Συνάντησεις RetroManiax 2006-2011 (Θεσσαλονίκη)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Το περιοδικό του Pixel είναι εδώ.......

pixelissue06p000ja2en0gv1.jpg
 
Ναι,ειναι γεγονος....

Η 1η συναντηση ειναι πλεον παρελθον,αφηνοντας σε οσους περευρεθησαν,ωραιες αναμνησεις.....

Μπορει να μην προλαβα το GeoanasShow,αλλα ειχα την μεγαλη χαρα να περευρεθω στο meating,γνωριζοντας απο κοντα,-τον αλατοφαγο οπως αποδειχθηκε - akmakas... :D ,τον - οπως παντα -πειραχτηρι pooky,τη Προεδραρα του mame.gr BraiNKilleR,την ψυχη του meeting και διατηρητη των rerto-console,Geoana και φυσικα last but not least,τον πολυαγαπημενο μου doc,που δεν μου χαλαει χατηρι... :worship:

p.s.Special thanks για το κερασμα που μας κανατε Akmakas και Geonana...

p.s.2.Τον χαβαλε με Maddog,pooky και Brainkiller που ριξαμε στην καφετερια,θα τον θυμαμαι για καιρο....:rolleyes:
 
Ένας ακόμα Θεσσαλονικιός

δυστυχώς και εμένα ξεχάσατε να στείλετε μήνυμα, έδωσα το τηλέφωνό μου.Δεν πειράζει μάλλον κρεπαλιασατε για τα καλα χεχεεχεε.Την άλλη φορά ελπίζω.Καλά να περάσετε.
 
Μπράβο ρε μάγκες !

Του δώσατε και κατάλαβε !

( ΚΛΑΨ-ΛΥΓΜ-ΣΟΜΠ ! Ζηλεύω που δεν ήμουν εκεί ! )
 
Έλα βρε Grip καλώς ήρθες.....

plintiriopiaton...ναι σε ξεχάσαμε τελείως,ζητώ ταπεινά συγνώμη :icon_cry: σου υπόσχομαι σύντομα καφέ.....

BraiNKiller...λες να είμαι...?αλλά αν κρίνω από το avatar σου μάλλον θα με κάνεις παρέα στο δαφνί.. :D :D:D
 
...από τις καλύτερες μέρες που έχω περάσει ποτέ ! ....

Ευχαριστώ όλους τους παρευρισκομένους για τον ατελείωτο χαβαλέ.

To be continued.... :thumbup:

@akmakas

Δε μπορώ να δω το περιοδικό (!)
 
Grip..Τα μούτρα σου θα μπουν πρώτο τραπέζι πίστα μόλις πάρω τις φώτο από τον τρελοπουρορετρόγερο Pooky... :diablotin:


geoanas.
.το άκρως συλλεκτικό τεύχος το ξανά ανέβασα το βλέπεις?
 
εχω στεναχωρηθει πολυ που δεν καταφερα να ανεβω...
 
καλημέρα !!

mega respects to geonas + akmakas !! :worship:

ειδικά ευχαριστήρια :headbangdude: στον geonas που μας φιλοξένησε και μας άφησε να αγγίζουμε τους πολύτιμους θησαυρούς του...

Greetinx to all who attended the meeting and I met !!

θα πρέπει να ζητήσω δημοσίως συγνώμη απο την τρελοπαρέα που μαζευτήκαμε στη Ξεσαλονίκη εχθές διότι δεν παρευρέθην στη μεσημεριανή κρεπάλη, καθώς ακολούθησε άλλη σε συγγενικό πρόσωπο του φίλου Andrea (και γνωστού μεγα-Shinobista).

Παραταύτα, ακολούθησε τηλεφώνημα στις 18:40 προς κ. Geonas ο οποίος και με παρέπεμψε στον κ. Akmaka προς τον οποίο έγινε κλήση στις 18:42 η οποία παρέμεινε αναπάντητη :icon_cry:

Ετσι τελείωσε αρκετά άδοξα το GRM retromeeting της Θεσ/κης για εμάς (μα άρχισε η νυχτερινή εξόρμηση -μπαρότσαρκα-) :drunken:

Για την ιστορία, πρέπει να αναφέρω τα άτομα που ήρθαν μαζί μου: Vasilis, Andreas και -last but no least- Petros / Antitec of Dirty Minds ( http://www.circam.gr/dirtyminds/ )

Ελπίζω να ξαναπούμε σύντομα ! :cool:
 
Κύριοι,

Μόλις επιστρέψαμε στη βάση μας και μπορώ να σας διαβεβαιώσω ότι το ΣΚ που πέρασε θα μας μείνει πραγματικά αξέχαστο.

