Συνάντησεις RetroManiax 2006-2011 (Θεσσαλονίκη)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Καμιά ημερομηνία;;;;

 


Για να προγραμματίσουμε άνοδο
#)
 
Α ωραια. Θα ξεκινησουμε απο το πρωι και μετα θα το συνεχισουμε και σε πιτζαμα παρτυ :D :2beers:
 
Juanita είπε:
Καμιά ημερομηνία;;;;
Για να προγραμματίσουμε άνοδο
#)
Θα ειμαι πανω απο Μεγ. Παρασκευη μεχρι Κυριακη του Θωμα...ε, νομιζω θα βρουμε μια μερα που να μπορουν ολοι ;)
 
candy είπε:
Όπως ανέφεραν νωρίτερα και οι φίλτατοι ρετρομανιακοί,αυτή η συνάντηση αν και ξεκίνησε χωρίς ιδιαίτερες προσδοκίες μετεξελίχθηκε σε μια πολύ ενδιαφέρουσα συνεύρεση ατόμων με κοινές ανησυχίες και ενδιαφέροντα. Γνωρίσαμε τα καινούργια μέλη Kambia και Billritchie που ήταν ιδιαίτερα συμπαθή,μάλιστα η Kambia μας έφερε και τον κύβο πέντε σειρών που δεν είχα την τύχη ποτέ να παίξω.Ο maxcomgr είχε μια ευχάριστη εκπληξούλα για όλους μας (παραθέτω φωτογραφία στη συνέχεια) και εγώ έφερα τα πολύ αγαπημένα μου pocky με γεύση φράουλα (γιαπωνέζικα sticks) που είναι ιδιαίτερα δημοφιλή στους Japan lovers!Η συζήτηση συνεχίστηκε στην γνωστή κρεπερί επί της πλατείας Ναυαρίνου όπου είχε πραγματοποιηθεί και το κοπή τη πίτα τα Χριστούγεννα.Συμφωνήσαμε την επόμενη φορά η συνάντηση να λάβει χώρα στην Περαία όπου στεγάζεται και το εξαιρετικό εστιατόριο της Kambia με αραβική κουζίνα.
θε μου! κύβος πέντε σειρών και γιαπωνέζικα στιξ! τι απίθανη εκδοχή!! ποιος περιμένεις να το χάψει;! 8)
 
Πασχαλινή συνάντηση μελών GRM Θεσσαλονίκης

Φίλες και φίλοι από Θεσσαλονίκη και γενικότερα από Κεντρική Μακεδονία, να οργανωθούμε για τη συνάντηση που είχαμε σκεφτεί την περασμένη φορά;

Για όσους δεν ξέρουν ή δεν θυμούνται, η ιδέα που είχαμε ήταν να συναντηθούμε στην Περαία και να γευτούμε λεβαντινο-αραβική κουζίνα στο εστιατόριο "Κέδροι του Λιβάνου"

(http://www.vita.gr/html/ent/663/ent.1663.asp, http://www.bistro.gr/index.php?module=restaurant&id=507). Εγώ προτείνω συνάντηση κατά τις 7 για καφεδάκο και στις 9 μετάβαση στο εστιατόριο για γκραν μάσα a' la libanaise! Εγκρίνετε; :)
 
Ωραια ιδεα αλλα θα σας στεναχωρησω λιγο. Λογω των ημερων το εστιατοριο ειναι κλειστο :( μεχρι την Πρωτομαγια...
 
Τότε μπορούμε να το κάνουμε Παρασκευή (2 Μαΐου), ή και Σάββατο. Αναμένουμε και άλλες γνώμες.
 
Νομίζω ότι Παρασκευή θα ήταν καλύτερα για την Domniki,μιας και φεύγει Κυριακή.Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα με την μέρα (εκτός απροόπτου βέβαια). #)
 
Αν ειναι να μαζευτουμε στο εστιατοριο ειναι καλυτερα να το κανουμε Παρασκευη (ειναι πιο ησυχα, δεν εχει πολυ κοσμο και θα μπορεσω να σας δω χωρις πολλες "διακοπες" αφου θα δουλευω).
 
Φοβαμαι οτι το συγκεκριμενο σ/κ θα λειπω στην Αθηνα για δουλειες.

Την επομενη φορα.
 
Χριστος Ανεστη αγαπητοι βορειοελλαδιτες :)

Παρασκευη ειναι τελεια για μενα :clap:

Περιμενω πως και πως την συναντηση...Candy θα εχεις αυτοκινητο??? Γιατι μαλλον θα ειμαι χωρις :(

Ακριβη ωρα? Ο τοπος προφανως φαινεται στο link :)
 
Μην ανησυχείς καλή μου Domniki,θα σε πάω εγώ και παράλληλα θα ακούμε το αγαπημένο μας τραγουδάκι:"In the death car, we're alive...":diablotin:
 
candy είπε:
Μην ανησυχείς καλή μου Domniki,θα σε πάω εγώ και παράλληλα θα ακούμε το αγαπημένο μας τραγουδάκι:"In the death car, we're alive...":diablotin:
Εισαι φοβερη οδηγος και δεν μασαω :cool:
 
Ok Thelma! :D

thelma_420.jpg
 
domniki είπε:
Εισαι φοβερη οδηγος και δεν μασαω :cool:

candy είπε:
Ευτυχώς βρε κορίτσια που ο δρόμος Θεσσαλονίκης-Περαίας δεν έχει φαράγγια, για να μη σας μαζεύουμε με το κουταλάκι του γλυκού...! 8)

Λοιπόν τέλεια, γουστάρω τα μέγιστα! :thumbup: Αναμένουμε βεβαίως κι άλλα άτομα. Είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα έρθει και η Kakiotath (=Κακιοτάτη), την οποία προσφάτως προσηλύτισα στο φόρουμ (όπως και την Doremi που επίσης είναι πιθανό να έρθει, αρκεί να μη δουλεύει). Δυστυχώς ο προορισμός μας προσθέτει στον φίλτατο Starbuck άλλα 25 χιλιόμετρα πορείας (+25 για την επιστροφή του) που ελπίζω να μην τον πτοήσουν (αν και είναι λογικό να το καταφέρουν...) Άλλα μέλη της περιοχής μας που ενδιαφέρονται ας γράψουν κι αυτά τη γνώμη τους για να οργανωθούμε.

Kambia ανυπομονώ να δοκιμάσω τα φαγητά του μαγαζιού! Έχω μεγάλη περιέργεια, διότι δεν έχω γευτεί ποτέ την αραβική κουζίνα. Πάντως οι κριτικές που ακούω και διαβάζω σχετικά με το μαγαζί είναι άριστες! Άντε και καλή μας όρεξη! Μπι-λ-χανά ουα-σ-σιφά! (Bi-l hana wa-s-sifa)
 
Sofologiotatos είπε:
Δυστυχώς ο προορισμός μας προσθέτει στον φίλτατο Starbuck άλλα 25 χιλιόμετρα πορείας (+25 για την επιστροφή του) που ελπίζω να μην τον πτοήσουν (αν και είναι λογικό να το καταφέρουν...)
κατ' αρχήν, χρόνια πολλά κι ευτυχισμένο το νέο πάσχα!

δυστυχώς, ομολογώ πως έχω αρχίσει να το σκέπτομαι.. 160 χλμ. για μια έξοδο αρχίζουν να μοιάζουν πολλά..

τα λέμε την επόμενη!
 
Sofologiotatos είπε:
Άντε και καλή μας όρεξη! Μπι-λ-χανά ουα-σ-σιφά! (Bi-l hana wa-s-sifa)
Με έχεις αφήσει άναυδη με τις γνώσεις σου!!! :sealed:


Διόλου άστοχο το nick name σου!!!
:worship: :worship: :worship:
 
Sofologiotatos είπε:
Μπι-λ-χανά ουα-σ-σιφά! (Bi-l hana wa-s-sifa)
Μεταφραση παρακαλω #)

Σορρυ το έπιασα....καλή όρεξη σημαίνει???

Αν και έχω μια πολύ καλή φιλη απο το Αμμαν, συγκατοικο ενα χρονο στην Αγγλια, δεν ειχα μαθει καμια λεξη, αλλα ειχα δοκιμασει τα υπεροχα αραβικα φαγητα...που μαγειρευε ενας αραβας φιλος της :clap: αλλα το καλυτερο ηταν το αραβικο τσαι...μας εφτιαχνε μειγματα τσαγιου, με μελι, και τα σερβιρε στα παραδοσιακα μικρα γυαλινα ποτηρακια....ααααααα, τι μου θυμίσατε τωρα!!!!
 
Τυχεράκηδες!!!!!!
 
domniki είπε:
Μεταφραση παρακαλω #)
Σορρυ το έπιασα....καλή όρεξη σημαίνει???

Αν και έχω μια πολύ καλή φιλη απο το Αμμαν, συγκατοικο ενα χρονο στην Αγγλια, δεν ειχα μαθει καμια λεξη, αλλα ειχα δοκιμασει τα υπεροχα αραβικα φαγητα...που μαγειρευε ενας αραβας φιλος της :clap: αλλα το καλυτερο ηταν το αραβικο τσαι...μας εφτιαχνε μειγματα τσαγιου, με μελι, και τα σερβιρε στα παραδοσιακα μικρα γυαλινα ποτηρακια....ααααααα, τι μου θυμίσατε τωρα!!!!
Xexexe...αντι για τσαι θα σας εχω αραβικο καφε στη χοβολη ;)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα