Συνάντησεις RetroManiax 2006-2011 (Θεσσαλονίκη)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
E ρε Kambia τι εξοδα τα παπούτσια ε; :D :D:D
 
Καλή μου Κάντυ θα ήθελα να σε ευχαριστήσω για τα καλά σου λόγια και να πω και γω με την σειρά μου πως το θερμό καλοσώρισμα στο φόρουμ σας ήταν που με παρακίνησε να θέλω να ζωγραφίσω κάτι για τις παρευρυσκόμενες Κάντυ γκέρλς!Ήταν χαρά μου και άλλωστε "αποζημιώθηκα",για τον όποιο χρόνο έκανα για να τα φτιάξω, πολλάκις μέσα απο τα μηνύματά σας!Είστε μια πολύ όμορφη παρέα, γεμάτη έμπνευση και ευγένεια και μακάρι το φορουμάκι να αποκτήσει πολλούς ακόμη ρετρο-ρομαντικούς φανς!!!
 
Τσιμπούσι.... βορειοελλαδίτικον

Βλέποντας τα παιδιά έτσι οργανωμένα τόσο τώρα όσο και σε παλιότερες κρασοκατανύξεις σκέφτηκα πως πρέπει να διεκδικήσουμε τους τίτλους μας και τα πρωτεία μιας και στην βόρειο Ελλάδα έχουμε παράδοση σε κάτι τέτοια...Καλά το σκέφτηκες θα μου πεις αλλά που και πότε θα γίνει αυτό;...Α γεια σου!!!... γι αυτό και γω άνοιξα το θεματάκι για να δω αν υπάρχει κατ' αρχάς το ενδιαφέρον για κάτι τέτοιο...Ελάτε βρε παιδιά στο μέρος και στην μέρα θα τα βρούμε πιστεύω...εδώ σας λέω για κοψίδια,κοκκαλάκια,γουρουνόπουλα και καλό κρασάκι...παρακάλια μου θέτε... :D
 
Ζηλειάρηδεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεες
 
Τυχεράκηδεεεεεεεεεεεεεεες

(διότι, ως γνωστόν, εργάζομαι μακριά απ' τη Θεσσαλονίκη)
 
Eνδιαφέρον νομίζω ότι υπάρχει από πολούς για μαι τέτοια συνάντηση από τα μέλη της Βορείου Ελλάδος.

Παρακαλώ πολύ να αρχίσουν οι προτάσεις (για το μέρος, και για τα υπόλοιπα διαδικαστικά)

(Να χαρώ εγώ τέτοιες πρωτοβουλίες)
 
Στο κεντρο της πολης εχει ενα σωρο καλα μαγαζια για να μασαμπουκωσουμε! Αν εχει κατι καλο προς δυτικα δεν το γνωριζω. Misspepper εχεις κατι κατα νου?

Προτείνω μερα Σαββατο ωστε να μπορεσουν αν ερθουν και παιδια εκτως νομου (αν θελουν).
 
Σάββατο είναι πολύ καλή μέρα
 
ναι... τελεια ! θα ερθω και εγω, αρκεί να είναι το Σάββατο!

Για ταβερνες δεν ξερω, κανονιστε εσεις, όπως και την ημερομηνια.

Sofogiotate μεχρι να κανονιστει η μερα, που ξερεις... μπορει να εισαι εδω...
 
Λορένα δε θα έρθεις στο δικό μας τσιμπούσι;;;; :xm:
 
ωχχχ πονεμενη ιστορια! αν γινει αυριο Παρασκευη, εχω λιγες πιθανοτητες, για την άλλη οχι. Αστα... μολις το ειδα..στεναχωρεθηκα! στο τσακ που φευγω γινεται. Γι'αυτο και δεν εγραψα τιποτα.
 
Για σε παρακαλώ κυρία Χουανίτα...Εδώ προσπαθώ να τους μαζέψω με τις ξώβεργες και συ θα μου δημιουργήσεις διλλήματα και διαρροές :angry: ... :D !Λοιπόν στην ερώτηση σου Καμπιούλα μου θα σου πω,πως υπάρχουν ταβέρνες με πολύ συμπαθητικό φαγητό δυτικά αλλά δεν μπορώ να προτείνω απόλυτα ,σε όσους έρθουν ολόκληρο ταξίδι(βλέπε εσένα,τον συμπέθερο τον Τσάλκ και την καλή μας Λορένα που θα έρθει στο δικό μας τσιμπούσι!...) να κάνετε εξτρά δρομολόγια μέσα στην πόλη.Παίζει ένας παρολλαύτα που λέγεται λαδόκολλα και έχει και παιδότοπο για την περίπτωση που θέλετε να κανονίσουμε να είμαστε ολίγον πιο οικογενειακά,πράγμα που μου άρεσε και γι αυτό το προτείνω...το ίδιο κάνουν και κάτω απο ότι είδα... :D ...και όχι δεν ζούλεψα απλώς είμαι οικογειακός τύπος και νομίζω πως όσο περισσότεροι τόσο το καλύτερο!Λοιπόν... επειδή το πρόγραμμά μου είναι κάπως περίεργο (για παράδειγμα το άλλο Σαββατό μπορούμε,( εκτός απροόπτου και ιώσεων του παιδικού να καραδοκούν) πείτε μια ημερομηνία και εσείς μήπως και το κάνουμε πιο συγκεκριμένο...
 
Ωραια συμφωνουμε για τη μερα.

Τι θελεται μεσημερι ή βραδυ να βρεθουμε?
 
εγω προτεινω μεσημερι, μολις που θα ερθω... τωρα η ημερομηνια, ειναι υπο σκέψη ακομη

να ακουσω προτασεις..
 
Καλύτερα μεσημέρι ότι κανονισθεί και αυτό για όσους θα έρθουν απο μακριά,να προλάβουν να ξεκινήσουν με την άνεσή τους και να μην γυρνάνε μετά απο το φαγοπότι σαν τις άδικες κατάρες μέσα στην νύχτα...Μα τι φιλενάδα πονοψυχιάρα έχετε τέλος πάντων... :D !Και συγχωρήστε μου και ένα λάθος...Τελικά μπορούμε αυτό το Σαββατοκύριακό,στο επόμενο είναι δεσμευτική λίγο η ώρα,δηλαδή γίνεται να συναντηθούμε μόνο απο το απόγευμα και μετά....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λορένα είπε:
Sofogiotate μεχρι να κανονιστει η μερα, που ξερεις... μπορει να εισαι εδω...
Μπααα... όπως σας κόβω, μάλλον το επόμενο κιόλας Σάββατο θα την κάνετε τη μασασούρα!!! :beerz: Δεν πειράζει, σημασία έχει να περάσετε εσείς (και τα στομάχια σας) καλά. Παρηγοριέμαι με τη σκέψη της Ρετρονιόπιτας στις γιορτές... :rolleyes:
 
Διάβασα στο chatbox, (ετσι δεν το λενε..?) για τις 6 του μηνος. κάλά θα είναι. Αν και δινω εργασία, προλαβαινω να τακτοποιηθω Τρικαλα, και να ερθω. Μεσημέρι έ! να ερθω κατευθειαν...

Περιμενω νεα
 
Απ ' ότι βλέπω στις 6 του μηνός βολεύει τους περισσότερους...Τι ώρα τώρα...Λοιπόν για σηκώστε τα χεράκια να δούμε πόσοι μαζευτήκαμε και προτείνετε κάποια ώρα που σας βολεύει...γιατί επιμένω πως οι μακρινοί έχετε προτεραιότητα σε αυτό...Και για να βλέπω περισσότερα παιδάκια να σηκώνουν το χέρι!Που είστε οι υπόλοιποι(μα τον Τουτατή!).Αυτό είναι για τον κύριο Στάρμπακ...Δομνικούλα εσύ θα είσαι πάνω εκείνο τον καιρό;...Κάντυ;Σοφολογιότατε;(καλά μην βαρείς... :D )
 
Ωραια στις 6/12 οποτε.

Να πουμε κατα τη Μια και Μιση (13:30)? Ειναι καλη ωρα νομιζω. Και τα παιδια που ειναι να ερθουν απο μακρυα προλαβαινουν.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα