Συνάντηση Σάββατο 15 Σεπτεμβρίου 2012 (Θεσσαλονίκη)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Ελπίζω ο καιρός να το επιτρέψει και να παραστώ και γω στην αυριανή συνάντηση.
 
Δυστυχώς ο καιρός μας τα χάλασε αλλά εμάς δε μας χαλάει :D
 
Εύχομαι να περάσετε θαυμάσια, ο,τι καιρό κι αν σας κάνει !!!

Και οι ανά την επικράτεια playmobilάδες να συσφίξουμε τις σχέσεις μας !!!
 
Ρε σεις, μασάνε οι Ρετρομάνιαξ?!?!?! Τι να μας πει κι ο καιρός! :biglaugh:

Λοιπόν, με πολύ δημοκρατικές διαδικασίες, Ευπαλίνε προστέθηκες! :D

Οπότε ήγγικεν η ώρα! :)

Πι.Ες: Δεχόμεθα και δηλώσεις συμμετοχής τελευταίας στιγμής, μέσω τζι-τζι-τζι! :)
 
Τι γίνεται;; Ακόμα ρετσίνες πίνετε;;;
 
Όχι καλέ! :)

Κάτσε, ανεβάζω υλικό! :D :D

Brb!

Λοιπόν, όσο ανεβαίνουν οι φωτός, να πω ότι πέρασα ΤΕ-ΛΕΙ-Α! :)

Δεν είναι πλέον πρωτότυπο αυτό - κάθε συνάντηση είναι όλο και καλύτερη, χάρη στα παιδιά που γνωρίζω μέσα από το φόρουμ! Όταν πλέον το nickname αποκτά πρόσωπο και εικόνα, ε τότε φαντάζεστε τι έπεται! ;)

Χάρηκα πολύ που ξαναείδα τους γνωστούς - αγνώστους! Αυτούς, που πλέον θεωρώ "παλιούς" και "μάχιμους"! ;)

-Τον εκπληκτικό Aretara!

-Τη Mariadegrecia - ενημερώθηκα ότι μπορεί να μην ερχόταν & ευτυχώς διαψεύστηκα ευχάριστα! :)

-Τον απίστευτο Kouikara που φρόντιζε να μη μου μείνει άντερο από τα γέλια! (Gee, thanks, Sheldon! :D )

-Τον And1 - μας τροφοδότησε με ενδιαφέρουσες πληροφορίες παροχής playmobil από γνωστό κατάστημα! Σημειωτέον ότι σε αυτή τη συνάντηση, δεν τσάκισα εγώ το τσουρέκι, αλλά κάποιος άλλος! :shtup:

-Τον Spybil -τον είχα και δίπλα μου, οπότε του έκανα "κεφάλι"! :diablotin:

-Τη Λορένα μας με το μοναδικό τσουλούφι! ;) Ε, κλασσικά πιάσαμε την πονεμένη συζήτηση του ΕΑΠ και έπληξαν οι κοντινοί συνδαιτήμονες!

-Τον Optimus - πιάσαμε την Amstrado-κουβέντα (πού θα με πάει, δε θα πέσει ένας 6128 στα χέρια μου?! :) Θα είμαι από τους πιο ευτυχισμένους ανθρώπους - μέχρι να μου γυαλίσει κανένα άλλο 8μπιτο! :D )

-Τον Ευπαλίνο - που ήρθε με απίστευτο υλικό! Ένα πράγμα θα σας πω: έπρεπε να ήταν ο Aardvark εκεί - έφερε τα χαρτάκια ΜΕΛΟ! Ζουλέψτε, ζουλέψτε! :biglaugh:

-Last, but not least, ο αγαπητός μας Centurion, που ήταν αναπάντεχη έκπληξη! Όχι μόνο, αλλά υπέστη και μια διατριβή μου στο θέμα των γλυφιτζουριών, άνευ προηγουμένου!

Στις νέες γνωριμίες, να "καλωσορίσω" τον αγαπητό Μπάμπη (που δε συγκράτησα nickname - να με συμπαθάς! #) ), ο οποίος ήρθε από τη Βέροια! (μεγάλη η χάρη μας! :) )

Αυτός όμως που ήταν ο μάστερ της μέρας ήταν ο φανταστικός και μέσα-σε-όλα Τάσος Κριτσιώλης, που μας συστήθηκε με έναν μοναδικό τρόπο (Είμαι ο Τάσος Κριτσιώλης: ο μοναδικός με nick το ονοματεπώνυμό του, για να ξέρετε πού θα κάνετε τις μηνύσεις! :biglaugh:)

Έφερε μαζί του απίστευτο ρετρο-υλικό: από εξώφυλλα εφημερίδων μέχρι φωτός από Ρετρό-Σαλονίκη έως εξώφυλλα βινυλίων, ξυπνώντας μνήμες κι αναμνήσεις (και ρετρό-φοβίες! #) ). Απίστευτες γνώσεις σε όλους τους τομείς - αποδεικνύει ότι δεν είναι μόνο η "πένα" του παντοδύναμη!

Τάσος κι Ευπαλίνος λοιπόν οι χορηγοί του ρετρουλικού που χαζεύουμε όλοι στις φωτός!

Στις σημαντικές ελλείψεις, να αναφέρω τον Τσαλκ που μαζί με το Μπάμπη και τη Λορένα τον μελετούσαμε!

Τον Tonytony που δεν μπόρεσε τελικά να έρθει! :(

Και τον ChrisTOS που δυστυχώς επίσης δε μπόρεσε να παρευρεθεί (και τι δε θα 'δινα για μια συζήτηση ChrisTOS - Kouikara! :D )

(Τόση ώρα μιλάω - μισό να δω τι γίνεται με τις φωτός! :biglaugh:)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπραβο που περασατε ωραια. :cool:
 
Και ξεκινάμε! Συγνώμη για όσες είναι κουνημένες - έκανα υπεράνθρωπες προσπάθειες να ισορροπήσω! :D

Από τον καφέ:

Μπάμπης & Optimus

attachment.php


Από αριστερά προς τα δεξιά: Τάσος Κριτσιώλης, Ευπαλίνος, Centurion

attachment.php


Εκ της συντονιστικής ομάδας! Λορένα & Kambia

attachment.php


Οι Playmobil-dudes του Σαλονικιώτικου ντιβίζιον: Spybil & And1 (left to right!)

attachment.php


And1 & Mariadegrecia (heck, they moved! :diablotin: )

attachment.php


Overview1:

attachment.php


Overview2: (στο βάθος ο Kouikaras, ladies and gents! :) )

attachment.php


ΜΕΛΟ!!! (ζουλέψτε! :diablotin: )

attachment.php


Ρετρο-περιοδικάκι κανείς? :)

attachment.php


Αφίσα από κάλυμα βινυλίου! Θα σας εξηγήσει ο Τάσος! ;)

attachment.php


Το "το νόου αζ μπέτα" που θα έλεγε και η αγαπητή Κριός! :flower:

attachment.php


Το "αζμπέτα" version 2! (επιτέλους βγήκα μια φορά αξιοπρεπής σε φωτό! Εύγε κουικάρα! :D )

attachment.php


Άντε να μας καμαρώσετε! (να ξέρετε ποιες βρίζετε για τα έντιτ! :biglaugh:)

attachment.php


Ψέμα! Μόστρα τα μπλουζάκια θέλουμε να κάνουμε!

attachment.php


Εκ της μασαμπούκας! Σεμνά και ταπεινά! :)

attachment.php


Αυτά!!!! :D

Τα υπόλοιπα, εδώ!
 
Τα σκυλια στο "αζμπετα Νο 2" ηταν στην παρεα σας;

Παλι φαγατε "φτωχικα" βλεπω!!!!!!!
 
Δεν βλεπω πολυ φαι και ρετσινες και ανησυχω.Ε ρε οταν ερθω σε καμια συναντηση θα γιννει χαμος :D Μπραβο που περασατε τελεια παιδια παντα τετοια.
 
Χμμμ! Στη φωτό που όλη η παρέα είστε μαζί, η κάμερα από πάνω γύρισε προς τα εσάς!!! Χμμμμμμ!!! :)

Χαίρομαι που περάσατε καλά! Btw, έπιασε δροσιά στη Ξεσσαλονίκη βλέπω! :)
 
Για άλλη μια φορά, το βορειοελλαδίτικο team διέπρεψε! Η d@redevil (you are sitting in my spot!) τα είπε αναλυτικότατα πιο πριν.

Έλειπα από τη μασαμπούκα, αλλά απ' ότι βλέπω πάλι διαίτης ήταν τα πιάτα...

Ο λαός απαιτεί να επιστρέψει ο τελετάλκης...εεεε...ο τελετάρχης εννοώ.

Πολύ ενδιαφέρον το ρετροϋλικό της συνάντησης (γέλασα πολύ με τις κάρτες Disney).

Την επόμενη φορά, ειδικά αν πιάσουν και τα κρύα, θα έρθω στο φαγητό με πολύ άγριες διαθέσιες...κανονίστε... :p
 
Κορίτσια, υποκλίνομαι στις μπλουζες σας !
 
Μπράβο στους Βόρειους, για τη μάζωξη! :thumbup:

Πράγματι, τα μπλουζάκια τα σπάνε!!!
 
Συνεχιζετε την παραδοση των δυνατων βορειων συναντησεων!
 
Μπραβο σας παιδια να περνατε παντα τοσο ομορφα ( Μελο αυτοκολλητα και τηγανητες πατατουλες αληθινες.... αυτα ειναι! )
 
Χαίρομαι που περάσατε καλά αν και ήταν αναμενόμενο. Ελπίζω να τα πούμε στην επόμενη συνάντηση!
 
Κυκλοφόρησαν και δισκάκια Viewmaster ή με γελούν τα πρεσβυωπικά μου μάτια? (2η φωτο)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα