Τι ακούω απόψε ...

Γερολυματος / Ζαννινου - Τωρα ηρθες

 
sandra-singer-f531fbd8-5df4-42cd-8241-2cc857325ca-resize-750.jpeg


 
Τελευταία επεξεργασία:
εγώ ακριβώς τώρα ακούω αυτό το cd:R-416423-1520152150-5658.jpeg.jpg
 
Ευχαριστούμε τους φίλους που μοιράζονται μαζί μας τις μουσικές τους επιλογές.

Μια ερώτηση:
Πρέπει σε κάθε ποστ να ανεβάζουμε μόνο ένα βίντεο ή μπορούμε και περισσότερα;

Edit:
Μπορούμε να ανεβάζουμε μόνο ένα βίντεο τη φορά.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Όχι δεν υπάρχει κάποιο όριο στα μουσικά βίντεο (από ότι διαβάζω δηλαδή στο αρχικό post).

Ομως νομίζω ότι τα 2 βίντεο ίσως να είναι αρκετά σαν όριο ώστε να μην κουράζουν τα μουσικά μας ακούσματα την διάθεση των άλλων αναγνωστών του thread.

Δεν ξέρω, ας πούνε και άλλοι τι γνώμη τους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

BJ Thomas - Raindrops keep falling on my head

Μουσική: Μπερτ Μπάκαρακ
Στίχοι: Χαλ Ντέιβιντ

Ίσως το πιο διάσημο δημιουργικό δίδυμο του αμερικανικού τραγουδιού για το δεύτερο μισό του 20ου αιώνα.

Edit:
Όχι δεν υπάρχει κάποιο όριο από ότι διαβάζω στο αρχικό post όμως νομίζω ότι 2 βίντεο είναι αρκετά ώστε να μην κουράζουν τα προσωπικά μας μουσικά ακούσματα την διάθεση των αναγνωστών του thread αυτού.
Μπορούμε να ανεβάζουμε μόνο ένα βίντεο τη φορά και αυτό είναι 100% εξακριβωμένο.
Ευχαριστώ εσένα και τον Rygar που θυμηθήκατε την Αλέκα Κανελλίδου.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Απο ενα τηλεοπτικο σοου στη γαλλικη τηλεοραση του 1973, δυο πρωην εραστες (καπου δεκα χρονια πισω) συναντωνται ξανα και τραγουδουν μαζι το Soleil de ma vie.
Brigitte Bardot και Sascha Distel.

 
Τελευταία επεξεργασία:
Απο τα αγαπημενα μου συγκροτηματα και τραγουδια. Αξιζει εδω να αναφερουμε οτι η εκδοση που εβαλες ειναι η μεταγενεστερη απο τον δισκο "The Return", το 2002. Εκεινη την εποχη τα αρχικα μελη του συγκροτηματος ηταν περιπου 60 χρονων... 17 χρονια μετα ακομα τα σπανε και ντροπιαζουν οποιοδηποτε συγχρονο συγκροτημα 20αρηδων...


Αυτη ειναι η αρχικη εκδοση του 1967 που για μενα ειναι ακομα καλυτερη μονο και μονο γιατι ηταν τοσο πιο μπροστα απο την εποχη της:

 
Ξύπνησα κακόκεφος σήμερα, κι ο καιρός έξω (γκρίζος με κρύο και λίγο χιονάκι) δεν έκανε την κατάσταση καλύτερη. Σε τέτοιες περιπτώσεις βάζω τη μουσική από την "Αλίκη στο ναυτικό" ή κάτι παρόμοιο, αλλά η σημερινή κατάσταση απαιτούσε κάτι πιο δραστικό. Καλά που σκαλίζοντας τα αρχεία μου ανακάλυψα έναν απολαυστικά φρικαλέο δίσκο, "Λαϊκά σέικ με μπουζούκια". Τα τραγούδια είναι το ένα χειρότερο από τ' άλλο, αλλά νόμιζα ότι κανένα δεν θα ξεπερνούσε αυτό (ιδίως μετά τα μπαμ μπουμ στο τέλος που θυμίζουν western).


Ω, πόσο λάθος έκανα... διότι προς το τέλος του δίσκου υπήρχε ένα ακόμη χειρότερο. Μάλλον το βλακωδέστερο τραγούδι που έχω ακούσει στη ζωή μου


Πώς να μη μου φτιάξει τη διάθεση τέτοιο τερατούργημα?
 
Πίσω
Μπλουζα