Τα Ν64 παιχνίδια σας!

geo2004z είπε:
Το Νιντέντο 64 είναι μία από τις αγαπημένες μου κονσόλες, νομίζω πέρασα τα πιο ώριμα παιδικά μου χρόνια ως gamer. Να και τα δικά μου παιγνίδια, μερικά από την παλαιά εποχή και μερικά τα αγόρασα πριν 4-5 χρόνια γιατί τα χα ανταλλάξει στο παρελθόν.
nintendo64.jpg
Άντε επιτέλους geo! Λέω θα το δει το θέμα δε θα το δει. Πολύ ωραία η συλλογή σου. Εύγε! Αν έχεις σκοπό να τη μεγαλώσεις στο εύχομαι. Επ'ευκαιρία ποιοι είναι οι παίκτες που απεικονίζονται στο ISS 98 γιατί χρόνια τώρα προσπαθώ να θυμηθώ τα ονόματα του αλλά μάταια.
 
Thanks Johny!! Να πω την αλήθεια δεν έχω σκοπό να μεγαλώσω τη συλλογή, μόνο να τη συμπληρώσω με κάποιους τίτλους που είχα παλαιότερα όπως Turok, Holy Magic Century, Bomberman 64, Kobe. Λογικά κάπου στα 10 παιγνίδια μου λείπουν.

Για το ISS 98 δε θυμάμαι τόσο καλά τα ονόματα όσο στο ISS 64 με τους Carboni, Galfano, Gomez, Allejo. Είχαν πολύ γέλιο τα ονόματα στο 64, χαχα!! Στο 98 άρχισαν να παίρνουν περισσότερες άδειες από την Konami και τα ονόματα έμοιαζαν πολύ στα πραγματικά, όπως Revameli, belbiero. Όπως καταλάβατε, ήμουν φαν της Ιταλίας...
 
geo2004z είπε:
Thanks Johny!! Να πω την αλήθεια δεν έχω σκοπό να μεγαλώσω τη συλλογή, μόνο να τη συμπληρώσω με κάποιους τίτλους που είχα παλαιότερα όπως Turok, Holy Magic Century, Bomberman 64, Kobe. Λογικά κάπου στα 10 παιγνίδια μου λείπουν.
Για το ISS 98 δε θυμάμαι τόσο καλά τα ονόματα όσο στο ISS 64 με τους Carboni, Galfano, Gomez, Allejo. Είχαν πολύ γέλιο τα ονόματα στο 64, χαχα!! Στο 98 άρχισαν να παίρνουν περισσότερες άδειες από την Konami και τα ονόματα έμοιαζαν πολύ στα πραγματικά, όπως Revameli, belbiero. Όπως καταλάβατε, ήμουν φαν της Ιταλίας...
Σου εύχομαι λοιπόν να αποκτήσεις σύντομα και τα υπόλοιπα. Ποιο από αυτά είναι το holy grail σου? Να υποθέσω το Conker ή κάποιο από τα Zelda?

Όσον αφορά τα ποδοσφαιράκια που δεν έχουν άδεια να περιλαμβάνουν τα πραγματικά ονόματα των παικτών, πραγματικά έχουν πολύ γέλιο έτσι όπως τα παραποιούν.
 
johnny19818 είπε:
Σου εύχομαι λοιπόν να αποκτήσεις σύντομα και τα υπόλοιπα. Ποιο από αυτά είναι το holy grail σου? Να υποθέσω το Conker ή κάποιο από τα Zelda?
Όσον αφορά τα ποδοσφαιράκια που δεν έχουν άδεια να περιλαμβάνουν τα πραγματικά ονόματα των παικτών, πραγματικά έχουν πολύ γέλιο έτσι όπως τα παραποιούν.
Δεν έχω holy grail καθώς περισσότερο για να τα παίζω είναι τα κασετάκια παρά να τα συλλέγω. Το Banjo έχω παίξει πάρα πολύ, το Ocarina, Diddy, Mario Kart, Mario 64.....βλέπω να λέω όλη τη λίστα και να μη σταματάω. Και αυτά που θέλω να πάρω ακόμη είναι για να τα παίζω επίσης, ωραίες οι συλλογές αλλά όταν βάζεις το κασετάκι στην κονσόλα τα ξεχνάς όλα και παίρνεις την απόλυτη ευχαρίστηση. :D
 
geo2004z είπε:
Δεν έχω holy grail καθώς περισσότερο για να τα παίζω είναι τα κασετάκια παρά να τα συλλέγω. Το Banjo έχω παίξει πάρα πολύ, το Ocarina, Diddy, Mario Kart, Mario 64.....βλέπω να λέω όλη τη λίστα και να μη σταματάω. Και αυτά που θέλω να πάρω ακόμη είναι για να τα παίζω επίσης, ωραίες οι συλλογές αλλά όταν βάζεις το κασετάκι στην κονσόλα τα ξεχνάς όλα και παίρνεις την απόλυτη ευχαρίστηση. :D
Μάλλον δεν έθεσα σωστά το ερώτημα. Εννοούσα ποιο είναι το αγαπημένο σου. Κι εγώ είμαι της άποψης συλλογή μόνο όσων μου αρέσουν για να τα παίζω και όχι γιούρια στον ταβλά με τα κουλούρια.
 
Πολύ ωραία η συλλογή του geo!

Όσο για το ISS 98 στην έκδοση του geo στο εξώφυλλο είναι ο Ιταλός επιθετικός Ravanelli με τον Γερμανό τερματοφύλακα Koepke.

Εγώ έχω την Uk version όπου δίπλα στον Ravanelli είναι ο Paul Ince.

Τώρα σχετικά με Holy grail, απίστευτο παιχνίδι, σπάνιο παιχνίδι, παιχνίδι που παίζεις με τις ώρες δεν τίθεται θέμα..είναι αναμενόμενη η απάντηση :p

Sorry για την χάλια pic.. απλά τράβηξα πρόχειρα από την κάμερα του laptop :p

Conker.JPG
 
borellus είπε:
Πολύ ωραία η συλλογή του geo!Όσο για το ISS 98 στην έκδοση του geo στο εξώφυλλο είναι ο Ιταλός επιθετικός Ravanelli με τον Γερμανό τερματοφύλακα Koepke.

Εγώ έχω την Uk version όπου δίπλα στον Ravanelli είναι ο Paul Ince.

Τώρα σχετικά με Holy grail, απίστευτο παιχνίδι, σπάνιο παιχνίδι, παιχνίδι που παίζεις με τις ώρες δεν τίθεται θέμα..είναι αναμενόμενη η απάντηση :p

Sorry για την χάλια pic.. απλά τράβηξα πρόχειρα από την κάμερα του laptop :p

Προβολή συνημμένου 97476
Επιτέλους λύθηκε η απορία που είχα χρόνια! Ευχαριστώ borellus. Υπήρχαν διαφορετικές εκδόσεις,ε; Θυμάμαι κι εγώ τον Paul Ince με τον Ravanelli. Υπάρχουν κι άλλες εκδόσεις άραγε του παιχνιδιού?
 
johnny19818 είπε:
Επιτέλους λύθηκε η απορία που είχα χρόνια! Ευχαριστώ borellus. Υπήρχαν διαφορετικές εκδόσεις,ε; Θυμάμαι κι εγώ τον Paul Ince με τον Ravanelli. Υπάρχουν κι άλλες εκδόσεις άραγε του παιχνιδιού?
Ε μετά υπάρχει η Αμερικάνικη που έχει στο εξώφυλλο τον Carlos Valderrama..
 
Βασικά ανεβάζω αυτήν την φώτο γιατι δεν είχα βάλει στην προηγουμενη τα χειριστηρια και το lylatwars και φυσικά την κονσόλα.Και μια ερώτηση...To conkers είναι το πιο ακριβό pal παιχνίδι για το Ν64????(εκτός απο τα sealed)

DSCN3504.jpg
 
sephirothson είπε:
To conkers είναι το πιο ακριβό pal παιχνίδι για το Ν64????(εκτός απο τα sealed)
Όχι απαραίτητα.. απλά είναι ένα αρκετά ακριβό παιχνίδι επειδή όλοι το θέλουν και είναι τέλειο. Και δεν υπάρχει στην αγορά σε αφθονία..

Αλλά αν πχ θες τα pal games που βγήκαν Αυστραλία αλλά όχι Ευρώπη ίσως κοστίσουν περισσότερο..
 
Οπότε μπορουμε να πούμε πιο είναι το πιο ακριβό pal game του Ν64 και επίσης πιο είναι το πιο δύσκολο να βρεθεί?
 
sephirothson είπε:
Οπότε μπορουμε να πούμε πιο είναι το πιο ακριβό pal game του Ν64 και επίσης πιο είναι το πιο δύσκολο να βρεθεί?
Είναι λίγο δύσκολο να απαντηθεί αυτό..

Χρειάζεται αρκετό ψάξιμο και σύγκριση τιμών στο ebay..
 
Τελικά το ebay καθορίζει τις τιμές(εντάξει το ξέραμε αυτό)αλλα και εκεί έχουν ξεφύγει αρκετά τα πράματα.Πολύ όμορφη η συλλογή σου johhny19818
 
Νομίζω ότι φταίμε κι εμείς σε αυτό με το ebay καθώς σχεδόν όλοι ψωνίζουμε από εκεί. Θα μου πεις και από που αλλού να ψωνίσουμε. Δυστυχώς η ελληνική πραγματικότητα είναι αυτή αλλιώς θέλει περπάτημα, αμάξι και ψάξιμο σε κάθε γωνιά της χώρας. Χαίρομαι που άρεσε η συλλογή. Τώρα ξεκίνησα και έχω ακόμη μερικά στο μυαλό μου για να συμπληρώσω αυτά που θέλω.
 
Καλά η δικιά μου συλλογή είναι αστεία μπροστά στις δικιες σας....αλλά οκ :p

Nintendo N64 games.jpg
 
Πολύ όμορφες οι συλλογές σας παιδιά!! Το Castlevania 64 παρεμπιπτόντως ήταν ένα ωραίο 3D game παρά το κράξιμο που έφαγε...
 
Ευχαριστω! Ναι το castlevania 64 μου αρεσεi παρα τις κακες κριτικες (οπως και το curse of darkness αν εξαιρεσεις καποιες μονοτονιες). Johnny φανταζομαι πως εννοεις το zelda. Ακομα δεν μπορω να πιστεψω που το βρηκα κουτατο σε υπεροχη τιμη. Ωραιες εποχες ebay. Παρολαυτα η συλογη μου ειναι ... λιγη και καταιδρωμενη :p
 
pressure είπε:
Johnny φανταζομαι πως εννοεις το zelda. Ακομα δεν μπορω να πιστεψω που το βρηκα κουτατο σε υπεροχη τιμη. Ωραιες εποχες ebay. Παρολαυτα η συλογη μου ειναι ... λιγη και καταιδρωμενη :p
Όχι δεν εννοώ το Zelda. Εννοώ το Aidyn Cronicles The First Mage το οποίο βέβαια δεν είναι ολοκληρωμένο αλλά και πάλι θεωρείται από τα σπάνια της κονσόλας.
 
Πίσω
Μπλουζα