Σενάρια φαντασίας

Juanita είπε:
Ξεκίνα των κοριτσιών Nessie μου :D
Το δεύτερο μέρος δε νομίζω να το ανεβάσω... Άλλωστε δεν έχει ενδιαφέρον αφού επικεντρώνεται στον Τέρρυ και η Κάντυ με το ζόρι συμμετέχει... :D

Juanitaaaaaaaaaaaa! Είμαι σίγουρη ότι δε θα έχει ενδιαφέρον αφού αναφέρεται στον Terry :ban: , αλλά πόσταρέ το μωρέ να χαρούμε και μεις λιγάκι... :happyjump:
 
Kαλά... :wait2: αν επιμένεις, όταν το ολοκληρώσω θα σου το στείλω να το διαβάσεις... αλλά δεν θα ευθύνομαι για το περιεχόμενο... :D

(Είναι χάπυ για όλους... :cheers: σχεδόν :D )
 
Juanitaaaaaa!!!! Θελω κι εγωωωωωωωωωωωω!!! Αρκει να μην εχει μονο τον Τερρυ, εεε;;;
 
Καλά Μετς θα σε συγυρίσω!!!:super:

Τόσα πράγματα που έγραψα ασχολίαστα τα άφησες;;;; :burn:

Χμμμ το ήξερα...ώστε Τερρικιά είσαι ε;Ακούσαμε Τέρρυ και τα ξεχάσαμε όλα!Ε και γω θα σταματήσω να νουνίζω για το τι θα σας γράψω!! :rant: .Είπα και ελάλησα!:sure:
 
Tερρυκιά η Μετς;;;;; :burn:

Ωχ... προμηνύεται θύελα όταν το διαβάσει :D .
 
Λοιπόν, για αποφασιστε τι με θελετε! Διαβαζω το ενα ποστ, Τερρυκια, στο άλλο Αντωνικιά, στο τρίτο Αλμπερτικια!

Να ενημερώσω οτι εγω ολους τους αγαπαω, ολους τους εκτιμαω, αλλά άλλο τι διαλέγω για την Κάντυ, και άλλο τι διαλέω για... τον εαυτό μου!! :D

Αχ misspepper μου! Δεν το έπιασες το υπονοουμενο! Να γραψει κατι η Χουανιτα και να εχει μονο τον Τερρυ το θεωρω ακρως απιθανο... Οποτε σκεφτηκα οτι ολο και κατι θα γραψει και για κανενα αλλο παλικαρι, ξανθο, ψηλο, με γαλανα ματια και ατσαλενιο... ωχ, σορρυ, ξεφυγα :p

Ετσι δεν ειναι Χουανιτα;;;; Δε θα με απογοητευσεις!!

Ελπιζω δηλαδη... :mad:


Μιςπεπερακι νομιζω ομως οτι τον καημενουλη τον Αντονυ παραπονεμενο τον αφησες... Ολο αλλοι το τριγυρίζουν το κοριτσι τελευταια... Λαθος κατευθυνση εχει η εμπνευση νομιζω... ;)

[Ε, βεβαια... αυτο με το Νηλ εξαιρειται... (χεχε)]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η ιδεα της γιαγίας της Πάτυς

Η Κάντυ και η γιαγιά της Πάτυ μιλάνε και τρώνε και μιλάνε και στην αυλή του νοσοκομείου για τον Τέρρυ

Γιαγιά Πάτυς: Έχω μια ιδέα!!!

Κάντυ: Τι ιδέα γιαγιά ?

Γιαγιά της Πάτυς: Να πας στην Νέα Υόρκη πριν την Πρεμίερα του έργου να είσαι εκεί στις πρόβες σίγουρα το χρειαζεται

Κάντυ : Πολύ ωραία ιδέα! Να πως θα πάρω άδεια τόσο πολύ καιρό μέχρι την Πρεμίερα ?

Γιαγιά της Πάτυς: Μην στεναχωριέσαι θα τα κανονίσω όλα εγώ με τον Διευθυντή του Νοσοκομείου

Κάντυ : Ναι γιαγιά, αλλά τα έξοδα είναι παρά πολλά το εισιτήριο θα μου το στείλει ο Τέρρυ είναι και ο Αλμπερτ δεν

έχει γίνει τέλειος δεν μπορώ να το αφήσω τόσο καιρό μόνο του.

Γιαγιά της Πάτυς: Μην στεναχωριέσαι κορίτσι μου για όλα σου έχω λύση τα έξοδα θα σου τα κάνω εγώ , όσο για τον Αλμπερτ.

θα τον προσέχει η Πατρίτσια , η Αννυ και ο Άτσι.

Κάντυ : Αχ τι καλά!!!!!!!!!!!!! θα δω τον Τερρυ πιο γρήγορα. Σʼ ευχαριστώ πολύ γιαγιά και την αγκαλιάζει

Σε μια εβδομάδα ήταν όλα έτοιμα .Ο Στηαρ την συνόδεψε στο τρένο :

Στηαρ: Κάντυ σου έχω ένα δωράκι και τις ώρες που έχει πρόβα και βγάζει ένα πορτοφολάκι.

Κάντυ : Τι είναι αυτό Στήαρ?

Στηαρ: Ανοίγει γίνεται τσάντα και έχω βάλει μέσα από όλα όσα μπορεί να χρειαστεί ένα αγοροκόριτσο και όχι μονό β¦

α πάρε και την διεύθυνση του Τέρρυ στο Θέατρο και τις ώρες που έχει πρόβα τις βρήκε ο Στήαρ

Κάντυ: Αχ σε ευχαριστώ πολύ Στηαρ. Μπράβο τον Αρτσι!!!!!!

Στηαρ: Α ξέχασα έχει και το κουτί της ευτυχίας θα το ανοίξεις όταν θα είστε μαζί με τον Τερρυ και χαμογελαει..

Κάντυ: Ευχαριστω Στηαρ καλή αντάμωση

Στηαρ: Καλό ταξίδι

Η Κάντυ φτάνει στον σταθμό παίρνει την πρώτη άμαξα που βρίσκει μπροστά της Είναι μπροστά στο θέατρο, η καρδιά της πάει να σπάσει .

Είναι πολύ χαρούμενη που θα συναντήσει τον Τέρρυ.

Πάει να μπει μέσα στο θέατρο δεν την αφήνουν.

Ξαφνικά μετά από ώρα βλέπει την μητέρα του Τέρρυ να την αφήνουν και τρέχει να μπει μαζί της .

Κάθονται στα καθίσματα και βλέπουν την πρόβα :

Κάντυ : Ήμουν τυχερή που σας είδα δεν με αφήναν να μπω , σας ευχαριστώ πολύ, ήρθα να κάνω έκπληξη τον Τέρυ

Μαμά Τέρυ : Παρακαλώ κορίτσι μου , σ αγαπάει πολύ ο γιος μου , είμαι σίγουρη ότι θα τον κάνεις πολύ ευτυχισμένο.

ΞΑΦΝΙΚΑ!! Εκεί που βλέπουν την παράσταση ένας προβολέας άρχισε να πέφτει η Κάντυ ψάχνει μέσα στο πορτοφολάκι (του Στηαρ) βρίσκει ένα λάσο με μια γρήγορη κίνηση πιανει τον προβολέα και με την βοήθεια όσον ήταν στις καρέκλες το κραταν και φωνάζει με όλη της την δύναμη τον Τέρυ να φύγει από εκεί.

Άρχισαν όλοι να τρέχουν πανικόβλητοι, άλλοι ηρθαν να κρατήσουν τον προβολέα και τον άφησαν σιγά σιγά στην σκηνή χωρίς να χτυπήσει κανένας .

Ο Τέρυ μόλις συνήρθε έτρεξε στην αγκαλιά της Κάντυ ( Μόλις του είχε σώσει την ζωή το γλυκό του φακιδομουτράκι )

Η Κάντυ λιποθυμά στην αγκαλία του Τέρυ .

Όταν ξυπνάει βρίσκεται σε ένα άγνωστο δωματιο ενός σπιτιου, βλέπει τον Τέρρυ δίπλα της να την χαζογελάει. :

Κάντυ :Που βρήσκκομαι ?

Τέρρυ: Είσαι στο σπίτι μου . Μου έσωσες την ζωή φακιδομουτράκι μου. Μα πως βρέθηκες εδώ?

Κάντυ: Ήταν ιδέα της γιαγιάς της Πάτυς , να έρθω πιο μπροστα να σου κάνω έκπληξη.

Τέρρυ: Σ αγαπω πολύ Κάντυ την αγκαλιάζει και την φιλάει παθιασμένα

Κάντυ: Και εγω σαγαπώ Τέρρυ και αφήνεται στο φιλί του και στα χάδια του μεχρι που γίνονται ένα .

Το πρωί ο Τέρρυ φερνει στο κρεβατι το πρωινο στην Καντυ και μετά πάνε μαζί στην πρόβα πιασμένη χέρι χερι ερωτευμένοιοσο ποτέ άλλωτε .

Όταν αρχηζει η προβα ο Τερρυ βλεπει την Κάρρεν να έρχετε:

Τερρυ : Που είναι η Σουζάνα ?

Κάρρεν: Με πήρε ο επιχηρηματίας του θεάτρου να αντικαταστίσω την Σουζανα και μου έδωσε να σου δώσω αυτό το γράμμα , είναι από εκείνη.

Μετά την προβά η Κάντυ μαζί με τον Τέρρυ διάβαζαν το γράμμα της Σουζάνας

Αγαπημενε μου Τέρρυ .

Τερρυ Σʼ αγαπώ δεν μπορώ να σε βλέπω μαζί με την κάντυ (το καταλαβα από την πρώτη στιγμή πόσο την αγαπάς αλλα και εκείνη το ίδιο ) για αυτό καλύτερα να φύγω από το Θέατρο, θα πάω να ζήσω στην Φλοριντα μου είχαν κάνει μια πρόταση για πρωταγωνιστικό ρολό εκεί αλλά δεν είχα δεχτεί γιατί ήθελα να παίξω μαζί σου Τέρρυ.. Σʼ αγαπώ Τερρυ, όσο για Κάντυ σε ζηλεύω , αλλά κέρδισες .

Να ζήσετε ευτυχισμένοι

Σουζάνα

Η Κάντυ και ο Τερρυ μελαγχόλησαν , η καντυ θυμήθηκε το κουτί της ευτυχίας και άρχισε να ακούγεται μια πολύ γλυκιά μουσική και αγκαλιασμένοι άρχισαν να σκέφτονται το κοινό τους μέλλον.

Το Βράδυ:

Τέρρυ : πάμε μέχρι το θέατρο ξέχασα κάτι πάμε να το πάρουμε και μετά πάμε για φαγητό φόρεσε αυτό ελπίζω να είναι να σου αρέσει, ταιριάζει και με τα μάτι σου .?

Κάντυ: Είναι πολύ όμορφο θα με βοηθήσεις να το φορέσω ?

Τέρρυ : άρχισε να την φιλάει στους ώμους άλλα κρατήθηκε ( την βοήθησε με το φόρεμα ) έπρεπε να πάνε στο Θέατρο όλο το βράδυ θα ήταν δικό τους..

Κάντυ : Ναι αγάπη μου πάμε . (λίγο κατσούφικα που σταμάτησε να την φιλάει)

Μόλις φτάνουν στο Θέατρο η Καντυ βλέπει όλο τον θίασο μαζεμένο και όχι μόνο ήταν όλοι οι φίλοι της μαζεμένοι ο Στηαρ , ο Αλμπερ , η Αννυ , η Πάτυ κσι η γιαγιά της Πάτυ φυσικά που είχε γίνει τελείως καλά . Ο τερρυ τους είχε ολλους προσκαλέσει για τους αρραβώνες του με την Κάντυ και σε ένα μήνα ακριβώς θα γινόταν και η γάμοι μετα την πρεμίερα του έργου .

Ο Τέρρυ γονάτησε και της πέρασε στο δάχτυλο ένα πανέμορφο πανάκριβο δαχτυλιδι . Κάντυ με παντρεύεσαι?

ΝΑΙ !!!!!!!!! και χόρευαν αγκαλιασμένοι όλο το βραδύ.

Όλα ήταν έτοιμα για τον γάμο σε 1 ώρα θα παντρευόταν τον άντρα της ζωής της έτρεμε η Αννυ και η Πατυ την βοηθούσαν να φορέσει το νυφικό της ένα πανέμορφο άσπρο δαντελιενο νυφικό με τεράστια ουρά και πολύ μακρυ πέπλο της το είχε πάρει ο Αλμπερ που είχε θυμηθει πιος ήταν.

Η Κάντυ ήταν πανέμορφη μέσα στο νυφικό της , έλαμπε από ευτυχία. Ο Τερρυ περίμενε στην εκκλησιά του Αγιου Πάυλου με μια ανθοδέσμη από άσπρα τριαντάφυλλα . Μόλις την βλέπει από μακριά θαμπώνεται από την ομορφιά της, της δίνει την ανθοδέσμη και ένα γλυκό φιλί το πιο γλυκό του κόσμου.

θα είναι για παντα μαζί .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχάριστη νεκρανάσταση του θέματος :)

:thumbup: Aggelina
 
Το ταξίδι προς το όνειρο.

Η Κάντυ με τον Τερυ βρίσκονται στον στάβλο μετά από τα γράμματα που τους είχε στείλει η Ελίζα, μόλις ακούν βήματα κρύβονται πίσω από έναν μεγάλο σωρό από άχυρα. Ανοίγει η πόρτα η Αδερφή Γκρει με τα υπόλοιπα άτομα που είχαν έρθει μαζί της δεν βρίσκουν κανέναν και φεύγουν.

Η Κάντυ με τον Τέρυ αποφασίζουν να φύγουν μαζί κρυφά από το σχολείο του Αγίου Πάυλου τα μεσάνυχτα αφήνοντας ένα γράμμα που θα τα εξηγούσαν όλα .

Η Αδερφή Γκρει διαβάζοντας το γράμμα τιμωρεί την Ελίζα καταλαβαίνοντας την παγίδα που έστησε .

Ο πρώτος σταθμός του ταξιδιού τους το ορφανοτροφείο που μεγάλωσε η Κάντυ.

Το πρωί θα φεύγανε μαζί με κατεύθυνση το σπίτι της μαμάς του Τέρυ .

Μετά από ένα μήνα σπουδάζανε και οι δυο μαζί για να γίνουν ηθοποιοί.

Στο Θέατρο του Στραρφορτ ζητούσαν ηθοποιούς για να ανεβάσουν το έργο «Ρωμαίος και Ιουλιετα. Μετά τις ακροάσεις ο Τερυ θα έπαιζε τον Ρωμαίο και η Kάντυ τον ρόλο της Ιουλιετας.

Κοινά όνειρα κοινή ζωή για πάντα .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@Aggelina, μακάρι να είχε διαβάσει η Μιζούκι τα εναλλακτικά σενάρια που έγραψες! Ειδικά αυτό με το λάσο και τον προβολέα είναι ιδανικό.

And they lived happily ever after :)
 
Άραγε τη θα γινόταν αν η Καντυ είχε υιοθετηθεί από την ιδία οικογένεια που υιοθετήθηκε και η Αννυ , εκτός του το θα ήταν συνέχεια μαζί και θα μεγάλωναν σαν πραγματικές αδερφές άραγε η πορεία της ζωής της πως θα συνεχιζόταν ?

domniki είπε:
@Aggelina, μακάρι να είχε διαβάσει η Μιζούκι τα εναλλακτικά σενάρια που έγραψες! Ειδικά αυτό με το λάσο και τον προβολέα είναι ιδανικό. And they lived happily ever after :)
Ευχαριστώ!!! και μενα αυτο με το λάσο μου αρεσε περισσότερο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα