Συναντήσεις RetroManiax 2006-2011 (Αθήνα)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Akmakas,τι έγινε,μας την πέσαν οι Νότιοι..?? :D
 
Που είσαι βρε Grip!!!Χάθηκες ρε φίλε δεν σε βλέπουμε συχνά...Όπως βλέπεις εδώ οι νότιοι μας σαμποτάρουν!!! :D :D:D
 
akmakas είπε:
Που είσαι βρε Grip!!!Χάθηκες ρε φίλε δεν σε βλέπουμε συχνά...Όπως βλέπεις εδώ οι νότιοι μας σαμποτάρουν!!! :D :D:D
Καλοκαίρι είναι και επειδή θάλασσα εδώ πάνω δεν....Το ΄χω ρίξει στην παρακολούθηση πανηγυριών στα πέριξ χωριά,υπηρεσιακώς και μη....:anim-cheers:

:icon_lol:
 
Συνάντησεις RetroManiax 2006-2011 (Αθήνα)

Είμασταν ...

bi-bi

death2Eliza

vangelis

gtsamour

wally

telonio

telamonas-stokos

sonic

kapamaru

pooky

maddog

keeper7k

manos246f

dim

rygar

alucard

exetlaios

Συγνώμη αν ξέχασα κάποιον !
 
Συνάντησεις (Αθήνα)

Λοιποοοοοοον......

Ε-ΞΑΙ-ΡΕ-ΤΗ συναντηση,και επειδη θελω να ειμαι ειλικρινης,ΔΕΝ την περιμενα τοσο καλη...!!

Μη παρεξηγειτε αυτο που λεω,απλα ηταν λιγο δυσκολο να φανταστω οτι 17 ατομα που ηταν εκει θα ''εδεναν'' τοσο ευκολα και γρηγορα και θα γινοντουσαν μια παρεα,οπως ακριβως ειμαστε κι εδω μεσα!

Βεβαια,οπως ειπαν κι αλλα παιδια,ηταν μαλλον αδυνατον να μιλησουμε ολοι με ολους αλλα,εμεις να ειμαστε καλα και συναντηση θα υπαρξει κι αλλη και σχετικα συντομα πιστευω... :)

Απο κει και περα,αφου προσυπογραψω την δηλωση του exetlaios,περι του ''θαρρους'' των κοριτσιων της παρεας ( :D ),να πω οτι ειλικρινα,ολα τα παιδια δειξανε οτι ειχαν ερθει με την καλυτερη των διαθεσεων εκει,με αποτελεσμα να υπαρχει κεφι,χαβαλες,σαματας,ολα δηλαδη οσα επρεπε να υπαρξουν σε μια τετοια συναντηση...!

Ηταν ευχαριστη πιστευω και η εμφανιση του arc απο το mame.gr καθοτι,βολεψε και εμενα και τον ιδιο η μερα και η τοποθεσια για να παραλαβω τα joysticks που φτιαχνει,αλλα και πηραν καποιοι ενδιαφερομενοι μια γευση απο το τι φτιαχνει ο ανθρωπος αυτος,με πολυ ορεξη και μερακι...!

Ε,δε μπορουσα να αφησω τον pooky να ''λιωνει'' στη θεα των joysticks και διακιωματικα πηρε το ενα εξ'αυτων... :biglaugh:

(σε ''εφτιαξα'' pal....!! :D )

Ιδιαιτερη μνεια εδω ομως,πρεπει να γινει στα 2 κοριτσια του forum,καθοτι αφενος η bi bi πληρωσε για πολλους απο εμας -χωρις να μας το πει κιολας-,αφετερου η Death2Eliza εφερε για ολους μας απο ενα DVD δωρο ,ε retro υλικο...!!

Κοριτσια,σας ευχαριστουμε θερμα και τις δυο..!!

Δε νομιζω οτι χρειαζεται να πω περισσοτερα,περα απο το οτι μιλησα -εστω και για λιγο- και γνωρισα σχεδον τα περισσοτερα παιδια (Wally,Maddog,telamonas.stokos,exetlaios,Rygar,gtsamour,telonio,bi bi,Death2Eliza,keeper7k,vagelis) ενω δεν ειχα την ευκαιρια και το χρονο για να πραξω το ιδιο και με τους υπολοιπους (sonic,kapamaru,dim,alucard) -o pooky το καθαρμα εξαιρειται καθοτι ηταν και ο μονος που γνωριζα προ συναντησεως :diablotin: -,κατι που θα γινει την επομενη φορα πιστευω....

