Συνάντησεις RetroManiax 2006-2011 (Θεσσαλονίκη)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
(αντε να γεννησει με το καλο, μπας και γλυτωσει καμια ταβερνα εκει πανω..)
 
Telamonas.stokos είπε:
(αντε να γεννησει με το καλο, μπας και γλυτωσει καμια ταβερνα εκει πανω..)
:zip: :zip: :zip:

Τους βοηθαω στην κατανάλωση για να βγει το δωρο :sure: (με τετοια κριση που περνάμε...)

Υγ. Με πεθανες στο γελιο :D Tel
 
Είμαι μέσα για Σάββατο! :thumbup: Κανονίστε ώρα και μέρος και αποκλείεται να πω όχι. Θα είμαι ήδη έξω για ψώνια! Επίσης, αν θα είμαστε μέχρι πέντε άτομα και θελήσουμε να βγούμε εκτός των τειχών, αναλαμβάνω και τη μεταφορά.

Παρεμπιπτόντως, χρόνια πολλά σε όλους! Με υγεία και πολλή έμπνευση!!!
 
Ρε παιδια, ειμαι κ'εγω εδω!!!!

Μεσα για Σαββατο, αν ζω μεχρι τοτε, γιατι με επιασε ενας πονολαιμος αλλο πραγμα...Καμπια με επιασε ο Βαρδαρης! Εχετε τα τηλεφωνα μου, αρα αναμενω στο ακουστικο μου!

Καλες γιορτες σε ολους! Να ειστε παντα με τους αγαπημενους σας :cheers:
 
Παιδια και εγω μεσα ειμαι για αυτο το Σαββατο.
 
Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να σας τιμήσω σε αυτή τη συνάντηση λόγω υποχρεώσεων,αλλά επιφυλάσσομαι για την επόμενη που θα είναι και η κοπή της πίτας.Να περάσετε πολύ όμορφα!!! :)
 
Μπορώ κι εγώ αυτό το Σάββατο, ας ελπίσουμε ότι θα μαζευτούμε τελικά αρκετοί...Ιδέες; Προτάσεις;
 
Λοιπον εχουμε και λεμε

Sofologiotatos

Patty

Domniki

Kambia + 1

Bradypous

Θα παμε για καφε ή θελεται για φαγητο?

Προτείνω συναντηση στο κεντρο παντως μια και βολευει τους περισσοτερους.
 
Κέντρο λοιπόν! Μια χαρά. Εγώ προτείνω φαΐ και μετά καφέ, όπως κάνατε και την άλλη φορά. Για την ώρα και το σημείο συνάντησης τι λέτε; Κατά τη μία είναι καλά; Ίσως και στο ίδιο σημείο, επί της Εγνατίας μπροστά στο άγαλμα του Βενιζέλου.

Έχουμε και λέμε:

Bradypous

Domniki (περαστικά, μακάρι να έρθεις!)

Kambia + 1

Patty

Sofologiotatos + 1 (όχι, δεν είμαι έγκυος :D , αλλά πιθανότατα θα φέρω και μία φίλη)

Μακάρι να έρθουν και άλλοι, όπως ο Starbuck, ο Tsalk, η Λορένα και η Πιπερίτσα.
 
Δυστυχώς παιδιά δεν θα σας τιμήσω με την παρουσία μου λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων,πάντως αν πάτε για φαγητό στο μέρος που πήγαμε και στην προηγούμενη συνάντηση το κοτόπουλο αλά κρέμ είναι όλα τα λεφτά.

Καλά να περάσετε και Χρόνια πολλά σε όλους σας
 
Ναι στη ΜΙΑ στο αγαλμα του Ελ. Βε :D
 
Τα λεμε τοτε στις 1 στο αγαλμα. Και μετα βλεπουμε που παμε. Να φερω τιποτα κοκκινο τωρα για να με αναγνωρισετε???? hihi
 
Η συναντηση εγινε και περασαμε για μια ακομη φορα πολυ ωραια. Πρωτα πηγαμε σε ενα καφε εκει κοντα και μετα για φαγητο στο ιδιο μερος οπως και την αλλη φορα.

Το κλου του απογευματος ηταν το (αρρωστημενο) παθος καποιων ατομων με τους κυβους Ρουμπικ. Το παθος εγινε μεταδοτικο. Εμφανιστικαν καποια στιγμη 3 διαφορετικοι κυβοι στο τραπεζι.

Μετα πηγαμε σε ενα πολυ ρετρο καταστημα παιχνιδιων εκει κοντα και οι κυβοι δια μαγιας εγιναν 4. Φωτογραφικο υλικο θα αναρτηθει καποια στιγμη.

Γενικα μια ακομη πολυ ρετρο εμπειρια με την ingognito να κερδιζει τις εντυπωσεις της συναντησης. (νομιζω οτι ολοι μαθαμε πως παιρνουν οι ΗΥ σε ενα τοπικο δικτυο υπολογιστων διευθυνσεις IP, μεσω DHCP server βεβαια! :cheers: ).
 
Μπράβο παιδιά.

Πάντα τέτοια.

Να υποθέσω η ξαδέρφη Κάμπια έκλεψε για άλλη μία φορά την παράσταση; Ελπίζω να μην έκλεψε τα φαγητά και τρέχατε ξοπίσω της!!!!! :D :D:D

Λίστα παρόντων;

Φωτογραφίες;

Πολύ μας τα αργήτε, πολύ!!!!!!!!!!! :D
 
Απίστευτο!!! 8)

Στο τσακ μπαμ όχι μόνο προτείνατε συνάντηση αλλά τα καταφέρατε και βγήκατε... ::)

Μπράβο παιδιά... "μας βάλατε γυαλιά" :D :D :D
 
Συγνωμη παιδια, δεν τα καταφερα να ερθω, γιατι ακομα ειμαι κρυωμενη :( Αλλα θα επανακαμψω συντομως και θα εμφανιστω στην κοπη της πιττας :clap:
 
..............και αναλυτικό κατάλογο με μασαμπουκίδια!!!!!!!!!!

(Kambiaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!! ανέλαβέ το εσύ!!!!!!!!!! )
 
Εφτασεεεεεεεεεεεε..... :D

Ορεκτικα : Κολοκυθάκια τηγανητά, Κασεροκροκετες, Πολιτικη σαλατα, φρεσκιες πατατες τηγανητες

Κυριως πιατα (και για να σας προλαβω αυτη την φορα πηραμε διαφορετικα πιατα :D )

Τηγανιά, κοτοπουλο σνίτσελ, φιλετο γαλοπουλα με σαλτσα πορτοκαλι και πουρε καστανο (ηταν το πιατο ημερας ;) ) και γαλέο τηγανητο.

Κρασακι κοκκινο, μπυρα και αναψυκτικά.

Μπορω να πω οτι για ακομα μια φορα περασαμε πολυ ωραια.

Η συναντηση εγινε υπο χιονοπτωση :D

Κριμα που δεν μπορεσαν να ερθουν καποιοι, στο "κοπη τη πιτα" ομως ελπιζω να σκασουν μυτη.

Ιδιαιτερη χαρα που ειδα τον αγαπητο Sofologiotato μετα απο καιρο.

Στο ρετροπαιχνιδαδικο-βιβλιοπολειο εγινε πανικος

(ακολουθουν διαλογοι...)

- Αχ... ο μαθητης (παλια περιοδικα αν θυμαστε)

- Πω πω...!!! Ρε παιδια αυτο το βιβλιο το διαβασα στο δημοτικο

- Ελατε να δειτε!!! Το θυμαστε αυτο το παιχνιδι??? (κατι παλια ξυλινα παιχνιδια)

Και το καλυτερο.

- Παιδακια εχει Playmobil της ΛΥΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (η Kambia καβατζωσε ενα κουβαδακι παντως :D :D)

ΥΓ. Μην μου δωσετε αλλη φορα Κυβο του Ρουμπικ σε δημοσιο χωρο. Αφου ειμαι αρρωστη με αυτον!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πόσο χαίρομαι που όλοι σας πραγματικά μείνατε παιδιά.

Keep on fighting in hard times..........
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα