Τι ακούω απόψε ...

Το συγκεκριμένο τραγούδι ένας φίλος το είχε στο κινητό ως ήχο πριν απαντήσει στην κλήση...Όταν τον καλούσα το άκουγα μέχρι να απαντήσει...
Desireless - Voyage Voyage
 
ΤΑΜΜΥ - ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ


Το πραγματικό όνομα της Τάμμυ είναι Σταματίνα Ρυσσιάνου.
Πρόκειται για διασκευή του''Disperatamente io ti amo'' (Απελπισμένα σε αγαπώ).
Πρώτη εκτέλεση το 1968 με την Caterina Caselli (Caterina Caselli Sugar)

πηγή

ΤΑΜΜΥ - ΒΡΟΧΗ ΚΑΙ ΔΑΚΡΥΑ

Tammy - Rain and tears (Aphrodite's Child - Rain and tears)

♫ Aphrodite's Child ♪ Rain And Tears ♫ Video & Audio Restored HD
 
Τελευταία επεξεργασία:
Θυμήθηκα το "Godspell" σε άλλο θέμα κι έβαλα να ακούσω κομμάτια του


Ποτέ μου δεν κατάλαβα γιατί η επίσημη εκκλησία είχε εξαπολύσει μύδρους κατά του Jesus Christ Superstar και είχε αγνοήσει το σύγχρονό του Godspell παρόλο που από μία άποψη ήταν πολύ πιο "βλάσφημο". Στο κάτω κάτω στο "Jesus Christ" ο Ιησούς ήταν ένας γαλανομάτης μακρυμάλλης μουσάτος όπως σε όλες τις Χολιγουντιανές ταινίες και στο τέλος σταυρώθηκε κανονικά, όχι ένας χίππυ με φουντωτά μαλλιά που "σταυρώθηκε" με φουλάρια σε συρματόπλεγμα. Από την άλλη, το Jesus Christ είχε κάνει μεγάλο πάταγο και το είχαν παίξει πολλά σινεμά, το Godspell παίχτηκε για λίγο καιρό σε ένα σινεμά στην Αχαρνών :) οπότε ίσως δεν το πήραν χαμπάρι.
 
Άμα ψάχνεις, βρίσκεις...
H Τάμμυ (Σταματίνα Ρυσσιάνου) από τον γάμο της με τον μπασίστα Νίκο Καραχάλιο έχει αποκτήσει την Τζωρτζίνα Καραχάλιου η οποία ασχολήθηκε από πολύ νεαρή ηλικία κι εκείνη με τη μουσική.
 
ΤΑΜΜΥ - ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ


Το πραγματικό όνομα της Τάμμυ είναι Σταματίνα Ρυσσιάνου.
Πρόκειται για διασκευή του''Disperatamente io ti amo'' (Απελπισμένα σε αγαπώ).
Πρώτη εκτέλεση το 1968 με την Caterina Caselli (Caterina Caselli Sugar)

πηγή
Πόσο ωραίο track, πρώτη φορά το άκουσα από Caterina Caselli τώρα. Τάμμυ όμως, 4ever...
 
Πίσω
Μπλουζα