Σαν σήμερα...στον Ελληνικό Τύπο

Η Γεωργία Ζώη ήταν πολύ καλή ηθοποιός! Την είχα δει σε ένα δράμα με τον Νίκο Γαλανό και έπαιζε τέλεια! Τελευταία φορά που την είδα ήταν σε ένα σήριαλ που έβλεπα με πάθος... Στον "Δούρειο 'Ιππο" με τον Δημήτρη Αλεξανδρή και την Δήμητρα Ματσούκα.... Έκανε την μαμά του πρωταγωνιστή...
Όσο για την Μάγδα τη Μαυρογιάννη δεν ξέρω αν είναι Παριζιάνα αλλά είναι όπωσδήποτε Σκοπελίτισσα!
Συμφωνω για τη Γεωργια Ζωη. Πολυ καλη ηθοποιος και αγαπημενη. Κομματι των παιδικων μου αναμνησεων μια που τοτε βρισκοταν στο ζενιθ της καριερας της. Την ειχα δει κι εγω στην ταινια με το Γαλανο. Τον Τελευταιο διαλογο λες. Και σε καποια θεατρικα της Δευτερας που τα παρακολουθουσα παντα μετα μανιας.
Οσο για τη Μαγδα Μαυρογιαννη, ειχα διαβασει πολυ παλια μια συνεντευξη της και ελεγε πως πολυς κοσμος θεωρουσε πως εμοιαζε με την Κατριν Ντενεβ.
 
Τελευταία επεξεργασία:
23 Ιουνίου σήμερα και πρώτο μας εξώφυλλο είναι η Άννα Συνοδινού στον Ταχυδρόμο του 1956 , ακολουθούν ο Μακάριος στις Εικόνες του 1958 , η Μπριζίτ Μπαρντό στο Πρώτο το 1961 και το 1962 η Νάντια Χωραφά στο Ντομινό και η Ζωή Λάσκαρη στον Ταχυδρόμο. Η Κλαούντια Καρντινάλε στο Ρομάντσο το 1964 , η Τερέζα Βλαντή που δε γνωρίζω την ιδιότητα της στον Θησαυρό το 1966 και το 1970 ο Σάκης Παπανικολάου στο Φαντάζιο και ο Δημήτρης Παπαμιχαήλ στο Ρομάντσο. Η Τόνια Καζιάνη στο Ντομινό το 1972...

1.jpg

Το 1976 ο Βάσος Αδριανός στη Βεντέτα και ο Λάκης Χαλκιάς στη Κατερίνα , το 1977 στο Ντομινό η Τζένη Ζαχαροπούλου με τον Νίκο Απέργη και η Ζακλίν Μπισέ στον Ταχυδρόμο και το 1979 η Ισμήνη Καλέση στο Τηλέραμα και η Κάτια Δανδουλάκη στη Ραδιοτηλεόραση. Το 1981 η Μάρα Θρασυβουλίδου στο Ρομάντσο και ο Νίκος Δαδινόπουλος με τη Μαίρη Ευαγγέλου στον Οικογενειακό Θησαυρό και το 1982 η Μις Ελλάς της χρονιάς στη Βεντέτα και η Ισμήνη Καλέση στο Ντομινό...

2.jpg

Ο Γρηγόρης Μπιθικώτσης και ο Γρηγόρης Βαλτινός το 1984 σε TV Μικρή Οθόνη και Τηλέραμα , το 1987 ο Πρινς στη Κατερίνα , η Μίρκα Παπακωνσταντίνου στο Ρομάντσο και ο Τομ Κρουζ στη Μανίνα και το 1988 η Σίντι Κρόφορντ στο Ντομινό. Το 1990 ο Κώστας Σπυρόπουλος στο 7 Μέρες TV , ο Βασίλης Παπακωνσταντίνου στο Τηλέραμα και ο Δημήτρης Μητροπάνος στον Τηλεθεατή και το 1992 η Άννα Φόνσου στον Οικογενειακό Θησαυρό...

3.jpg

Ο Παναγιώτης Γιαννάκης στις Εικόνες το 1993 , η Άννα Βίσση στη Κατερίνα το 1998 και η μέρα κλείνει με την Εβελίνα Παπούλια στο Down Town το 2000.

4.jpg
 

Συνημμένα

  • 1.jpg
    1.jpg
    313,9 KB · Προβολές: 0
  • 2.jpg
    2.jpg
    294,8 KB · Προβολές: 1
  • 3.jpg
    3.jpg
    376,6 KB · Προβολές: 0
  • 4.jpg
    4.jpg
    317,4 KB · Προβολές: 0
24 Ιουνίου σήμερα και στο πρώτο μας εξώφυλλο η Κατίνα Παξινού στις Εικόνες το 1957 , ακολουθεί η Γιώτα Λύδια στο Ντομινό το 1961 , η Αλέκα Μαβίλη και η Δέσποινα Στυλιανοπούλου το 1969 σε Οικογενειακό Θησαυρό και Ρομάντσο και ο Χρήστος Πολίτης στη Βεντέτα το 1971. Το 1973 οι αδελφές Μπρόγερ στη Ραδιοτηλεόραση , το 1975 η Μαρίνα στο Φαντάζιο και η Κάτια Δανδουλάκη στο Ρομάντσο και το 1976 η Τζένη Καρέζη στον Ταχυδρόμο και η Αλίκη Βουγιουκλάκη στο Ντομινό...

1.jpg

Το 1978 ο Θόδωρος Κατσαδράμης στο Τηλέραμα και η Βούλα Ζουμπουλάκη στη Ραδιοτηλεόραση , το 1980 ο Δημήτρης Κολλάτος στον Οικογενειακό Θησαυρό και η Γεωργία Ζώη στο Ρομάντσο και το 1981 η Μιμή Ντενίση με τον Γιάννη Φέρτη στη Βεντέτα και η Μαριέττα στο Ντομινό , η οποία πιθανολογώ είναι τραγουδίστρια...Η Άννα Βίσση στο Ρομάντσο το 1986 , η Νέλλη Γκίνη στη Βεντέτα το 1987 , ο Γιάννης Ζουγανέλης στο TV3 το 1988 και ο Ρον Μος με την Κάρι Μίτσαμ στον Τηλεθεατή το 1989...

2.jpg

Συνέχεια στο 1989 με την Άννα Αδριανού στο Τηλέραμα και την Ηρώ Μουκίου στην TV Μικρή Οθόνη , το 1995 ο Λάμπης Λιβιεράτος στον Τηλεθεατή , ο Βλάσης Μπονάτσος στο Τηλέραμα και η Γεωργία Αποστόλου στη Ραδιοτηλεόραση και το 1997 ο Χρήστος Αντωνιάδης στη Κατερίνα και η Δήμητρα Λιάνη στον Οικογενειακό Θησαυρό. Η μέρα κλείνει με το 2000 και τους Πασχάλη Τσαρούχα και Νικολέτα Σταυρίδου στον Τηλεθεατή , Ρένια Λουιζίδου στο TV Ζάπινγκ και Ελένη Βιτάλη στη Ραδιοτηλεόραση.

3.jpg
 

Συνημμένα

  • 1.jpg
    1.jpg
    309,9 KB · Προβολές: 1
  • 2.jpg
    2.jpg
    344,2 KB · Προβολές: 0
  • 3.jpg
    3.jpg
    391,5 KB · Προβολές: 2
O Πολίτης του 1971 είναι ντυμένος μανιτάρι? Απόκριες τον Ιούνιο?

1593037540204.png

"Μείνε μακρυά μου αγαπημένε"... το αντίθετο του δημώδους άσματος:
1593037692821.png
(Πηγή: discogs)
 
25 Ιουνίου σήμερα και πρώτο μας εξώφυλλο είναι η Άννα Φόνσου στο Ρομάντσο το 1963 , ακολουθούν η Καίτη Θεοχάρη στο Πρώτο το 1965 , ο Έλβις Πρίσλει στο Ντομινό το 1966 , η Αλίκη Βουγιουκλάκη με τον Δημήτρη Παπαμιχαήλ και τον Γιαννάκη στο Πάνθεον το 1969 και ο Γιώργος Ζαχαριάδης στο Ντομινό το 1971. Το 1972 η Όλγα Καρλάτου στη Ραδιοτηλεόραση , το 1974 η Ελένη Ανουσάκη στο Ρομάντσο , ο Νίκος Απέργης στο Φαντάζιο και ο Δημήτρης Κολλάτος στον Οικογενειακό Θησαυρό και το 1975 η Νέλλη Γκίνη στη Βεντέτα...

1.jpg

Συνέχεια στο 1975 με την Αλίκη Βουγιουκλάκη στη Κατερίνα , το 1980 η Βίκυ Παππά με τριπλή παρουσία στη Βεντέτα (καμιά απ' τις τρεις δε ξέρω!!!) , το 1983 ο Γιώργος Χριστοδούλου στο Τηλέραμα , η Ελένη Ανουσάκη στη TV Μικρή Οθόνη και ο Στέφανος Ληναίος στη Ραδιοτηλεόραση. Το 1985 ο Δημήτρης Σερεμέτης στον Οικογενειακό Θησαυρό , η Άννα Αδριανού στο Ρομάντσο και ο Μπίλι Άιντολ στη Κατερίνα και το 1986 η Ελένη Ερήμου στις Εικόνες και η Κάθριν Όξενμπεργκ στη Βεντέτα...

2.jpg

Συνέχεια στο 1986 με τη Ζωή Λάσκαρη στο ΚΑΙ , το 1988 η Ειρήνη Νικολοπούλου στην TV Μικρή Οθόνη , το 1991 η Μπριγκίτε Νίλσεν στο Ντομινό και η Νόρα Βαλσάμη με τον Κώστα Σπυρόπουλο στον Οικογενειακό Θησαυρό και το 1993 η Μαντώ στο TV Ζάπινγκ. Το 1994 η Ελένη Δήμου στο Τηλεκοντρόλ και η Μιμή Ντενίση στο TV Ζάπινγκ , το 1995 η Άννα Βίσση στο TV Έθνος αλλά και στον Οικογενειακό Θησαυρό το 1996 και η μέρα κλείνει με τον Τζόνι Ντεπ στην Κατερίνα το 1996 επίσης.

3.jpg
 

Συνημμένα

  • 3.jpg
    3.jpg
    394,5 KB · Προβολές: 1
Ανάμεσα στα εξώφυλλα της 23ης Ιουνίου, είναι και δύο που δεν κολακεύουν καθόλου τις κυρίες Εβελίνα Παπούλια και Άννα Φόνσου. Είναι φρικτά πραγματικά. Απορώ ποιος έκανε την επιλογή. Η Παπούλια φαίνεται σαν σκελετός και η Φόνσου είναι.... είναι.... δεν έχω λόγια...

Όσο για την Μπριγκίτε Νϊλσεν στο σημερινό post, πόσο πιο κιτσ πια? Είναι από τα χειρότερα που έχω δει...
 
Η Κλαουντια στο τευχος του Ρομαντσου 23-6-64 αν και καλλονη, εδω εχει σωματικες διαστασεις Ντεμη Ρουσου....:D
Στον Θησαυρο 25-6-85 ο Σερεμετης δεν ειναι Δημητρης. Ειναι Σπυρος. :)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Η Κλαουντια στο τευχος του Ρομαντσου 23-6-64 αν και καλλονη, εδω εχει σωματικες διαστασεις Ντεμη Ρουσου....:D
Στον Θησαυρο 25-6-85 ο Σερεμετης δεν ειναι Δημητρης. Ειναι Σπυρος. :)

Πάμε για καφέ, για καφεδάκι λέω.... Σε σας καλέεεε, το λέεεεω!
 
26 Ιουνίου σήμερα και στο πρώτο μας εξώφυλλο η Αλίκη Βουγιουκλάκη στο Πρώτο το 1962 , ακολουθούν η Μάρω Κοντού στο Πάνθεον το 1963 , η Έφη Μελά στο Πρώτο το 1964 και οι Μ. Καναρίδης και Ελένη Κλαδή (μάλλον τραγουδιστές) στο Ντομινό το 1965...

1.jpg

Συνέχεια στο 1965 με την Τζέην Φόντα στον Ταχυδρόμο και τη Μαριάννα Κουράκου στη Φαντασία , το 1969 ο Νίκος Ξανθόπουλος στο Φαντάζιο , το 1970 ο Μιχάλης Μενιδιάτης στο Ντομινό και το 1973 ο Χρήστος Πολίτης στο Φαντάζιο , η Στέλλα Στρατηγού στον Οικογενειακό Θησαυρό και η Ελένη Ερήμου στο Ρομάντσο. Ο Κώστας Καστανάς στο Ντομινό το 1975 και το 1979 η Σταρ Ελλάς της χρονιάς στο Φαντάζιο και ο γάμος του Νίκου Δαδινόπουλου με τη Μαίρη Ευαγγέλου στον Οικογενειακό Θησαυρό...

2.jpg

Συνέχεια στο 1979 με την Αμάντα Ληρ στη Μανίνα , τη Φάρα Φώσετ στη Κατερίνα και τη Μαίρη Ευαγγέλου στο Ρομάντσο , το 1980 ο Χούλιο Ιγκλέσιας στο Ντομινό και το 1982 ο Νίκος Βερλέκης στο Τηλέραμα και ο Γιώργος Φούντας με τη Γεωργία Ζώη στη Ραδιοτηλεόραση. Η Αλίκη Βουγιουκλάκη με τον Δάνη Κατρανίδη στο Αίσθημα το 1983 και το 1984 στη Μανίνα ο Νίκος Παπαδόπουλος , στη Κατερίνα η Τζόαν Κόλινς με τη Λίντα Έβανς και στον Οικογενειακό Θησαυρό η Αλίκη Βουγιουκλάκη με τον Βλάση Μπονάτσο...

3.jpg

Ποια είναι η Όλγα Γουλή ή Γούλη στη Βεντέτα το 1985;;; Επίσης η Μαρία Ιωαννίδου την ίδια χρονιά στο Ντομινό και ο Αλέξανδρος Αντωνόπουλος στο ΚΑΙ , το 1987 ο Θέμης Αδαμαντίδης στο Ντομινό και ο Λουκιανός Κηλαηδόνης στο TV3 , το 1991 ο Στινγκ στο ΕΝΑ και το 1992 ο Γιώργος Μητσικώστας στο TV Ζάπινγκ. Η μέρα κλείνει με το 1993 και τη Νένα Χρονοπούλου στον Τηλεθεατή , την Τάνια Τρύπη στο Τηλεκοντρόλ και την Άντζελα Μαρκάκη στη Ραδιοτηλεόραση.

4.jpg
 

Συνημμένα

  • 1.jpg
    1.jpg
    214,8 KB · Προβολές: 0
  • 2.jpg
    2.jpg
    322,2 KB · Προβολές: 0
  • 3.jpg
    3.jpg
    380,2 KB · Προβολές: 1
  • 4.jpg
    4.jpg
    345,5 KB · Προβολές: 0
Η Ελένη Κλάδη/Κλαδή μου είναι κι εμένα παντελώς άγνωστη, αλλά ο Μανώλης Καναρίδης ηταν σπουδαίος τραγουδιστής του καιρού εκείνου. Αλλά μετά χάθηκε (νομίζω πήγε Αμερική οπότε εξαφανίστηκε από τα ελληνικά τεκταινόμενα) κι έτσι όταν άρχισα να ακούω μουσική προσέχοντας τραγουδιστες και συνθέτες δεν ακουγόταν πια. Το όνομά του το πρωτοάκουσα αρχές του 21ου αιώνα σε μία από τις καταπληκτικές εκπομπές του Πάνου Γεραμάνη, που ήταν αφιερωμένη σ' αυτόν. Από τότε φυσικά έχω αποκτήσει πολλά δικά του. Το πιο γνωστό τραγούδι που είχε μάλιστα ερμηνεύσει πρώτος ήταν το "Όταν θα λάβεις αυτό το γράμμα" του Ζαμπέτα, αλλά αυτό που με διασκεδάζει περισσότερο είναι το Ινδικό "Αν τον αγαπάς παιδί μου" που έχω μάλιστα ξαναβάλει κάπου εδώ και στο οποίο παριστάνει τον μπαμπά της Μιμίκας Καζαντζή. Αν και το τραγούδι είναι απολαυστικά ανόητο, δείχνει ότι ο Καναρίδης είχε και καλή φωνή και καλή παρουσία.

Μπα? Να και το "Μείνε κοντά μου αγαπημένη" του 1971. Ραδιοσαπουνόπερα που τη θυμάμαι καλά, αν και νομίζω ήταν ΥΕΝΕΔ κι έτσι δεν την άκουγε η μαμα-elephada αφού μόνο ΕΙΡ πιάναμε. Τον ακριβή τίτλο της έψαχνα να βρω όταν κουτούλησα στο δημώδες συρτό "Γύρνα κοντά μου αγαπημένη" που μου άρεσε περισσότερο για κοντράστ στο "Μείνε μακρυά μου αγαπημένε". Αλλά είναι ενδεικτικό της δημοτικότητας της εκπομπής ότι το 1997 παρέμενε στη μνήμη των αναγνωστριών του περιοδικού κι έτσι είχε νόημα η "διασκευή" του τίτλου της.
 
27 Ιουνίου σήμερα και στο πρώτο μας εξώφυλλο η Μάρω Κοντού στη Φαντασία το 1961 , ο Δημήτρης Παπαμιχαήλ στο Πάνθεον το 1962 , το 1964 η Χριστίνα Σύλβα στο Ντομινό , η Άννα Μαντζουράνη στη Φαντασία και ο Τάκης Εμμανουήλ στον Ταχυδρόμο και το 1968 η Καίτη Θεοχάρη στον Οικογενειακό Θησαυρό. Το 1971 η Αλί Μακ Γκρόου στη Ραδιοτηλεόραση και το 1972 η Ζωή Λάσκαρη στο Ρομάντσο , ο Ράιαν Ο' Νιλ στο Φαντάζιο και η Καίτη Αμπάβη στον Οικογενειακό Θησαυρό...

1.jpg

Ο Δάκης και ο Νίκος Ξανθόπουλος το 1974 σε Επίκαιρα και Βεντέτα , ο Νίκος Απέργης στη Μανίνα το 1975 και το 1976 στη Ραδιοτηλεόραση οι πρωταγωνιστές της σειράς της ΕΡΤ "Σκοτεινές δυνάμεις" Κώστας Καρράς , Θάλεια Παπάζογλου και Κάκια Παναγιώτου. Το 1978 η Γωγώ Ατζολετάκη στον Οικογενειακό Θησαυρό , η Γιούλη Σταμουλάκη στο Ρομάντσο και ο Πασχάλης στη Μανίνα , το 1979 η Σταρ Ελλάς της χρονιάς στη Βεντέτα και το 1984 η Μάρα Θρασυβουλίδου στη Βεντέτα και ο Γιάννης Ζαβραδινός στο Ντομινό...

2.jpg

Η Μαντόνα στο ΕΝΑ το 1985 , ο Γιώργος Νταλάρας στο TV3 το 1986 , η Ελένη Δήμου στο Τηλέραμα το 1987 και το 1989 ο Ρον Μος στη Κατερίνα , ο Μίνως Κυριακού με την Πέγκυ Σταθακοπούλου στον Οικογενειακό Θησαυρό και η Κάρι Μίτσαμ στη Μανίνα. Το 1991 στον Ταχυδρόμο η Αφροδίτη Μάνου με τον Λουκιανό Κηλαηδόνη και την Άννα Καλουτά και το 1992 η Σούζαν Άσμπι στο Τηλέραμα , η Άντζελα Γκερέκου στο Τηλεκοντρόλ και ο Λάκης Λαζόπουλος στον Τηλεθεατή...

3.jpg

Το 1993 η Ρούλα Κορομηλά στο TV Έθνος , το 1995 και πάλι η Ρούλα με τον Πάνο Μιχαλόπουλο στον Οικογενειακό Θησαυρό αλλά και ο Μπραντ Πιτ στη Κατερίνα , το 1997 η Χριστίνα Παππά στο Down Town και η μέρα κλείνει με το 1998 και τις δύο Ελένες , Τσαλιγοπούλου και Πετρουλάκη , σε Τηλέραμα και TV Ζάπινγκ.

4.jpg
 

Συνημμένα

  • 1.jpg
    1.jpg
    327,5 KB · Προβολές: 0
  • 2.jpg
    2.jpg
    326,7 KB · Προβολές: 0
  • 3.jpg
    3.jpg
    360,7 KB · Προβολές: 1
  • 4.jpg
    4.jpg
    359,6 KB · Προβολές: 2
28 Ιουνίου σήμερα και στο πρώτο μας εξώφυλλο η Μπριζίτ Μπαρντό με τον Αλέν Ντελόν στον Ταχυδρόμο το 1958 , ακολουθούν η Ντέπυ Μαρτίνι στον Θεατή το 1960 , η Ελένη Προκοπίου στο Ρομάντσο το 1966 , ο Γιάννης Καλαντζής στο Ντομινό το 1968 , η Ζακλίν Μπισέ στη Ραδιοτηλεόραση το 1970 και η Νόρα Βαλσάμη στη Βεντέτα το 1973. Η Μαρινέλλα με τον Τόλη Βοσκόπουλο στο Ντομινό το 1974 και το 1977 η Γωγώ Ατζολετάκη στο Φαντάζιο , η Αλίκη Βουγιουκλάκη στη Μανίνα και η Λίτσα Σακελλαρίου στο Ρομάντσο...

1.jpg

Το 1978 η Σταρ Ελλάς της χρονιάς στη Βεντέτα , το 1979 ο Γιώργος Νταλάρας στο Ντομινό και το 1980 ο Χούλιο Ιγκλέσιας στο Τηλέραμα και η Γωγώ Ατζολετάκη με τον Γιώργο Πάντζα στο Αθηνόραμα. Το 1983 η Αλίκη Βουγιουκλάκη με τον Βλάση Μπονάτσο στον Οικογενειακό Θησαυρό , η Ζωή Λάσκαρη με τον Φίλιππο Σοφιανό στη Κατερίνα και η Δούκισσα στο Ρομάντσο , το 1986 ο Γιάννης Ζουγανέλης στο Τηλέραμα και το 1988 ο Πάτρικ Σουέηζ στη Μανίνα και ο Νίκος Γκάλης στον Οικογενειακό Θησαυρό...

2.jpg

Η Τζοάνα Τζόνσον στις Εικόνες και ο Ανδρέας Παπανδρέου στο ΕΝΑ το 1989 , η Μελίνα Μερκούρη στο Έψιλον το 1992 , το 1994 ο Τόλης Βοσκόπουλος με τη Τζούλια Παπαδημητρίου στον Οικογενειακό Θησαυρό και η Βάνα Μπάρμπα στις Εικόνες και το 1996 η Ελένη Μενεγάκη στο Down Town. Η μέρα κλείνει με το 1997 και τη Χριστίνα Παππά στο TV Ζάπινγκ καθώς και τη Πέγκυ Τρικαλιώτη στο Τηλέραμα.

3.jpg
 

Συνημμένα

  • 1.jpg
    1.jpg
    338,7 KB · Προβολές: 1
  • 2.jpg
    2.jpg
    362,3 KB · Προβολές: 0
  • 3.jpg
    3.jpg
    366,4 KB · Προβολές: 0
Χα χα η Χριστίνα Παππά φοράει το πέπλο της αγνότητας σαν νύφη που είναι αλλά η χαρά - του γάμου- δεν την αφήνει και ασυγκράτητη βγήκε με τα εσώρουχά της.
Μας δηλώνει ότι θα ξενυχιάσει και τον γαμπρό τίποτα πια να μη μείνει κρυφό.
 
1984
1593369910225.png


1983
1593369971804.png

Παντρεύονται - τελειώνουν ίδια ρούχα φοράνε (οι μαργαρίτες της Α.Β. λείπουν διότι της μάδησε μ' αγαπάει δεν μ' αγαπάει, τέτοιες σοβαρές αποφάσεις δεν παίρνονται επιπόλαια). Γιατί υποψιάζομαι ότι βγήκαν την ίδια μέρα οι φωτό? Το ότι η ανακοίνωση του τέλους αποδείχτηκε πρόωρη δεν έβαλε μυαλό στο περιοδικό (ή μάλλον στους αναγνώστες του που συνέχιζαν να το αγοράζουν) και έναν χρόνο μετά τους "πάντρεψε". Είπε κανείς Fake News?

Εδώ άλλα κι άλλα δεν άφησε κρυφά στο εξώφυλλο η άγνωστή μου κυρία Παππά, το ότι θα πατήσει και μάλιστα βάρβαρα το γαμπρό μας μάρανε? Καλύτερα που του το είπε να είναι προειδοποιημένος ο άνθρωπος να βάλει ενισχυμένα παπούτσια.

Η κα. Μπάρμπα δεν είπε ότι δεν είναι ούφο γενικώς. Απλώς διευκρίνισε ότι δεν είναι το συγκεκριμένο είδος ούφου.
 
Τελευταία επεξεργασία:
29 Ιουνίου σήμερα και πρώτο μας εξώφυλλο είναι η Ελένη Χατζηαργύρη με τον σκύλο της στον Ταχυδρόμο το 1957 , ακολουθούν ο Κώστας Κακκαβάς στη Φαντασία το 1960 , η Ρόμι Σνάιντερ στον Θησαυρό το 1961 , η Κλαούντια Καρντινάλε στις Εικόνες το 1962 , το 1963 Μίρκα Καλατζοπούλου και Κλαούντια Καρντινάλε σε Φαντασία και Ντομινό και το 1965 η Βασίλισσα Άννα Μαρία στο Ρομάντσο...

1.jpg

Το 1971 η Σμαρούλα Γιούλη στο Ρομάντσο , ο Κώστας Καρράς στο Φαντάζιο και ο Νίκος Ξανθόπουλος με το τέκνο του στον Οικογενειακό Θησαυρό , το 1972 η Μαρίζα Κωχ στα Επίκαιρα και ο Τόλης Βοσκόπουλος στη Βεντέτα και το 1973 ο Σωτήρης Μουστάκας στα Επίκαιρα και η Νίκη Τσιγκάλου στο Ντομινό. Ο Γιώργος Νταλάρας στη Κατερίνα το 1974 και το 1976 η Δέσποινα Στυλιανοπούλου στον Οικογενειακό Θησαυρό και η Νόρα Βαλσάμη στο Ρομάντσο...

2.jpg

Συνέχεια στο 1976 με τον Κώστα Αρζόγλου στο Φαντάζιο και τον Νίκο Δαδινόπουλο στη Μανίνα , το 1977 η Μις Ελλάς της χρονιάς στη Βεντέτα , το 1978 ο Χαράλαμπος Γαργανουράκης στο Ντομινό και το 1982 η Μπέσυ Αργυράκη στο Ρομάντσο και ο Φαίδων Γεωργίτσης στη Κατερίνα. Η Αλίκη Καμινέλη και η Γλυκερία το 1983 σε Βεντέτα και Ντομινό και το 1985 η Μάρθα Καραγιάννη στο Τηλέραμα και ο Παύλος Ευαγγελόπουλος στην TV Μικρή Οθόνη...

3.jpg

Συνέχεια στο 1985 με τον Ρίτσαρντ Τσάμπερλεην στη Ραδιοτηλεόραση , το 1988 η Άννι Λένοξ στο ΚΑΙ , το 1989 ο Δημήτρης Σαραβάκος στον Ταχυδρόμο και το 1991 η Βάνα Μπάρμπα στο 7 Μέρες TV. Ο Ρίτσαρντ Γκιρ με τη Σίντι Κρόφορντ στη Κατερίνα το 1993 , το 1996 ο Ανδρέας Παπανδρέου στη Ραδιοτηλεόραση , ο Θάνος Καλλίρης στον Τηλεθεατή και η Ρέα Τουτουνζή στο TV Ζάπινγκ , ο Γιώργος Πολυχρονίου στο TV Έθνος το 1997 και η μέρα κλείνει με τον Χρήστο Αντωνιάδη στη Κατερίνα το 1999.

4.jpg
 

Συνημμένα

  • 1.jpg
    1.jpg
    263,3 KB · Προβολές: 1
  • 2.jpg
    2.jpg
    325,7 KB · Προβολές: 0
  • 3.jpg
    3.jpg
    327,5 KB · Προβολές: 0
  • 4.jpg
    4.jpg
    370,9 KB · Προβολές: 1
Η Μίρκα Καλατζοπούλου στη Φαντασία του 63 μου θυμίζει την πριγκίπισσα Νταϊάνα.
Αχά και άλλη έχει μανία με τα νύχια. Η Βάνα δηλώνει ότι όταν ζηλεύει βγάζει νύχια. Σαν τη γάτα δηλαδή; Ή μήπως παίρνει τανάλια και βγάζει νύχια από τον άτυχο που θα πέσει στη ζήλεια της;

Το Σόγκουν το βαριόμουν απίστευτα αλλά το έβλεπαν οι γονείς μου και η τηλεόραση ήταν μία. Για την ακρίβεια πιο πολύ η μαμά μου το γούσταρε, νομίζω ότι ήταν αρκετά αισθηματικό, και ο μπαμπάς μου της έκανε παρέα. Εγώ αναγκαστικά το χάζευα γιατί είχε ωραία τοπία, υπέροχα κοστούμια γενικά όλη η γιαπων3ζικη κουλτούρα ήταν πολύ ελκυστική. Ίσως επειδή βαριόμουν το στόρυ παρατηρούσα όλα τα υπόλοιπα. Πάντως με την μια τηλεόραση εξασκούμασταν στην υπομονή.
 
Τελευταία επεξεργασία:
1957 - Διόρθωση: Ο σκύλος της Ελένης Χατζηαργύρη με την (Ιδιοκτήτριά? Υπηρέτριά?) του. Αυτός είναι πρώτο πλάνο, και είναι και σκύλαρος.
1976 - Διορθωση: Δέσποινα Στυλιανοπούλου και Πέτρος Μήλας. Μπορεί ο τέως σύζυγος να είναι ένα Μηλαράκι τόσο δα, πρακτικά Πέτρος Φιρίκης, αλλά υπάρχει κι αυτός στο εξώφυλλο.

Απορίες:
Τι εντυπώσεις περίμενε ο Θησαυρός του 1971 να έχει από Γερμανία ο Ξανθόπουλος?
Και η λύρα με το βελονάκι?
Το βρήκε το καλό παιδί η κυρία Ρέα?
 
Τελευταία μέρα του Ιουνίου σήμερα 30 και σαν σήμερα στο πρώτο μας εξώφυλλο η Νάνα Μούσχουρη και η Αλίκη Βουγιουκλάκη το 1960 σε Ντομινό και Θησαυρό , ακολουθούν η Μάρω Κοντού στο Πρώτο το 1961 , η Ντόρις Νταίη και η Ρίκα Διαλυνά το 1962 σε Ντομινό και Φαντασία , η Άννα Φόνσου στο Ρομάντσο το 1964 και η Άννα Ιασωνίδου στη Βεντέτα το 1967. Το 1970 ο Άγγελος Αντωνόπουλος στο Φαντάζιο , η Φαίη Ντάναγουαιη στον Οικογενειακό Θησαυρό και η Αφροδίτη Γρηγοριάδου στο Ρομάντσο...

1.jpg

Ο Γιώργος Νταλάρας στο Ντομινό το 1972 , το 1976 η Μις Ελλάς της χρονιάς στη Βεντέτα , το 1977 η Μαρία Αλιφέρη στο Ντομινό και το 1979 ο Νίκος Δαδινόπουλος με τη Μαίρη Ευαγγέλου στο Τηλέραμα. Το 1981 η Μαρινέλλα με την κόρη της στον Οικογενειακό Θησαυρό , η Ολίβια Νιούτον Τζον στη Μανίνα και η Πένυ Παπουτσή στο Ρομάντσο , το 1982 η Μις Γιανγκ της χρονιάς στη Βεντέτα και ο Κώστας Αρζόγλου στο Ντομινό και το 1984 στη Ραδιοτηλεόραση ο Ρόμπερτ Ρέντφορντ με την Μία Φάροου...

2.jpg

Συνέχεια στο 1984 με το Τηλέραμα και τον Κώστα Μπίγαλη με τη Μαριάννα Ευστρατίου αλλά και τη TV Μικρή Οθόνη με τη Μίλβα , το 1987 ο Νίκος Γκάλης στον Οικογενειακό Θησαυρό και ο Ντίνος Ηλιόπουλος στο Ρομάντσο , το 1988 ο Νίκος Γκάλης στον Ταχυδρόμο και ο Λάκης Λαζόπουλος στο ΕΝΑ και το 1990 η Μαρία Ιωαννίδου στο Τηλέραμα και η Καίτη Γαρμπή στο 7 Μέρες TV. Η Γλυκερία στο Ντομινό το 1992 και η Τζάνετ Τζάκσον στον Ταχυδρόμο το 1993...

3.jpg

Η μέρα κλείνει με σκίτσο του Αντώνη Σαμαρά στις Εικόνες το 1993 και την Ελένη Μενεγάκη στο Down Town το 2000.

4.jpg
 

Συνημμένα

  • 1.jpg
    1.jpg
    289,1 KB · Προβολές: 0
  • 2.jpg
    2.jpg
    319,2 KB · Προβολές: 0
  • 3.jpg
    3.jpg
    377,5 KB · Προβολές: 0
  • 4.jpg
    4.jpg
    335,2 KB · Προβολές: 1
Πίσω
Μπλουζα