Συνάντηση Παρασκευή 8 Μαϊου 2009 (Θησείο)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Εξω από το σταθμό του ΗΣΑΠ του Θησείου ξεκινάει ένας ανηφορικός ημιπεζόδρομος. Περπάτησέ τον μέχρι το σημείο όπου στ'αριστερά ξεκινά μια αλάνα στην οποία θα δεις και πολλά τραπεζάκια. Μπες στην αλάνα και πήγαινε στην τελευταία σειρά τραπεζιών στο βάθος προς την Ακρόπολη. Στη χειρότερη, εχεις και πμ ;)

Εγώ θα είμαι εκει το αργότερο στις 19.30, και εάν δεν απαντώ στα τηλέφωνα είναι γιατί θα είμαι πανω στη μηχανή μου.
 
Ελήφθη όβερ!!!!!
 
Η συνάντηση πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επυτυχία. Μαζεύτηκε τελικά κάμποσος κόσμος στο γνωστό καφέ. Πρώτος πρώτος πήγα εγώ κατά τις 19.10 και σιγά σιγά άρχισαν να έρχονται και οι υπόλοιποι.

Αναλυτικά το παρόν έδωσαν οι

Paspartoo

Wally

Manos426f

thamonas

Ryqar

dim

frank213

tsalk

Juanita

Xριστίνα

(αν ξέχασα κάποιον ας με συγχωρέσει)

Χάρηκα ιδιαιτέρως που γνώρισα όλους σας από κοντά και ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα. Φωτογραφικό υλικό της συνάντησης υπάρχει, το οποίο και θα δείτε μόλις επιστρέψω στην βάση μου.

Να τονίζω επίσης ότι υπήρχαν και απουσίες (όπως πχ του Pooky και του ChristosM) ίσως να είναι και άλλοι που δεν συγκράτησα τα ονόματά τους.

Παιδιά εις στο επανιδείν!
 
Παρόν στη συνάντησή μας έδωσε μετά από πάααααααααααρα πολύ καιρό και ο Saulot! :cool:

Ας με συγχωρήσει ο Τσαλκ, που ερχόμενη στην παρέα δεν τον καλωσόρισα ιδιαιτέρως αφού νόμιζα πως είχα τον είχα συναντήσει σε κάποια από τις προηγούμενες μαζώξεις μας. :p

Ανάμεσα στα τόσα ενδιαφέροντα που συζητήσαμε περί SEGA, AMIGA, LINUX και APPLE (αν ξέχασα κάτι διορθώστε με) είδαμε την κουκλίτσα του Τσαλκ και μάθαμε τα ευχάριστα για τη δεσποινίδα Thamona!!! Αναμένουμε φωτό και για τις υπόλοιπες δεσποινίδες του φόρουμ σε επόμενη συνάντηση (για ποιούς να χτυπούν οι καμπάνες άραγε;;; )

Μετά τον καφέ, που μερικοί μερικοί βιάστηκαν να τελειώσουν γρήγορα και να μας αφήσουν :( ακολούθησε μικρή μασαμπούκα σε γνωστό γυράδικο κοντά στο σταθμό.

Η βραδιά ήταν πολύ γλυκιά και -για ακόμη μιά φορά- η πανσέληνος που έκανε την εμφάνισή της πίσω από τον Παρθενώνα ομόρφυνε τη βραδιά μας ακόμη περισσότερο. (Να είναι τυχαίο που κανονίζουμε συνάντηση όταν έχει ολόγιομο φεγγάρι ή ο Τελετάρχης μας ανατρέχει στον καζαμία πρωτίστως;;;; )
 
Μπράβο στη παρέα που πέρασε καλά. Δυστυχώς, όχι μόνο δεν μπόρεσα να έρθω, τελείωσα από δουλειά στις 12 παρά, οπότε, τα συμπεράσματα δικά σας.

Πολύ θα ήθελα να δω τον tsalk από κοντά, μια και τα λέμε ηλεκτρονικά ποικιλοτρόπως, τον Thamona και ιδιαίτερα τον Paspartoo μια και θα μου έλυνε πολλές απορίες. Anyway, that's life, όπως θα έλεγε ο καλός μας Phil (and sometimes it sucks) .

Οι Παρασκευές είναι γενικά περίεργες μέρες για μένα, και θα γίνουν ακόμα πιο περίεργες από εδώ και πέρα. Anyway θα σας αποζημιώσω με Pixel scans!!!!!!!!!!!!!
 
Juanita είπε:
Ας με συγχωρήσει ο Τσαλκ, που ερχόμενη στην παρέα δεν τον καλωσόρισα ιδιαιτέρως αφού νόμιζα πως είχα τον είχα συναντήσει σε κάποια από τις προηγούμενες μαζώξεις μας. :p

Ανάμεσα στα τόσα ενδιαφέροντα που συζητήσαμε περί SEGA, AMIGA, LINUX και APPLE (αν ξέχασα κάτι διορθώστε με) είδαμε την κουκλίτσα του Τσαλκ και μάθαμε τα ευχάριστα για τη δεσποινίδα Thamona!!! Αναμένουμε φωτό και για τις υπόλοιπες δεσποινίδες του φόρουμ σε επόμενη συνάντηση (για ποιούς να χτυπούν οι καμπάνες άραγε;;; )

Μετά τον καφέ, που μερικοί μερικοί βιάστηκαν να τελειώσουν γρήγορα και να μας αφήσουν :( ακολούθησε μικρή μασαμπούκα σε γνωστό γυράδικο κοντά στο σταθμό.

