• Αγαπητά μέλη: Για λόγους ασφαλείας, τα παλιά σας user passwords έχουν καταργηθεί. Πατήστε εδώ για password reset ώστε να ορίσετε νέο συνθηματικό. Μη ξεχάσετε να ελέγξετε τον spam folder σας για το email που θα παραλάβετε. Aν πιστεύετε ότι έχετε εγγραφεί με email address που έχει καταργηθεί, παρακαλούμε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο info@retromaniax.gr για να αποκαταστήσουμε το πρόβλημα.

Τι ακούω απόψε ...

bambinella 100

Extra Galactic RetroEntity!
Αντιδράσεις
2.566
Αν και δεν ειμαι του λαϊκου, καποιες φορες κανω και καμια εξαιρεση. Εδω μιλαμε για ενα τραγουδι που με κανει και ανατριχιαζω.

Γιωργος Νταλαρας - Εχω εναν καφενε

Captain Kal

RetroNuts!
Αντιδράσεις
54
Αξιζει εδω να αναφερουμε οτι η εκδοση που εβαλες ειναι η μεταγενεστερη απο τον δισκο "The Return", το 2002. Εκεινη την εποχη τα αρχικα μελη του συγκροτηματος ηταν περιπου 60 χρονων... 17 χρονια μετα ακομα τα σπανε και ντροπιαζουν οποιοδηποτε συγχρονο συγκροτημα 20αρηδων...
Το ήξερα ότι ήταν μεταγενέστερη η εκτέλεση, η κανονική είναι από τον πρώτο τους δίσκο αν δεν κάνω λάθος, ενώ υπάρχει και η εκτέλεση του Rod Stewart (πιο blues/μπαλάντα από την progressive των VG), που είχε σαν session μουσικό εκείνη την περίοδο τον Carmen Appice. Περιμένω κάποια στιγμή να μου έρθουν τα δύο αυτά cds!! (Και θα κοιτάξω και για το "The Return").

Αισυμνήτης

RetroWannaBe
Αντιδράσεις
166

Επειδή για όλους μας έχουν βρεθεί άνθρωποι που μας έχουν κάνει να νιώσουμε έτσι.
Όχι απαραίτητα στα προσωπικά μας.
Oh, you had me several years ago
When I was still naive
Well, you said that we made such a pretty pair
And that you would never leave
But you gave away the things you loved
And one of them was me
I had some dreams, they were clouds in my coffee
Clouds in my coffee, and...

You're so vain
You probably think this song is about you
You're so vain, you're so vain
I'll bet you think this song is about you
Don't you? Don't you?
Edit: Ήταν και πολύ ωραία κοπέλα η Carly!

Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα