Τι ακούω απόψε ...

karapiperim

RetroNuts
Αντιδράσεις
1.651
ένα πολύ αγαπημένο μου τραγούδι εδώ σε μια εκτέλεση από τον ηθοποιό Παναγιώτη Πετράκη που άκουσα σήμερα και μου άρεσε

Bajar

RetroWannaBe
Αντιδράσεις
1.349
Κάτι έχει αυτό το τραγούδι και το λατρεύω τόσο πολύ που δυσκολεύομαι να το περιγράψω αλλά τελευταία μ' έχει πιάσει και το ακούω συνέχεια.
Καληνύχτα retromaniax!

Paul Weller - You do something to me (1995)

Eagle 1

RetroMasteR
Αντιδράσεις
2.942
Αν και δεν γιορτάζω το συγκεκριμένο έθιμο, λόγω της ημέρας.....Tim Burton's - This is Halloween (από την ταινία "A Nightmare Before Christmas" του 1993).

Bajar

RetroWannaBe
Αντιδράσεις
1.349
Ούτε κι εγώ βέβαια γιορτάζω halloween (γιατί; είχα και στο χωριό μου; ) αλλά παρασύρθηκα απ΄ τον Αετό από πάνω και μου ήρθε συνειρμικά μαζί με το σχετικό βίντεο

The Stranglers - Waltzinblack (1981)

elephadas

Retro PaTRi@RcH
Αντιδράσεις
3.956
Εγώ δεν είχα έξω φώτα αναμμένα, έκανε και ψοφόκρυο, σέρνονται και ιοί κι έτσι κανένα τερατόμορφο παιδάκι δεν χτύπησε την πόρτα μου. Αλλά Halloween δεν νοείται αν ο τοπικός κλασσικός σταθμός του μέρους που ζω όπυ κι αν είναι αυτό δεν παίξει τη Νύχτα στο Φαλακρό Βουνό του Mουσόργκσκυ. Οπότε να την, και μάλιστα εικονογραφημένη. Απο την "Φαντασία" του Ντίσνεϋ. Σοφά πράττων ο uploader έχει κόψει την τσόντα με το Ave Maria που κάνει χαλάστρα στο τέλος.

Μπλουζα