Τα μυστικά ομορφιάς των σταρ!

Λίτσα Σακελλαρίου

 


236.jpg
236.jpg
 
Ρίκα Διαλυνά

 


257.jpg
257.jpg
 
Κάθε βδομάδα βαφή μαλλιών, αμαν θα μενα μελαχροινη, δεν υπήρχε περίπτωση
 
Και λούσιμο μέρα παρά μέρα; ή πας για γιουλ μπρίνερ ή/και στο ντεκαπάζ τα ουρλιαχτά θα ακουγόντουσαν από Θεολόγο μέχρι Πέραμα :fafoutis:
 
Μπέττυ Αρβανίτη

 


266.jpg
266.jpg
 
PT8 είπε:
Και λούσιμο μέρα παρά μέρα; ή πας για γιουλ μπρίνερ ή/και στο ντεκαπάζ τα ουρλιαχτά θα ακουγόντουσαν από Θεολόγο μέχρι Πέραμα :fafoutis:
σωστο αυτό ένα μαλλι χειμωνα-καλοκαιρι βαλε και το πιστολάκι, δηλ ποια πόσο να κρατήσει
 
Μάρθα Καραγιάννη

 


277.jpg
277.jpg
 
Ναι αλλά σε σχέση με το τι φορούσε στις χορευτικές σκηνές των ταινιών της η Καραγιάννη, η μίνι-ζυπ ήταν πρακτικά μπούρκα!
 
Κλειώ Δενάρδου

 


286.jpg
286.jpg
 
Αυτό το εκτυφλωτικά ψυχεδελικό σετάκι εμπίπτει στην κατηγορια "απλού μα κομψού"?
 
Μπέττυ Αρβανίτη

 


295.jpg
295.jpg
 
Προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα με τα παντελονια στις γυναικες, αλλα βεβαια υπηρξε μια εποχη που δεν ηταν ανεκτα απο ολους. Αλλωστε τα φοραω κι εγω πολυ συχνα. Οπωσδηποτε δεν πρεπει να φοριουνται απο γυναικες με πολλα περιττα κιλα γιατι ειναι ενα ρουχο που τονιζει την περιφερεια και τους γλουτους.

Εχω προβλημα ομως με τα ασχημα χοντροτακουνα παπουτσια που βλεπω στα ποδια της Μπετης και πολλων αλλων καλλιτεχνιδων στο παρον θεμα. Ηταν και αυτα αναποσπαστο κομματι μιας μοδας που περασε και ευχομαι να μην ξαναρθει.

Τελικα δε βλεπουμε τις διαφορες που πιστευα στο πρωτο μου σχολιο εδω οτι θα βλεπαμε, μια που τα μυστικα ομορφιας των σταρ προερχονται ολα απο περιοδικα της ιδιας εποχης: Αρχες δεκαετιας του '70.
 
Η Μπετυ είναι πολύ αδυνατη και της πήγαινε αυτό το στυλ νομιζω
 
Νεανικά παντελόνια ή αποκαλυπτικά ντε-πιες, λέει η λεζάντα, κοντοφούστανο και κάτι απροσδιόριστο δείχνουν οι φωτό. Άλλ' αντ' άλλων (διότι ούτε τα "εντυπωσιακά μοντέλα" των συγγραφέων φοράει. Των συγγραφέων?!!? Νόμιζα ότι αυτά είναι δουλειά του σκηνοθέτη και του ενδυματολόγου)
 
Τώρα αν σας πως οτι στο ποστ 46 εγώ βλέπω τον Κωνσταντίνο Κωνσταντόπουλο εσείς τι θα μου πείτε;;;;;;;;
 
mhmerotategiatipino είπε:
Τώρα αν σας πως οτι στο ποστ 46 εγώ βλέπω τον Κωνσταντίνο Κωνσταντόπουλο εσείς τι θα μου πείτε;;;;;;;;
Εγω θα σου πω "καμια σχεση".

Πρωτον γιατι δε βλεπω ομοιοτητα και δευτερον και σπουδαιοτερον γιατι το 1970-71 απο οπου προερχεται η φωτογραφια, ο Κωνσταντινος ηταν οχτω - εννια ετων.
 
Πάντως μου φαίνεται περίεργη η φωτό στο 46. Ο "άγνωστος φίλος" μοιάζει να έχει πολύ άνεση μπροστά στο φακό. Δεν νομίζω να βρήκαν έναν τυχαίο βεσπάκια στο δρόμο και να του είπαν "Φίλε είσαι για μια φωτογράφηση?" Και μένα μου φάνηκε γνωστή φυσιογνωμία, οπότε αναρωτιέμαι αν ήταν κανένας φωτομοντέλος της εποχής.
 
Πίσω
Μπλουζα