Τα εφτά κακά της μοίρας μου (1991 MEGA)

Stanfromgreece

RetroMasteR
Joined
5 Μάρ 2008
Μηνύματα
1.028
Αντιδράσεις
71
Τα εφτά κακά της μοίρας μου (1991-94), MEGA

Πρεμιέρα: Τρίτη 17/9/1991

RetroDB: http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Τα_εφτά_κακά_της_μοίρας_μου

Από τις πιο πετυχημένες συνταγές του μετρ του είδους, Γιώργου Κωνσταντίνου. Η διάρκεια της έφτασε τα τρία χρόνια (1991-94). 'Ηρωας εδώ είναι ο Λάμπρος Φουντούκης (Γιώργος Κωνσταντίνου). 'Εχει ελάχιστους φίλους και... τρεις πρώην γυναίκες. Είναι χωρισμένος και από τις τρεις! Από την κάθε μία έχει ένα γιο. Τρεις γυναίκες, λοιπόν, και τρία παιδιά είναι τα έξι κακά της μοίρας του και το έβδομο θα έρθει από την Αμερική. Είναι ένας νέος άντρας που ακούει στο όνομα Ζαχαρία «Τζάκσον» Φουντούκης (Τόνι Άντονι) και θα προσπαθήσει να πείσει τον Λάμπρο ότι είναι ο δίδυμος αδερφός του. Ο Λάμπρος όταν δεν ασχολείται με την «πολυμελή» οικογένειά του δουλεύει σε ιδιωτικό ραδιοφωνικό σταθμό (σ.σ.:όπως και ο Φιλιππίδης στο «Χάι Ροκ», όπου έχει την εκπομπή «Νυκτερινές άρπες». Μέσα απ' αυτήν δίνει ερωτικές συμβουλές στους ακροατές.

Δεύτερη τηλεοπτική εμφάνιση για τον νεόκοπο Λάμπη Λιβιεράτο που είχε διαπρέψει νωρίτερο (1990) στον ρόλο του Γαβριήλ στη σειρά «Άγγελος κατά λάθος». Στη συνέχεια τον απορρόφησε το τραγούδι...

[edit]This video is unavailable. Sorry about that.[/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η πρώτη μου ελληνική τηλεοπτική σειρά. Παρακολουθούσα κάποια επεισόδια όταν ήμουν μικρός. Όλα τα λεφτά ήτανε η Αφρούλα! :bow:
 
Nαι πολυ ωραια σειρα με σπαρταριστο γελιο!! η μητερα του μηχανοβιου γιου (δεν θυμαμαι το ονομα) με την αγριοφωνάρα της ηταν ολα τα λεφτα
 
LIONHEART είπε:
Nαι πολυ ωραια σειρα με σπαρταριστο γελιο!! η μητερα του μηχανοβιου γιου (δεν θυμαμαι το ονομα) με την αγριοφωνάρα της ηταν ολα τα λεφτα

Μαλλον λες για την Μαιρη Ραζη.
 
ναι αυτη ειναι μετα απο κεινη την σειρα χαθηκε... Η αλλαξε το στυλ που ειχε, παντως θυμαμαι ειχε ασχοληθει ενα φεγγάρι και με το ρεμπετικο τραγουδι ....
 
Arielis είπε:
Η πρώτη μου ελληνική τηλεοπτική σειρά. Παρακολουθούσα κάποια επεισόδια όταν ήμουν μικρός. Όλα τα λεφτά ήτανε η Αφρούλα! :bow:
Δεν ξέρω αν είναι φήμη, αλλά η Αφρούλα ακούστηκε πως είναι η μητέρα του Μιθριδάτη από τα Ημισκούμπρια!
 
Δεν ξερω αν ειναι μανα του Μυθριδα... αλλα ξερω οτι ειχε πρωταγωνιστησει σε παμπολλες ελληνικες ταινιες ,μαζι με τον Κωνσταντινου.

Μια χαρακτηριστικη που την θυμαμαι ειναι στο "Ξυπνα Βασιλη" που παλι εκανε την υπηρετρια του.
 
Εξακολουθει να παιζει στην Ωρα την καλή και στις 7 πεθερες οι πιο προσφατες.
 
Το χάζευα οταν το έπαιζε (μαζι με το "Πατήρ, ιός και πνευμά") αλλα κάπου έχασα την μπάλα.
 
καλά δεν γίνεται να βάλει επαναλήψεις εκεί που βάζει Ντόλτσε Βίτα και Δύο Ξένους?
 
Aardvark είπε:
Δεν ξερω αν ειναι μανα του Μυθριδα... αλλα ξερω οτι ειχε πρωταγωνιστησει σε παμπολλες ελληνικες ταινιες ,μαζι με τον Κωνσταντινου.Μια χαρακτηριστικη που την θυμαμαι ειναι στο "Ξυπνα Βασιλη" που παλι εκανε την υπηρετρια του.
Το όνομα της ηθοποιού είναι Ανθή Γούναρη. Εχεί κάνει και την γυναίκα του Τσάκωνα σε κάποιες βινταιοταινίες.

mhmerotategiatipino είπε:
Εξακολουθει να παιζει στην Ωρα την καλή και στις 7 πεθερες οι πιο προσφατες.
Επίσης έχει δική της δραματική σχολή και παίζει στο θέατρο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η σειρά αυτή είναι η τελευταία τηλεοπτική εμφάνιση του Ζαννίνο
 
Νομίζω ότι όσοι αρέσκονται σε κωμωδίες από 1989 έως 1994, θα χαρούν πάρα πολύ με αυτήν την είδηση!

Από απόψε το βράδυ ξεκινά η επανάληψη της σειράς Τα 7 κακά της μοίρας μου του Κωνσταντίνου, έτος 1991. Τα επεισόδια είναι πάρα πολλά και κατά πάσα πιθανότητα στη συνέχεια θα προβληθεί και το Όλα τα κακά της μοίρας μου, που συνδέεται άμεσα με το πρώτο. :)
 
sunset89 είπε:
Νομίζω ότι όσοι αρέσκονται σε κωμωδίες από 1989 έως 1994, θα χαρούν πάρα πολύ με αυτήν την είδηση! Από απόψε το βράδυ ξεκινά η επανάληψη της σειράς Τα 7 κακά της μοίρας μου του Κωνσταντίνου, έτος 1991. Τα επεισόδια είναι πάρα πολλά και κατά πάσα πιθανότητα στη συνέχεια θα προβληθεί και το Όλα τα κακά της μοίρας μου, που συνδέεται άμεσα με το πρώτο. :)
Από πότε έχουν "Τα 7 κακά της μοίρας μου" να προβληθούν από το MEGA?
 
trecool είπε:
Δεν ξέρω αν είναι φήμη, αλλά η Αφρούλα ακούστηκε πως είναι η μητέρα του Μιθριδάτη από τα Ημισκούμπρια!

Aardvark είπε:
Δεν ξερω αν ειναι μανα του Μυθριδα... αλλα ξερω οτι ειχε πρωταγωνιστησει σε παμπολλες ελληνικες ταινιες ,μαζι με τον Κωνσταντινου.Μια χαρακτηριστικη που την θυμαμαι ειναι στο "Ξυπνα Βασιλη" που παλι εκανε την υπηρετρια του.
Πολυ σωστα και τα δυο! (τη συγγενεια της με το Μυθριδατη την ειχε αποκαλυψει η ιδια ως καλεσμενη σε καποια μεσημεριανη εκπομπη πριν απο μερικα χρονια). Η σειρα ξεκινησε σε επαναληψη καθε μερα στις 4.30-6.00 τα ξημερωματα (ο,τι πρεπει για να προβληθει αυτουσια χωρις εκτακτα...)
 
Ακριβώς. Μόνο που δεν προβάλουν ξεχωριστά τα επεισόδια αλλά κολλημένα το ένα με το άλλο. Θυμάται μήπως κάποιος τι διάρκεια είχε το κάθε επεισόδιο, γιατί κάθε μέρα προβάλουν διαφορετικό αριθμό επεισοδίων, ανάλογα με τα κενά στον χρόνο που έχουν.

Έτσι είχαν κάνει και με τον Ιό του πατέρα το καλοκαίρι πέρσυ.
 
tsalk είπε:
Θυμάται μήπως κάποιος τι διάρκεια είχε το κάθε επεισόδιο, γιατί κάθε μέρα προβάλουν διαφορετικό αριθμό επεισοδίων, ανάλογα με τα κενά στον χρόνο που έχουν.
Τα επεισοδια ειχαν διαρκεια 22-25 λεπτα το καθενα. Μεχρι στιγμης εχουν προβληθει αυτουσια, χωρις αλχημειες (εκτος απ'τους τιτλους βεβαια). Την πρωτη μερα προβληθηκαν 2 επεισοδια, τη δευτερη 4(!) και χτες αλλα 2.
 
Ναι, ο καθαρός χρόνος είναι 47 λεπτά, 90 λεπτά και 50 λεπτά αντίστοιχα.

Που σημαίνει ότι προβλήθηκαν 2 + 4 +2 επεισόδια.
 
Συνολικά πόσα επεισόδια είναι?120 περίπου?
 
174 μαζί με το δεύτερο κύκλο "Όλα τα κακά της μοίρας μου"
 
Πίσω
Μπλουζα