Αυτα κι απο εμενα και πραγματικα ειναι η καλυτερη ευκαιρια εδω να πω οτι η συναντηση αυτη ηταν η καλυτερη αποδειξη για μενα οτι αξιζει να εισαι μελος του forum αυτου.....!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αργησα λιγο να ερθω - μιας και περιμενα τον μονιμα "Lost" Keeper :biglaugh: να προσανατολιστει...εκ των υστερων καταλαβα οτι του ειχα δωσει λαθος το ονομα της Οδου :nervous:....εκει με πετυχε και ο Alucard , και καθως μπαινουμε στην Caprice ενα ψηλο παλικαρι (o Dim) μας πλησιαζει και μας ρωταει "Εισαστε απο το forum ?" ... φαινομαστε τοσο πολυ ? :biglaugh:

To σοκ ηρθε με το που ανεβηκαμε πανω...15 μαντραχαλαδες ηταν ηδη εκει !! :eek:

Τι να πει κανεις....

οτι ειδα τον Rygar αγκαλια με τον Gtsamour να μιλανε για τα "καρα" τους ??

οτι εχω αποκλειστικο φωτογραφικο υλικο με τον SONIC αναμεσα σε BiBi και Death2Eliza να μιλανε για Sega games ?? και μαλιστα ο SONIC να την αποκαλει Eliza ??? (οχι δεν τον χτυπησε τελικα...)

οτι ο Wally εσπασε καθε προηγουμενο ρεκορ παραμονης σε συναντηση ?? εμεινε σχεδον μια ωρα και κατι !!!!! :eek:

οτι o Pooky παραδεχτηκε δημοσια οτι το Linux ειναι το μελλον των λειτουργικων συστηματων ???

Τωρα σχετικα με την απορια σας γιατι τελικα δεν μιλησαμε οσο θα επρεπε με ολους μας - η απαντηση ειναι προφανης.

Ποιος εξηγουσε στους (κατα σειρα "εκτελεσης") Maddog , Gtsamour , Rygar , Manos426f , Telamonas (κλαψ) το τι κανει καθε ενα αρχειο απο τα 16000 του Flight of tha Amazon Queen που μεταφραζει εδω και 3 χρονια ??

Ποιος παρουσιασε το σχεδιο (κατοψη) του μαγαζιου που ετοιμαζει σε ολους τους προηγουμενους "τυχερους" (δευτερος γυρος) ??

Ποιος και μετα απο συζητηση με την Death2Eliza αποφασισε να κανει Casting προς ευρεση κοριτσιων για τις αναγκες του προαναφερθεντος παιγνιου ??

Ποιος δεν αφηνε τον "ατυχο" arc να φυγει αν δεν του υπογραψει Αποκλειστικο συμβολαιο διαθεσης των joysticks που κατασκευαζει ??

Ποιος καθυστερησε την BiBi 2 ωρες περιπου (απο την ωρα που ειπε η κοπελλα οτι φευγει) εξηγωντας της οτι η πιθανη συμμετοχη της στο προαναφερθεν παιγνιο (ναι το γνωστο) θα αυξησει σημαντικα τις πωλησεις του ??

Ποιος ειναι υπευθυνος που ο Telonio κοντεψε να κοιμηθει - σχεδον αγκαλια με τους Alucard , Kapamaru και Dim ???

Τωρα λοιπον ξερετε τι πηγε στραβα.... :diablotin:

Ευχαριστω τον Μανο που ακουσε (αλλη μια) τη γκρινια μου για το forum :) - και την BiBi που δεν το εβαλε στα ποδια οταν μας ειδε μαζεμενους , αλλα κυριως τον Gtsamour που μου μιλησε :biglaugh:

Μεχρι το επομενο Meeting... (που μπορει να εχει και Ταβερνα Pepino...ελπιζω τοτε να μας κανεις την τιμη και να ερθεις :rolleyes:)

[Το Highlight της βραδιας νομιζω οτι ηταν το υφος που εριξε στην (εκεινη την ωρα αφιχθησα) Death2Eliza, o Rygar τη στιγμη που "φαγαμε" το γκολ απο τους Ισπανους...γουρι γουρι !! :biglaugh: ]
 
telamonas.stokos είπε:
Προς αποκατασταση της αληθειας, φωτογραφιες δεν υπαρχουν - ηταν πολυ σκοτεινα και οι 4-5 ποζες που τραβηξα απεικονιζουν τελικα το ιδιο ακριβως πραγμα...μια μαυριλα....την επομενη φορα :)
Αγαπητοί συνφορουμίτες !

Πριν λίγο "εισέβαλα" στο PC του Telamona, και "έκλεψα" την φωτό που τράβηξε :diablotin: .

Σας την παραθέτω, εφόσον κανείς δεν έχει το δικαίωμα να μας την στερήσει !

corporate.black.v-full.jpg


:biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Εγώ έχω αποκλειστική φωτογραφία, όμως λείπουν 4-5...

2000612522734152344_rs.jpg
 
maxouli είπε:
Αν δεν έχουν πρόβλημα τα παιδιά, βάζω και φάτσες. (Rygar, Manos426f, sonic, theoritikos, bi-bi, domniki, juanita)
Aπο μενα πάντως,έχεις το ελεύθερο...!

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ συνάντηση,όπου είχαμε τις παρακάτω συμμετοχές:

1. Rygar

2. maxouli

3. Death2eliza

4. telamonas the great

5. Maria delmar

6. simonkey

7. manos426f

8. Saulot

9. kapamaru

10. SONIC

11. theoritikos

12. bi-bi

13. Domniki

14. Turrican

15. dim

16. telonio

17. Amigos

18. QueenofHearts

19. juanita

20. Wally

21. pooky

,ελπίζω να μη ξέχασα κανέναν,ας τσεκάρει κι ο τελετάρχης βεβαίως ! (=Rygar)

Πραγματικά η κοπέλα που σέρβιρε πρέπει να έπαθε πλάκα με την ανωριμότητα μας ( :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh: ),αλλά λίγο μας ένοιαζε αυτό!

Νέα επιλογή μαγαζιού,καθόλου άσχημη ομολογουμένως,ένα μαγαζί διαφορετικό από τα άλλα...!

Το καλό ήταν ότι για 2+ ώρες είμασταν μόνοι μας,συνεπώς τα είπαμε πολύ άνετα σχεδόν όλοι με όλους αυτή τη φορά...!

ΔΕΝ κάπνιζα εγώ,ΔΕΝ κάπνιζε ο pooky,ΔΕΝ κάπνιζε ο Wally,με αποτέλεσμα να φτάσουμε σ'αυτό το εξωπραγματικό 3/21 καπνιστές..!!!Δε νομίζω να επαναληφθεί κάτι τέτοιο !!!

Πολλά χαμόγελα,καλή διάθεση απο όλους πραγματικά,γνωρίσαμε και μια απο τις καλύτερες πένες του forum,τον Turrican,ενώ πήγαμε και για κρεπούλα μετα 7 απο εμάς,γενικά ήταν μια πολύ όμορφη βραδιά,καθ'όλα άξια επαναλήψεως...!!

(Και έλυσα και την απορία όσων με ρώτησαν σχετικά:Nαι,το πάνω μάτι στο avatar ειναι το δικό μου... )
 
Domniki είπε:
Συγχαρητηρια στον τυχερο που βρηκε το φλουρι. Ηταν τοσο τυχερος που το φλουρι επεσε στο 1ο κομματι που εκοψαν...αυτο με κανει να υποψιαζομαι καποια συνομωσια :diablotin:
Εγώ;;;;

Δεν ξέρω τίποτα.

(χεχεχε)

Ιδού και οι Candy sisters

picture.php


Ιδού και οι mantrachali brothers

dsc00808ts8.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συναντηση στις 29/2/2008 και ώρα 18.30 στο Θησείο (Ραντεβού έξω από το σταθμό του ΗΣΑΠ, στο ρεύμα προς Κηφισιά)

  1. theoritikos
  2. arc?
  3. miko63 (+Νορα)?
  4. simonkey
  5. miko63
  6. Domniki
  7. QueenofHearts
  8. juanita
  9. kyriazisv
  10. Jamma
  11. kapamaru
  12. Manos426f
  13. saulot
  14. dim
  15. maxouli
  16. Rygar

+/-3

Η συγκεκριμένη Παρασκευή έχει κάτι το ξεχωριστό, καθώς ο μήνας έχει 29 και ως γνωστόν ή 29/2 ισχύει κάθε 4 χρονια. Ακόμη, 29/2 και ημέρα Παρασκευή συμπίπτουν το 2036.

Βλέπω μαζευτήκαμε πολλοί, θα πάρει φωτιά ο 2ος όροφος! Υπόψην, η λίστα είναι καθαρά (εθιμο)τυπική και ότι μπορεί όποιος θέλει να έρθει.......(αυτό για τους νέους)...
 
Τι χάνετε!!!!!

live απο το Αθηναίων Πολιτεία!!!!!!!

Δοξάστε μας





picture.php


Oh nooooooooooo...... The Light..........

picture.php


Οχι εντάξει δεν με πιάσανε ακομα...

picture.php


Μα ο Άλμπερτ ειναι πιο όμορφος.

Όχι ο Τερρυ..

(Το ξεμαλλιασμα μετά...)

picture.php


Οι κάφροι

picture.php


Οι πολύ κάφροι...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ρε, ρε

Ρέγουλο ©Manos426f

picture.php


Τα ρακόμελα πήραν φωτιά. Ο dim πήρε την κανάτα. O Rygar δεν φαίνεται. Εγώ παίρνω τη φωτογραφία.

picture.php


Στην υγειά σας παιδιά, ήταν πολύ ωραία, κάθε φορά είναι και καλύτερα. Και η παρέα φαίνεται οτι έχει δέσει περισσότερο από τις προσδοκίες μας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
teflon είπε:
Λοιπόν. Αν ξαναδιαβάσω post , μετά από κάποια συνάντηση, που θα ξεκινάει με το εξής: Οσοι δεν ήρθαν ΕΧΑΣΑΝ...

Θα του σπάσω τα μούτρα και θα αυτοbanιαριστώ για 3 εβδομάδες...... :eviltongue:

Συμφωνώ μαζί σου,στο τέλος του post πάει αυτό..!!!

Τελειώνοντας το post αυτό,θα έλεγα ότι........

ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΗΡΘΑΝ ΕΧΑΣΑΝ ! ! ! ! ! :diablotin:

(βέβαια εγώ δεν πέρασα καλά,όπως φαίνεται άλλωστε...) :D

picture.php


:biglaugh: :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:

Kαλά,πέραν του Νίκου που στη φωτό είναι σαν να τον δείχνεις στα μικρά παιδάκια για να φάνε το φαϊ τους όλο,όλοι οι άλλοι,πλην του Giama φαινόμαστε τόσο αξύριστοι σαν να γυρίσαμε από κανα ερημονήσι !!! :rofl: :rofl:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συνάντηση Παρασκευή 11 Απριλίου 2008 (Θησείο)

Συναντηση στις 11/4/2008 και ώρα 18.00 στο Θησείο (Ραντεβού έξω από το σταθμό του ΗΣΑΠ)

 


Μαγαζι "ΑΘΗΝΑΙΩΝ ΠΟΛΙΤΕΙΑ", 1ος οροφος, 200 μετρα από το σταθμο προς την μεγαλη πλατεια

 




  1. Phil_vr
  2. thamonas
  3. Rygar
  4. Wally
  5. telonio
  6. simonkey
  7. Giama
  8. poοky
  9. Juanita
  10. kyriazisv
  11. domniki
  12. theoritikos
  13. rakeesh
  14. Saulot
  15. kapamaru
  16. Manos426f
  17. maxouli
  18. Dim
  19. exetlaios
  20. demos8enes
Αυτή τη φορά δεν ακυρώνεται ο κόσμος να χαλάσει!!!!!

Σημειωτέον, ο Phil_vr έρχεται από USA και ο thamonas από ΧΙΟ (εάν θυμάμαι)

Προτείνω να μην αρκεστούμε μονο στον καφέ, αλλά μετά να πάμε για τίποτα κρεατικά εκεί κοντά....
 
Δεν το κανουμε 18:00 ωστε να ερθουμε καπακι απο τη δουλεια?

Οπως και να εχει,ειμαι μεσα! ;)
 
Kαι εγώ μέσα.
 
Κι εγώ μέσα! (εκτός απροόπτου, όπως λέω πάντα)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα