Τα Καθημερινά

86648512.png
 
ChristosM είπε:
Αλλα και ο λιγοτερο γνωστος, Πανος Σολωμος...
Προβολή συνημμένου 967

Επομενη εμφανιση σε σηριαλ ολων εκτος της Φινου, ηταν στα "Λιονταρακια".
Κλασσικό "άλάνι" σε ταινίες Δαλιανίδη !

Πάντα έψαχνα το όνομά του.

Νάσαι καλά για την πληροφορία.
 
"This is a private video" γράφει, και δεν μπορώ να το δω.
 
τιτλοι τελους απο "ΤΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ"..το πλανο ειναι απο εορταστικο επεισοδιο,παραμονη πρωτοχρονιας στις 31/12/1983..http://www.youtube.com/watch?v=P6Rh5mN72T8
 
Ωραίο το βιντεάκι με τους τίτλους τέλους από "Τα Καθημερινά" - σε ευχαριστούμε MrRetromemories!
 
εισαι κορυφαιος,σε ευχαριστουμε,νομιζω ειναι πολυ σπανιο το βιντεακι,δυστυχως και εγω εχω στην συλλογη μου μονο τα πρωτα 8 επεισοδια,δεν περιμενα ποτε οτι θα ξαναδω εστω και καρε παραπανω
 
Μου κάνει εντύπωση ο γρήγορος ρυθμός με τον οποίο "φεύγουν" οι υπότιτλοι!
 
stakovios είπε:
Μου κάνει εντύπωση ο γρήγορος ρυθμός με τον οποίο "φεύγουν" οι υπότιτλοι!
Σωστή η παρατήρησή σου - νομίζω ότι είναι χαρακτηριστικό των τηλεοπτικών σειρών του Γιάννη Δαλιανίδη. Έτσι γρήγορα (αν όχι γρηγορότερα) "τρέχουν" οι τίτλοι αρχής και τέλους και στα Λιονταράκια...
 
Το θυμάμαι αυτό το επεισόδιο, γιατί εκείνο το βράδυ έκαναν ρεβεγιόν οι γονείς μου στο σπίτι για την παρέα τους, μεγάλο γεγονός τότε...

Αυτό το επεισόδιο τελείωνε ως μιούζικαλ με τραγούδι!
 
σωστος ο appoul ....στο τελος τραγουδαει ο γαρδελης,ο κωνσταντινου και η καλογεροπουλου..αλλα πιο πριν υπαρχει ενα σκηνικο αλα ρετιρε και μικρομεσαιοι..πιστη αντιγραφη Δαλιανιδη..ο Κωνσταντινου εξυπηρετει ολους τους καλεσμενους και η καλογεροπουλου καθεται...το ιδιο εκανε και η Γιουλακη με την μανα της την κυρα-Σοφια στο ρετιρε σε ενα αντιστοιχο επεισοδιο
 
Θα πρέπει να τραγουδούσε και η Βέτα Προέδρου, η μόνη από το καστ που είχε μουσική παιδεία και προϋπηρεσία!
 
appoul είπε:
Θα πρέπει να τραγουδούσε και η Βέτα Προέδρου, η μόνη από το καστ που είχε μουσική παιδεία και προϋπηρεσία!
Τραγουδούν οι τρεις που προανέφερε ο MrRetromemories (Κωνσταντίνου, Καλογεροπούλου και Γαρδέλης), καθώς και η Βέτα Προέδρου - αυτοί οι 4 σόλο. Μετά, τραγουδούν και όλοι οι υπόλοιποι μαζί το ρεφρέν!
 
appoul είπε:
Το θυμάμαι αυτό το επεισόδιο, γιατί εκείνο το βράδυ έκαναν ρεβεγιόν οι γονείς μου στο σπίτι για την παρέα τους, μεγάλο γεγονός τότε...
Αυτό το επεισόδιο τελείωνε ως μιούζικαλ με τραγούδι!
Με τραγούδι και χορό τελείωνε επίσης και το Χριστουγεννιάτικο επεισόδιο μια βδομάδα πριν.
 
Miα φωτο απο περιοδικο της εποχης με τον 19χρονο ηθοποιο Δημητρη Μεταξα και τον ρολο του στην σειρα.

picture.php
 
Πολυ ωραιο. Σε ευχαριστουμε πολυ.
 
Πολύ ωραίο το δημοσίευμα αυτό. Ευχαριστούμε Άρντυ.
 
Πράγματι ωραίο δημοσίευμα. Μετά τα Καθημερινά έπαιξε στην τηλεόραση κάπου αλλού? Εμφανισιακά μου φαίνεται γενικά οικείος
 
Φωτογραφία από τα παρασκήνια.

kathimerina.png
 
Πίσω
Μπλουζα