Συζήτηση: Real arcade hardware

vasilas432

Retro Member
Joined
28 Νοέ 2014
Μηνύματα
243
Αντιδράσεις
55
Γεια χαρά σε όλους,

Μιας και το thread ειναι arcade το οποίο ειναι και το μεράκι μου, αποφάσισα να μοιραστώ μαζί σας arcade hardware και software που έχω στην κατοχή μου. Να ανταλλάξουμε απόψεις και να κάνουμε συζήτηση. Για μένα η απόλαυση έχει μείνει σε αυτά τα παιχνιδια και το σύγχρονο software δεν με συγκινεί ιδιαίτερα. Τα παιχνιδια που έπαιζα τότε στα ηλεκτρονικά και τα οποία δεν υπήρχαν ή ήταν κατώτερες μεταφορές στις τότε κονσόλες ειναι αυτά που αγαπώ περισσότερο. Η αγαπημένη μου κατηγορία ειναι τα beat em ups και το καλύτερο μου παιχνίδι όλων των εποχών ειναι το Cadillacs and Dinosaurs απο την τότε πρωτοπόρα Capcom.

Για να παίξει κάποιος arcade στο σπίτι του με real hardware ειναι σήμερα πολύ εύκολο. Υπάρχει η λύση της καμπίνας αλλά υπάρχει και η λύση του supergun ή control box για τους Ιάπωνες, καθώς και τα διαφορά consolized set ups τα οποία δεν ειναι κάτι άλλο απο μητρική πλακέτα που παίρνει τα παιχνιδια σε μορφή catridge, η οποία έχει μετατραπεί σε ολοκληρωμένη κονσόλα όπως αυτές που ξέρουμε.

Το control box που έχω εγω ειναι το Sigma Raijin και ειναι γέννημα θρέμμα καθαρά Ιαπωνικό. Έχει βέβαια και μια μικρή επιρροή απο τη χώρα μας μιας και το λογότυπο της εταιρίας ειναι το Σ. Ειναι μια στιβαρή και ποιοτική κατασκευή η οποία έχει τη δυνατότητα να φιλοξενήσει δυο παίκτες ταυτόχρονα στον κόσμο του arcade. Οι μοχλοί και τα κουμπιά για όσους γνωρίζουν ειναι Seimitsu και ειναι τα ίδια κομμάτια που χρησιμοποιούνται στις επαγγελματικές καμπίνες. Πάνω στο control box υπάρχει μια έξοδος RGB scart και μια s-video. Χρησιμοποιώντας το scart περνούν τα χρώματα αυτούσια απο την καρδιά των πλακετών κατευθείαν στο monitor χωρίς καμία επεξεργασία απο αποκωδικοποιητές. Υπάρχει το καλώδιο του ρεύματος με επιλογή 110v ή 220v και υπάρχει και η πλεξούδα γνωστή ως Jamma harness. Απλά συνδέεις εκεί το 95% των arcade παιχνιδιών και αυτό ήτανε, παίζεις γνήσιο arcade στο σαλόνι σου!

Στην κατοχή μου έχω consolized έκδοση του NEO GEO MVS απο την SNK, γνωστό και ως CMVS, το Ωmega το οποίο το κατασκευάζει ένας αμερικανός με δικές του πατέντες και μοιάζει αρκετά με το NEO GEO AES. Κατα τη γνώμη μου ειναι πιο στιβαρή κατασκευή. Έχει εξόδους RGB scart, s-video, composit και component.

Τα monitor που φαίνονται στις φωτογραφίες ειναι τα ιστορικά επαγγελματικής κλάσης SONY BVM και ανήκουν στη δεκαετία του 90. Η ποιότητα τους ειναι οτι καλύτερο έχει δημιουργηθεί σε CRT τεχνολογία. Υπάρχουν ένα σωρό ποντεσιομετρα στο μπροστινό τους τμήμα που κάνουν τη ρύθμιση τους παιχνιδάκι. Το βάρος στο κύριο monitor μου ειναι γύρω στα 30 κιλά αν και δεκατεσσάρων ιντσών! Οι απλές CRT έχουν πρόβλημα στην απεικόνιση γιατί είτε θα κόβουν ορατό πεδίο, είτε η εικόνα δεν θα ειναι κεντραρισμένη, είτε η φωτεινότητα παρά πολύ μεγάλη. Δεν υπάρχει η δυνατότητα να διορθωθούν όλα τα παραπάνω σε commercial σειρά τηλεόρασης.

Παρακαλώ όλους όσους μοιράζονται το ίδιο hobby να ποστάρουν τις φωτογραφίες τους. Έχω να ανεβάσω και άλλες φωτογραφίες αλλά θα το κάνω σιγά σιγά.

Αυτη ειναι μια λίστα με τους arcade τίτλους μου εως τώρα.

ΩMEGA CMVS

Sigma Raijin Control Box

SNK NEO GEO AES

King of Fighters 97

King of Fighters 98

King of Fighters 99

King of Fighters 00

Fatal Fury Special

World Heroes Perfect

Art of Fighting 3

Samurai Spirits 2

Samurai Spirits 4

Last Blade

Last Blade 2

King of Monsters

King of Monsters 2

ASO II

Pulstar

Robo Army

Mutation Nation

Sengoku 2

Top Hunter

Metal Slug 2

Metal Slug 3

Metal Slug 5

Nam 1975

SNK NEO GEO MVS FULL KITS

Prehistoric Isle 2

Strikers 1945 Plus

Blazing Star

Bang Bead

Neo Drift Out

Ninja Master's

Shock Troopers

Shock Troopers 2nd squad

Metal Slug

Neo Bomberman

Zupapa!

Nightmare in the Dark (cart only)

Money Puzzle exchanger (cart only)

ATOMISWAVE consolized

Dolphin Blue

Metal Slug 6

Samurai Spirits 6

Rumble Fish

Rumble Fish 2

King of Fighters XI

PGM carts

Knights of Valour Super Heroes

Knights of Valour Nine Dragons

Gladiator Road of the Sword

Demon Front

Martial Masters

Dragon World 3

PGM 2

Oriental Legend

CPS 1

Captain Commando

Carrier Airwing

CPS 1.5

Warriors of Fate Japanese

CPS 2

19XX

Alien vs Predator Japanese

Battle Circuit Japanese

Dungeons & Dragons Tower of Doom Japanese

Marvel Super Heroes Japanese

Progear No Arashi

Super Street Fighter 2 X

Vampire The Night Warriors Japanese

Vampire Savior Japanese

X-men Children of the Atom Japanese

TAITO F3

Bubble Symphony (Bubble Bobble 2) Japanese

Bubble Memories (Bubble Bobble 3) Japanese

Darius Gaiden Japanese

KONAMI

Asterix

BrezzaSoft

The Crystal of Kings

SEGA

Alien Storm

ATARI

Primal Rage

Κάποιες επιπλέον φωτογραφίες που δεν ανέβηκαν πριν.

Ορθη απεικόνηση! Παρακαλώ να αντικαταστήσουν τις ανάποδες στο 1 post και άνοιγμα του thread

EDIT: BTW η Πέμπτη φωτογραφία απεικονίζει το PGM2 της IGS ταιβανεζικης εταιρίας με πολύ μεράκι και beat em ups που ανταγωνίζονται την Capcom. Πολλοί πιστεύουν οτι η εταιρία αυτή έρχεται δεύτερη σε beat em up. Το παιχνίδι ειναι το Oriental Legend 2 το οποίο ναι μεν ειναι του 2007 αλλά ειναι όπως τα παλιά της IGS όπως Knights of Valour superheroes Knights of Valour 2 Nine Dragons αλλά βελτιωμένο σε όλους τους τομείς. Μπράβο στην IGS.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν μπορούσα θα έβαζα παραπάνω από ένα thanks. Ευχαριστούμε που μοιράστηκες τις φώτος (αν και οι τελευταίες στο 1ο ποστ είναι ανάποδα) με τα αποκτήματά σου. Τα beat'em up εκείνης της εποχής ήταν πραγματικά πολύ καλά. Captain Commando, Knights Of The Round, Cadillacs and Dinosaurs κ.α. έχουν αφήσει εποχή. Το Super Street Fighter Grand Master Challenge πρώτη φορά το βλέπω. Δυστυχώς δεν έχω το χώρο και το χρόνο να ασχοληθώ με το χόμπι σου που είναι πολύ ενδιαφέρον. Πήρε το μάτι μου κι ένα κουτάτο Game Gear το οποίο μάλλον είναι με το Sonic και τον αντάπτορα του ρεύματος. Η οθόνη που φαίνονται τα παιχνίδια είναι τηλεόραση (μπερδεύτηκα λίγο); Καλορίζικα και εύχομαι να αυγατίσουν!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν μπορει καποιος απο την διαχειριση ας φτιαξει τις φωτο γιατι ειναι.....αναποδες!!!!!!!! :eek:

