Συνάντηση Αθηνών 2024

Πήρα να ρωτήσω και δεν κλείνουν λέει 10 άτομα για καφέ (πρέπει να παραγγείλεις υποχρεωτικά πρωινό λέει για τόσο κόσμο) οπότε θα πάρουν τα @@ μας...
Εξακολουθεί να ισχύει για Αθηναίων Πολιτεία. εκτός αν βρεθεί στο μεσοδιάστημα κάτι καλύτερο κεντρικά κοντά σε μετρό.
Τώρα θυμήθηκα ότι μπορούμε να πάμε στο BLACK DACK στην Κλαυθμώνος.
Είναι ωραίο και ποιοτικο.
Έχει ωραίο κήπο με λουλούδια και σκιά.
Είναι δίπλα στο μετρό ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ.
 
Πήρα να ρωτήσω και δεν κλείνουν λέει 10 άτομα για καφέ (πρέπει να παραγγείλεις υποχρεωτικά πρωινό λέει για τόσο κόσμο) οπότε θα πάρουν τα @@ μας...
Εξακολουθεί να ισχύει για Αθηναίων Πολιτεία. εκτός αν βρεθεί στο μεσοδιάστημα κάτι καλύτερο κεντρικά κοντά σε μετρό.
Να πω κάτι,παρ' όλο που είμαι το τελευταίο νέο μέλος του Ρετρομάνιαξ.
Μιας και είμαι παλιός σε θέματα συναντήσεων (ανήκα στην Ομάδα των Ανεμολογιτών,της ραδιοφωνικής εκπομπής Ανεμολόγιο που τώρα είναι στον Ρίαλ ΕφΕμ αλλά η φάση είχε ξεκινήσει το μακρυνό 2012 επί ραδιοφωνικού ΣΚΑΪ) δύσκολα θα βρείτε κάποια καφετέρια στο κέντρο-καρακέντρο να δεχθεί τόσα άτομα ρεζερβέ για καφέ Κυριακή,έτσι χωρίς κάτι άλλο ...Και αυτό λόγω του τρομερού αριθμού τουριστών και της Κυριακάτικης βόλτας που έχει κάνει την εν λόγω περιοχή πλέον απροσπέλαστη.
Τότε,με εμάς (Ανεμολογίτες - πλέον η ομάδα διαλύθηκε) η μάζωξη γινότανε σε ένα καφέ ένα ή δύο μαγαζιά δίπλα από το Αθηναίων Πολιτεία και μετά τον καφέ πηγαίναμε λίγο παρακάτω σε ένα μεζεδοπωλείο,τον Μελίτη,για μασαμπούκα...Τότε...
Τώρα,με τα μιλιούνα που κυκλοφορούνε εκεί,πως ο καταστηματάρχης θα δεσμεύσει τραπέζια,χωρίς να ξερει τι θα πάρει απο πλευράς κατανάλωσης?!
 
Να πω κάτι,παρ' όλο που είμαι το τελευταίο νέο μέλος του Ρετρομάνιαξ.
Μιας και είμαι παλιός σε θέματα συναντήσεων (ανήκα στην Ομάδα των Ανεμολογιτών,της ραδιοφωνικής εκπομπής Ανεμολόγιο που τώρα είναι στον Ρίαλ ΕφΕμ αλλά η φάση είχε ξεκινήσει το μακρυνό 2012 επί ραδιοφωνικού ΣΚΑΪ) δύσκολα θα βρείτε κάποια καφετέρια στο κέντρο-καρακέντρο να δεχθεί τόσα άτομα ρεζερβέ για καφέ Κυριακή,έτσι χωρίς κάτι άλλο ...Και αυτό λόγω του τρομερού αριθμού τουριστών και της Κυριακάτικης βόλτας που έχει κάνει την εν λόγω περιοχή πλέον απροσπέλαστη.
Τότε,με εμάς (Ανεμολογίτες - πλέον η ομάδα διαλύθηκε) η μάζωξη γινότανε σε ένα καφέ ένα ή δύο μαγαζιά δίπλα από το Αθηναίων Πολιτεία και μετά τον καφέ πηγαίναμε λίγο παρακάτω σε ένα μεζεδοπωλείο,τον Μελίτη,για μασαμπούκα...Τότε...
Τώρα,με τα μιλιούνα που κυκλοφορούνε εκεί,πως ο καταστηματάρχης θα δεσμεύσει τραπέζια,χωρίς να ξερει τι θα πάρει απο πλευράς κατανάλωσης?!

Πω πω εποχές!!! κάθε βράδυ ακούγαμε τον Λαβίθη!!! Έχω έρθει και εγώ σε αυτές τις συναντήσεις που κάνατε!

Στον σταθμό έχω μπει αρκετές φορές επειδή είχα φίλο δημοσιογράφο που δούλευε στο σταθμό. Αργότερα γνώρισα και κάποιους ηχολήπτες που ήταν κοντά στον Κωνσταντίνο Λαβίθη. :)

Τώρα πια (λόγω ενασχόλησης μου με την ναυτιλία) τελευταία φορά που πήγα ήταν στα πάνω πάνω γραφεία του κτηρίου που το αφεντικό έχει εκεί την ναυτιλιακή του.

Εννοείται ότι η συνάντηση αυτή είναι για όλα τα μέλη του φόρουμ (νέα αλλά και παλιά μέλη) οπότε αν το επιθυμείς μπορείς να δηλώσεις και εσύ συμμετοχή.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πω πω εποχές!!! κάθε βράδυ ακούγαμε τον Λαβίθη!!! Έχω έρθει και εγώ σε αυτές τις συναντήσεις που κάνατε!

Στον σταθμό έχω μπει αρκετές φορές επειδή είχα φίλο δημοσιογράφο που δούλευε στο σταθμό. Αργότερα γνώρισα και κάποιους ηχολήπτες που ήταν κοντά στον Κωνσταντίνο Λαβίθη. :)

Τώρα πια πάω στα πάνω πάνω γραφεία του κτηρίου που το αφεντικό έχει εκεί την ναυτιλιακή του.

Εννοείται ότι η συνάντηση αυτή είναι για όλα τα μέλη του φόρουμ (νέα αλλά και παλιά μέλη) οπότε αν το επιθυμείς μπορείς να δηλώσεις και εσύ συμμετοχή.
Ευχαριστώ για την πρόσκληση αλλά δυστυχώς είμαι εδώ και δύο χρόνια ο φροντιστής της μάνας μου που πάσχει από μερική άνοια και κυκλοφορεί με πι λόγω εγχείρησης στο ισχίο οπότε τέτοιες δραστηριότητες είναι για εμένα σχεδόν αδύνατες...
Πράγματι το μουσικό χαλί,τζινγκλ κτλ του Ανεμολογίου το έχει γράψει ένας ηχολήπτης του ΣΚΑΪ,ο Νίκος ο Χατζηιωαννίδης που τότε ήταν σχεδόν κάθε ημέρα στην βραδυνή βάρδια του σταθμού...
 
Ας πάμε στο ΑΘΗΝΑΙΩΝ ΠΟΛΙΤΕΙΑ που είναι σίγουρο.
Εάν έχετε τα κινητά από όλα τα μέλη που έρθουνε στην συνάντηση μπορεί να γίνει το εξής...
Ένας ρετρομάνιαξ μπορεί να φθάσει νωρίτερα και να κάνει μία περατζάδα από τα μαγαζιά της οδού Ανδριανού ή της Αποστόλου Παύλου και όποιο του γυαλίσει,κάθεται,συνεννοείται με την διεύθυνση και μετά στέλνει μηνύματα ότι η συνάντηση θα γίνει στο τάδε μαγαζί.
Το κακό είναι σε αυτό το σχέδιο ότι δεν ξέρεις εάν όλα θα πάνε πρίμα με το σέρβις.
 
Killer βάλε κανένα avatar βρε παιδί μου. Πώς αντέχετε χωρίς;

Για το άλλο μην αγχώνεσαι, έχει πολλά καφέ πέριξ και στο δρόμο προς τον ηλεκτρικό. Όλο και κάτι βρεθεί στο worst case scenario.
 
Πίσω
Μπλουζα