Σε ποια ταινία;

Δεν ξερω αν ειχανε περασει βερες, αλλα κι αυτο να μην ειχε γινει, σιγουρα ειχαν λογοδοθει και πηγαν στο Γαλαζιο Σκυλοψαρο με τις ευλογιες του μπαμπα Τσαγανεα.
Ετσι ειναι τα σκυλοψαρα καμια φορα. Επικινδυνα. :)
 
. Ο Θοδωρος και το δικανο. Παραταει την Αντιγονη Κουκουλη μετα τον....ρουν των γεγονοτων. :)
5. Ιλιγγος. Οταν πηγαινουν Λασκαρη και Βουρνας στο παρτυ του Τζανετακου κι ο Τζανετακος διωχνει ολους τους προσκεκλημενους του.
6. Γαμος αλα ελληνικα
10. Εγκλημα στο Κολωνακι. Του τα φοραει η Κοντου με τον Νικολινακο. :)
Σωστά ο Βουτσάς κι ο Τσαγανέας.
Στο γάμο αλά Ελληνικά δε θυμάμαι αν φοράει μάσκα η Στεφανίδου πάντως εγώ έλεγα άλλη ταινία.
Το αυτό ισχύει και για Τζανετακο και Ίλιγγο.
Μας λείπει η μάσκα της Στεφανίδου και το Καντάφι του Ρίζου που είναι ταινίες του ίδιου σκηνοθέτη και ο δισταγμος του Τζανςτακου που τελικά εμπλέκεται και καταλήγει στο τμήμα με όλο το παρεάκι.
 
Οι απαντήσεις:

4. Ο θησαυρός του μακαρίτη
5. Ένα κορίτσι για δύο
6. Ο γυναικάς
 
Καραπιπεριμ τι εννοείς όταν λες οτι ο Ρίζος αγόρασε Καντάφι; Δε το θυμάμαι καθολου στη ταινία.
 
Σε ποια ταινία....

1. Η Τζένη Ρουσσέα έρχεται από την Αφρική;
2. Ο Σταύρος Ξενίδης ... "κάνει καλά που δεν παντρεύεται";
3. Η Μάρω Κοντού λιποθυμάει απ το ποτό;
4. Η Ρένα Βλαχοπούλου δεν έχει τηλέφωνο στο σπίτι της;
5. Η Άννα Φόνσου δουλεύει "στου Παπαδημητρίου";
6. Ο Γιάννης Βογιατζής θέλει έναν ... πισινό να ζεστάνει την πολυθρόνα του;
7. Η Μέλπω Ζαρόκωστα πέφτει θύμα εκβιασμού;
8. Ο Σταύρος Παράβας χαρτοπαίζει;
9. Ο Νίκος Φέρμας είναι πάρεδρος;
10. Η Τζόλυ Γαρμπή είναι "μια απατεώνισσα";
 
2. Επτά χρόνια γάμου. (Με επιφύλαξη)
4. Μερικοί το προτιμούν κρύο.
5. Περάστε την πρώτη του μηνός.
6. Ένα κορίτσι για δύο.
7. Η κόμησσα της φάμπρικας.
9. Ο κύριος πτέραρχος.
10. Η σωφερίνα.
 
3. Στην ταινία "Αχ και να'μουν άνδρας" λιποθυμάει, αλλά δε θυμάμαι αν είναι από το ποτό.
 
1. Ένας τρελός γλεντζές.
2. Η κόρη μου η σοσιαλίστρια.
4. Η χαρτοπαίχτρα.
8. Άλλος για το εκατομμύριο.
 
Το 2 ειναι η "Κρεβατομουρμουρα" οπου ο δικηγορος Σταυρος Ξενιδης, βλεποντας τον έγγαμο βιο του συνεργατη του Γιαννη Γκιωνακη "κανει καλα που δεν παντρευεται!!!".
 
αχ @TZELASO το 1 μόνο σωστό.
Στη χαρτοπαίχτρα (4) η Ρένα έχει τηλέφωνο, άλλωστε την παίρνουν τα παιδιά της όταν πάιζει στης Λιλής απο πάνω..
Στο άλλος για το εκατομμύριο δε θυμάμαι να χαρτοπαίζει ο Παράβας, αν κι έχω αι΄ώνες να το δω..καθόλου δε μου άρεσε..
@hannele κ @oldgrcinfun σωστά!
Οπότε μας λείπουν τα: 4,5,8.
Βοήθεια; Στο 4 η Βλαχοπούλου λέει πως δεν έχει τηλέφωνο γιατί άμα θέλει τπτ βγαίνει στο μπαλκόνι και μπήζει τις φωνές
στο 5 " Ο Παπαδημητριου θα της βγάλει απο τη μύτη την ώρα που του άργησε το πρωί" ενώ στην 8, ο Παράβας όχι μόνο χαρτοπάιζει αλλά βγάζει στο σφυρί κ τα πράγματα της φαμελιάς του να πληρώσει τα χρωστούμενα..
 
Η κομισσα της Κερκυρας
Ο φανουρης κι το σοι του

Οσο για τον Παραβα, θυμαμαι οτι στο "10 μερες στο Παρισι" εβγαζε στο σφυρι τα κουστουμια των γαμπρων του, Σταυρίδη κι Γκιωνάκη, για να πληρωνει τα χρεη του στα χαρτια, κι τον έπιαναν κάθε φορα στα πρασα οι αδερφες του...
 
αχ @TZELASO το 1 μόνο σωστό.
Στη χαρτοπαίχτρα (4) η Ρένα έχει τηλέφωνο, άλλωστε την παίρνουν τα παιδιά της όταν πάιζει στης Λιλής απο πάνω..
Στο άλλος για το εκατομμύριο δε θυμάμαι να χαρτοπαίζει ο Παράβας, αν κι έχω αι΄ώνες να το δω..καθόλου δε μου άρεσε..
@hannele κ @oldgrcinfun σωστά!
Οπότε μας λείπουν τα: 4,5,8.
Βοήθεια; Στο 4 η Βλαχοπούλου λέει πως δεν έχει τηλέφωνο γιατί άμα θέλει τπτ βγαίνει στο μπαλκόνι και μπήζει τις φωνές
στο 5 " Ο Παπαδημητριου θα της βγάλει απο τη μύτη την ώρα που του άργησε το πρωί" ενώ στην 8, ο Παράβας όχι μόνο χαρτοπάιζει αλλά βγάζει στο σφυρί κ τα πράγματα της φαμελιάς του να πληρώσει τα χρωστούμενα..

Ένα στα τέσσερα! Πλήρης αποτυχία! :D :D Ε, στο επόμενο θα βάλω τα δυνατά μου...
 
Ψιλομπερδεύτηκα τώρα ποιά βρήκαμε και ποιά δε βρήκαμε. (Καλά εγώ δε βρήκα τίποτα).
 
Πίσω
Μπλουζα