Και δεν ειμαστε τωρα ακροβατικα!!!!!!!:biglaugh:
 
Παρα πολυ ωραια πραγματα και με πολυ μερακι!! (Δεν θελω να ξερω ποσο κοστισαν γιατι το ποσο πρεπει να ειναι πολυ μεγαλο :p )

johnny19818 είπε:
Η οθόνη που φαίνονται τα παιχνίδια είναι τηλεόραση (μπερδεύτηκα λίγο);
Το γραφει στο post johnny :

"Τα monitor που φαίνονται στις φωτογραφίες ειναι τα ιστορικά επαγγελματικής κλάσης SONY BVM και ανήκουν στη δεκαετία του 90. Η ποιότητα τους ειναι οτι καλύτερο έχει δημιουργηθεί σε CRT τεχνολογία. Υπάρχουν ένα σωρό ποντεσιομετρα στο μπροστινό τους τμήμα που κάνουν τη ρύθμιση τους παιχνιδάκι. Το βάρος στο κύριο monitor μου ειναι γύρω στα 30 κιλά αν και δεκατεσσάρων ιντσών! Οι απλές CRT έχουν πρόβλημα στην απεικόνιση γιατί είτε θα κόβουν ορατό πεδίο, είτε η εικόνα δεν θα ειναι κεντραρισμένη, είτε η φωτεινότητα παρά πολύ μεγάλη. Δεν υπάρχει η δυνατότητα να διορθωθούν όλα τα παραπάνω σε commercial σειρά τηλεόρασης."

ps. Ωραια και τα διαφορα easter eggs! (κατω κατω ειναι γιαπωνεζικα παιχνιδια Snes ;; )
 
Ωχ φίλε μου !!! Με πέθανες μεσημεριάτικα !!!

Πολλά μπράβο για την συλλογή σου, είσαι μερακλής και φαίνεται ! Εγώ είμαι υπέρ της καμπίνας, και προς το παρόν κινούμαι μονάχα σε Neo Geo MVS, και μερικές σκόρπιες PCB. Φυσικά, έχω και ένα AES για την συλλογή, με κάποια παιχνίδια και αυτό και δυο μοχλούς. Το Ωmega πάντως είναι εξαιρετική υλοποίηση.

Πολύ όμορφα διαλεγμένα κομμάτια, και οι μοχλοί, και το μόνιτορ, αν και η αμερικάνικη τρέλα με τα BVM δεν με πολυαγγίζει. Είναι σίγουρα εξαιρετικά monitors, όμως στην Ευρώπη είχαμε πολλά αντίστοιχα Philips και ακόμη τα αθάνατα 1084 με RGB είσοδο. Είχα (και ακόμη κάπου έχω) ένα 14άρι BVM χωρίς τα πολλά ποτενσιόμετρα, και είναι όντως φοβερά μόνιτορ πάντως. Απλώς στην τιμή τα τσιμπάνε πολύ (εκτός και αν σταθείς τυχερός, και το πάρεις σε νορμάλ τιμη, συνεπώς είσαι και άρχοντας !)

Τώρα για την συλλογή με τα παιχνίδια τι να σου πώ !!! Αρχηγός και βάλε, και στέκομαι ιδιαίτερα στην AES. Αχ, Art Of Fighting 3 !!! Ούτε στο MVS δεν μου έχει κάτσει ακόμα ! Όσο για τα Last Blade, πάλι μένω άφωνος, έχω το 1 για MVS (και παίζω και το 2 στην καμπίνα, μέσω του 161 βέβαια - τι να κάνεις, δύσκολη η ζωή κλπ). Αλλα δεν έχεις μείνει εκεί, έχεις πάει και στα υπόλοιπα μονοπάτια, και με σωστές επιλογές !

Κάποια στιγμή θα βάλω και εγώ τις λίγες φωτό που μπορώ να τραβήξω απο AES και MVS/Arcade PCB soft/hardware που έχω.
 
Ajax87 είπε:
Το γραφει στο post johnny :

"Τα monitor που φαίνονται στις φωτογραφίες ειναι τα ιστορικά επαγγελματικής κλάσης SONY BVM και ανήκουν στη δεκαετία του 90. Η ποιότητα τους ειναι οτι καλύτερο έχει δημιουργηθεί σε CRT τεχνολογία. Υπάρχουν ένα σωρό ποντεσιομετρα στο μπροστινό τους τμήμα που κάνουν τη ρύθμιση τους παιχνιδάκι. Το βάρος στο κύριο monitor μου ειναι γύρω στα 30 κιλά αν και δεκατεσσάρων ιντσών! Οι απλές CRT έχουν πρόβλημα στην απεικόνιση γιατί είτε θα κόβουν ορατό πεδίο, είτε η εικόνα δεν θα ειναι κεντραρισμένη, είτε η φωτεινότητα παρά πολύ μεγάλη. Δεν υπάρχει η δυνατότητα να διορθωθούν όλα τα παραπάνω σε commercial σειρά τηλεόρασης."
Καλά, με γεια τα μάτια!
 
Σας ευχαριςτω παιδιά για τα καλά σας λόγια! Οι φωτογραφίες στο αρχείο μου δεν ειναι ανάποδα! Κάτι πρέπει να συνέβη γιατί ανέβηκαν πολλές ταυτόχρονα.
 
vasilas432 κάνε έναν κόπο σε παρακαλώ και ανέβασε σε νέο ποστ τις φωτογραφίες που ανέβηκαν ανάποδες. Θα τις προσθέσω μετά στο αρχικό ποστ. :)
 
Τις ανεβάζει πάλι ανάποδα. Πως γίνεται να διαγράψω τις ανεβασμένες ανάποδα απο την ανεβασμένη λίστα φωτογραφιών? Ώστε μετά να τις ανεβάσω απο την αρχή.

ΕDIT: Γιατί αν δεν διαγραφούν βγάζει error στο ανέβασμα των ιδίων.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
vasilas432 είπε:
Τις ανεβάζει πάλι ανάποδα.
Να προτεινω κατι?

Στον υπολογιστη - απ'οτι φανταζομαι - τις εχεις κανονικα ετσι?

Για δοκιμασε -σε αυτες που προκειται να ανεβασεις - μια περιστροφη,

μηπως και κατα διαβολικη συμπτωση "ανεβουν" κανονικα. ;)

Ελπιζω να εγινα κατανοητος και να μην σε μπερδεψα... #)

vasilas432 είπε:
Πως γίνεται να διαγράψω τις ανεβασμένες ανάποδα απο την ανεβασμένη λίστα φωτογραφιών?
Αυτο θα το κανει καποιος απο τους διαχειριστες. ;)
 
Βασίλη είσαι ΜΕΓΑΛΟΣ συλέκτης και μερακλής ! Τα σέβη μου !

Φαίνεται ότι έχεις επενδύσει πολύ χρόνο και χρήμα και τα έχεις όλα "στην τρίχα" ! Μπράβο !!!

ΠΟΣΟ μ'αρέσει να βλέπω arcade πλακέτες, καθαρές - περιποιημένες και γυαλισμένες, δεν φαντάζεσαι !!!

Η συλογή σου είναι προσανατολισμένη σε πιο σύγχρονες πλακέτες.

Τα monitor της SONY είναι πραγματικά ότι καλύτερο...εγώ αρκούμαι σε κοινές τηλεοράσεις crt... την μια την έχω κάθετα :D ...γι αυτά που έγραψες περί κεντραρίσματος εχεις απόλυτο δίκιο....

Θα αρχίσω να post-άρω κι εγώ δικές μου πλακέτες, που είναι παλαιότερης κοπής από τις δικές σου (λάτρης των '80s γαρ ! :D ) αλλά εξίσου εθιστικές και "αγαπησιάρικες" ;) :D
 
Ορθη απεικόνηση! Παρακαλώ να αντικαταστήσουν τις ανάποδες στο 1 post και άνοιγμα του thread

EDIT: BTW η Πέμπτη φωτογραφία απεικονίζει το PGM2 της IGS ταιβανεζικης εταιρίας με πολύ μεράκι και beat em ups που ανταγωνίζονται την Capcom. Πολλοί πιστεύουν οτι η εταιρία αυτή έρχεται δεύτερη σε beat em up. Το παιχνίδι ειναι το Oriental Legend 2 το οποίο ναι μεν ειναι του 2007 αλλά ειναι όπως τα παλιά της IGS όπως Knights of Valour superheroes Knights of Valour 2 Nine Dragons αλλά βελτιωμένο σε όλους τους τομείς. Μπράβο στην IGS.

8.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Captain Commando.jpg

Carrier Airwing.jpg
 
Τώρα μάλιστα. Το παιχνίδι με τον Asterix ποιο είναι;
 
johnny19818 είπε:
Τώρα μάλιστα. Το παιχνίδι με τον Asterix ποιο είναι;
Ειναι το καλύτερο Asterix παιχνίδι που έχει βγει ποτέ! Ειναι η έκδοση απο τα ηλεκτρονικά, το beat em up. Παίζει διπλό ο ένας τον Asterix και ο άλλος τον Ovelix με άλλες κινήσεις ο καθένας, πολύ χαστούκι στους Ρωμαίους!
 
geoanas είπε:
Βασίλη είσαι ΜΕΓΑΛΟΣ συλέκτης και μερακλής ! Τα σέβη μου ! Φαίνεται ότι έχεις επενδύσει πολύ χρόνο και χρήμα και τα έχεις όλα "στην τρίχα" ! Μπράβο !!!

ΠΟΣΟ μ'αρέσει να βλέπω arcade πλακέτες, καθαρές - περιποιημένες και γυαλισμένες, δεν φαντάζεσαι !!!

Η συλογή σου είναι προσανατολισμένη σε πιο σύγχρονες πλακέτες.

Τα monitor της SONY είναι πραγματικά ότι καλύτερο...εγώ αρκούμαι σε κοινές τηλεοράσεις crt... την μια την έχω κάθετα :D ...γι αυτά που έγραψες περί κεντραρίσματος εχεις απόλυτο δίκιο....

Θα αρχίσω να post-άρω κι εγώ δικές μου πλακέτες, που είναι παλαιότερης κοπής από τις δικές σου (λάτρης των '80s γαρ ! :D ) αλλά εξίσου εθιστικές και "αγαπησιάρικες" ;) :D
Μπροστά στο δικό σου φρεσκάρισμα δεν ειναι τίποτα αυτό που μπορώ να κάνω εγω. Εγω respect σε σένα! Όλες μου οι πλακέτες και γενικά τα παιχνιδια καθαρίζονται όσο γίνεται κυρίως με οινόπνευμα και βαμβάκι. Το Primal Rage που σε είχα ρωτήσει προ ημερών τελικά κατα τύχη καθαρίστηκε άψογα και δεν έμεινε κανένα στύψιμο πάνω στην πλακέτα με..... μαντιλάκια αδιάβροχου demakigiaz!!!Μετα το πέρασμα με τα μαντιλάκια στέγνωμα με πιστολάκι και ένα πέρασμα με πινέλο και σπρέι καθαριστικού επαφών. Την δουλειά πάντως την κάνουν τα μαντιλάκια. Έχει γίνει σαν καινούργια. Εν τω μεταξύ στο service menu της πλακέτας έχει στατιστικά τα οποία περιλαμβάνουν και ποσοστό επιλογής των τεράτων για όλα αυτά τα χρόνια απο το 1994!

Στις φωτό τα Alien Storm, Carrier Airwing, Captain Commando, Super Street Fighter 2X, Progear, Vampire Savior, Battle Circuit, 19XX και Asterix ειναι βρώμικα γιατί δεν έχω προλάβει να τα καθαρίσω!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συνονοματε βασιλη respect και απο μενα για ολα αυτα που εχεις στην κατοχη σου και για το μερακι σου να τα εχεις ολα τοσο προσεγμενα και σε τοσο τελεια κατασταση.Εμενα μπορει να με φτανει η καμπινα μου με το mame,το mame στον υπολογιστη με τα arcade joysticks που εχω αλλα και τα gamepads ομως τετοιες συλογες με τετοια καλουδια σαν τα δεικα σου παντα κανουν τα ματια μου να γυρνανε σαν φρουτακια :D Πολυ γουσταρω μερακληδες ανθρωπους οσον αφορα τα arcades οπως εσυ η ο γιωργος (Geoanas) γιατι πραγματικα τα arcades καποιους απο μας μας μας εχουν σημαδεψει για ολη μας την ζωη για χιλιους και δυο λογους.Respect και παλι φιλαρακι :bow:
 
