Σειρές Στρατίκη

Aπο ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΣΤΡΑΤΙΚΗ εχω μονο αυτα εδω. :)

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα ιστορικά βιβλία των εκδόσεων είναι τα μόνα που μπορεί κάποιος να τα βρει ακόμα, όπως και τους μύθους του Αισώπου. Όλα τα άλλα σιγά σιγά εξαφανίζονται..
 
Συγγνώμη τώρα είδα το ποστ!

Η πρώτη φωτογραφία με τα ζώα της φάρμας είναι το εξώφυλλο και η τέταρτη με τα άγρια ζώα, το οπισθόφυλλο από το ίδιο βιβλίο.
 
σ ευχαριστω πολυ ζουζου για την πληροφορια :)
 
τελειο θεμα παιδια!!εψαχνα πολυ καιρο να βρω πως λεγοτανε το βιβλιο που μου διαβαζε η μανα μου μικρος!τωρα μενει να τα ξαναβρω!εχετε καμια ιδεα που να ψαξω?
 
Χαίρομαι που το ξαναβρήκες astroboy!

Ποιο απ' όλα τα βιβλία ψάχνεις όμως;
 
Tα δικα μου τα εχετε ξαναδει. :)

Τα εχω ποσταρει εδω ;)
 
zouzou είπε:
Χαίρομαι που το ξαναβρήκες astroboy!Ποιο απ' όλα τα βιβλία ψάχνεις όμως;
σε ευχαριστω πολυ!σημερα εψαχνα στην αποθηκη αλλα τζιφος!ψαχνω την σειρα ο παραμυθενιος κοσμος του δασους!
 
Α :) Αυτά ψάχναμε όλοι :D

Κοίτα, τα δύο πρώτα, δύσκολο έως αδύνατον να βρεθούν. Βέβαια εγώ είχα βρει τους "Κατοίκους του δάσους" δυο φορές, το ένα το πήρα για το άλλο έδωσα πληροφορίες και το αγόρασε ένας φίλος μας εδώ.

Μιλάω για καινούρια βέβαια, γιατί σε παλαιοβιβλιοπωλεία κλπ όλο και κάτι βρίσκεις.

Θα το έχω υπ' όψιν μου όμως, ξέρω κανα δυο μαγαζιά που ίσως έχουν, θα δω και θα σου στείλω διεύθυνση. Να ψάχνεις στα συνοικιακά που βρίσκεις.
 
σε ευχαριστω πολυ ζουζου!δεν με νοιαζει παλια η καινουργια απλα να τα βρω!!θα παω και μια βολτα μοναστηρακι!! :cool:
 
Και γω ειχα ποσα αλλα ξεμεινα μονο με αυτα... τα υπολοιπα αποφασισε η αδερφη να τα αμολυσει σε παιδακια στην Αλβιωνα.. 2012-10-15 20.49.09.jpg
 
Aθανατα βιβλια!!Εχω κι εγω παρα πολλα στην κατοχη μου.Αγαπημενα μου η Ιλιαδα και η Οδυσσεια απο τον Libico Maraja oσον αφορα την εικονογραφηση.Ο Severino Baraldi εχει ζωγραφισει περα απο τις ιστοριες με την επανασταση του '21 και αλλες με θεματα ευρωπαικα οπως τον εκατονταετη πολεμο τις σταυροφοριες εως και ιστοριες της αγριας δυσης.

Παντως για μενα μην ψαχνετε βιβλια της σειρας στο μοναστηρακι το ποιο πιθανο ειναι να τα βρειτε σε αθλια κατασταση η με τσουχτερες τιμες.Μια παραγγελια απο το βιβλιοπωλειο της γειτονιας σας η ακομα καλυτερα απο τις ιδιες τις εκδοσεις Στρατικη να ειναι η πιο καλη λυση.
 
Για όσα κυκλοφορούν ακόμα, εννοείται ότι είναι καλύτερα από βιβλιοπωλεία.

Εγώ προσωπικά δεν παίρνω ποτέ από Μοναστηράκι.

Πολλές σειρές και βιβλία των εκδόσεων όμως, έχουν εξαντληθεί. Όπως αυτό με τον μαγικό κόσμο του δάσους, που είναι από τα καλύτερα. Θέλει ψάξιμο αν έχει μείνει κανένα.
 
Πω πω παιδιά τι μου θυμίσατε! Ακόμα τα έχω και θα τα έχω! Θυμάμαι σε ένα είχαμε ζωγραφίσει τους θεούς του Ολύμπου με μαρκαδόρο από πάνω, που τους είχαν στη πρώτη και τελευταία σελίδα.
 
Νεα ρετροευρηματα που βρηκα σημερα το πρωι! :D

attachment.php
 
ειχα την αργοναυτικη εκστρατεια και το Ηρακλης και Θησεας τα θυμαμαι πεντακαθαρα.Τωρα η τυχη τους αγνοειτε δυστηχως :(
 
Μεγειά και καλοδιάβαστα :)

Τα ιστορικά είναι εύκολο ακόμα να βρεθούν.

Πολύ μου άρεσε επίσης και το "Μεγάλη Ελλάδα" που πήρα πρόσφατα, με τις αποικίες της Κάτω Ιταλίας.
 
εχουν βγαλει και καινουργιο με τον παραμυθενιο κοσμο του δασους μαζι με φιγουρες!!!αλλα η τιμη του καπου στα 20 ευρω νομιζω λιγακι απαγορευτικη για τα σημερινα δεδομενα.
 
Πίσω
Μπλουζα