Συνάντησεις RetroManiax 2006-2011 (Θεσσαλονίκη)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Καλή μου Λορένα θα χαρώ πολύ να τα πούμε απο κοντά αν τελικά καταφέρεις να συμβιβάσεις τις αποστάσεις και τα δρομολόγια.Με την Κάμπια έχουμε πει να βρεθούμε στην καμάρα κατά τις 10.3ο...
 
Στην Καμαρα το πρωι του Σαββατου ωρα 10:30.

Απο κει κατα 99% θα καταλήξουμε στο Ζωγια καφε που βρίσκεται στην Αλεξανδρου Σβώλου.
 
Λορένα είπε:
Μαλλον θα ειμαι και εγω. Οσο πιο νωρις, τοσο πιο καλα, εχω και αλλου να παω μετα. Που θα βρεθειτε, τι θα φορατε (να σας γνωρισω)? κτλ
εγώ θα φοράω στρινγκ... :xm:
 
Άσχετο αυτό λίγο αλλά καθώς έκανα...ζάπιγκ στο φόρουμ είδα πως στην πρώτη συνάντηση των ρέτρο μάνιακς βορείου Ελλάδος είχε μαζευτεί πολύς κόσμος.Είναι κρίμα να μην μαζεύεστε (ειδικά εσείς οι παλιοί πρέπει να δίνετε το καλό παράδειγμα σε μας τους νεολαίους :D εχμμμ καινούργιους ήθελα να πω)...Κρίμα....Α ξέχασα ... Κάμπια μου τελικά δεν θα έρθω,έχω να κρατήσω το παιδί... :D :D:D....Έλα μωρέ ακόμη να με μάθεις... :p
 
Κανονίστε, να ερθω, να μην βρω κανεναν σας και να καθομαι μονη και ερημη, κατω απο την καμαρα περιμενοντας σας.. Δεν με λυπαστε;

Καμπια.. εσυ εισαι σίγουρη παιδι μου; Θα ερθει αργοτερα και η Ντομ, οι υπολοιποι; ποιοι θα ειναι;

μισπεπερ.... δεν θα ερθεις; κριμα μωρε. Φερε και τον μικρο μαζι. Θα τον παιζω εγω
 
Μα καλά... κανείς σας, δεν εγραψε πως τα περασαμε στην συνάντηση;

Ποιοι ειμαστε, και τι ειπαμε;

θα τα γραψω εγω αύριο, αν δεν με προλαβει κανεις. Τώρα, ειναι περασμένη η ώρα :D
 
Λορένα είπε:
Μα καλά... κανείς σας, δεν εγραψε πως τα περασαμε στην συνάντηση;
Ποιοι ειμαστε, και τι ειπαμε;
Λίαν επιεικώς απαράδεκτοι... :sure:
 
Απο οτι φαινεται θα κανω την αρχη εγω... Αν εχω ξεχασει κατι εννοειται το συμπληρωνεται.

Εδωσαν το παρον:

Kambia + μια φιλη μου

Misspepper μετα συζύγου και μικρου χαριτωμένου μπόμπιρα

Lorena

Domniki

Candy

Sturback (και δεν φορουσε στρινγκ οπως ειχε δηλωσει πιο πανω :D )

Αισθητη η απουσια του Sofologiotatou.... Στην επομενη συναντηση ελπιζω να ειναι κοντα μας.

Ωρα 10:35 και εχω φτασει στην Καμαρα για να βρω την Misspepper που με περιμενε εκει. Αλλα πουθενα η Misspepper!!! Μετα απο καμια 10αρια αναπαντητες κλήσεις αποφασισα να βαλω μια φωνη!!! (θα πρεπει να με ακουσαν μεχρι την παραλια :D ) Και να την η κυρια Misspepper

Κατηφορισαμε σιγα σιγα προς το Ζωγια οπου θα μας εβρησκαν και οι υπολοιποι.

Τσουπ σε 5 λεπτα να σου και η Λορενα. Αργοτερα σκαει μυτη και ο Sturback ταλαιπωρημενος απο την καταιγιδα στον φαρο του. Domniki και Candy ηρθαν μετα απο λιγο

(αυφ θα επανελθω αργοτερα)
 
Kambia είπε:
Sturback (και δεν φορουσε στρινγκ οπως ειχε δηλωσει πιο πανω :D )
Ολα σωστα βρε Καμπια μου, αλλα δεν ξερω αν φορουσε ή οχι στρινγκ ο Starbuck. Δεν μπορεσα να το τσεκαρω :rofl:

H MissPepper77 μας εφερε και δωρακι: υπεροχα καντυκα σκιτσα (Juanita, εχω και τα δικα σου). Ευχαριστουμε misspepper77 :thanx2:
 
Kambia είπε:
Μετα απο καμια 10αρια αναπαντητες κλήσεις αποφασισα να βαλω μια φωνη!!! (θα πρεπει να με ακουσαν μεχρι την παραλια :D ) Και να την η κυρια Misspepper
Από περιέργεια, τι ακριβώς φώναξες;

Misspeeeeeppeeeeeeer!?!

Δεν σε κοιτάζανε περίεργα οι περαστικοί; :)
 
Maddog είπε:
Από περιέργεια, τι ακριβώς φώναξες;Misspeeeeeppeeeeeeer!?!

Δεν σε κοιτάζανε περίεργα οι περαστικοί; :)

77!!!!

"Misspeeeeeppeeeeeeer!?!77" :sure:

:rofl: :rofl: :rofl:

Άπαιχτος! :D
 
Γκουχ γκουχ...Άφησε εμένα να απαντήσω καλή μου Κάμπια...ευχαριστώ..Δεν φώναξε misspepper αλλά το όνομά μου γιατί εν τω μεταξύ είχαμε ανταλλάξει τηλέφωνα και είχαμε συστηθεί και επισήμως...:sure:...Λοιπόν στα δικά μας τώρα ::) ...Κατ'αρχήν θα ήθελα να πω πως χάρηκα πολύ που σας είδα όλους και απο κοντά και ότι μακάρι να το επαναλάβουμε κάποια στιγμή στο άμεσο μέλλον!Όπως είδατε ήρθαμε οικογενειακώς γιατί και ο σύζυγος κόλλησε με το σάιτ οπότε μάλλον μπορεί να γίνουμε η πρώτη ρετρό- οικογένεια! :baby2: !! Αν και σκέφτομαι μήπως πρώτα πρέπει να περάσει με επιτυχία ένα κράς τέστ, σχεδιασμένο ειδικά απο τις Candy sisters του φόρουμ...Λέτε να γίνομαι σκληρή;...! :D
 
Να καταθέσω και εγώ την εμπειρία μου...

10.30 εφτασα θεσ/κη, μετα απο κουραστικο ταξιδι, αλλά... χαλαλι.

Επκοινωνω αμεσως με καμπια, που μου δινει οδηγίες για το ταξι που θα παρω.

Επιβιβαζομαι στο ταξι, φτανω, αλλά καμπια πουθενα.

Τελικά βλεπω μια χαμογελαστη έγκυο, να με κοιτα απο μακριά, και να με χαιρετά.

Αυτή ήταν..!

Παμε στο τραπεζι μας, οπου μας περιμενε η μισπεπερ, και μια φιλη της Καμπιας. Λιγο αργοτερα, ηρθε και ο κος Πεπερ και ο υιος.

Αμεσως μετα τα κοριτσια, καντυ, Ντομ, και ο Σταρμπακ.

Ήπιαμε τα κεφεδακια-σοκολατες-τσαγια κτλ

Συζητησαμε περι του ρετρο και περι καντυς

(Η μισπεπερ μας εφερε υπεροχα δωρακια, φταγμενα απο τα χερακια της)

Και λιγο αργοτερα, η παρέα, άφησε το καφε, και πηγε για κρέπα.

Δυστυχώς εγω, επρεπε να φυγω :cry: και κρέπα δεν εφαγα. Ήταν τουλαχιστον καλές??

Αυτά... αντε, και την επομενη, περισσότεροι!
 
Maddog είπε:
Από περιέργεια, τι ακριβώς φώναξες;Misspeeeeeppeeeeeeer!?!

Δεν σε κοιτάζανε περίεργα οι περαστικοί; :)

:D :D:D Εβαλα μια φωνη με ονομα της Μisspepper. Παντως ενα γκρουπ τουριστων που χαζευε την Καμαρα και ακουγε τη ξεναγο του γυρισε και με κοιτουσε!!!!
 
Starbuck είπε:
εγώ θα φοράω στρινγκ... :xm:

Λορένα είπε:
Αμεσως μετα τα κοριτσια, καντυ, Ντομ, και ο Σταρμπακ.

!

Starbuck είπε:
:xm: χίλιοι αλλοπρόσαλλοι δαίμονες!!!!

Tι τις ήθελες και εσύ βρε Σταρ τις δηλώσεις;;;; :rofl:
 
Τελευταία και καταϊδρωμένη να μεταφέρω τις πολύ θετικές εντυπώσεις μου από την συνάντηση μας με τα νέα μέλη Λορένα (που πραγματοποίησε ολόκληρο ταξίδι για να μας συναντήσει) και MissPepper77.Ειδικά για την τελευταία θα ήθελα να εκφράσω τις θερμές μου ευχαριστίες για τα υπέροχα δώρα που μας επιφύλαξε καθότι και διέθεσε τον πολύτιμο χρόνο της για τη δημιουργία τους και προσπάθησε να ικανοποιήσει τις προτιμήσεις μας σχετικά με τους αγαπημένους χαρακτήρες της Candy. :thanx2: Πραγματικά έχεις καλλιτεχνική φλέβα MissPepper77!!! :thumbup:

Μολονότι έγινε αισθητή η απουσία του Sofologiotatos,είχε αφήσει ως επάξιο διαδοχό του τον Starbuck που για άλλη μια φορά μας τίμησε με την παρουσία του και φυσικά την domniki που είναι η αφορμή όταν έρχεται Θεσσαλονίκη να παρευρίσκονται τα εδώ μέλη και να τα λένε.Πολύ ευχάριστη και η παρουσία της φίλης της kambia που απεδείχθη και αυτή ομοιοπαθής ρετρομανιακή φίλη.Εύχομαι η επόμενη συνάντηση να έχει ακόμα μεγαλύτερη επιτυχία. #)
 
Τελικά μάθαμε πόσα ποδάρια έχει αυτή η kambia; :D
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα