Ταινίες με δυσάρεστο τέλος

επισης μια ταινια με ασχημο τελος : "ο ανθρωπος με το γαρυφαλλο"
 
Στην ταινια "Τρουμπα 67" το αφεντικο (Γιωργος Μουτσιος) πυροβολει και σκοτωνει την τραγουδιστρια Ριτα (Καιτη Θεοχαρη)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στην ταινία του Ορέστη Λάσκου, ''Η άγνωστος'' πεθαίνει η μεγάλη Κυβέλη,ενώ στην ταινία ''Εσκότωσα για το παιδί μου'' που επίσης παίζει η Τιτίκα[ή Τίνα] Γαϊτάνου που για χάρη της η Ελένη Χατζηαργύρη σκοτώνει τον εραστή της Γιώργο Καμπανέλλη!
 
Στην ταινια "ενα νερο κυρα Βαγγελιω" η Βαγγελιω (Κάκια Αναλυτη) σκοτωνεται πεφτοντας απ το γκρεμο
 
Μου κανει εντυπωση που ξεχασαμε το δυσαρεστο τελος που εχει η ταινια "ζουσα μοναχος χωρις αγαπη" : πρωτα πεθαινει η Αννα (Μαιρουλα Ευαγγελου) και στο τελος ο Πετρος (Νικος Ξανθοπουλος)
 
Στην ταινια "μια γυναικα κατηγορειται" η Νορα Δενδρινου (Μαρω Κοντου) αυτοκτονει

οταν την εγκαταλειπει ο αγαπημενος της (μαθαινει οτι τελικα ηταν αυτη που δηλητηριασε το συζυγο της) και θα εμπαινε σιγουρα ξανα στη φυλακη


Στην ταινια "μια μανα κατηγορειται" σκοτωνεται ο (Βασιλης Μαρας) Νικος Δαδινοπουλος
 
Στην ταινια "μακρυα απο τον κοσμο" η Λουκιανη Βαλιανου(Χριστινα Συλβα) αρρωσταινει στο μοναστηρι και πεθαινει στην αγκαλια του αγαπημενου της Ευγενιου Καρμη(Αντρεας Μπαρκουλης) τοτε εκεινος δεν αντεχει και αυτοκτονει
 
Στην ταινια "η αληθεια ειναι πικρη" σκοτωνεται η Ελευθερια (Καρανασου Μπεσυ)
 
Δεν ξέρω αν αναφέραμε το δυσάρεστο τέλος και στην ταινία Στρατιώτες δίχως στολή...
 
Στη βιντεοταινία "Ισόβια" του Δαλιανίδη ο πρωταγωνιστής Νίκος Παπαδόπουλος αυτοκτονεί στο τέλος με χειροβομβίδα (όπως κατάλαβα...);
 
stakovios είπε:
Στη βιντεοταινία "Ισόβια" του Δαλιανίδη ο πρωταγωνιστής Νίκος Παπαδόπουλος αυτοκτονεί στο τέλος με χειροβομβίδα (όπως κατάλαβα...);
κι εγω αυτη την εντυπωση ειχα οταν ειδα την ταινια,μαλιστα η χειροβομβιδα φαινεται να ερχεται σε επαφη με συγκεκριμενο μερος του σωματος του..
 
Έτσι ακριβώς είναι Κατερινάκι... :D Μόνο να κάνω μια διόρθωση. Τα "Ισόβια" δεν είναι βιντεοταινία αλλά κινηματογραφική ταινία...
 
Στην ταινια "η ωραια του Περαν" πεθαινει και η Ερμιονη (παιρνει δηλητηριο) αλλά και ο αγαπημενος της Αιμιλιος απ τον καημο του
 
Στη βιντεοταινια "αστερι στη λασπη" η Αλεξανδρα Αυγερη(Μαρια Αλιφερη) τρελενεται
 
Στην ταινια "το μεροκαματο του πονου" πεθαινει ο Ορεστης Μακρης
 
Εμμμ, στην ταινία "The... Κόπανοι" όλοι οι πρωταγωνιστές (εκτός από το Κοράκι!) καταλήγουν στον νοσοκομείο με κατάγματα και γύψο! ;)

(καλά, μη βαράτε...)
 
Στην ταινια "ποθοι στον καταραμενο βαλτο" πεθαινουν οι : Μαριαννα (Ζετα Αποστολου),Νικητας (Ανεστης Βλαχος) και Πετρος (Νικος Παπαναστασιου) και χανονται και τα κλοπιμαια αφου ο επιζων αδερφος του Νικητα,ο Βασιλης(Κωστας Μαλκοτσης) δε γνωριζε για την υπαρξη τους
 
Δεν ξέρω αν έχει ξαναναφερθεί, αλλά στο "17 σφαίρες για έναν άγγελο", εκτελείται η Μαίρη Βιδάλη, η οποία υποδύεται την Ηρώ Κωνσταντοπούλου. Η ταινία βασίζεται σε αληθινή ιστορία κι είχα ρίξει μαύρο δάκρυ όταν την είδα στην εφηβεία μου.

Επίσης, υπάρχει μία τον Ξανθόπουλο και την Άντζελα Ζήλεια, όπου σκοτώνεται το μωρό τους όταν ένα αυτοκίνητο χτυπάει το καροτσάκι του, αλλά δε θυμάμαι πώς λέγεται...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aγγελίνα είπε:
Επίσης, υπάρχει μία τον Ξανθόπουλο και την Άντζελα Ζήλεια, όπου σκοτώνεται το μωρό τους όταν ένα αυτοκίνητο χτυπάει το καροτσάκι του, αλλά δε θυμάμαι πώς λέγεται...
Ειναι η ταινια Σκλαβοι της μοιρας.
 
Πίσω
Μπλουζα