Συνάντησεις RetroManiax 2006-2011 (Θεσσαλονίκη)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Starbuck είπε:
κατ' αρχήν, χρόνια πολλά κι ευτυχισμένο το νέο πάσχα!δυστυχώς, ομολογώ πως έχω αρχίσει να το σκέπτομαι.. 160 χλμ. για μια έξοδο αρχίζουν να μοιάζουν πολλά..
Λογικό φίλιστε... Κρίμα που δεν στοχεύουμε σε κάποιο βορειοδυτικό προάστιο για να σε διευκολύνουμε... :icon_cry:

Όσο για την αραβική φράση, ναι, "καλή όρεξη" σημαίνει. Για την ακρίβεια, "(να φας) με χαρά και υγεία". Juanita σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, αλλά σου θυμίζω ότι το nickname δεν θα το διάλεγα αν δεν ήταν κυρίως αυτοσαρκαστικό... :)
 
Χρόνια πολλά και από μένα. Επειδή θέλω και εγώ πάρα πολύ να έρθω , δεν το κάνουμε κατά τις 10 για να προλάβω και εγώ;

Πλιζ πλιζ πλιζ πλιζ. :cry:
 
Τελικα συναντηση αυριο κατα τις 7? Και που? Στην Περαια?
 
Εχμμμ μάλλον μεθαύριο θέλεις να πεις...Στις 7-7:30 στην γνωστή πλατεία.Θα κρατάμε ένα γραμμόφωνο και θα παίζει το όμορφη Θεσσαλονίκη.Ελπίζω να μην βρέχει μόνο! :p
 
candy είπε:
Εχμμμ μάλλον μεθαύριο θέλεις να πεις...Στις 7-7:30 στην γνωστή πλατεία.Θα κρατάμε ένα γραμμόφωνο και θα παίζει το όμορφη Θεσσαλονίκη.Ελπίζω να μην βρέχει μόνο! :p
:rofl: :rofl: :rofl:

Και εννοείται ότι αμέσως μετά θα πάμε να καρδαμώσουμε στο πατσατζίδικον "Κωνσταντινούπολις". :D Απίστευτη σκηνή! Αχ αυτός ο αθάνατος Βέγγος... :)

Πράγματι, Kambia, για Παρασκευή έχει κλείσει η συνάντηση. Παίδες τα λέμε εκεί λοιπόν!
 
candy είπε:
Εχμμμ μάλλον μεθαύριο θέλεις να πεις...Στις 7-7:30 στην γνωστή πλατεία.Θα κρατάμε ένα γραμμόφωνο και θα παίζει το όμορφη Θεσσαλονίκη.Ελπίζω να μην βρέχει μόνο! :p
:D :D Εμμμ... ναι... μεθαυριο ηθελα να πω.

Αλλα επειδη ειμαι λιγο "γεια σας" αυτες τις μερες, για ποια γνωστη πλατεια λεμε?
 
Αν θυμάμαι καλά, μία (ημι)κυκλική πλατειούλα με μία εκκλησία, δίπλα στη θάλασσα. Δες το "Θου-Βου: Επιχείρησις Γης Μαδιάμ" και θα καταλάβεις ακριβώς ποια εννοούμε. ;) (Αν και η Περαία έχει αλλάξει τρομακτικά από το '69 μέχρι σήμερα...)

Edit: Maxcomgr, έλα όποτε μπορείς, στις 22:00 εννοείται ότι θα είμαστε ακόμα εκεί - μεταξύ δεύτερου και τρίτου πιάτου!
 
Sofologiotatos είπε:
Αν θυμάμαι καλά, μία (ημι)κυκλική πλατειούλα με μία εκκλησία, δίπλα στη θάλασσα. Δες το "Θου-Βου: Επιχείρησις Γης Μαδιάμ" και θα καταλάβεις ακριβώς ποια εννοούμε. ;) (Αν και η Περαία έχει αλλάξει τρομακτικά από το '69 μέχρι σήμερα...)
Edit: Maxcomgr, έλα όποτε μπορείς, στις 22:00 εννοείται ότι θα είμαστε ακόμα εκεί - μεταξύ δεύτερου και τρίτου πιάτου!
Ok καταλαβα ;) Μονο που η εκκλησια πλεον ειναι κανω στον κεντρικο δρομο και η πλατεια 50 μετρα πισω της. Ακομα να ξερετε οτι ο δρομος της παραλιας εχει πλεον πεζοδρομηθει και δεν μπορουν να περασουν αυτοκινητα.
 
Επειδη ειμαι νεο μελος, μπορει καποιος να μου πει, πως γινονται αυτες οι συναντησεις, καθε ποτε, ποιοι λαμβανουν μερος, τι γινεται εκει, κτλ;

Ευχαριστω εκ των προτέρων!
 
Λορένα είπε:
Επειδη ειμαι νεο μελος, μπορει καποιος να μου πει, πως γινονται αυτες οι συναντησεις, καθε ποτε, ποιοι λαμβανουν μερος, τι γινεται εκει, κτλ; Ευχαριστω εκ των προτέρων!
Δεν υπαρχουν στανταρ ημερομηνιες, αλλα κατα το Πασχα και τα Χριστουγεννα σιγουρα υπαρχει μια συναντηση (τουλαχιστν οσο αφορα την Θεσσαλονικη και τα περιχωρα).

Λαμβανουν μερος οσα απο τα μελη θελουν και μπορουν. Ανοιγουμε συζητησεις που αφορουν το φορουμ και οχι μονο. Ακολουθει κρεπα και μασαμπουκα :D
 
Sofologiotatos είπε:
Αν θυμάμαι καλά, μία (ημι)κυκλική πλατειούλα με μία εκκλησία, δίπλα στη θάλασσα. Δες το "Θου-Βου: Επιχείρησις Γης Μαδιάμ" και θα καταλάβεις ακριβώς ποια εννοούμε. ;) (Αν και η Περαία έχει αλλάξει τρομακτικά από το '69 μέχρι σήμερα...)
Kαι ο κωδικος ειναι "γυναικα, μπικινι, τραγικο" :rofl:
 
Καλημέρα παιδιά!!!

Σήμερα είναι η μέρα σας!!!

Primavera en Saloniko, κρεπούλες, οικόσημα, Αραβική κουζίνα, όμορφη παρέα, ..

Με ξέρετε... δε ζηλεύω... πολύ :dribble::dribble::dribble::dribble: και ούτε γκρινιάζω :banghead: :banghead: :banghead: ... αλλά

θα ήμουν και εγώ εκεί αν δεν μ΄έτρωγαν οι κοινωνικές υποχρεώσεις... :cry: :cry: :cry:

Να περάσετε υπέροχα!!! :wave:
 
Να 'σαι καλα Juanita. Ευχαριστουμε... :D
 
Πολύ ωραία εικόνα Juanita... Σ' ευχαριστούμε! Το καλό είναι ότι έχει πολύ καλό καιρό. Και για να παραφράσω το σεφαραδίτικο τραγούδι που ανέφερες: "Primavera en Salonico, debajo de los cedros del Li'bano..." (Άνοιξη στη Σαλονίκη, κάτω από τους κέδρους του Λιβάνου...).

Τελικά την Doremi δεν τη βλέπω να 'ρχεται, μάλλον όμως θα έρθει μία φίλη μου που είναι υποψήφια για μύηση στο φόρουμ (ούτε ιεραπόστολος να ήμουν :) )
 
Μόνο που υπάρχει ένα ψιλοπροβληματάκι με την ώρα.Επειδή ετοιμάζω μια εκπληξούλα, δεν θα μπορέσω να βρεθώ πριν τις 8.Αν θέλετε να καθίσετε εσείς και να σας βρω εκεί ή να μεταφέρουμε το ραντεβού για αργότερα,μιας και θα έχω και την domniki μαζί μου.Τι λέτε;
 
Δηλαδη τι ωρα? Εγω πρεπει να ειμαι στο μαγαζι στις 8. Εκτος και αν παμε με τον Sofologiotato και τη φιλη του για καφε. Δεν ξερω ποιος αλλος θα ερθει...
 
Πάντως στις 7 θα είμαι εκεί με την Κακιοτάτη. Έχει ήδη κανονιστεί μεταξύ μας. Επομένως τηλεφωνιόμαστε και, όσοι θα είμαστε εκεί από νωρίς μπορούμε να πάμε για έναν καφέ, και στις 8 πάμε στο εστιατόριο για να μαζευτούμε όλοι.
 
Οκ θα ειμαι εκει στις 7. Τα λεμε ;)
 
Οκ το ραντεβού παραμένει ως έχει και αν προλάβω πρόλαβα.Άλλωστε θα τα πούμε και μετά φαντάζομαι... #)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα