Τα παιχνίδια της συλλογής μου! (filfil1)

Απίστευτα όπως πάντα! Λοιπόν, μετά το πρώτο συνηθισμένο σοκ, τρία πράγματα συμπεραίνω από όλα αυτά:

Τελικά ό,τι κυκλοφορούσε σε ταινία/σειρά/καρτούν/γεγονότα της εποχής έβγαινε και σε επιτραπέζιο.

Ό,τι έβγαινε σε επιτραπέζιο το αγόραζε ο Fil.

Τα παιδιά του Fil, είτε έχει είτε θα κάνει στο μέλλον, θα είναι πολύ τυχερά, εύχομαι να εκτιμήσουν αυτό το θησαυρό. :)
 
Σε ευχαριστω πολυ perlastar για το σχολιο σου! :thanx2:

Η συλλογη αυτη,οπως εχω πει ξανα,ειναι αποτελεσμα ετων και ειλικρινα το λεω,με συγκινει το οτι σας αρεσει. :)

Οσο για τα παιδια που αναφερεις,ενα πιτσιρικο εχω,αλλα προς το παρον τον απασχολουν θεματα της ηλικιας του. :)

Συνεχιζω την παρουσιαση με μερικες ακομα φωτογραφιες ξενων επιτραπεζιων....

fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


Συνεχιζεται... :)
 
Judge Dredd.....:burn:.....τα χαπια μου τωραααααααααααααα!!!!!!!!!!
surprised-003.gif


Αντε τωρα να εχεις ορεξη να διαβασεις τα υπολοιπα θεματα..... :precry:
 
Εξαιρετικά κομμάτια όλα όσα μας έχεις δείξει και απο ότι καταλαβαίνω έπεται και συνέχεια.. Επίσης επιβάλετε μια μερ.. εε.. μια εβδομάδα θέλω να πω.. να έρθουμε στο σπίτι σου να παίξουμε κανένα επιτραπέζιο!! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
circleag είπε:
Εξαιρετικά κομμάτια όλα όσα μας έχεις δείξει και απο ότι καταλαβαίνω έπεται και συνέχεια.. Επίσης επιβάλετε μια μερ.. εε.. μια εβδομάδα θέλω να πω.. να έρθουμε στο σπίτι σου να παίξουμε κανένα επιτραπέζιο!! :D
Πολυ σωστα καταλαβες φιλε circleag,η συνεχεια ειναι μεγαλη! ;)

Οσο για τις επισκεψεις.....δυστυχως η miss fil το εχει ξεκαθαρισει

"Σε καμια περιπτωση δεν θα μου κανεις το σπιτι παιδοτοπο!".... :takethat:

Συνεχιζω την παρουσιαση των ξενων επιτραπεζιων με μερικες φωτο ακομα.

fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


Συνεχιζεται... :)
 
Εξαιρετική συλλογή filfil1!!!

Πολύ όμορφα τα επιτραπέζια της IDEAL και σʼαυτό το post, όπως το καταπληκτικό Alley Cats του '76, που η ΙΒΜ προσάρμοσε το '84 σε PC game για τα πρώτα της PCs!

ac.jpg
 
filfil1 είπε:
Πολυ σωστα καταλαβες φιλε circleag,η συνεχεια ειναι μεγαλη! ;)

Οσο για τις επισκεψεις.....δυστυχως η miss fil το εχει ξεκαθαρισει

"Σε καμια περιπτωση δεν θα μου κανεις το σπιτι παιδοτοπο!".... :takethat:
Σαφώς και το παραπάνω το ανέφερα χιουμοριστικά, για αυτό και γράφω να έρθουμε όχι μια μέρα αλλα "μια εβδομάδα" εννοώντας οτι για να παίξουμε όλα τα επιτραπέζια που έχεις θα πρέπει να κάτσουμε οχι μια μέρα αλλα εβδομάδες ολόκληρες (και βάλε...) στο σπίτι σου! Θα ήταν αγένεια να απαιτήσω στην πραγματικότητα να έρθω /έρθουμε απο το πουθενά σπίτι σου να στρωθούμε για επιτραπέζια, αλίμονο..

(Εγώ φταίω βασικά γιατί δεν το διατύπωσα σωστά ώστε να είναι κατανοητό το τι εννοούσα χιουμοριστικά).

Όσο και για αυτήν την τελευταία σου προσθήκη με τα επιτραπέζια παιχνίδια της συλλογής σου.. Τι να πούμε... Οπως πάντα είναι φοβερά όλα!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βαγγελη,δεν χρειαζεται να απολογεισαι,ο Φιλιππος το παραπανω το ειπε με χιουμοριστικη διαθεση! :)

Εχω βρεθει σπιτι του και μπορω να σου πω με βεβαιοτητα,οτι δεν κινδυνευσα απο καμια παντοφλια,ουτε τσοκαρια!!!:biglaugh:
 
NIOBH είπε:
Εξαιρετική συλλογή filfil1!!!
Πολύ όμορφα τα επιτραπέζια της IDEAL και σʼαυτό το post, όπως το καταπληκτικό Alley Cats του '76, που η ΙΒΜ προσάρμοσε το '84 σε PC game για τα πρώτα της PCs!
Φιλη ΝΙΟΒΗ,σε ευχαριστω για το σχολιο σου και για την πληροφορια (αν και δηλωνω παντελως ασχετος με pc games και τα σχετικα). :)

circleag είπε:
Σαφώς και το παραπάνω το ανέφερα χιουμοριστικά, για αυτό και γράφω να έρθουμε όχι μια μέρα αλλα "μια εβδομάδα" εννοώντας οτι για να παίξουμε όλα τα επιτραπέζια που έχεις θα πρέπει να κάτσουμε οχι μια μέρα αλλα εβδομάδες ολόκληρες (και βάλε...) στο σπίτι σου! Θα ήταν αγένεια να απαιτήσω στην πραγματικότητα να έρθω /έρθουμε απο το πουθενά σπίτι σου να στρωθούμε για επιτραπέζια, αλίμονο..

(Εγώ φταίω βασικά γιατί δεν το διατύπωσα σωστά ώστε να είναι κατανοητό το τι εννοούσα χιουμοριστικά).

Όσο και για αυτήν την τελευταία σου προσθήκη με τα επιτραπέζια παιχνίδια της συλλογής σου.. Τι να πούμε... Οπως πάντα είναι φοβερά όλα!!!!
Φιλε circleag,καμια παρεξηγηση! :)

Η απαντηση μου σαφως και ηταν με αρκετη δοση χιουμορ και οχι για να αποφυγω καποια επισκεψη. :)

Δεν υπαρχει απολυτως κανενα προβλημα - οπως επισημανε και ο φιλος Σταυρος - το κανονιζουμε αν και οποτε ειναι. :)
 
Παιδιά δεν υπάρχει καμία παρεξήγηση, απλα φοβήθηκα (η ανασφάλεια μου δούλεψε πάλι) μήπως φανεί το σχόλιο κάπως μιας και δεν το διατύπωσα καλά. Έχω ένα θέμα στον τρόπο που διατυπώνω γραπτώς αυτά που σκέφτομαι για αυτό και προσπάθησα να εξηγήσω περισσότερο τι εννοούσα. Τίποτα άλλο!

Να είσαστε καλα παιδες! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συνεχεια με μερικες ακομα φωτο απο ξενα επιτραπεζια.

Οπως θα παρατηρησετε,καποια απο αυτα ειναι βασισμενα σε τηλεοπτικες σειρες. :)

fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


Συνεχιζεται.... ;)
 
filfil1 είπε:
Συνεχεια με μερικες ακομα φωτο απο ξενα επιτραπεζια.Οπως θα παρατηρησετε,καποια απο αυτα ειναι βασισμενα σε τηλεοπτικες σειρες. :)

.......

Συνεχιζεται.... ;)
Ε Κ Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Α αγαπητέ!!!!!!!!! Συνέχισε να μας εκπλήσσεις............
 
Το post αυτο ειναι αυστηρως ακαταλληλο για τους fans του Αγοριου!!! :D

Roy of the Rovers!!!!!!!!!!! :eek: .............OK μας εστειλες αδιαβαστους Κυριακατικο!!!! :burn:
 
Σας ευχαριστω πολυ για τα σχολια κυριοι! :)

Συνεχιζω την παρουσιαση ξενων επιτραπεζιων,με ενα ακομα σετακι φωτογραφιων.

fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


Συνεχιζεται... :)
 
Space:1999,Battlestar Galactica,Six Million Dollar Man.....ολα τους ενα κι ενα!!! :thumbup:

Οσο για το James Bond....ενταξει,τι να πω.... :eek: .....μια φωτο της προκοπης δεν ειχαν να βαλουν; Σαν ροφος ειναι!!!:biglaugh:

By the way.....το Voltron το εχουμε δει εδω. ;)
 
Γιατί δεν βγάζουν πια τέτοια επιτραπέζια παιχνίδια... :precry: :cry:

Τα περισσότερα έχουν τόση πρωτοτυπία που σιγουρα αν κυκλοφορουσουν θα είχαν μεγάλο ποσοστό πωλήσεων.
 
filfil1 είπε:
Συνεχιζω την παρουσιαση ξενων επιτραπεζιων,με ενα ακομα σετακι φωτογραφιων.

.........

Συνεχιζεται... :)
Ειδικά με το Space 1999 με έστειλες αδιάβαστο αγαπητέ!!!!!!!!!!!!!!! Περιμένουμε τη συνέχεια............
 
stayros είπε:
Οσο για το James Bond....ενταξει,τι να πω.... :eek: .....μια φωτο της προκοπης δεν ειχαν να βαλουν; Σαν ροφος ειναι!!!:biglaugh:
Ρε συ Σταυρε....παραλιγο να πνιγω με τον καφε μολις το διαβασα,οντως εχεις δικιο! :animlaugh:

circleag είπε:
Τα περισσότερα έχουν τόση πρωτοτυπία που σιγουρα αν κυκλοφορουσουν θα είχαν μεγάλο ποσοστό πωλήσεων.
Αυτο ειναι αληθεια. :)

Eagle 1 είπε:
Περιμένουμε τη συνέχεια............
Ε τοτε,να μην περιμενετε αλλο,συνεχιζω... :)

fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


Συνεχιζεται... :)
 
Εντάξει... Τι να πω....

Φίλιππε, έχεις ένα τεράστιο θησαυρό στα χέρια σου!

Δημιουργία Μουσείου άμεσα και όλα τα παιχνίδια στημένα μέσα σε προθήκες από γυαλί η plexiglass, μαζί με τα κουτιά τους!
 
Πίσω
Μπλουζα