώ για abit ic7max3 και άλλα 300 για corsair μνήμες ,που έσκασα όταν πήρα το μηχάνημα!

Θα περάσω σε pcie και ddr2 ή 3 ,τα Χριστούγεννα ,πλατφόρμας θέλοντος.

Το μόνο κόλλημα είναι ότι θέλω 512 και όχι sapphire ή gecube ή μια κινέζικη που φέρνει το [edit].
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το μονο καλο ειναι οτι ο πωλητης δεσμευτηκε οτι ως ελαχιστη αποζημιωση για την ταλαιπωρια μου,θα μου φερει συντομα,στα ιδια χρηματα μια.....7600 GT AGP!!

Αντε να δουμε....
 
Παραλιγο να τσιμπουσα χτες μια Albatron 7800 GS απο ενα αλλο παλικαρι για 99 ευρω,αλλα τελευταια στιγμη βρεθηκε ατομο που εδωσε 130 ευρω (!!) και την πηρε βεβαια.....
 
Και ξανα στην αναμονη για μια 7800 GS,αλλα που θα παει,θα την παρω τελικα !! :diablotin: :diablotin:
 
A-ΠI-ΣTEY-TO...!!!!!!!!!!

Παλι χαλασε η αγορα..!!!!

ΟΚ λοιπον,αν ΚΑΠΟΙΟΣ εχει AGP 7800 GS 256 ΜΒ DDR3 και την πουλαει σε λογικη-χαμηλη τιμη,τη θελω αμεσα,καθοτι εχω πεισμωσει εως εκει που δεν παιρνει...!!! :D :D
 
Πως σας φαινεται η καρτουλα αυτη για...90 ευρω..;;

[deadlink]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
+1

.... με κλειστά μάτια ;)
 
H καρτα αυτη που λετε μαγκες,προσγειωθηκε απο χτες στα σωθικα του παλιοPCου μου,δινοντας του μια ακομη -αισθητη- ανασα και παραταση ζωης....

Περιττο να πω οτι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ καταφερα να τσιμπησω μια καρτα 7xxx που τοσο ειχα πεισμωσει να παρω (σε μια αποδεκτη τιμη ομως δηλαδη ΕΩΣ 100 ευρω) και η αληθεια ειναι οτι δεν απογοητευτηκα,καθοτι σε σχεση με την -τιμιοτατη βεβαια- 6600 GT,ε,υπαρχει μια καποια διαφορα στην αποδοση.....

Κλοκαρα και τον παλιοNorthwood 3.0 στα 3.6 με τη stock ψυκτρουλα (α-νε-τα ! !) και τωρα πλεον το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι μου φαινεται οτι το PC αυτο εφτασε στα ορια του :icon_cry: ,τι αλλο δηλαδη να του βαλω αφου φοραει Nοrthwood 3.0/800,Asus P4C-800E Deluxe,2 GB RAM/400,XFX 7600GT...

(Hδη βλεπω τον pooky να σκαει μυτη σε λιγο και να μου λεει γιατι AKOMH επενδυω σε παλαια τεχνολογια....:biglaugh: :biglaugh: )

Παντως η XFX με τις 2 DVI εξοδους και αναλυση εως και 2560x1600 εγινε ηδη το νεο φετιχ μου και δεν προκειται -εκτος απροοπτου,χτυπα ξυλο- να αντικατασταθει στο μελλον,το PCακι αυτο εκλεισε οσον αφορα το εσωτερικο του,με ανοιχτο μονο το ενδεχομενο προσθηκης ενος ακομη δισκου.....

ΒΕΒΑΙΑ μια καλη οθονη ΠΡΕΠΕΙ να αποκτηθει,αλλα γι' αυτο εχουμε καιρο ακομη...(λεφτα δεν εχουμε...:biglaugh: :biglaugh: )
 
Καλό λοιώσιμο, αλλά γιατί επενδύεις σε πεθαμένη πιά τεχνολογία;
 
Χα χα,η ερωτηση ηταν στανταρ ε pooky..;;

Η απαντηση ειναι οτι αυτο εχουμε,αυτο ''περιποιουμαστε' ρε φιλε,καθοτι:

1.Καλως η -μαλλον- κακως,ειμαι Intelικος αλλα οχι τοσο ωστε να χρυσοπληρωσω CoreDuo αυτη τη στιγμη....

2.Δεν ειμαι σε φαση αλλαγης PC τωρα,το εχω βολευτει χρονια αυτο,δε παιζω και τοσα games οποτε με καλυπτει μαλλον ακομη.....

3.Εχω και ρετρο καταβολες ρε φιλε,πως να το κανουμε....!!:biglaugh:

Σε καθε περιπτωση,εκτιμω οτι ο συνδυασμος CPU P4-->Northwood (Οσον αφορα την Intel μερια) + GPU σε AGP slot υπηρξε πολυ αποδοτικος,μακροβιοτατος και αξιοπιστος (δεν ειναι τυχαιο οτι ο Prescott ηρθε,περασε,εφυγε και για P4 ολοι και τωρα Northwood ψαχνουν...) και να σου πω και κατι ρε φιλε,εχει πλακα να αγοραζεις με 90 ευρω κατι που καποτε κοστισε 200+....:biglaugh: :biglaugh: ,κι ας μην ειναι και το state of the art της εποχης.....
 
Σωωστοοοοοος!!!!

Αν δεν παίζεις τόσο πολύ καινούργια games είσαι 1000% καλυμένος από μηχάνημα ακόμα και 4 ετών. Αν είσαι fanatic pc gamer, άστο.......

Κακά τα ψέματα οι τιμές έχουν πάει κατά διαόλου πάντως (1 giga ram DDRII για 48 ευρώ, dual core AMD CPU για 67....... !!!!!!!!! ) οπότε μπορείς άνετα με πολύ λίγα χρήματα να στήσεις ένα pc που θα φυσάει, ειδικά αν δεν ζητάς τα εξωφρενικά από μια κάρτα γραφικών.
 
pooky είπε:
Κακά τα ψέματα οι τιμές έχουν πάει κατά διαόλου πάντως (1 giga ram DDRII για 48 ευρώ, dual core AMD CPU για 67....... !!!!!!!!! )
Διαβαζεις το παραπανω και μετα μπαινεις να βολταρεις λιγο στο emarket......

Με 3 λεξεις:Η ΑΠΟΛΥΤΗ αντιθεση...!!!

Λες και εκει εχει σταματησει ο χρονος ρε παιδι μου και η μειωση των τιμων δεν αγγιζει κανεναν,ειναι απιστευτο..!!

Στις 20-30 καταχωρησεις ζητημα να υπαρχουν 1-2 αξιολογες περιπτωσεις.....
 
Ποια κάρτα γραφικών μέχρι 150 ευρώ θα μου προτείνατε να βάλω στο pc (Amd Athlon64 3700 με mobo Gigabyte K 8N και 1.5gb ram) μου ώστε να είμαι άνετος με το cod4...??
 
Με 150 ευρω παιρνεις σιγουρα 8600GT,με καλη περιπτωση να φανταζει αυτη,αλλα δεν ξερω αν θα εισαι ανετος με αυτην την καρτα εκτος του COD4 και με τα αλλα επερχομενα games...!
 
Ε,υποθέτω ότι μόνο μια κάρτα με 400 ευρώ και πάνω θα σε εξασφαλίζει για τα επερχόμενα παιχνίδια... :icon_cry:

Άλλη πρόταση..?
 
Πίσω
Μπλουζα