Στρατέγκο - Stratego

Κορυφαίο παιχνίδι, είχα την έκδοση με την τριλιζα στην πίσω πλευρά, τον προηγούμενο μήνα όμως έξω απτον σπιτι μου δίπλα σε κάδο ανακύκλωσης βρήκα ένα cluedo ένα λεξοκρεμαλα και ένα stratego ΣΦΡΑΓΙΣΤΟ. Το σελοτεηπ μάλιστα ήταν το εργοστασιακό, οι φιγούρες μέσα σε σακουλάκι και τα αυτοκόλλητα όλα άθικτα.

Είναι έκδοση remundo





DSC_0004_zpslhcgbvyr.jpg

_20151118_173410_zpslsgmgzmd.jpg

DSC_0003_zpsmrebv1oo.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για να μην εχει κανει σχολιο ακομα η Kambia για το παιχνιδι....μαλλον θα ταβλιαστηκε μετα το edit!!! :biglaugh:

Πανεμορφο ειναι παντως το παραπανω!!! :dribble:
 
Λες ?;-)

Δεν γράφει πάντως έτος, πιστεύω 90's!!!

Πάντως και για σένα φίλε playmofun έχω αρκετά για να σε ταβλιασω αλλά δεν ξέρω πότε θα βγάλω φωτογραφίες... Playmobil 40 ετών έως και τώρα ;-)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είναι να μην ταβλιαστείς? Άκου σφραγισμένο Stratego στα σκουπίδια!!!

Πάντως αυτή η έκδοση έχει τα πιο σπαστικά πιόνια. Με το παραμικρό κούνημα έπεφταν.
 
saxlina είπε:
....τον προηγούμενο μήνα όμως έξω απτον σπιτι μου δίπλα σε κάδο ανακύκλωσης βρήκα ένα cluedo ένα λεξοκρεμαλα και ένα stratego ΣΦΡΑΓΙΣΤΟ. Το σελοτεηπ μάλιστα ήταν το εργοστασιακό, οι φιγούρες μέσα σε σακουλάκι και τα αυτοκόλλητα όλα άθικτα.....

Kambia είπε:
Είναι να μην ταβλιαστείς? Άκου σφραγισμένο Stratego στα σκουπίδια!!!

Α ρε σταραβομαρα....Connie_cleaning-glasses.gif....τωρα το ειδα!!!!!! :eek:

Μας εστειλες......:burn:..........
attachment.php


saxlina είπε:
Πάντως και για σένα φίλε playmofun έχω αρκετά για να σε ταβλιασω αλλά δεν ξέρω πότε θα βγάλω φωτογραφίες... Playmobil 40 ετών έως και τώρα
Δεν θα ειμαι ο μονος που θα ταβλιαστει....πιστεψε με!!!! :sta2

Ναταλι...εχε προχειρες τις μπουκαλες οξυγονου και τα υπογλωσσια.....κατι μου λεει οτι θα μας χρειαστουν.... :precry: :precry:
 
Παιδιά όντως σπαστικό το ότι πέφτουν!

Είχε και ένα άλλο παιχνίδι σε χάλια κατάσταση,ήταν το κάτω-κάτω,είχε βραχεί απτά νερά του δρόμου,το άφησα!

Παλαιότερα είχα βρει και ένα αχρησιμοποίητο καράβι 3d, αυτά τα καινούργια παζλ, μάλλον του φάνηκε δύσκολο να το φτιαξει και το σούταρε!

Όσο για τα πλεμο φίλε, έφτιαξα ένα δωμάτιο με ράφια και ντουλάπια μόνο γι αυτά!προσεχώς!

Πάντως δεν ήξερα ότι γίνεται παγκόσμιο τουρνουά stratego,θα είχαπάει πέρυσι εδώ στην Θεσνικη....
 
Πίσω
Μπλουζα