Η βραδιά ήταν πολύ γλυκιά και -για ακόμη μιά φορά- η πανσέληνος που έκανε την εμφάνισή της πίσω από τον Παρθενώνα ομόρφυνε τη βραδιά μας ακόμη περισσότερο. (Να είναι τυχαίο που κανονίζουμε συνάντηση όταν έχει ολόγιομο φεγγάρι ή ο Τελετάρχης μας ανατρέχει στον καζαμία πρωτίστως;;;; )
Δεν σε συγχωρώ Ιωάννα. Και θα φάω και μόνος μου όλες τις κουκουρούκου. Xα χα (εντάξει θα σου δώσω και εσένα μία)

Τελικά η μασαμπούκα δεν λείπει από τις συναντήσεις σας. Κοίτα βρε τι έχασα.

Pooky είπε:
Πολύ θα ήθελα να δω τον tsalk από κοντά, μια και τα λέμε ηλεκτρονικά ποικιλοτρόπως.
Δεν πειράζει pooky. Next time.
 
Φωτογραφίες βγάλατε;Άντε να μεγαλώσω λίγο και γω θα έρχομαι καμμια φορά :p
 
Φωτογραφίες σε λίγο. Άλλωστε και μεις που μεγαλώσαμε τι καταλάβαμε.
 
Εγώ ζηλεύω τώρα που δεν μπόρεσα να έρθω αυτή τη φορά....
 
Για άλλη μια φορά, πέρασα καταπληκτικά. :)

Χάρηκα πολύ που ξαναείδα Μάνο, rygar, juanita,dim αλλά και που γνώρισα τους paspartoo, wally, tsalk, saulot, thamona, frank213

ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα :flower:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για αλλη μια φορα ηταν τιμη να βρεθουμε αναμεσα σε φιλους και συνεργατες. Ευχαριστω ολους οσους ηρθαν και μακαρι να ειμαστε ακομα περισσοτεροι την επομενη φορα.
 
Χαχα, ως συνηθως ηταν μια χαρα! Λιγοτεροι απο οτι συνηθως αλλα "blame it on the Hlektrikos".

Χαρηκα που συναντησα πρωτη φορα τη Χριστινα (παρολο που εκατσε δυο χιλιομετρα μακρια :p ). Ολοι οι υπολοιποι ηταν κλασικοι συμμοριτες. ;)

Να κανω μια αναφορα στον πραγματικα "εξω καρδια" Tsalk που συνδιασε επαγγελματικα και φορουμικα, ωστε να ειναι παρων. Kαποια στιγμη θα την ανταποδωσουμε την επισκεψη φιλτατε Αλκη!

Φυσικα κανενα meeting δεν ειναι ολοκληρωμενο χωρις Pooky! (πηρες απουσια, την αλλη φορα με τον κηδεμονα σου :)
 
Well noted φίλε Πάνο. Αλλά balme it on work.

Την επόμενη φορά θα πω στους servers που παρακολουθώ να μη σπάσουν κανένα δίσκο!!!!!!!!
 
Νταξει, καλά ήτανε! :D
 
Wally είπε:
Να κανω μια αναφορα στον πραγματικα "εξω καρδια" Tsalk που συνδιασε επαγγελματικα και φορουμικα, ωστε να ειναι παρων. Kαποια στιγμη θα την ανταποδωσουμε την επισκεψη φιλτατε Αλκη!
Το σημείωσα αυτό φίλε Πάνο. Και έχω και μνήμη "ελέφαντα" ως γνωστόν. Θα Χαρώ ιδιαιτέρως να σας δω στα μέρη μου.

Δεν ήμουν μόνο εγώ ¨έξω καρδιά¨, αλλά και άλλοι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Wally είπε:
Χαρηκα που συναντησα πρωτη φορα τη Χριστινα (παρολο που εκατσε δυο χιλιομετρα μακρια :p ).

Καλά σου έκανα :p

Για να μάθεις άλλη φορά να υπόσχεσαι συλλεκτικά γαριδάκια του '87 και να μας αφήνεις με την όρεξη :cry: :cry: :p :p
 
Ορίστε και οι φωτογραφίες της συνάντησης....

picture.php


Aπό Αριστερά ryqar,frank213,dim,saulot, Paspartoo,wally,manos426f,tsalk

picture.php


Saulot, Xριστίνα, Juanita

picture.php


O Tελετάρχης

picture.php


Ακρόπολη με πανσέληνο
 
Χριστέ μου. Μοιάζω να έχω ξεπεράσει τα 40 (χρόνια)!!!! :( Μάλλον φταίει το ότι ήμουν 6 μέρες αξύριστος. Θέλει περαιτέρω ανάλυση και επεξεργασία το θέμα. Ισως λίγο πιλινγκ, λίγο αγγούρι στα μάτια, μπάνιο σε μπανιέρα γεμάτη γάλα και μέλι....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Bάλε και καμιά μπριζόλα στο μάγουλο. (Δεν είδες στον Κωσταντάρα έκανε θαύματα)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα