Τα έξι/λαστιχένια αρκουδάκια (Adventures of the Gummi Bears)

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Αντιδράσεις
1.820
OTE TV και Nova ...και εχει και Ducktales.

katerinak

Expert
Αντιδράσεις
1.991
Aardvark είπε:
Mετα απο 30 χρονια παλι στην Ελληνικη τηλεοραση παλι με ελληνικη μεταγλωττιση ,ολα αυτα στο Disney Junior.
ποιος ξερει αν θα εχουν καμμια μεταγλωττιση της προκοπης,οποιος εχει τη δυνατοτητα να το δει ας μας πει τις εντυπωσεις του

Mak93

RetroN00b
Αντιδράσεις
2
ναι αλλα με νεα μεταγλώττιση η παλια αγνοειται μίλησα και με την Disney Hellas ουτε αυτη δεν την εχουν(δεν εχουν ουτε τα δικαιωματα τις) .Η μεταγλώττιση ειχε γινει στο στουντιο Cross. το μονο μερος που ισως υπαρχει αν δεν εχουν γραψη απο πανω οπως εκαναν παλια ειναι στην ΕΡΤ.

uaouaou.jpg

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

nwntas

RetroMasteR
Αντιδράσεις
353
Ακούγοντας τα δύο ίντρο (την παλιά εκτέλεση και την καινούρια εκτέλεση), παρότι έχω σχεδόν ξεχάσει αυτή τη σειρά (αλήθεια, παίχτηκε ποτέ στο Ντίσνεη Κλαμπ; ), μου έκανε εντύπωση η παλιά έκδοση. Αυτό το συνθεσάηζερ είναι τόσο 80's, που μου θύμισε κάμποσα ίντρο παιδικών που βλέπαμε στη δεκαετία του 90's, όπως πχ το "Μια φορά κι έναν καιρό ήταν η ζωή".

Επίσης, Mak93, τέλειο screenshot! Πρώτη φορά βλέπω κάρτα για τη μεταγλώττιση ενός προγράμματος! Συνήθως ακουγόταν στο τέλος του επεισοδίου, στους τίτλους τέλους, το "Ακούστηκαν με αλφαβητική σειρά..." ή "Ακούστηκαν οι ηθοποιοί..." και στο κλείσιμο "Η μεταγλώττιση έγινε στο στούντιο Sierra Post/Cross/της ΕΡΤ".

katerinak

Expert
Αντιδράσεις
1.991
Mak93 είπε:
το μονο μερος που ισως υπαρχει αν δεν εχουν γραψη απο πανω οπως εκαναν παλια ειναι στην ΕΡΤ.
Προβολή συνημμένου 134082
ακομη και στην απιθανη περιπτωση να τα εχει η ΕΡΤ με την παλια μεταγλωττιση δε θα μπορεσουμε να τα ξαναδουμε λογω πνευματικων δικαιωματων (οπως εχουμε πει τοσες φορες σε αντιστοιχα θεματα)

Το στιγμιοτυπο ειναι απο παλιο επεισοδιο με τα "λαστιχενια αρκουδακια";

Mak93

RetroN00b
Αντιδράσεις
2
ναι ειναι απο εγγραφη που εχω απο τοτε τα 2 πρωτα επεισοδια ΝΎ)

ειναι ασπρομαυρο γιατι η κασετα ειναι Secam ΝΎb

et1+.jpg με λιγο καπο καταφερα να παρω και το γνησιο με λιγες πατεντες ΝΎ)

ναι το ξερω αλλα νομιζω οτι ο ηχος ανηκει στην Ερτ η μεταγλώττιση,τωρα η εικονα ειναι αλλο θεμα.ΝΎ)

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

wheeled warrior

RetroActive
Αντιδράσεις
2
παιδια πολυ απλο πηγαιντε αγοραστε τα dvd που βγηκαν στην αγορα πριν 4 χρονια οι 3 πρωτες σαιζον οτι εχει κυκλοφορησει δηλαδη και στην αμερικη κ θα ακουσετε μεσα και καινουριες κ παλιες μεταγλωτισεις!!

Mak93

RetroN00b
Αντιδράσεις
2
Τα εχω αλλα εχει μονο την νεα ;)

wheeled warrior

RetroActive
Αντιδράσεις
2
Ταχεις δει η μπα? Τεσπα 1ο dvd επεισοδιο a gummi in a guilded cage παλια μεταγλωτιση. 2ο dvd επεισοδιο up up and away.παλια μεταγλωτιση. 3ο dvd επεισοδια over the river and through the trolls - you snooze you loose και for whom the spell holds. Παλια μεταγλωτιση. Στην αρχη του επεισοδιου δεν αναφερει τον τιτλο στα ελληνικα. Χρησιμοποιουν τα παλια ονοματα σπαθενιος σοφουλης κλπ. Κ στο τελος των επεισοδιων δεν αναφερουν τους συντελεστες.

Mak93

RetroN00b
Αντιδράσεις
2
ναι τα εχω δει,αυτες τις γλωσσες μου εχει εσενα τι εχει μεσα μιπως εχουμε αλλη εκδοση.

1: English (Dolby AC3, 2 ch ((L,R) ch), 192 kbps)

2: Polish (Dolby AC3, 2 ch ((L,R) ch), 192 kbps)

3: Czech (Dolby AC3, 2 ch ((L,R) ch), 192 kbps)

4: Magyar (Dolby AC3, 2 ch ((L,R) ch), 192 kbps)

5: Greek (Dolby AC3, 2 ch ((L,R) ch), 192 kbps)

6: Russian (Dolby AC3, 2 ch ((L,R) ch), 192 kbps)

7: Arabic (Dolby AC3, 2 ch ((L,R) ch), 192 kbps)

Mak93

RetroN00b
Αντιδράσεις
2
τι περιεργο τοτε που εμενα εχει μονο της νεα :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" />

αριαδνη

candy fan
Αντιδράσεις
2.306
Πασχαλινά αυγά με τα αρκουδακια!

Συνημμένα

• IMG_20210405_173509.png
    IMG_20210405_173509.png
    1,8 MB · Προβολές: 1
Μπλουζα