Συνάντησεις RetroManiax 2006-2011 (Θεσσαλονίκη)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Kambia είπε:
Για να μην περιμενουμε τζαμπα με τον Sofologiotato στην Καμαρα. Βλεπω ερχεται και βροχη
μην ριψοκινδυνέψετε το τεύχος του Εντικά!!! 8)
 
Βρε παιδιά γράψτε κάτι για την προχθεσινή συνάντηση των Billritchie, Candy, Kambia, Maxcomgr, Sofolog και Starbuck στο "Silver Dollar". Έλα τα νέα μέλη! :baby2: Εμείς παλιώσαμε τώρα πια :boss: , τ' αφήνουμε πάνω σας... Εγώ κάλυψα πλήρως την προηγούμενη συνάντηση. Μην παραλείψετε βεβαίως τη γευστική έκπληξη της Candy και κυρίως την καλλιτεχνική του Maxcomgr!
 
συνήθως η Κάντη αναλαμβάνει να κάνει την ανταπόκριση.. εγώ αυτήν περιμένω! :cool:
 
Εγω παλι εφυγα πρωτη και μετα δεν θυμαμαι πως λενε τη λιχουδια που μας εφερε η Candy
 
Μου φαίνεται πως λεγότανε ζαχαρακίρη candy. :wave:
 
Αν και τωρα που το σκεφτομαι μπορω να κανω την αρχη και να συνεχισετε οι υπολοιποι :cool:

Στο σημειο συναντησης εσκασαν μυτη τρεις, ο sofologiotatos με το τεύχος του Εντικά :D , o Billritchie και γω (Kambia) με τον κυβο μου. Αφου κρατησαμε το ακαδημαϊκο τεταρτο αναμονης κατηφορισαμε προς Silver Dollar $$$$. Candy, Starbuck και Maxcomgr ηρθαν λιγο αργοτερα.
 
συνεχίζω εγώ:

κατηφόριζα αφηρημένος όταν φτάνοντας στο Silver Dollar βλέπω να πετάγεται από την πόρτα ιπτάμενος ένας ματραχαλάς. Μπαίνω και βλέπω να γίνεται μεγάλος σαματάς! Οι Ράμσταϊν στην διαπασών και ο Μπιγκ Σόφο να κρατά στον αέρα έναν νταγλαρά και να του φωνάζει "Ξαναπέστο αυτό για τον Εντικά ρεεεε!!!! σου βαστά; ξαναπέστο ρεεεε!!!" Όμως το μαγαζί είχε έναν οργανωμένο Λόχο Μπράβων Κατά του Παραλόγου και των Πράσινων Στρακαστρούκων, που παίζαν ξυλάκια σαν τον Μπρους Λη κι η Κάντη, που πιάστηκε δίχως την κατάνα της τους πετούσε αστεράκια νιντζοτρόπως. Ο Μάξκομ επιδείκνυε μια αφίσα με το μηχανάκι του Σίνκλερ, πράγμα που φαινόταν πως οι μπράβοι δεν μπορούσαν ν' αντέξουν ("Ααααχ! τα μάτια μου!!! μην μας δείχνεις αυτή την μούφα!!!") κι η Κάμπια με τον Μπιλρίτσι χύνανε στο πάτωμα χυμό ροδάκινο που έκανε τους κακούς να γλιστράνε. Τα πράγματα φαίνονταν σκούρα για τους δικούς μας κι αυτό μου προκάλεσε οργή. Πηδάω λοιπόν πάνω σε ένα τραπέζι και κάνω το moonwalk του Μιχαήλ Τζάκσον. Αυτό ήταν! Αποδεκατίστηκαν! Όταν ηρέμισε το τοπίο ρωτάω τον Μπιγκ Σόφο:

-- Τι τολμήσανε να πούνε λοιπόν για τον Εντικά;

Μου λέει:

-- Πως ανεμίζουνε τα αχαμνά τους προς την γενική του κατεύθυνση!

Ε λοιπόν, θα περάσει καιρός να αποτολμήσει κανείς τέτοια βλαστήμια!
 
Starbuck είπε:
συνεχίζω εγώ:κατηφόριζα αφηρημένος όταν φτάνοντας στο Silver Dollar βλέπω να πετάγεται από την πόρτα ιπτάμενος ένας ματραχαλάς. Μπαίνω και βλέπω να γίνεται μεγάλος σαματάς! Οι Ράμσταϊν στην διαπασών και ο Μπιγκ Σόφο να κρατά στον αέρα έναν νταγλαρά και να του φωνάζει "Ξαναπέστο αυτό για τον Εντικά ρεεεε!!!! σου βαστά; ξαναπέστο ρεεεε!!!" Όμως το μαγαζί είχε έναν οργανωμένο Λόχο Μπράβων Κατά του Παραλόγου και των Πράσινων Στρακαστρούκων, που παίζαν ξυλάκια σαν τον Μπρους Λη κι η Κάντη, που πιάστηκε δίχως την κατάνα της τους πετούσε αστεράκια νιντζοτρόπως. Ο Μάξκομ επιδείκνυε μια αφίσα με το μηχανάκι του Σίνκλερ, πράγμα που φαινόταν πως οι μπράβοι δεν μπορούσαν ν' αντέξουν ("Ααααχ! τα μάτια μου!!! μην μας δείχνεις αυτή την μούφα!!!") κι η Κάμπια με τον Μπιλρίτσι χύνανε στο πάτωμα χυμό ροδάκινο που έκανε τους κακούς να γλιστράνε. Τα πράγματα φαίνονταν σκούρα για τους δικούς μας κι αυτό μου προκάλεσε οργή. Πηδάω λοιπόν πάνω σε ένα τραπέζι και κάνω το moonwalk του Μιχαήλ Τζάκσον. Αυτό ήταν! Αποδεκατίστηκαν! Όταν ηρέμισε το τοπίο ρωτάω τον Μπιγκ Σόφο:

-- Τι τολμήσανε να πούνε λοιπόν για τον Εντικά;

Μου λέει:

-- Πως ανεμίζουνε τα αχαμνά τους προς την γενική του κατεύθυνση!

Ε λοιπόν, θα περάσει καιρός να αποτολμήσει κανείς τέτοια βλαστήμια!

Αν και είμαι ξεκάρφωτη για άλλη μιά φορά λύθηκα στο γέλιο!!!

Να αφήσω τη φαντασία μου ελεύθερη για το πως κύλησε το υπόλοιπο βράδυ;;;

Μπα... Δεν θα τα καταφέρω...

Δε συνεχίζεις την περιγραφή;;;;

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship:
 
Όπως ανέφεραν νωρίτερα και οι φίλτατοι ρετρομανιακοί,αυτή η συνάντηση αν και ξεκίνησε χωρίς ιδιαίτερες προσδοκίες μετεξελίχθηκε σε μια πολύ ενδιαφέρουσα συνεύρεση ατόμων με κοινές ανησυχίες και ενδιαφέροντα. Γνωρίσαμε τα καινούργια μέλη Kambia και Billritchie που ήταν ιδιαίτερα συμπαθή,μάλιστα η Kambia μας έφερε και τον κύβο πέντε σειρών που δεν είχα την τύχη ποτέ να παίξω.Ο maxcomgr είχε μια ευχάριστη εκπληξούλα για όλους μας (παραθέτω φωτογραφία στη συνέχεια) και εγώ έφερα τα πολύ αγαπημένα μου pocky με γεύση φράουλα (γιαπωνέζικα sticks) που είναι ιδιαίτερα δημοφιλή στους Japan lovers!Η συζήτηση συνεχίστηκε στην γνωστή κρεπερί επί της πλατείας Ναυαρίνου όπου είχε πραγματοποιηθεί και το κοπή τη πίτα τα Χριστούγεννα.Συμφωνήσαμε την επόμενη φορά η συνάντηση να λάβει χώρα στην Περαία όπου στεγάζεται και το εξαιρετικό εστιατόριο της Kambia με αραβική κουζίνα.

Τα pocky:

7229.jpg


και οι συλλεκτικές εικονίτσες του maxcomgr!!!(ζούλιες :tease: )

42327367hr7.jpg
0001iw3.jpg


---------EDIT---------

Με πρόλαβε ο Starbuck.Διαλέγετε εσείς την εκδοχή που σας αρέσει. :p

 
uote=candy;94827]Η συζήτηση συνεχίστηκε στην γνωστή κρεπερί επί της πλατείας Ναυαρίνου όπου είχε πραγματοποιηθεί και το κοπή τη πίτα τα Χριστούγεννα.

Κρεπερί;;; ποιά κρεπερί;;;:what: όπως κατεβαινεις στην πλατεία στο αριστερό σου χέρι στη γωνία;;;;

Μη μου πεις;;;; :eeek:

Στην επόμενη συνάντηση ανεβαίνω Θεσσαλονίκη να θυμηθώ τα νιάτα μου που ξόδευα μεταξύ Creperis και Chic:wave: (λίγο παραπέρα...)
 
hi

περασαμε πολυ ωραια,

μια πολυ ταιριαστη παρεα
 
Όπως κατεβαίνουμε αριστερά,η γωνιακή.Είναι πιο ευρύχωρη από τις υπόλοιπες άρα και προτιμητέα.Δηλαδή θα είσαι μαζί μας στην επόμενη συνάντηση;Έλα εσύ και θα τα θυμηθούμε όλα! ;)
 
candy είπε:
Όπως κατεβαίνουμε αριστερά,η γωνιακή.Είναι πιο ευρύχωρη από τις υπόλοιπες άρα και προτιμητέα.Δηλαδή θα είσαι μαζί μας στην επόμενη συνάντηση;Έλα εσύ και θα τα θυμηθούμε όλα! ;)
Αν πάτε κρεπερί πρίν την Περαία, (γιατί από Περαία δεν ξέρω...) έρχομαι και σήμερα..

Στα νιάτα μου το moto ήταν: Θα πάρω την ταχεία, στην τσέπη δυό λαχεία. και απόψε τα μεσάνυχτα θα ρθω Θεσσαλονίκη :D .
 
Να έρθει και ο Pooky να φάει pocky
 
candy είπε:
Η συζήτηση συνεχίστηκε στην γνωστή κρεπερί επί της πλατείας Ναυαρίνου όπου είχε πραγματοποιηθεί και το κοπή τη πίτα τα Χριστούγεννα.
Να υποθέσω ότι είναι γιαπωνέζικου τύπου παρενέργειες από τα Pocky??? 8) ( :D )

Πάντως μπράβο από τη μία στον Starbuck, για την απολαυστική αφήγηση, κι από την άλλη στην Candy για την εικαστική κάλυψη. Και για να γκρινιάξω λίγο: τι κρίμα που οι πιο ενδιαφέρουσες (για μένα) συζητήσεις αρχίζουν προς το τέλος των συναντήσεων, όταν ετοιμαζόμαστε να φύγουμε... :cry:
 
Sofologiotatos είπε:
...Και για να γκρινιάξω λίγο: τι κρίμα που οι πιο ενδιαφέρουσες (για μένα) συζητήσεις αρχίζουν προς το τέλος των συναντήσεων, όταν ετοιμαζόμαστε να φύγουμε... :cry:
Γκρινιαζουμε μαζι :cry:
 
Όχι,είναι το γνωστό motto. :D

[ame=

[MEDIA=youtube]7RGW6oSd_po[/MEDIA]]http://www.youtube.com/watch?v=7RGW6oSd_po
 
Αυτά παθαίνει όποιος έχει αποκηρύξει την τηλεόραση... Ποιος είναι αυτός ο τύπος ρε παιδιά;;;;; :rofl: :rofl: :rofl:

(Ευτυχώς το βιντεάκι ήταν σύντομο και μπόρεσα να το δω στο σπίτι, γ*μ* το dial up μου μέσα... :banghead: )
 
Αν θυμαμαι καλα ο τυπος ειναι ενας Λιβανεζος κοσμηματοπωλης. Γι΄αυτο και τα λαθη που κανει :)
 
Ωχ, ζηλευω, θελω κ'εγω...και τρελαινομαι για Περαια :clap: Κambia να μας περιμενεις :)

Την κρεπερι τη θυμαμαι...αχ, τι ωραιες οι τεραστιες κρεπες της Ναυαρινου, μμμμμμ...

Μην ανησυχεις Sofo...στην πασχαλινη συναντηση θα συνεχισουμε την συζητηση που ειχαμε ξεκινησει στην προηγουμενη συναντηση, σχετικα με την δημοκρατια μεσα στην οικογενεια και την θεση της γυναικας στην κοινωνικη πυραμιδα....μαλλον η συναντηση θα γινει ολοημερη :rofl:
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα