Συναντήσεις για Βιντεοπροβολές

Καλησπερα και απο μενα.Ενταξει ουτε εμενα με πειραζει για παρασκευη εκτος φυσικα απροοπτου αλλα νομιζω οτι σαβατοκυριακο ειναι πολυ καλυτερα.Λοιπον ξεκιναω και κανω παιχνιδι σημερα βρηκα την συγκεκριμενη υπερσπανια βιντεοταινια αν ψηνεστε καποια στιγμη να γινει η συγκεκριμενη προβολη ΕΡΤΕΡΤΕΤΡΕ.jpg
 
Aρχικά ας δούμε ταινία του Σουπιάδη οπως ειχαμε συμφωνησει ολοι εδω και καιρό, η δική μου πρόταση για την επομενη βιντεοπροβολή ειναι η βιντεοπαραγωγή "Ο κουμπάρος ο ξεφτίλας" με Ηλία Κωνσταντίνου..



o_koumparos_xeftilas.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επηδή απο οτι βλέπω ειπάρχει διχογνωμία στα γούστα όλων μας ,ας συγκλίνουμε αρχικά για Σουπιάδη....

Η γνώμη μου είναι να προταθούν 5 βιντεοταινίες του Σουπιάδη και απο κεί να γίνει ή επιλογή.
 
Jackie dragon είπε:
"Mπορώ και με το Atari μου"

 



Αυτό! :)

Πάντως,δεν ξέρω για 'μέρα',άλλα, νομίζω ότι δεν βολεύει μεσημέρι -ειδικά το Σάββατο- για κάποιους που εργάζονται, π.χ.
 
Θα προτεινω αλλη μια βιντεοταινια οχι για την επομενη προβολη αλλα για το μελλον.Ειναι αυτη
9k=
345353535353435.jpg
 
Δεν ηξερα καν οτι υπηρχε τετοια βιντεοταινια Παναγιώτη! Τελικα διαπιστώνω οτι ο αριθμός των ελληνικών βιντεοπαραγωγών ειναι πολυ περισσότερος απ'οσο νομιζα..

Οσο για τις δικες μας βιντεοπροβολές εχω κι αλλη μια ιδεα να καταθέσω, θα μπορουσαμε μετα τη προβολή της εκάστοτε ταινίας να βάζαμε ως μουσικό χαλί στο "gala"/συμπόσιο συζήτησης ενα dvd με βιντεοκλίπ απο διάφορες 80's επιτυχίες (Π.χ. κομμάτια απο Falco, Radiorama, Modern Talking και λοιπα..)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ποτε παμε για την επομενη??να την ορισουμε απο νωρις για να ξερουμε να οργανωθουμε σωστα αυτη την φορα
 
θανος είπε:
ποτε παμε για την επομενη??να την ορισουμε απο νωρις για να ξερουμε να οργανωθουμε σωστα αυτη την φορα

Τις τελευταίες 3 μέρες κυκλοφορεί μια φήμη οτι επίλεκτα μέλη του retromaniax εχουν κανονίσει αυριο μυστική βιντεοπροβολή στο Θησείο επειδή εκεινη την ώρα θα γυρίζει η lady Gaga απο την βόλτα της στην Ακρόπολη και θα πάει κι εκεινη να δει παρέα τη βιντεοπαραγωγή μαζι με τα παιδιά, η βιντεοταινία που θα δουνε ειναι "Μπορώ και με τη γιαγιά μου" (1989) με Σωτήρη Μουστάκα και τον απίστευτο Κώστα Μακέδο.. Θα παω κι εγω εχοντας μαζι μου ενα κίτρινο αεκτζίδικο για ευνόητους λόγους..
Προτείνω για το Σάββατο 11 Οκτωβρίου..
 
Jackie dragon είπε:
Τις τελευταίες 3 μέρες κυκλοφορεί μια φήμη οτι επίλεκτα μέλη του retromaniax εχουν κανονίσει αυριο μυστική βιντεοπροβολή στο Θησείο επειδή εκεινη την ώρα θα γυρίζει η lady Gaga απο την βόλτα της στην Ακρόπολη και θα πάει κι εκεινη να δει παρέα τη βιντεοπαραγωγή μαζι με τα παιδιά, η βιντεοταινία που θα δουνε ειναι "Μπορώ και με τη γιαγιά μου" (1989) με Σωτήρη Μουστάκα και τον απίστευτο Κώστα Μακέδο.. Θα παω κι εγω εχοντας μαζι μου ενα κίτρινο αεκτζίδικο για ευνόητους λόγους..
Προτείνω για το Σάββατο 11 Οκτωβρίου..
Για μένα η 11-Οκτωβρίου είναι μια χαρά! Απλά θα πρέπει να υπάρξει όσο το δυνατό συντομότερα οργάνωση.

Για να μην "πνηγόμαστε" θα έλεγα να προταθούν 5 καρακατακαμμένες ελληνικές βιντεοταινίες (όχι απαραίτητα με Σουπιάδη όλες) για να αποφασίσουμε τελικά....

Τις 3 απο αυτές θα είθελα να προτείνει ο panosboca ώς εξπέρ στο είδος...

1ο Βήμα η επιλογή της λίστας.

2ο Βήμα ψήφοι εμπιστοσύνης σε όποια γουστάρει λίγο παραπάνω ο καθένας μας

3ο Βήμα "κληδώνει" της ταινίας & αρχίζουν οι συμμετοχές.

(σ.σ. : Οσον αφορά τη μέρα για μένα το Σάββατο είναι μια χαρά, Ομως σκευτείτε και για Κυριακή γιατί εξυπιρετεί κόσμο που δουλεύει)
 
Καταρχην να ευχαριστησω τον Jackie Dragon και τον Video 80 για τα καλα τους λογια.Εχω ξαναπει οτι ο Video 80 υπηρξε και υπαρχει για μενα τεραστιος δασκαλος σε αυτα και πηρα παρα πολλα απο αυτον.Τωρα στο θεμα μας για την ημερα της βιντεοπροβολης θα ελεγα οτι κλεινω πιο πολυ προς κυριακη και λογω του οτι αλλα παιδια δεν θα δουλευουν οποτε θα ειμαστε περισοοτεροι.Ελπιζω το μαγαζι να ειναι ανοιχτο κυριακη αλιως δυστηχως θα χρειαστει να παμε για αλλαγη χωρου.Συμφωνω σε ολα με τον Video 80 ως προς τα κριτηρια για να επιλεχτει η επικρατεστερη για προβολη.Πειτε μονο προς ποιον ηθοποιο κλεινουμε για να ξεκινησω να επεξεργαζομαι ποιες να προτεινω,ενοειται οτι ολοι θα δωσουμε επιλογες
 
εγω θα ερθω σιγουρα αυτη την φορα και το κλεινω απο τωρα πειτε εσεις ποιον ηθοποιο νομιζετε για να βρουμε την καλυτερη ταινια
 
panagiotis boca είπε:
ο Video 80 υπηρξε και υπαρχει για μενα τεραστιος δασκαλος σε αυτα και πηρα παρα πολλα απο αυτον.Τωρα στο θεμα μας για την ημερα της βιντεοπροβολης θα ελεγα οτι κλεινω πιο πολυ προς κυριακη και λογω του οτι αλλα παιδια δεν θα δουλευουν οποτε θα ειμαστε περισοοτεροι.Ελπιζω το μαγαζι να ειναι ανοιχτο κυριακη αλιως δυστηχως θα χρειαστει να παμε για αλλαγη χωρου.Συμφωνω σε ολα με τον Video 80 ως προς τα κριτηρια για να επιλεχτει η επικρατεστερη για προβολη.Πειτε μονο προς ποιον ηθοποιο κλεινουμε για να ξεκινησω να επεξεργαζομαι ποιες να προτεινω,ενοειται οτι ολοι θα δωσουμε επιλογες
Σε ευχαριστώ πολύ Πάνο μου για τα καλά σου λόγια ,άν και υπερβάλεις.

Παιδιά χάρηκα που θα είστε στην επόμενη βιντεοπροβολή (Πάνο + Θάνο) & θα πρέπει να ελεγχθεί απο jackie εάν μπορούμε τελικά για Κυριακή μεσημέρι που βολεύει περισσότερο κόσμο.

Στο δια ταύτα : 1) O Jackie μας ενημερώνει εάν μπορεί να "μετακομίσει" ή βιντεοπροβολή για Κυριακή την ίδια ώρα.

2)Παναγιώτη + Θάνο ξεκινήστε δυνατά με εμπνευση με τις δικές σας προτάσεις

Δική μου άποψη είναι να μην εστιαστούμε τελικά σε 1 ηθοποιό ,αλλά σε τίτλους που μας πορώνουν και γουστάρουμε.

Ενδικτικά θα προτείνω απο Σουπιάδη το "Τσιμπίστε μας & αφίστε μας"
 
video80 είπε:
Στο δια ταύτα : 1) O Jackie μας ενημερώνει εάν μπορεί να "μετακομίσει" ή βιντεοπροβολή για Κυριακή την ίδια ώρα.
Eννοείται οτι μπορει να γίνει μεταγραφή της προβολής για Κυριακή.. Δε χρειάζεται καν να το ρωτάτε! Παντως η δική μου πρόταση για ταινία εκτος απο το "Ο κουμπάρος ο ξεφτίλας" ειναι και η "Άμεση δράση παπάδων" με Βασίλη Μπουγιουκλάκη και Τόνυ Άντονυ.. Όπου δε πίπτει λόγος πίπτει...καράτε!
 
ωραιο το αμεση δραση καρατε ωραια μπορουμε να κλεισουμε τις ταινιες δηλαδη
 
.Εγω θα προτεινω τις εξης βιντεοταινιες την Μικρομεσαια των μπατσων σχολη- την προβα γαμου - η κομπρα απ τα γιαννενα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όλοι οι φίλοι που θα παρευρεθούν στην επόμενη βιντεοπροβολή θα μπουν αυτόματα στη κλήρωση με δώρο τον κάλτ δίσκο της Χριστίνας Δελή "Υποψιάζομαι" (1989) .. Να το εχετε υπο την υποψία σας.. (!)

 
Το "Αμεση δράση καράτε" παίρνει ψήφο εμπιστοσύνης και απο μένα.
 
Λοιπον να πω την γνωμη μου πανω στις βιντεοπροβολες.Πρεπει να ξεκαθαρισουμε για το τι θελουμε να δουμε.Ειμαι της αποψης να προβαλονται πραγματα σε καποιες προβολες που δεν εχουμε δει ετσι ωστε να μαθαινονται και προς τα εξω .Φυσικα και να βλεπουμε και εργα που τα ξερουμε και τα εχουμε δει.Η βιντεοπαραγωγη ειναι αφθονη
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
panagiotis boca είπε:
Λοιπον να πω την γνωμη μου πανω στις βιντεοπροβολες.Πρεπει να ξεκαθαρισουμε για το τι θελουμε να δουμε.Ειμαι της αποψης να προβαλονται πραγματα σε καποιες προβολες που δεν εχουμε δει ετσι ωστε να μαθαινονται και προς τα εξω .Φυσικα και να βλεπουμε και εργα που τα ξερουμε και τα εχουμε δει.Η βιντεοπαραγωγη ειναι αφθονη
Παναγιώτη σε πρώτη φάση προηγούνται να παίξουν οι βιντεοταινίες λιγότερο γνωστές στο κοινό & αργότερα οι υπόλλιπές.

Νομίζω οτι θα συμφωνίσουν σε αυτό και τα άλλα παιδιά.
 
Οι μεγάλοι ιερείς αποφάσισαν να διαλέξετε μια απο τις παρακάτω 5 βιντεοταινίες.. H επικρατέστερη θα ειναι αυτη που θα προβληθεί:

1) Άμεση δράση παπάδων

2) Το κορίτσι του μπαρ (Φλωρινιώτης)

3) Βοήθεια το φάντασμα (Ευρωκόπανοι)

4) Ο Ράμπο ο κοντός και η τάπα ('Α μερος)

5) Άγριες καλόγριες

Λίγο πριν τη προβολή της ταινίας το πρόγραμμα θα "ανοίξει" ενα απόσπασμα απο τη κάλτ εκπομπή του Βασίλη Μπουγιουκλάκη "κάμερα αλήθεια".. Θα πέσει άγριο γέλιο!

 
Πίσω
Μπλουζα