Σημασία στη λεπτομέρεια...New Edition!

Μόνο το 4 βρήκατε , τις άλλες τις ψάχνουμε ακόμη...οι απαντήσεις που δοθήκανε είναι λάθος.
 
Το 2 είναι απο το Κορίτσια για Φίλημα στην αρχή που χορεύει η Ρένα στο τουριστικό γραφείο στην Αμερική.
(αν δε θυμηθώ τα κολοκυθάκια του 6 θα σκάσω)
Το 5 είναι σκηνή απ το η Αρχόντισσα κι ο Αλήτης στο δεν έχω στο κεφάλι αφέντη είν η ζωή μου χορός και γλέντι...να ζήσει η φτωχολογιά :)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Βρήκαμε και το 2 είναι όντως το "Κορίτσια για φίλημα" , το 5 λάθος! Οπότε ψάχνουμε 1 , 3 , 5 και 6
 
1. Ο Αστραπογιαννος
3. Ο κυρ Γιωργης εκπαιδευεται
5. Μια κυρια στα μπουζουκια
6. Η κυρια του κυριου
 
Μόνο το 3 βρήκες σωστό @bambinella 100 οπότε μας μένουν οι 1 5 και 6. Να βοηθήσω πως και οι 3 είναι της Φίνος Φιλμ...
 
5. Η κόρη μου η σοσιαλίστρια ?
 
στο 1 και το 6 παίζει η γνωστή - άγνωστη ξανθιά και στο 5 ο σύζυγος της , δεν είναι η "Σοσιαλίστρια"...
 
Τα βρήκαμε σχεδόν όλα , στο 5 τελικά είναι το "Λεβεντόπαιδο" Δημήτρης Παπαμιχαήλ...Τα επόμενα...

1.
1 (1).jpg

2.
1 (1).jpg

3.
1 (1).jpg

4.
1 (1).jpg

5.
1 (1).jpg

6.
1 (1).jpg
 
1. Στεφανια
2. Μια τρελη τρελη σαρανταρα
3. Μακρυκωσταιοι και Κοντογιωργηδες
4. Η κυρα μας η μαμμη
5. Μανταλενα
 
Σωστά εκτός από το 1 και το 2. Ψάχνουμε λοιπόν 1 2 και 6
 
Παντως στη 2 μια τετοια ρομπα φοραει η Βλαχοπουλου προς το τελος της ταινιας. :)
 
Είναι άδικο αυτό που συμβαίνει. Μόλις σχολαω απ τη δουλειά κ μπαίνω έχουν απαντηθεί όλα όσα ξέρω.
Το 6 φτωχαδακια και λεφταδες; Πες ναι να το κάψουμε απόψε κυρ Τόνι:)
 
Δε βρέθηκε ακόμα κάτι , να βοηθήσω , το 1 είναι φυλακές , στο 2 δεν είναι ρόμπα αλλά παλτό και στο 6 πρωταγωνιστεί η Τζένη Καρέζη...
 
Ταξίδι με τον έρωτα που το είδα προχθές κι είχε πολύ βάρκα και καράβι
 
1. Κατηγορω τους ανθρωπους
2. Πανικος
6. Λατερνα φτωχεια και γαρυφαλλο
 
Τελευταία επεξεργασία:
6. Τοτε Λατερνα φτωχεια και φιλοτιμο.
 
Πίσω
Μπλουζα