Σπάνιες φωτογραφίες της Αλίκης!

tonytony τι να πω, είσαι θησαυρός! Υποκλίνομαι.Σε ευχαριστώ από καρδιάς. Έχω ένα φάκελο με αποκόματα,αφιερώματα,εξώφυλλα της Αλίκης, κυρίως όταν έφυγε,καθώς και προγράμματα από το θέατρο της αλλά μέχρι σήμερα δεν αντέχω να τον ανοίξω. Μου θυμίζει εκείνες τις μέρες.

Η Αλίκη αξιαγάπητη. Το κοντό μαλλί πάντως δεν της πήγαινε.

Μήπως ξέρεις που είναι η όδος Αλίκη Βουγιουκλάκη που φαίνεται στη φωτογραφία;
 
Σε ευχαριστώ και πάλι EL GRECO. Η "Οδός Αλίκης Βουγιουκλάκη" είναι στην πόλη που ζω , τη Λάρισα! Η Λάρισα την τίμησε , η Αθήνα όμως??? Την οδό Αμερικής ή τη Στησιχόρου δεν μπορούσαν να την μετονομάσουν??? Άσε και εκνευρίζει αυτό το θέμα!
 
Υπεροχες οι φωτογραφιες: αυτη που πανε να φιληθουν στο τραπεζι και αυτη που κοιμαται! Τελειες!
 
[edit] Dead images pathfinder [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
tonytony σε ευχαριστώ για την πληροφορία για την οδό. Μπορεί κάποια μέρα να δώσουν και σε μια οδό στην Αθήνα το όνομά της. Πράγματι κι εγώ πιστεύω ότι η οδός Αμερικής έπρεπε να μετανομαστεί σε οδό Αλίκης Βουγιουκλάκη που είναι το Θέατρο της. Κ α τ α π λ η κ τ ι κ έ ς οι φωτογραφίες και τα ευχαριστώ είναι λίγα για αυτά που μας προσφέρεις.
 
[edit] Dead images [edit]

Τα παιχνίδια του φακου και της γωνίας λήψης...Στη συγκεκριμένη φωτογραφία η Βουγιουκλάκη φαίνεται σαν νάνος (εκτός και αν πρόκειται για Marbella - Hummer Edition)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η συγκεκριμένη φωτογραφία είναι ένα άλλο πλάνο από διαφήμιση της Αλίκης σε θεατρικό της πρόγραμμα για το αυτοκίνητο SEAT.

[edit] Dead images pathfinder [edit]

Ακολουθεί καρέ καρέ η είσοδος της Αλίκης στο "Δημοτικό Θέατρο Πειραιά" όταν έπαιζε τη "Μις Πέπσι"!!!Οι φωτογραφίες μιλάνε από μόνες τους...

[edit] Dead images pathfinder [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[edit] Dead images pathfinder [edit]

Η Αλίκη ψηφίζει ανεβασμένη σε...καρέκλα προς απαίτηση των φωτογράφων για να την αποθανατίσουν!!!

[edit] Dead images pathfinder [edit]

[edit] Dead images pathfinder [edit]

Η Αλίκη στη Λάρισα...

[edit] Dead images pathfinder [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
εβαλε τσιχλοκαρτες, εβαλε τσιχλοκαρτες, εβαλε τσιχλοκαρτες......................... :)
 
[edit] Dead images pathfinder [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[edit] Dead images pathfinder [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
tonytony είπε:
[edit] Dead images pathfinder [edit]


Έχω δει προσκλητήρια γάμων, βαπτίσεων ή άλλων εκδηλώσεων, αλλά προσκλητήριο κηδείας, ομολογώ, πρώτη μου φορά βλέπω!

Εξ όσων μάλιστα γνωρίζω, σύμφωνα με τα δικά μας έθιμα, πρόσκληση σε κηδεία δεν γίνεται ποτέ (μπορεί να παρευρεθεί όποιος θέλει). Αντίθετα, πρόσκληση (διά στόματος όμως και όχι με προσκλητήριο) γίνεται στα μνημόσυνα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συμφωνώ, είναι κάπως εκκεντρικό. :xm:

Αντώνη, κατά τα άλλα, εύγε που συνεχίζεις τον εμπλουτισμό του τόπικ!
 
Καλά δεν έχω λόγια όλες είναι απλά υπέροχες!

Να ρωτήσω λίγο... σε ποια κηδεία είναι που κλαίει σε κάποιες φωτογραφίες?

Και επίσης είδαν καλά τα ματάκια μου και έχει μια με τον Χορν που να φιλιούνται ?

και μια με την Έλλη στα τελευταία της?

Λατρεύω κυρίως τις φώτος με τον Παπαμιχαήλ δεν το συζητώ αλλά και όσες είναι μόνη της κυρίως τις ασπρόμαυρες... ευχαριστούμε θα είναι πολύ λίγο!!!
 
Αντώνη χίλια μπράβο και χίλια ευχαριστώ και εκ μέρους μου!!!τα θέματα σου είναι ''παράδεισος'' για όλους τους θαυμαστές της Αλίκης μας!!!μήπως σου είναι εύκολο να ανεβάσεις καθόλου φωτογραφίες απο την περίοδο της ''Εβίτα''???θα σου ήμουν ακόμα πιό ευγνώμων!!! :D
 
Ευχαριστώ παιδιά για τα καλά σας λόγια. Θα κοιτάξω να βάλω κι άλλες. Η κηδεία είναι του Κώστα Πρετεντέρη.

[edit] Dead images pathfinder [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
χίλια ευχαριστώ!!!Αγαπώ Εβίτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)
 
Ο tonytony ομόρφυνε τις μέρες μας με τόση Αλίκη και τις φώτισε. Η Εβίτα ήταν από τις καλύτερες επιλογές που έκανε η Αλίκη στο θέατρο. tonytony ένα εκατομύριο ευχαριστώ.
 
[edit]'Ολες οι φωτογραφίες που περιέχονται στο spoiler έχουν "χαθεί" [edit]

247.jpg


240.jpg


237.jpg


236.jpg


235.jpg


234.jpg


233.jpg


232.jpg


231.jpg


229.jpg


225.jpg


222.jpg


220.jpg


217.jpg


185.jpg


171.jpg


166.jpg


164.jpg


156.jpg


147.jpg


88.jpg


87.jpg


77.jpg


71.jpg


63.jpg


46.jpg


20.jpg


62.jpg


38.jpg


33.jpg


24.jpg


9.jpg


15.jpg


64.jpg


62.jpg


61.jpg


52.jpg


11.jpg


34.jpg


29.jpg


20.jpg


118.jpg


111.jpg


48.jpg


37.jpg


19.jpg


5.jpg


74.jpg


70.jpg


32.jpg


1.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα