Τι ακούω απόψε ...

ένα πολύ αγαπημένο μου τραγούδι εδώ σε μια εκτέλεση από τον ηθοποιό Παναγιώτη Πετράκη που άκουσα σήμερα και μου άρεσε

 
Κάτι έχει αυτό το τραγούδι και το λατρεύω τόσο πολύ που δυσκολεύομαι να το περιγράψω αλλά τελευταία μ' έχει πιάσει και το ακούω συνέχεια.
Καληνύχτα retromaniax!

Paul Weller - You do something to me (1995)


 
Αν και δεν γιορτάζω το συγκεκριμένο έθιμο, λόγω της ημέρας.....Tim Burton's - This is Halloween (από την ταινία "A Nightmare Before Christmas" του 1993).
 
Ούτε κι εγώ βέβαια γιορτάζω halloween (γιατί; είχα και στο χωριό μου; ) αλλά παρασύρθηκα απ΄ τον Αετό από πάνω και μου ήρθε συνειρμικά μαζί με το σχετικό βίντεο

The Stranglers - Waltzinblack (1981)

 
Εγώ δεν είχα έξω φώτα αναμμένα, έκανε και ψοφόκρυο, σέρνονται και ιοί κι έτσι κανένα τερατόμορφο παιδάκι δεν χτύπησε την πόρτα μου. Αλλά Halloween δεν νοείται αν ο τοπικός κλασσικός σταθμός του μέρους που ζω όπυ κι αν είναι αυτό δεν παίξει τη Νύχτα στο Φαλακρό Βουνό του Mουσόργκσκυ. Οπότε να την, και μάλιστα εικονογραφημένη. Απο την "Φαντασία" του Ντίσνεϋ. Σοφά πράττων ο uploader έχει κόψει την τσόντα με το Ave Maria που κάνει χαλάστρα στο τέλος.

 
Πίσω
Μπλουζα