Τα Ν64 παιχνίδια σας!

Diddy Kong είπε:
Αδικαιολόγητος εάν είχες Ν64 και δεν είχες τα δύο συγκεκριμένα παιχνίδια!!!!!
Και μιλάω σοβαρά!
Δεν έχεις άδικο φίλε μου!

Βασικά δεν είχε τύχει να πάρω το GoldenEye.. έχω τα περισσότερα first person shooters αλλά δεν είχα πάρει το GoldenEye :p

Είναι όντως περιέργο που έχω τα 13 παρακάτω first person shooters (ίσως ξεχνάω και κάποιο) αλλά το GoldenEye δεν το είχα :p χαχα

007 The World is not Enough

Armorines: Project S.W.A.R.M.

Daikatana

Doom 64

Duke Nukem 64

Hexen

Perfect Dark

Quake

Quake II

Turok: Dinosaur Hunter

Turok 2: Seeds of Evil

Turok 3: Shadow of Oblivion

Turok: Rage Wars

Όσο για το Super Mario το πήρα επειδή το βρήκα σε καλή τιμή!

Εννοώ ότι δεν παίζω σε γενικές γραμμές platform games.. ο θεός Conker που τον προσκυνώ εξαιρείται φυσικά! :p

Ας πούμε δεν θα έδινα λεφτά για να πάρω τα Βanjo games..όχι ότι δεν είναι φοβερά! Απλά δεν είναι του στυλ μου!

Αλλά νομίζω το Super Mario είναι must..και θα του αφιερώσω χρόνο.
 
Ωραίος borellus! Με γεια και καλό λιώσιμο :)
 
Από first person shooters για Ν64 σου λείπουν τα εξής:

1. Forshaken

2. Tom Clansy's Rainbow Six

3. South Park

4. Star Wars: Shadows of the Empire (εν μέρει).

Νομίζω αυτά είναι όλα. Για το Goldeneye αδικαιολόγητος ξανά!!!!
 
Diddy Kong είπε:
Από first person shooters για Ν64 σου λείπουν τα εξής:
1. Forshaken

2. Tom Clansy's Rainbow Six

3. South Park

4. Star Wars: Shadows of the Empire (εν μέρει).

Νομίζω αυτά είναι όλα. Για το Goldeneye αδικαιολόγητος ξανά!!!!
χαχα

Το Star Wars το έχω..

Τα υπόλοιπα όχι αλλά δεν είναι στα άμεσα σχέδια.. εκτός αν τύχει να βρεθούν σε χαμηλές τιμές..

Και thanx metalcandyman, johnny και pressure!
 
Πήρα Diddy Kong Racing επειδή το πέτυχα σε καλή τιμή!

Πρέπει να έχει φάση! :D

Επίσης, μου προέκυψαν διπλά GoldenEye, Star Wars: Shadows of the Empire από ευγενική χορηγία γνωστού :p

[edit] Καλύτερα να κάνεις νέο θέμα στο υποφόρουμ των αγγελιών ;) [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καμιά φορά μαζεύουμε αλλά δεν έχουμε χρόνο να παίξουμε :p

Boxed games με manual (Ευρωπαϊκές ή Uk versions..σε κάθε περίπτωση περιέχουν Αγγλικά.. εννοώ πως δεν με ενδιαφέρουν τα πχ Γερμανικά, Ιταλικά κουτιά/manuals..):

1) 007 The World is not Enough

2) Conker's Bad Fur Day

3) Daikatana

4) Doom 64

5) Duke Nukem 64

6) Duke Nukem Zero Hour

7) Hexen

8) Hydro Thunder

9) International Superstar Soccer 98

10) International Superstar Soccer 2000

11) Mortal Kombat 4

12) NBA Live 2000

13) Perfect Dark

14) Quake II

15) Resident Evil 2

16) Shadow Man

17) Turok: Dinosaur Hunter

18) Turok 2: Seeds of Evil

19) Turok 3: Shadow of Oblivion

20) Turok: Rage Wars

Cartridges only:

1) 007 GoldenEye

2) Armorines: Project S.W.A.R.M.

3) Diddy Kong Racing

4) F-1 World Grand Prix II

5) F-Zero X

6) International Superstar Soccer 64

7) Mortal Kombat Trilogy

8) Quake

9) Roadsters

10) Star Wars: Shadows of the Empire

11) Star Wars: Episode 1 - Racer

12) Super Mario 64

13) Wave Race 64

14) World Driver Championship

15) Wipeout 64

Μήπως πρέπει να σουτάρω κάποιο πριν αγοράσω τίποτα καινούργιο? :p

Γιατι η ποιότητα μετράει πάνω απ όλα!
 