Geoanas είναι πραγματική μου τιμή που σε γνώρισα από κοντά. Πραγματικά είσαι απίστευτο άτομο και εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να πραγματοποιήσεις τα σχέδια που ετοιμάζεις και που συζητήσαμε εχθές από κοντά. Σε ευχαριστούμε για όλα και την απίστευτα άψογη φιλοξενία σου. Σύντομα θα τα ξαναπούμε και πάλι από κοντά διότι εγώ τουλάχιστον, σχεδιάζω πολύ κοντά να ανέβω και πάλι. Ξέρεις πώς είναι. Μια φορά να πας Σαλλονίκη τελείωσε, μένει μέσα στην καρδιά σου, ιδιαίτερα όταν γνωρίζεις άτομα πραγματικά σπάνια.

Akmakas αν νομίζεις πώς γλύτωσες την επίσκεψη στο σκυλάδικο, σκέψου ξανά. Παράταση χρόνου πήρες. Χε χε. Μαγκάκο ήταν πραγματική απόλαυση να σε δω ξανά από κοντά, κόψε ρε καρντάση το αλάτι βλάπτει και δεν είσαι τζόβενο ρε παιδάκι μου πιά! Σε ευχαριστώ και σένα για την φιλοξενία αν και μας έλειψες το βραδάκι!

Brainkiller είσαι απίστευτη μορφή. Επιβάλεσαι!!!!! Ήταν τιμή μου να γνωρίσω τον Πρόεδρο του mame.gr, αν μη τι άλλο επιβεβαιώθηκαν με το παραπάνω τα τόσο κολλακευτικά λόγια που ο Γιατρός έχει κατά καιρούς αναφέρει για σένα. Να σε βλέπουμε και εδώ συχνά και να μη χάνεσαι!!!!!!

Grip ρε τρελαμένε, άσε καμιά γυναίκα στην ησυχία της!!!! Χώρια η πλάκα μακάρι όλοι της ηλικίας σου να ήταν σαν και σένα. Χάρηκα πάρα πολύ που σε γνώρισα είσαι απίστευτος. Και πάλι άσε τις γυναίκες ήσυχες.....

Fgbrain αν και δεν είπαμε σχεδόν τίποτε, την επόμενη φορά μην εξαφανιστείς!!!!! Θα τιμωρηθείς πάντως, δεόντως, δια την απουσίαν!!!!!!

Αγαπητοί φίλοι ανά την χώρα, όσοι δεν παρευρεθήκατε μείνετε με την πίκρα ότι χάσατε την απιστευτότερη φάση που έχει γίνει ποτέ. Το crossfire ανάμεσα σε GRM και Mame.gr ήταν απόλυτα επιτυχές και ο χαβαλές αξεπέραστος. Ο Γιατρός την γλύτωσε και δεν πέρασε μέσα από τζαμαρίες, άρα το αποτέλεσμα ήταν παραπάνω από επιτυχημένο.

Κύριοι της Βορείου Ελλάδος σας περιμένουμε να ανταποδώσουμε την φιλοξενία και την αγάπη που μας προσφέρατε. Άντε ξεκουμπηθείτε να μας έρθετε ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ε;
 
Επιστροφή στο σπίτι!

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλους όσους παρευρέθηκαν! :thumbup:

Χάρηκα ειλικρινά που καταφέραμε να μαζευτούμε αρκετοί και να περάσουμε μια αξέχαστη ρετρο-ημέρα. Ειδικά στον geoanas που έβαλε εργαστήριο και μηχανήματα στο έλεος μας και του έμεινε και η αγγαρεία με τη φασίνα μετά το πέρασμα των ρετρο-Ούνων από το μαγαζί του! (πάω στοίχημα ότι ακόμα γυαλίζεις το Vectrex για να σβήσεις τα αποτυπώματα μας...). Του συγχωρώ ακόμα και την βάρβαρη αφύπνιση 9:20 το πρωί! :biglaugh:

Επίσης τον pooky που αποδείχτηκε (όπως αναμενόταν...) εξαιρετική παρέα για το ταξίδι και άντεξε παλικαρίσια τις ταλαιπωρίες στις οποίες τον υπέβαλα, συμπεριλαμβανομένης πορείας με φορτίο νύχτα και υπό βροχή και σχεδόν ολοκληρωτική στέρηση ύπνου. :D

Brainkiller: πρόεδρε παραμένεις μεγάλη μορφή-max respect! :thumbup:

akmakas: είσαι αρχηγός-keep it retro! Και ευχαριστούμε για το ρεπορταζ και το εξώφυλλο!

grip: Κάποια στιγμή θα παρακολουθήσουμε ξανά την Μακεδονική φάλαγγα να παρελαύνει στην παραλιακή με τα στηθ...εμμμ...εννοώ με τις σάρισσες προτεταμένες! ;)

fgbrain & co: χάρηκα ιδιαίτερα που έστω και για λίγο γνωρίσαμε εσένα και το υπόλοιπο καρέ, μακάρι την επόμενη φορά να έχουμε περισσότερο χρόνο! Και βάλτους να γίνουν μέλη στο forum... :)

Και το ηθικό δίδαγμα της υπόθεσης: αν θέλετε να μην μπερδευτείτε σε επόμενο meeting, μην εμπιστεύεστε το κινητό και την μνήμη του akmakas... :diablotin:
 
Γιατρέ καμία ταλαιπωρία, είμαστε και οι δύο μαζοχιστές!!!!!!!! ΠΟΛΥ μαζοχιστές, όμως!!!!! Όσο για την παρέα κι εσύ αποδείχτηκες κάτι παραπάνω από εξαιρετικός, η συζήτηση μαζί σου οφελεί ΣΟΒΑΡΑ την υγεία.

Όσο για το κινητό του Akmakas να σου θυμίσω ότι τρέχει Windows CE. Τι στο καλό να εμπιστευτείς από αυτό το μαραφέτι;

Όσο για το μυαλό του, είδες πόσο αλάτι κατανάλωσε; Έχει κάψει κάτι όπως και να έχει!!!!!!!:biglaugh: :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:

Αλλά η θεραπεία που του ετοιμάζουμε θα έχει την μορφή αυτού που συζητούσαμε στο τρένο της επιστροφής. Ξέρεις με το καραβόσχοινο, την πολυθρόνα, το δέσιμο και την άπειρη επανάληψη του track "Μπήκαν τα γίδια στο μαντρί".

Να δεις για πότε σώζεται!!!!!!!!!!!
 
@ Maddog

Ευχαριστως να μου κανεις παρεα,και στην αντίστοιχη Αθηναϊκή φάλλαγα,οταν θα ερθω προς τα λημερια σας....:rolleyes:
 
Ξεκολλάτε ρε με το αλάτι αφού ήταν ανάλατα τα φαγητά δεν θα έβαζα? :D

fgbrain..άντε την κάνατε που την κάνατε έπρεπε να μας ενημερώσετε όμως,γιατί

εγώ πίστεψα πως σας πείραξε κάτιτις.Τώρα το τηλέφωνο ήταν αδύνατον να το ακούσω

μέσα στο μπουφάν δυστυχώς..την επόμενη φορά δε την γλυτώνεις φίλε μου :thumbup:

Pooky...πόσες ώρες μπορούσαμε να τα λέμε?Είσαι το κλειδί του GRM :thumbup:

Εκτιμώ αφάνταστα που ήρθατε τόσα χιλιόμετρα μόνο και μόνο για να μας δείτε.

Έχω σκοπό να κατέβω και εγώ Αθήνα και θα σας δω όλους..

(Από τώρα ψάχνω μια καλή δικαιολογία για την Ms akmakas) Θα τα πουμε ασφαλώς ξανά!

Maddog..εμείς έχουμε ραντεβού στην ενότητα Νυχτοφύλακες μην χαλαρώνεις! :diablotin:

Wally είπε:
εχω στεναχωρηθει πολυ που δεν καταφερα να ανεβω...
Δεν πειράζει θα ρθούμε εμείς που θα πάει! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είστε ΟΛΟΙ ΥΠΕΡΟΧΟΙ ΡΕΕΕΕΕ !!! :thumbup: :thumbup: :biglaugh:
 
Και εσύ αρχηγέ μου...Εμείς οι δυο θα τα πούμε σύντομα μιας και θα ξανακοιτάξω το Workbench 3 και αν τελικά φταίει η εγγραφή θα στο ξαναδώσω!!!
 
Στο μεταξύ πάω να χτυπήσω και κανα δυο εξωτερικά floppies ..(!)

Ακόμα καθαρίζω τις δαχτυλιές σας :D
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα