Τι ακούω απόψε ...

Ελεγα εδώ και καιρό, να το βαλω να μην το βαλω. Είναι λίγο εκτός εποχής ρετρό (2006). Αλλά θα το βάλω τώρα.

Poets of the fall - Carnival of rust

Πρόκειται για μια πάρα πολύ ποιοτική μπάντα και για μένα τούς ταιριάζει πολύ το όνομά τους (Ποιητές του φθινοπώρου). Ακούστε το πιο πρόσφατο αλμπουμ τους (ultraviolet), ορισμένα κομμάτια μοιάζουν σα να ξεπήδησαν από 80'ς.
 
Ελεγα εδώ και καιρό, να το βαλω να μην το βαλω. Είναι λίγο εκτός εποχής ρετρό (2006). Αλλά θα το βάλω τώρα.

Poets of the fall - Carnival of rust

Πρόκειται για μια πάρα πολύ ποιοτική μπάντα και για μένα τούς ταιριάζει πολύ το όνομά τους (Ποιητές του φθινοπώρου). Ακούστε το πιο πρόσφατο αλμπουμ τους (ultraviolet), ορισμένα κομμάτια μοιάζουν σα να ξεπήδησαν από 80'ς.
Ωραία μπάντα από Φινλανδία νομίζω .Είχαν γράψει και μια κομματάρα για το videogame "Max Payne-The Fall Of Max Payne" με τίτλο "The late goodbye".Αξιόλογο συγκρότημα
 
Δε ζητάω και πολλά, ε;

Def Leppard - All i want is everything

Τί μπάντα είπαμε ότι είναι οι Κ'φές Λεπαρδάλεις; :fafoutis: Το κομματάκι όμως είναι υπέροχο.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ενα απ' τα πιο όμορφα και ονειρικά τραγούδια του εναλλακτικού ροκ της δεκαετίας του '80.. οι Felt παρέα με την Elizabeth Fraser των Cocteau Twins,στο κομμάτι "Primitive Painters":
 
Σύγχρονους, progressive ήχους έχει απόψε το βράδυ μου. Ίσως γράψω και λίγο κώδικα.

Jay Hubbard - Serenity (2018)
Τι ωραίο! Ένα dark mojito λείπει μόνο.
Με τον πόνο μας παίζετε κύριε Μπλου Μαξ; ξέρετε πόσο πολύ αργούν ακόμη οι διακοπές και οι άδειες;

Πάω να βάλω Πλέσσα από ταινία να ξεχαστώ.

Μίμης Πλέσσας - Hully Gully (1963) *



* το κομμάτι κανονικά γράφτηκε για την ταινία η Ψεύτρα αλλά προτιμώ να το ακούω βλέποντας παράλληλα το φοβερό χορευτικό της Καραγιάννη σε μια από τις πιο ωραίες σκηνές της ταινίας "Ένα κορίτσι για δύο" (1963).
 
Για τους φίλους μου τους Αποστόληδες. Εχω δύο καλούς συναδέλφους που κάθε χρόνο τους βάζω το πιο κάτω τραγούδι:


Να τονίσω ότι πρέπει να το δείτε μέχρι τέλους! Μία από τις πιο αγαπημένες μου ταινίες.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Sunstorm (Joe Lynn Turner) - Divided
Αυτός, ο Jamison (Survivor), ο Perry (των journey), ο Dio. Ολοι τους επικές φωνές.
 
Πίσω
Μπλουζα