Πουλώντας το -δύσκολο να βρεθεί σε γενικές γραμμές- Ιταλικό box/manual του "Mortal Kombat Trilogy" και το Γερμανικό box/manual του "F-Zero X", σκέφτηκα να διαθέσω τα χρήματα στο να πάρω ένα πιο τσιμπημένο σε τιμή παιχνιδάκι ελπίζωντας να αξίζει!

Προτιμώ πάντα να αγοράζω όσο πιο φτηνά games γίνεται γιατί είναι δύσκολοι καιροί, αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν μπορούσα να το βρω όσο φτηνά θα ήθελα!

Το παιχνίδι μου νούμερο 36 που ελπίζω να αξίζει! :p

Castlevania LOD.jpg
 
Δεν αγοράζεις κομπλέ παιχνίδια? Μπερδεύτηκα.
 
johnny19818 είπε:
Δεν αγοράζεις κομπλέ παιχνίδια? Μπερδεύτηκα.
Πλέον όχι..δεν έχει νόημα!

Και ο λόγος που λέω πως δεν έχει νόημα είναι επειδή οι τιμές έχουν εκτοξευτεί!

Για να πάρεις πλέον τα παιχνίδια με box/manual χρειάζεσαι επιπλέον από 10 ως 30ε θα έλεγα!

Δεν συμφέρει!
 
borellus είπε:
Πλέον όχι..δεν έχει νόημα!Και ο λόγος που λέω πως δεν έχει νόημα είναι επειδή οι τιμές έχουν εκτοξευτεί!

Για να πάρεις πλέον τα παιχνίδια με box/manual χρειάζεσαι επιπλέον από 10 ως 30ε θα έλεγα!

Δεν συμφέρει!
Δεν έχεις κι άδικο. Ειδικά τα παιχνίδια του Ν64 είναι πολύ ακριβά. Με 10 ευρώ κουτάτο θα βρεις κανένα ψωροτίτλο που είτε δεν θα αξίζει είτε θα είναι πολύ κοινός. Οι καλοί τίτλοι δε, βλέπε RE2, Conker κτλ απλησίαστοι. Παρολαυτά όμως μου αρέσουν τα κομπλέ παιχνίδια. Εκτός ότι θέλω τα manual, μου αρέσει να τα έχω στα κουτιά τους τακτοποιημένα και όχι πεταμένες κασέτες εδώ κι εκεί κάτι το οποίο βέβαια προϋποθέτει και χώρο...




Επίσης κρατάω αυτό που έγραψες στο ποστ 106 ότι "Καμιά φορά μαζεύουμε αλλά δεν έχουμε χρόνο να παίξουμε". Αυτό συμβαίνει με μένα. Έχω πάρα πολλά παιχνίδια και είναι ζήτημα να έχω καταφέρει να ασχοληθώ με όλα πάνω από 20 λεπτά το κάθε ένα.
 
Aς κάνω post και τα δικά μου, αν και δεν έχω φωτογραφική της προκοπής:

attachment.php


Tα τρία παιχνίδια χωρίς κουτί είναι τα Body Harvest, το KI Gold και ένα παιχνίδι κατς που βρέθηκε τυχαία στα χέρια μου. Θα ήθελα πολύ να έχω το Body Harvest κουτάτο όμως. Θα ήθελα επίσης και το Conker, έστω και χωρίς κουτί. Και ένα άλλο κουτί για το F-Zero X γιατί αυτό που έχω έχει αυτά τα τεράστια barcode αυτοκόλλητα για κάποιο λόγο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@Johnny: Όντως μόνο τα πολύ μέτρια/κοινά βρίσκεις φτηνά κουτάτα..

Ωραία είναι με τα κουτιά/manuals αλλά και αυτό προϋποθέτει χώρο!

Φαντάσου ότι έχω 20 παιχνίδια κουτάτα μεταξύ αυτών και τα δύσκολα Conker και RE2, αλλά όταν τα είχα πάρει πριν χρόνια δεν ήταν τόσο ακριβα! Γι αυτό παίρνω σκέτα cartridges πλέον..για οικονομία!

Τουλάχιστον μπορείς να βρεις online και να διαβάσεις το manual αν χρειαστεί!

Όσο για τα παιχνίδια προσπάθησε να βρεις λίγο χρόνο να αφιερώσεις να δεις ποια πραγματικά αξίζουν!

@Imgema: Βγάζει μάτια το Lylat Wars :p

Ωραία τα games σου.. το World Driver Championship με προβληματίζει. Το έχω και είναι δύσκολος ο χειρισμός..

Τα Jet Force Gemini και Lylat Wars σκέφτομαι αν θα τα πάρω.. Μου χε μείνει η εντύπωση ότι είναι κάπως "παιδικά". Ίσως κάνω λάθος..

Και το ΚΙ Gold θα ήθελα αλλά είναι λίγο ακριβό..

Το WCW που έχεις πρέπει να είναι το Revenge.. Ήταν το καλύτερο από τα 3 WCW αλλά νομίζω όλα ήταν χειρότερα από τα WWF. Δεν έχω κανένα βέβαια :p

Αν το ξέρα ότι ήθελες άλλο κουτί για το F-ZERO X θα σου δίνω το Γερμανικό που είχα :p
 
borellus είπε:
Τα Jet Force Gemini και Lylat Wars σκέφτομαι αν θα τα πάρω.. Μου χε μείνει η εντύπωση ότι είναι κάπως "παιδικά". Ίσως κάνω λάθος..
To Lylat Wars (Starfox) δεν θα το έλεγα παιδικό... τουλάχιστον όχι πιο παιδικό από ότι το Mario 64 και σίγουρα όχι στα επίπεδα του Yoshi's Story ή του Diddy Kong Racing. Για τα επίπεδα της Nintendo θα έλεγα πως είναι στα πιο "σοβαρά" παιχνίδια της μετά από το F-Zero X και τα Metroid. Περίπου στα ίδια επίπεδα με τα Zelda.

To Jet Force Gemini είναι περίεργη περίπτωση. Αρχικά φαίνεται παιδικό αλλά η βία που έχει πλησιάζει τα επίπεδα του Conker και του Turok 2. Είναι από τα πιο "splatter" παιχνίδια στην κονσόλα, τα διάφορα εξωγήινα έντομα που σκοτώνεις πολλές φορές διαμελίζονται και το αίμα τους γεμίζει τους τοίχους δεξιά και αριστερά με ένα απολαυστικό "splat" ήχο. Τα κομμένα κεφάλια τους τα μαζεύεις σαν bonus... Ακόμα και κάτι αρκουδάκια που πρέπει να σώζεις πρέπει να προσέχεις μην τα σκοτώσεις κατα λάθος ενώ ακόμα και αν αποκεφαλίσεις κανένα το κεφάλι τους το παίρνεις και αυτό σαν bonus.

Οπότε, ναι, δεν θα το έλεγα παιδικό.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραια συλλογη Τασο , τα περισσοτερα βλεπω εχουνε το αυτοκολλητο της Itochu ή την ταινια της Νορτεκ . Τα εχεις απο τοτε; πολυ καλοδιατηρημενα τα βλεπω :p
 
Imgema είπε:
To Lylat Wars (Starfox) δεν θα το έλεγα παιδικό... τουλάχιστον όχι πιο παιδικό από ότι το Mario 64 και σίγουρα όχι στα επίπεδα του Yoshi's Story ή του Diddy Kong Racing. Για τα επίπεδα της Nintendo θα έλεγα πως είναι στα πιο "σοβαρά" παιχνίδια της μετά από το F-Zero X και τα Metroid. Περίπου στα ίδια επίπεδα με τα Zelda.
To Jet Force Gemini είναι περίεργη περίπτωση. Αρχικά φαίνεται παιδικό αλλά η βία που έχει πλησιάζει τα επίπεδα του Conker και του Turok 2. Είναι από τα πιο "splatter" παιχνίδια στην κονσόλα, τα διάφορα εξωγήινα έντομα που σκοτώνεις πολλές φορές διαμελίζονται και το αίμα τους γεμίζει τους τοίχους δεξιά και αριστερά με ένα απολαυστικό "splat" ήχο. Τα κομμένα κεφάλια τους τα μαζεύεις σαν bonus... Ακόμα και κάτι αρκουδάκια που πρέπει να σώζεις πρέπει να προσέχεις μην τα σκοτώσεις κατα λάθος ενώ ακόμα και αν αποκεφαλίσεις κανένα το κεφάλι τους το παίρνεις και αυτό σαν bonus.

Οπότε, ναι, δεν θα το έλεγα παιδικό.
Ωραίος :D

Με ψιλοέψησες σε γενικές γραμμές να τα πάρω κάποια στιγμή..

Πιστεύω ότι βρίσκονται φτηνά σκέτα τα cartridges..

Μάλλον θα τιμήσω πρώτα το Get Force Gemini όταν έρθει η ώρα..
 
Ajax87 είπε:
Ωραια συλλογη Τασο , τα περισσοτερα βλεπω εχουνε το αυτοκολλητο της Itochu ή την ταινια της Νορτεκ . Τα εχεις απο τοτε; πολυ καλοδιατηρημενα τα βλεπω :p
Το μόνο κουτάτο που δεν είχα από τότε είναι το World Driver Championship που μου το έδωσε ο φίλος Mike. Και φυσικά τα 3 χωρίς κουτί. Ολα τα άλλα τα έχω από τότε με τα manuals, τα σακουλάκια, ακόμα και τα διαφημιστικά. Τα κουτιά είναι σε καλή κατάσταση γιατί πάντα τις κασέτες τις είχα ξεχωριστά σε ένα συρτάρι και τα κουτιά σε ένα ψηλό ράφι για να τα βλέπω. Οπότε δεν ανοιγόκλεινα τα κουτιά κάθε φορά που ήθελα να παίξω ένα παιχνίδι. Μάλιστα κάποια από αυτά (το Perfect Dark σίγουρα) παίζει να τα ανοιξα 2 ή 3 φορές όλες και όλες από τότε που έβγαλα την κασέτα από μέσα :)

Το κουτί του Lylat Wars έχει ένα "χτύπημα" γιατί ακούμπαγε κάποιο άλλο κουτί επάνω του για χρόνια και σε εκείνο το σημείο κόλλησαν μεταξύ τους.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραία η συλλογή σου Τάσο. Δεν ήξερα ότι το Lylat Wars έχει τόσο μεγάλο κουτί. Ο λόγος; Το 007 θα ήθελα από τη συλλογή σου σε πρώτη φάση.
 
johnny19818 είπε:
Ωραία η συλλογή σου Τάσο. Δεν ήξερα ότι το Lylat Wars έχει τόσο μεγάλο κουτί. Ο λόγος; Το 007 θα ήθελα από τη συλλογή σου σε πρώτη φάση.
Είχε το Rumble Pack μέσα. Ηταν στην ουσία το πρώτο κονσολικό παιχνίδι με rumble. Επρεπε να κάνει μία εντυπωσιακή είσοδο ;)
 
Imgema είπε:
Είχε το Rumble Pack μέσα. Ηταν στην ουσία το πρώτο κονσολικό παιχνίδι με rumble. Επρεπε να κάνει μία εντυπωσιακή είσοδο ;)
Μου κάνει εντύπωση. Και στο Donkey Kong υπήρχε το Expansion Pak αλλά το κουτί του ήταν το κανονικό μέγεθος. Anyway...
 
johnny19818 είπε:
Μου κάνει εντύπωση. Και στο Donkey Kong υπήρχε το Expansion Pak αλλά το κουτί του ήταν το κανονικό μέγεθος. Anyway...
Είναι και θέμα marketing. Οπως είπα ίσως θέλανε να κάνουν εντυπωσιακή είσοδο. Είχαν επενδύσει πάρα πολύ πάνω στην ιδέα του rumble και σε όλα τα διαφημιστικά είχαν ρίξει πολύ μεγάλο βάρος εκεί. Έτσι λοιπόν έπρεπε και στο ράφι να φαίνεται ότι δεν αγοράζεις μόνο το παιχνίδι. Αλλά μια τελείως καινούρια εμπειρία.

Με το expansion pack ήταν διαφορετική φάση. Το πρώτο παιχνίδι που διαφημίστηκε ότι το χρησιμοποιεί ήταν το Turok 2 το οποίο κυκλοφόρησε πολύ πιο πριν από το DK. Θα είχε λοιπόν πιο πολύ νόημα να υπάρχει η συσκευή στο πακέτο με το παιχνίδι αυτό αλλά ήταν ήδη πολύ ακριβό και χωρίς το expansion. Όταν βγήκε το DK είχαν ήδη οι περισσότεροι το expansion pack anyway. Μου φαίνεται περίεργο που τελικά κυκλοφόρησαν το DK με το expansion pack αφού τα άλλα παιχνίδια που το απαιτούν (πχ το Majora's Mask) ήταν σκέτα. Και μάλιστα στο Majora's Mask όντως βελτιώνει τα γραφικά. Στο DK αν παίξεις σε κανονικά ανάλυση δεν κάνει τίποτα το expansion pack και όμως το χρειάζεται γιατί από ότι έχω ακούσει απλά διορθώνει ένα bug στο παιχνίδι που η RARE δεν μπορούσε να διορθώσει με άλλο τρόπο.
 
Πίσω
Μπλουζα