vasilas432 είπε:
Ειναι το καλύτερο Asterix παιχνίδι που έχει βγει ποτέ! Ειναι η έκδοση απο τα ηλεκτρονικά, το beat em up. Παίζει διπλό ο ένας τον Asterix και ο άλλος τον Ovelix με άλλες κινήσεις ο καθένας, πολύ χαστούκι στους Ρωμαίους!
Τώρα το βρήκα στο ΜΑΜΕ. Καλή φάση. Κλασσικό παιχνιδάκι ότι πρέπει για διπλό. :thumbup:
 
metalcandyman είπε:
Συνονοματε βασιλη respect και απο μενα για ολα αυτα που εχεις στην κατοχη σου και για το μερακι σου να τα εχεις ολα τοσο προσεγμενα και σε τοσο τελεια κατασταση.Εμενα μπορει να με φτανει η καμπινα μου με το mame,το mame στον υπολογιστη με τα arcade joysticks που εχω αλλα και τα gamepads ομως τετοιες συλογες με τετοια καλουδια σαν τα δεικα σου παντα κανουν τα ματια μου να γυρνανε σαν φρουτακια :D Πολυ γουσταρω μερακληδες ανθρωπους οσον αφορα τα arcades οπως εσυ η ο γιωργος (Geoanas) γιατι πραγματικα τα arcades καποιους απο μας μας μας εχουν σημαδεψει για ολη μας την ζωη για χιλιους και δυο λογους.Respect και παλι φιλαρακι :bow:
Respect σε σένα συνονόματε που είσαι ο μεγάλος παίκτης και τα τερματιζεις με ένα credit! Μακάρι να παίζαμε μαζί διπλό! ή και να σε έβλεπα να παίζεις δε με χαλούσε! Εγω είμαι ένας κοινός παίκτης που χρειάζεται κάμποσα credits για ένα τερματισμό! Να είσαι καλά!
 
Πολύ όμορφη η συλλογή σου! :)

Βλέπω πως κατέχεις στην συλλογή σου το pgm. Μου έχουν πει πως είναι αντίπαλος του Neo Geo MVS που δεν γνώρισε μεγάλη επιτυχία στην Δύση.
 
theoritikos είπε:
Πολύ όμορφη η συλλογή σου! :)
Βλέπω πως κατέχεις στην συλλογή σου το pgm. Μου έχουν πει πως είναι αντίπαλος του Neo Geo MVS που δεν γνώρισε μεγάλη επιτυχία στην Δύση.
To PGM είναι μεταγενέστερο του Neo Geo και έχει πολύ ταχύτερο επεξεργαστή στα 20MHz αντι 12ΜΗz και άλλα καλύτερα χαρακτηριστικά. Έχει καλύτερα beat em ups απο το Neo Geo. Τα καλύτερα παιχνίδια του που αξίζει να έχει κανείς ή να παίξει στο mame γιατί είναι πολύ τούμπανα είναι:Beat em ups: Knights of Valour Superheroes, Knights of Valour 2 Nine Dragons, Gladiator Road of the Sword

Run en Gun: Demon Front

Fighter: Martial Masters

Κάποια απο αυτές τις μέρες θα το φωτογραφίσω μαζί με τα παιχνίδια του. Οτι καλύτερο έχει βγάλει ποτέ η Κίνα. Κατόπιν βέβαια έμαθα οτι η ομάδα ανάπτυξης παιχνιδιών του προερχόταν απο πρωιν μέλη της Data East!

2 εικόνες απο το 19ΧΧ του CPS2 που δεν είχαν ανέβη, στις οποίες φαίνεται και το λίγο χειρότερο μοντέλο της SONY απο τη σειρα BVM, γι' αυτό έλεγα στην αρχή για monitors...

Δύο αγαπημένα beat em ups της Capcom! Ορίστε οι φωτό...

IMG_0157.jpg

IMG_0158.jpg

IMG_0175.jpg

IMG_0176.jpg

IMG_0177.jpg

IMG_0178.jpg

IMG_0179.jpg

IMG_0180.jpg

IMG_0181.jpg

IMG_0182.jpg

IMG_0183.jpg

IMG_0184.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα