Συνάντησεις RetroManiax 2006-2011 (Θεσσαλονίκη)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Eγώ λέω να να θάψετε τα τσεκούρια και να κοιτάξετε να περάσετε καλά, να γνωριστείτε μεταξύ σας και να διασκεδάσετε... Πολύ θα ήθελα να είμαι στην παρέα σας. Πιθανότερα το Πάσχα ή το καλοκαιράκι που θα έχω μεγαλύτερη άνεση να το επιχειρήσω.

akmakas να μου τους περιποιηθείς καλά. Έχω εμπιστοσύνη στις...περιηγητικές σου ικανότητες!
 
Ο Akmakas είναι σκέτο χρυσάφι!!!!

Μπορεί να του κάνουμε πλάκα αλλά ξέρει πόσο τον αγαπάμε. Φυσικά θα μας βρει ένα καλό σκυλάδικο να πάμε για να τα σπάσουμε. Μην ανησυχείς θα σου έχουμε ένα Mp3 player με μουσική δωματίου για να παρηγορείσαι τις ώρες των γαβγισμάτων.

(Πλάκα σου κάνω πάλι. Πάμε όπου γουστάρεις κι αγαπάς!!!!! )
 
AEON είπε:
Eγώ λέω να να θάψετε τα τσεκούρια και να κοιτάξετε να περάσετε καλά, να γνωριστείτε μεταξύ σας και να διασκεδάσετε...
Αυτό ακριβώς θα κάνουμε!

Εκτός αν εμφανιστεί κανάς Commodore-ας στην συνάντηση, οπότε θα υπάρχει και ένα τσεκούρι κάπου στην καβάτζα! :biglaugh:
 
Λοιπόν επειδή ο καιρός γαρ εγγύς το πρόγραμμα για το επόμενο Σάββατο θα έχει ως εξής:

09:00 πρωινή

------------

Έναρξη retro gathering

Τυροπιτάκια και καφές στο εργαστήριο μου με μηχανάκια στημένα και έτοιμα.

Πόσα και ποια ...παίζεται :)

*

13:30 - 14:00

-------------

φαγητό (aka γατοκέφαλα) σε εστιατόριο πλησίων

13:00 - ???

-----------

Συνέχεια του gathering

22:00-?

-------

Ξανά φαί (aka αγριομπούκια)

Τι λέτε χρυσά μου ?

ΥΓ. Ζητείται επειγόντως Workbench 3.0 και installation disks (HDTools) για μια ορφανή Amiga 1200.

* Σίγουρα Vectrex και αν έρθει το MMC64 και ο CBM64 με όλα του τα καλά.

Επίσης λέω και για τον Falcon 030
 
...............

καλα ολα αυτα αλλα σε 2 σημεια εχω καποιες (ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΕΣ) ενστασεις !

Τυροπιτάκια και καφές στο....:eek::eek:

 


Μα ειμαστε με τα καλα μας λεγω ??? Που ειναι οι μπουγατσες μου ? - μια με τυρι και μια κρεμα - και αν ειναι ευκολο - μια ακομα με τυρι , γιατι το γλυκο με λιγωνει...

13:30 - 14:00


-------------



φαγητό (aka γατοκέφαλα) σε εστιατόριο πλησίων


 


13:00 - ???



-----------



Συνέχεια του gathering


 


22:00-?



-------



Ξανά φαί (aka αγριομπούκια)


Δηλαδη απο τις 1 το μεσημερι θα ξαναφαμε στις 10 το βραδυ ????:eek::eek:

Ε οχι ρε παιδια αυτο δεν το θελει ουτε ο διαιτολογος μου !! τεσπα θα προνοησω να εχω μαζι μου κατι (ξηρα τροφη, κονσερβες κεφτεδακια κοκκινιστα κλπ κλπ)

Παντως η δηλωση σου Γιωργο μου οτι θα δουμε το Vectrex σιγουρα, με καλμαρησε αρκετα :thumbup:
 
geoanas είπε:
ΥΓ. Ζητείται επειγόντως Workbench 3.0 και installation disks (HDTools) για μια ορφανή Amiga 1200.
Κανονίζω εγώ μην ανησυχείς...Θα στα φέρω στο παραθύρι σου.. :)

Γουστάρω θα πιούμε καφέ στο χρυσό εργαστήρι του geoanas....:anim-roll::loco:
 
ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΗΡΑΚΛΑΡΑ ΜΟΥ !!

Καλά ο ATARI Falcon 030 δεν σε παρηγορεί ? Μόνο για τα μάτια σου ....:biglaugh:

Θα γίνει ΤΟ retro gathering !

Akmaka θέλω και πλήρη φωτογραφική κάλυψη του event ! Όχι θα μας τη λένε τα κρυόκολα Αμερικανάκια μόνο...

Θέλω και οριστικό κατάλογο παρευρισκομένων για να κανονίσουμε τα εδέσματα (εντολή της Ms geoanas !!)

Επίσης και requests για το τι μηχάνημα θέλετε να δείτε in action για να βρω τα αντίστοιχα πολύμπριζα !

Αν είμαι αρκετά καλός, θα μπω το τζίνι μου να κανονίσει ;-P
 
Είναι τελική η ημερομηνία το Σάββατο 24; Έτσι να ξέρω να προγραμματίσω..

Αν ναι, τότε θα προσπαθήσω να ζητήσω άδεια 48άρη για σαββατοκύριακο με προαναχώρηση από Παρασκευή (είμαι Φέρρες φαντάρος). Αν μου τη δώσουν σίγουρα θα έρθω!

Αλλά πείτε μου να ξέρω.

υ.γ. Καλή φάση. Πόσο χρειάζομαι να ξαναζήσω ακόμη meeting.. και τα ελληνικά demoparties σταμάτησαν εδώ και δύο χρόνια. Το τελευταίο retromeeting που είχα επισκεφθεί στην Θεσσαλονίκη ήταν ένα Amigathering και είχα πάει εκεί με τον Sotsoft, γνωστό από τον Spectrum ή την παρουσιά του σε CPC meetings (Αναρρωτιέμαι τι να κάνει αυτό το παιδί σήμερα..)
 
optimus: Ναι, είναι τελική.

Εγώ και ο pooky έχουμε ήδη κλείσει ξενοδοχείο και εισιτήρια στο τρένο εδώ και μέρες οπότε μόνο κάτι δραματικό (πχ να βγει ΜΑΜΕ με emulated το Sega Rally και το Daytona USA :p ) μπορεί να μας σταματήσει πλέον!

ΥΓ: Νομίζω ότι πρέπει οι διοργανωτές (geoanas και akmakas) να κανονίσουν την σχετική ανταλλαγή τηλεφώνων με τους υπόλοιπους που εκδήλωσαν ενδιαφέρον για συμμετοχή, για να μην υπάρξει περίπτωση να χαθεί κάποιος κατά λάθος... :)
 
Όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει PM NOW !!!

Clock is ticking lads !!!
 
Πλησίασε η μέρα κυρίες και κύριοι.

Ετοιμαστείτε, ερχόμαστε!!!!!!!
 
Έεεελα ! Έεεελα ! :biglaugh:
 
Δεν μπορώ να περιμένω...

ΑΥΡΙΟ κατα τις 12 λέμε θα εμφανιστούμε !! Δεν πιστεύω να σας πιάσω σε ώρα φαγητού ε?
 
Παλιοπαιδα ζηλευω :D -αλλα δουλευω κιολας :help: ,ασε που δεν εχω κουραγια για ταξιδια.Τρελο-ΡοοKy περιμενω εντυπωσεις απο τους φιλους μας στη Μακεδονια.Tα σεβη μου

Υ.Γ K@λοπαιδα θα σκασετε στο φαγητο,εκει πανω ξερουν να τρωνε :thumbup:
 
*Παλαμάκια παλαμάκια παλαμάκια* *Ο akmakas τρίβει τα χέρια του*


Ερχονται τα παιδιά και από ότι βλέπω θα έχουμε πολλά να πούμε..Είναι αυτονόητο το φωτογραφικό

υλικό που θα μαζέψω σε όλες της φάσεις της κρεπάλης......άλλα νέα στην πορεία! :D

Μέχρι στιγμής οι σίγουροι είμαστε οι...

geoanas


Maddog



Pooky



akmakas



fgbrain



Optimus

Στην πορεία θα έχουμε τηλ επικοινωνία με Vaszio και gothic αν μπορούν να έρθουν για καφέ..

Ενδιαφέρον δήλωσε και ο φίλος anestis αλλά δεν είχαμε νεότερά του!
 
akmakas είπε:
*Παλαμάκια παλαμάκια παλαμάκια* *Ο akmakas τρίβει τα χέρια του*
Ερχονται τα παιδιά και από ότι βλέπω θα έχουμε πολλά να πούμε..Είναι αυτονόητο το φωτογραφικό

υλικό που θα μαζέψω σε όλες της φάσεις της κρεπάλης......άλλα νέα στην πορεία! :D

Μέχρι στιγμής οι σίγουροι είμαστε οι...

geoanas


Maddog



Pooky



akmakas



fgbrain



Optimus

Στην πορεία θα έχουμε τηλ επικοινωνία με Vaszio και gothic αν μπορούν να έρθουν για καφέ..

Ενδιαφέρον δήλωσε και ο φίλος anestis αλλά δεν είχαμε νεότερά του!
Δεν θα μπορέσω τελικά παιδία....Ονομαστική εορτή της μητέρας μου και εκτός αυτού έχουν προκύψει κάποιες δουλειές με το Phd που δεν μου επιτρέπουν επίσης να φύγω... :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry:
 
1η Συνάντηση Greek retro maniax Θεσσαλονίκης

Αγαπητά μέλη του φόρουμ....η 1η Συνάντηση Greek retro maniax Θεσσαλονίκης τελείωσε πριν λίγα λεπτά μέσα σε ένα μοναδικό κλίμα...

Την πρώτη συνάντηση την τίμησαν οι.

geoanas,BraiNKilleR,Maddog,Pooky,akmakas,Grip,fgbrain με φίλους του.


Το πρόγραμμα είχε εξαιρετικό ενδιαφέρον αφού η πρώτη επαφή έγινε στο χώρο του geoanas όπου εκεί στεγάζονται δεκάδες συλλεκτικές κονσόλες και υπολογιστές του παρελθόντος.Η συνάντηση άρχισε νωρίς το πρωί με τυροπιτάκια πατατοπιτάκια και καλό φραπέ.Συζήτηση εφ όλης της ύλης περί ρετρο παιχνιδιών και ρέτρο αγορών..Στην συνέχεια η θεωρία έγινε πράξη με πολύ παιχνίδι από διάφορες κονσόλες.Το ενδιαφέρον καλά κρατεί με τον geoanas να προσέχει τα μηχανήματα από τα βάρβαρα χέρια μας.Στην πορεία η ρετρο παρέα εγκαταστάθηκε σε μια ταβερνούλα εκεί κοντά,και ακολούθησε................το φαγοπότι πάντα με ρετσίνα και ρέτρο συζητήσεις.Τα πρώτα αμοντάριστα πλάνα ήρθαν αμέσως από το mega channel..

50126385wd0.jpg


Γενικά όλα τα παιδιά ήταν το κάτι άλλο όλοι τους υπέροχοι και βγάλαμε πολύ πολύ γέλιο...Σύντομα θα έχουμε και τις πρώτες εικόνες των μελών από φωτογραφίες των παπαράτσι..Δυστυχώς με την παρέα ξεχάσαμε να τηλεφωνήσουμε στον plintiriopiaton τον vaszio και τον gothic δυστυχώς και ζητώ συγνώμη..Μου το θύμισαν τα παιδιά αλλά ήταν ήδη αργά αφού περιμέναμε τον λογαριασμό...
 
Μπράβο στη retro-παρέα στη Θεσσαλονίκη που αποδεικνύει πως υπάρχουν άνθρωποι πίσω από τα nicks που ξέρουν να περνούν καλά :thumbup:

Υ.Γ. Θέλουμε κι άλλες φωτογραφίες....
 
..και αν περισσεψε τιποτα να το φερετε Αθηνα :biglaugh:
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα