Τα μυστικά ομορφιάς των σταρ!

D@redevil είπε:
Τώρα, αν σου πω, ότι αυτό με το καυτό γάλα και τα ωμά αυγά πρέπει οπωσδήποτε να το δοκιμάσω, για να έχω άποψη, τι θα πεις? :D
Η δίαιτα παρεπιπτόντως είναι αξιοθρήνητη... Για πολλά χρόνια έγραφα σε ένα άλλο φόρουμ που ασχολείται με προπονητική & διατροφή. Αν ποστάριζα αυτό ...το πράγμα εκεί, θα μου πετούσαν τα μέλη τα ωμά αυγά τζάμπα!

Το μόνο που σώζει την κατάσταση και λειτουργεί ως ελαφρυντικό είναι ότι οι γνώσεις περί διατροφολογίας τότε ήταν ελάχιστες, εξ' ού και τα κραυγαλέα λάθη που έχει η εν λόγω δίαιτα.
'Οτι θα πάθεις σαλμονέλα. :D Μήπως?
 
Και από πότε το τι τρώει μια ηθοποιός, έστω και σεξοβόμβα, έχει την παραμικρή αξία ως συμβουλή? Πέρα από το ότι δεν υπάρχει κανείς λόγος να πιστεψουμε ότι έλεγε αλήθεια. Εϊναι μια επιδημία του καιρού μας (ας όψεται το ίντερνετ) αλλά φαίνεται υπήρχε από παλιά, η κάθε άσχετη celebrity να βγαίνει και να δίνει συμβολές για θαυματουργές θεραπείες και δίαιτες, λες και έχει την παραμικρή σχετική εκπαίδευση ή ειδίκευση.
 
Λοιπόν, εμεις οι γυναικες δεχόμαστε συμβουλές διαίτης, μόνο από την θεα, την ατέρμονη, την ατελείωτη, την μια και μοναδική κιμ καρντάσιαν, οπότε κορίτσια τσικνίστε το χωρίς ενοχές!! δεν θα την βγαλουμε με φρουτοχυμούς και ωμα αυγα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
elephadas είπε:
Και από πότε το τι τρώει μια ηθοποιός, έστω και σεξοβόμβα, έχει την παραμικρή αξία ως συμβουλή? Πέρα από το ότι δεν υπάρχει κανείς λόγος να πιστεψουμε ότι έλεγε αλήθεια. Εϊναι μια επιδημία του καιρού μας (ας όψεται το ίντερνετ) αλλά φαίνεται υπήρχε από παλιά, η κάθε άσχετη celebrity να βγαίνει και να δίνει συμβολές για θαυματουργές θεραπείες και δίαιτες, λες και έχει την παραμικρή σχετική εκπαίδευση ή ειδίκευση.
Εγώ συμφωνώ, αυτή είναι και η δική μου άποψη και γενικά δεν πιστεύω τίποτα απ'όσα λένε. Άσε που για τις επεμβασούλες, ούτε κουβέντα, αυτό συνήθως παραμένει επτασφράγιστο μυστικό.
 
Ρίκα Διαλυνά

 


157.jpg
157.jpg
 
Σοφία Ρούμπου

 


175.jpg
175.jpg
 
Πολύ όμορφο το στυλ της Ρουμπου, νομιζω πως το υποστηριζε
 
Μάρθα Καραγιάννη

 


196.jpg
196.jpg
 
Διαβαζω αυτα που λεει η Μαρθα και σκεφτομαι ποσο δυσκολα θα ηταν τα πραγματα για μενα αν ζουσα την εποχη εκεινη - τελη '60 εως μεσα του '70.

Πραγματικα δε θα ηξερα τι να φορεσω μια που απεχθανομαι αφανταστα τη μοδα που επικρατουσε τοτε.
 
Μαξι φορεματα πρωι - πρωι ενω θα πηγαινα στη λαϊκη, ας πουμε; :)
 
Κάτι δροσερό και ανάλαφρο, κάτι κοντό, που να ξέρω, μη μου βάζεις δύσκολα.

Άσε που πρωί-πρωί θα έπαιρνες το πρωϊνό σου στο Καβούρι.
 
Πόπη Αστεριάδη

 


208.jpg
208.jpg
 
Σχεδον παντα παντελονια σε συνδυασμο με το κοντοκουρεμενο μαλλι της Ποπης Αστεριαδη, δε θελει και πολυ ο αλλος να την περασει για αγορι.
 
Καίτη Χωματά

 


217.jpg
217.jpg
 
Το φορεματάκι της καιτης πολύ μου αρεσει
 
Κορίνα Τσοπέη

 


228.jpg
228.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα