Τα έξι/λαστιχένια αρκουδάκια (Adventures of the Gummi Bears)

Να σου πω,έχουν περάσει χρόνια, ίσως να ηταν ετσι φίλε μου, ασπρα μπιλάκια, τι έχεις κατά νου;-ήταν μικρές μινιατούρες και τις φύλαγα σαν τα μάτια μου, αυτό το θυμάμαι σίγουρα και πως τις έπαιρναν όλοι οι συνομίληκοι από το περίπτερο.
 
προσπαθω να τα θυμηθω κ το μονο που μου σκαει ειναι οτι ανοιγε το κεφαλι τους? αποπανω?? κ μεσα ειχαν καραμελιτσες μικρες??πολυ? το μονο που θυμαμαι πιτσιρικας 100% απο gummi bears ειναι παζλ ...τα παζλ τουβλακια που σε καθε πλευρα ειχαν διαφορετικη εικονα..και μια ξυστρα που ειχα!!
 
wheeled warrior είπε:
προσπαθω να τα θυμηθω κ το μονο που μου σκαει ειναι οτι ανοιγε το κεφαλι τους? αποπανω?? κ μεσα ειχαν καραμελιτσες μικρες??πολυ? το μονο που θυμαμαι πιτσιρικας 100% απο gummi bears ειναι παζλ ...τα παζλ τουβλακια που σε καθε πλευρα ειχαν διαφορετικη εικονα..και μια ξυστρα που ειχα!!
νομιζω πως ναι ανοιγαν από το κεφάλι και ήταν χαρακτηριστικό, λες να φτάσαμε κάπου κοντά σε αυτό το παιχνιδάκι, πάντως να τα βρούμε και διαδυκτιακά λίγο δύσκολα ;) εσυ και εγώ τα θυμόμαστε! ενώ τότε εξαφανιζότανε από το περίπτερο, ηταν και η σειρά.
 
δεν ειχαν κυκλοφορησει πολλα απο gummi bears στην ελλαδα οπως εγινε αμερικη δυστυχως!! αλλα τουλαχιστον τωρα βγαινουν αυτα αν σε ενδιαφερει!! ειναι limited οποτε αν σε ενδιαφερει καβατζωσε τα απο τωρα! σημερα κυκλοφορουν!!

tumblr_mt3qv5FD4s1refizxo1_500.jpg
 
Πέραν του όμορφου καρτούν λάτρεψα και το τραγουδάκι εισαγωγής. Ο πρόγονος του Gummi Bear (?).
 
johnny19818 είπε:
Πέραν του όμορφου καρτούν λάτρεψα και το τραγουδάκι εισαγωγής. Ο πρόγονος του Gummi Bear (?).
johnny19818 ποιον εννοεις "προγονο του Gummi bear";

αυτο το κινουμενο σχεδιο λεγεται "Adventures of the Gummi Bears",ευτυχως υπαρχουν και οι τιτλοι εδω απ την ΕΤ1
 
katerinak είπε:
johnny19818 ποιον εννοεις "προγονο του Gummi bear"; αυτο το κινουμενο σχεδιο λεγεται "Adventures of the Gummi Bears",ευτυχως υπαρχουν και οι τιτλοι εδω απ την ΕΤ1
Λέω, αν ο τωρινός Gummi Bear (ξέρεις ο πράσινος) έχει σχέση με αυτά τα αρκουδάκια.
 
οχι ευτυχως δεν εχει καμια σχεση αυτο το θεικο καρτουν με την αηδια τον πρασινο !!!που θα βγει και σε ταινια με την φωνη του τραβολτα!! οοοτι ναναι!!!
 
ολοκληροι οι τιτλοι εναρξης απ την ΕΤ1

 
Δεν ήξερα ότι υπήρχε και ελληνική εισαγωγή. Προτιμώ την αγγλική βερσιόν...
 
johnny19818 είπε:
Δεν ήξερα ότι υπήρχε και ελληνική εισαγωγή. Προτιμώ την αγγλική βερσιόν...
:eek: o_O αυτο σημαινει οτι δε διαβασες καλα το θεμα ουτε κοιταξες το λινκ (πατωντας στη λεξη "εδω" )που εβαλα στο ποστ
 

το ιντρο με νεα εικονα ΝΎ) και καθαρισμενο τον ηχο uaouaou.jpg
 
Tο εχω δει ΚΑΙ αυτο!! :)

Κι εμενα μου αρεσει πιο πολυ η αγγλικη version..
 
[edit] Sorry Μak93 αλλά αυτό που ζητάς είναι εκτός κανονισμών :) [edit]

 


[edit by D@re] ό,τι έγραψε η Kambia... [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όπως και να έχει (και παρά τις αγαθές προθέσεις που έχεις) δυστυχώς, τα πνευματικά δικαιώματα υπάρχουν ακόμα κι αν δεν ξέρουν ποιος τα έχει. Κι επειδή είναι η τελευταία μόδα του internet "κάνε κι εσύ μια μήνυση... μπορείς!", θα θέλαμε να αποφύγουμε τέτοιου είδους προβλήματα....

Να το θέσω διαφορετικά: αν δεν είναι δική σου η σειρά / ταινία / τραγούδι / κείμενο, τότε δε μπορεί να αναρτηθεί εδώ, εκτός κι αν δηλώνεται ρητά από το δημιουργό ότι το διαθέτει για ελεύθερη χρήση. Τα πάντα έχουν πνευματικά δικαιώματα για 80 χρόνια από τη στιγμή που δημοσιεύτηκαν. Και είναι στην κριτική ευχέρεια του δημιουργού (ή των δικηγόρων του) να έρθουν να τα ζητήσουν...

Σε παρακαλώ, για να μη χαλάσουμε το θέμα, όποια ερώτηση έχεις, στείλε ένα πμ σε μένα ή στην Kambia! :)

Ευχαριστούμε! :)
 
Mετα απο 30 χρονια παλι στην Ελληνικη τηλεοραση παλι με ελληνικη μεταγλωττιση ,ολα αυτα στο Disney Junior.
 
Πίσω
Μπλουζα