Συζήτηση: Real arcade hardware

Taito F3 με Darius Gaiden μέσω OSSC , λίγο Mega Drive και λίγο Super Famicom. Το τελευταίο τρέχει μέσω Framemeister. Φαίνεται πιο θολό όχι επειδή η Dell οθόνη είναι χειρότερη από την Oled αλλά επειδή έτσι παίζει το Framemeister.

 
Aρχοντας οπως παντα αλωστε.Τα πολλα λογια ειναι περιττα εξαλου σε τετοιες φασεις που μιλαει η εικονα :thumbup: :headbangdude: :thumbup:
 
Oπως λεει και ο φιλος metalcandyman σε τετοιες φασεις μιλαει η εικονα.
Το κερασακι στην τουρτα θα ηταν και μια καμπινα scud race με το παιχνιδι μιας και λειπουν τα racing απ την συλλογη και ακομα καλυτερα αν μπορουσες να παιξεις σε αυτη και αλλα παιχνιδια οπως out run,daytona usa 1-2,sega rally 1-2.
 
Aρχοντας οπως παντα αλωστε.Τα πολλα λογια ειναι περιττα εξαλου σε τετοιες φασεις που μιλαει η εικονα :thumbup: :headbangdude: :thumbup:
Σε ευχαριστώ αδερφέ! Πάντα με τον καλό λόγο είσαι! :beer:

Oπως λεει και ο φιλος metalcandyman σε τετοιες φασεις μιλαει η εικονα.
Το κερασακι στην τουρτα θα ηταν και μια καμπινα scud race με το παιχνιδι μιας και λειπουν τα racing απ την συλλογη και ακομα καλυτερα αν μπορουσες να παιξεις σε αυτη και αλλα παιχνιδια οπως out run,daytona usa 1-2,sega rally 1-2.
Δυστυχώς επειδή όλα τα ραλάκια θέλουν τιμόνι, το δικό τους τιμόνι, έχω περιοριστεί στα υπόλοιπα είδη παιχνιδιού. Αν στο μέλλον βρω καμπίνα scud race χωρίς προβλήματα θα την πάρω. Αλλά το ρίσκο μεγαλώνει οταν μεγαλώνει και η πολυπλοκότητα όσο αφορα τυχόν ζημειές ή βλάβες. Όλα αυτά τα arcade συστήματα είναι παλιά και ανα πάσα στιγμή μπορεί να παιθάνουν, μερικώς ή ολικώς οπότε αυτομάτως μπορεί να χαθούν αρκετά χρήματα!!

Σε ευχαριστώ για τα όμορφα λόγια σου! :thumbup:
 
Σε ευχαριστώ αδερφέ! Πάντα με τον καλό λόγο είσαι! :beer:
Παντα τα καλητερα λογια για καποιον οπως εσυ φιλος που εισαι και μερακλης με τα ολα του.Δηλαδη τι να λεμε τωρα οτι φωτογραφια και βιντεο και να εχεις ανεβασει περιλαμβανουν εκπληκτικα πραγματα που περα του οτι κοστιζουν ενα σωρο λεφτα τα εχεις και ολα σε εξαιρετικη κατασταση και τα παντα τελεια τακτοποιημενα.Δεν υπαρχει κοκος σκονης ουτε για διγμα και μεχρι και πετσετα που αραζουν πανω τους τα gamepads εχεις με την ανεση τους και στα μαλακα.Οπως εχω πει εγω δεν εχω καμια σχεση μαυτα παιζω mame και emulators σε μια 32αρα lg που εχω και σε μια 19αρα lg κλαιν μαιν δηλαδη αλλα και στην καμπινα μου που το μονο καλο που εχει ειναι πως ειναι η ιδια που επαιζα απο πιτσιρικας και την πηρα απο το μαγαζι που την ειχε οταν εκλεισε γιατι κατα τα αλλα μεσα στα σημαδια απο τα κλωτσιδια ειναι και καψιματα απο τσιγαρα κλπ αλλα ειναι μεσα στην καρδια μου γιατι με θυμιζει χιλιαδες πραγματα και δεν με νοιαζει τιποτα αλλο.Δεν γινετε ομως να μην πω μπραβο και respect σε ατομα οπως εσυ που πραγματικα εισαι σε αλλο επιπεδο με αυτα που βλεπω :headbangdude: :headbangdude: :thumbup: :beer:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φιλαράκι μου οι κονσόλες δεν έχουν σκόνη γιατί τις σκεπάζω αλλά τα παιχνίδια είναι γεμάτα! :bash: . Για αυτό τα έχω βάλει σε σακουλάκια που ανοίγουν όμως πανεύκολα για να μπορώ να παίζω χωρις κόπο. Γενικά πάντα τα προσέχω τα πραγματα μου και όποτε έχω πουλήσει κάτι, είναι τυχερός αυτός που το παίρνει :D

Μπορώ να καταλάβω την αγάπη σου για την καμπίνα σου! Είσαι τυχερός που κατάφερες να την πάρεις και να έχεις δίπλα σου όλες σου τις όμορφες αναμνήσεις!
 
Παίδες έκαμα μια σύγκριση που δεν είναι και τόσο σημαντική αλλά σε δουλειά να βρισκόμαστε :fafoutis:

Στο παρακάτω βίντεο συγκρίνω το Street Fighter III 3rd Strike για το Switch, το οποίο είναι 1 απο τα 12 παιχνίδια που περιλαμβάνονται στη συλλογή Street Fighter 30th Anniversary που κυκλοφόρησε πρόσφατα. Η σύγκριση γίνεται με το arcade original CPS3. Στο βίντεο το παιχνίδι που αναβοσβήνει "free play" είναι η έκδοση Switch ενώ το "insert coin" :fafoutis: :fafoutis: :fafoutis: υποδηλώνει την arcade. Απο κάποια στιγμή και μετά αντιστρέφω τις οθόνες για να είναι η σύγκριση όσο πιο δίκαια.

 
Πίσω
Μπλουζα