Συμμαθητές που αργότερα έγιναν διάσημοι

Niki

RetroN00b
Joined
7 Οκτ 2009
Μηνύματα
23
Αντιδράσεις
6
Εγώ στο Γυμνάσιο είχα για συμμαθητή τον Γιώργο Πυρπασόπουλο , που έπαιξε σε πάμπολλα σήριαλ τη δεκαετία του 90. Τωρα παρουσιάζει θαρρώ μια χαζομάρα. Πήγαινα στο Γυμνάσιο Νέας Σμύρνης
 
Xαχαχαχαχα

Πολυ πρωτοτυπο θεμα! :)

Ουδεις απο τους συμμαθητες μου βγηκε απο την αφανεια. Μαλλον θα φταιει το νερο στους Αμπελοκηπους, οι κεραιες στον Υμητο, το υψομετρο ή καποια παγκοσμια συνομωσια.

Παντως καποιοι εξωσχολικοι γνωστοι μου εγιναν celebrities. Πχ η μονη Ελληνιδα παρουσιαστρια ειδησεων με καλη αρθρωση (Alter - δεν λεω το ονομα της μιας και ειναι εκ πεποιθησεως υπερβολικα low profile).
 
A... και εγώ είχα την Πάνια...

Ασχολίαστο... :shtup:
 
Juanita πως ήταν η Πάνια από χαρακτήρα στο σχολείο; Είμαι πολύ περίεργος...

Μόνο αθλητές μου έρχονται στο μυαλό. Διάφοροι ποδοσφαιριστές που έκαναν αργότερα επαγγελματικό συμβόλαιο, με πιο γνωστό τον Άγγελο Γεωργίου που έπαιξε και μια σεζόν τερματοφύλακας στον Ολυμπιακό. Επίσης μια τάξη μικρότερός μου ήταν ο Γιάννης Λάππας, μπασκετμπολίστας σήμερα της Ολυμπιάδας με αξιόλογη καριέρα στον Άρη.

Βέβαια την μεγαλύτερη δημοσιότητα έμελε να τη γνωρίσω στη θητεία μου στην αεροπορία, όπου ένας μυστήριος τύπος με γυαλιά ερχόταν και με ξυπνούσε μες στα άγρια μεσάνυχτα για να κάνω σκοπιά. Αργότερα ίδρυσε το Retromaniax...
 
Στο δικο μου γυμνασιο και λυκειο(πρωτο Λυκειο και Γυμνασιο Ηλιουπολης)ειχαμε παντα πολυ καλη ομαδα στο Βολει.Ενας απο αυτους που συνεχισε και εγινε παιχτης του Ολυμπιακου(ΟΛΕΕΕΕΕΕ)και της εθνικης ειναι και ο Β.Κουρνετας.
 
Δεν ειμαστα συμμαθητες ακριβως, πηγαιναμε στο ιδιο φροντηστηριο, αλλα αυτη σε αλλο τμημα. Στην αρχη ηταν μια συμπαθητικουλα (δεν την ηξερα προσωπικα). Μετα εγινε ξαφνικα "hot". Υπηρχαν και ομορφοτερες. Μιλαω για την

ΒΙΚΥ ΚΑΓΙΑ !!!!!
 
alkis21 είπε:
Βέβαια την μεγαλύτερη δημοσιότητα έμελε να τη γνωρίσω στη θητεία μου στην αεροπορία, όπου ένας μυστήριος τύπος με γυαλιά ερχόταν και με ξυπνούσε μες στα άγρια μεσάνυχτα για να κάνω σκοπιά. Αργότερα ίδρυσε το Retromaniax...

χαχαχαχαχαχαααααααααααααααααααααααα φοβερό!!! Οντως η μεγιστη διασημοτητα. :D
 
Πρωτότυπο θέμα πράγματι!

Εγώ ήμουν συμμαθητής στο Νηπιαγωγείο και στο Δημοτικό, με την Κωνσταντίνα Γιαχαλή!

Είναι η σεναριογράφος αλλά και συμμετείχε στο Λίτσα.com και σε κάποια επεισόδια της σειράς "7 θανάσιμες πεθερές".
 
Πώς και δεν είχε ανοιχτεί τέτοιο θέμα; Πολύ ενδιαφέρον!

Το "νέο αίμα" έφερε και νέες ιδέες. Καλώς όρισες Νίκη...

Εγώ είμαι λίγο πιο μικρή σε ηλικία και ακόμα τα επίδοξα ταλέντα της γενιάς μου δεν έχουν δείξει κάτι, μόνο δυο-τρεις συμμαθήτριες από το δημοτικό έγιναν μοντέλα και η μία εξ αυτών προκρίθηκε πρόσφατα σε γνωστό διαδικτυακό διαγωνισμό... Κάτι πιο... αξιοπρόσεκτο όχι.
 
alkis21 είπε:
Juanita πως ήταν η Πάνια από χαρακτήρα στο σχολείο; Είμαι πολύ περίεργος...
...

