Τι ακούω απόψε ...

Καλο μηνα! :cool:

Beach.gif


Papa Winnie - You are my sunshine (1989)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Καλό μήνα σε όλους!
Μπαίνουμε σιγά σιγά στην καρδιά του καλοκαιριού και με τέτοιες θερμοκρασίες μοιάζει σαν να βρισκόμαστε ήδη εκεί. Όσοι με ξέρουν λίγο περισσότερο εδώ μέσα θα ξέρουν και πόσο προβλέψιμη είμαι κάποιες φορές. Οπότε τι άλλο θα έπαιζα σήμερα; Τη χαρά του σολαρίσματος!
Μιλάμε για λατρεία, όχι αστεία! (αυτοί και όλο τους το έργο, όχι μόνο το συγκεκριμένο κομμάτι)

Uriah Heep - July Morning (1971)

 
Για το πιο ζεστό (μέχρι σήμερα) απόγευμα,έβαλα το album των Psychedelic Furs "Talk Talk Talk" απ' το 1981:
71zZbAJ81XL._SL1500_.jpg
 
Κι αυτό το κομμάτι των Grandaddy το "Crystal Lake" επίσης (αν και είναι στο χρονικό όριο του retromaniax, είναι του 2000 πριν 21 χρόνια).Mου αρέσει πολύ το βιντεοκλίπ (και το κομμάτι βέβαια) έχει κάτι το δροσερό όταν το βλέπεις,ίσως να παίζει ρόλο σε αυτό η θαλασσί απόχρωση της φωτογραφίας του βιντεοκλίπ,το νεράκι που ακούγεται να κυλάει σαν σε ποτάμι απ' το 1:25 περίπου,οι τύποι που κάνουν κανό μέσα στην πόλη (σουρεαλιστικό αλλά ωραίο σκηνοθετημένα) και γενικά είναι απ' τα πιο αγαπημένα μου βιντεοκλίπ από τότε που το πρωτοείδα πριν 20 χρόνια.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Queensryche - Walk in the shadows

Ορισμένα ξεσπάσματα μου θυμίζουν τη φωνή του Κίσκε (αν και 10 χρόνια νεώτερος του Τate). Αυτό το αλμπουΝ μ'αρέσει περισσότερο από το Operation Mindcrime.

ac/dc-who made who
από τον αυθεντικό δίσκο!
το καλύτερο track για μένα είναι το hells bells
Από μια ταινιάρα (για μένα που την είχα δει στα 13 μου)
 
Πίσω
Μπλουζα