:zip: :zip: :zip: :zip: :zip:

Emmm... όπως τη βλέπεις.... ::) Δεν άλλαξε και πολύ...
 
Ωραίο θέμα...

Eίχα συμμαθήτρια την Σαμπρίνα (φαντάζομαι μετράει για celebrity), μόνο που τότε την ξέραμε ως Αλεξία.

Την θυμάμαι μάλιστα να κάνει επίδειξη καράτε!!! σε ένα πάρτυ.

Επίσης ήμουν συμπαίκτης του Άκη Ζήκου στην πρώτη του ομάδα τον Παπάγου στα παιδικά μου χρόνια!
 
buzzer είπε:
Ωραίο θέμα...
Eίχα συμμαθήτρια την Σαμπρίνα (φαντάζομαι μετράει για celebrity), μόνο που τότε την ξέραμε ως Αλεξία.

Την θυμάμαι μάλιστα να κάνει επίδειξη καράτε!!! σε ένα πάρτυ.

Επίσης ήμουν συμπαίκτης του Άκη Ζήκου στην πρώτη του ομάδα τον Παπάγου στα παιδικά μου χρόνια!
Είχες αυτή τη θεά συμμαθήτρια?Ήταν κουκλάρα και τότε????????
 
α... θυμήθηκα και κάτι άλλο

Σε μία τάξη μεγαλύτερη από εμένα ήταν και μία Πόπη , που και αυτή αρχές δεκαετίας ενενήντα στην Ιδιωτική Τηλεόραση παρουσίαζε΄ένα πρωϊνάδικο. Δυστυχώς δεν θυμάμαι το επώνυμό της. Ηταν και Πρόεδρος του 15μελούς και νομίζω αγότερα είχε σπουδάσει δικηγόρος.

Νίκη
 
η Χατζηδημητρίου??
 
sunset89 είπε:
η Χατζηδημητρίου??
Κατά 99%. Αυτή ήταν που επαιζε στο Οχι τα νεα του Αντ1, ως Ποπη Χατζηποπη και ψεύδιζε περίεργα για χάρη του ρόλου της. Αλλά κατά 1% μπορεί να κάνω και λάθος :D
 
α μάλιστα... :D

Πάντως αν είναι αυτή, καλούνται οι μάρτυρες να την αναγνωρίσουν από αυτήν την φώτο

assets_LARGE_t_1661_2765248_type11104.jpg
 
Σας εκανε εντυπωση η Χατζηδημητριου και οχι η Καγια που εγραψα.

Μου φαινεται θα αναγκαστω να δωσω περισσοτερες πληροφοριες.

Λοιπον το φροντηστηριο που πηγαιναμε λεγοταν "Εκπαιδευση" στο Σταθμο Αμαρουσιου. Αντε μην τα βγαλω ολα στην φορα!
 
Χα χα, όλα θα τους τα βγάλουμε στη φόρα!

Λοιπόν, στο 32ο Λύκειο Αθηνών, στα Πατήσια, εγώ είχα συμμαθητή τον Γιώργο Χρανιώτη, πολύ γνωστό από τη συμμετοχή του σε διάφορα σήριαλ, το πρώτο του αν θυμάμαι καλά ήταν "Τα μπακούρια" όπου και έπαθα σοκ όταν τον είδα! Μετά πρωταγωνιστούσε σε ένα άλλο με τον Πάνο Μιχαλόπουλο και τη Λίνα Σακκά (νομίζω έτσι τη λένε) το "Για μια γυναίκα και ένα αυτοκίνητο". Ηταν ο ωραίος του Λυκείου! Με μακριά μαλλιά που για το έτος 1989 για το συγκεκριμένο λύκειο ήταν..... ΣΚΑΝΔΑΛΟ! Στο διάλειμα πριν τα γαλλικά ερχόταν να του κάνω τις ασκήσεις (εγώ ήμουν η φυτούκλα!) #) #) #)

Και φυσικά η πιο διάσημη είμαι εγώ, αλλά δεν σας λέω ποιά είμαι!!!! :D :D:D
 
mike είπε:
Σας εκανε εντυπωση η Χατζηδημητριου και οχι η Καγια που εγραψα.Μου φαινεται θα αναγκαστω να δωσω περισσοτερες πληροφοριες.

Λοιπον το φροντηστηριο που πηγαιναμε λεγοταν "Εκπαιδευση" στο Σταθμο Αμαρουσιου. Αντε μην τα βγαλω ολα στην φορα!
Την Καγιά ντάξει την ξέρουμε... Απλά ψάχνουμε την ... "Πόπη που αγνοείται". :p :p
 
Πίσω
Μπλουζα