Τι ακούω απόψε ...

Μολις τους έμαθα, αλλά δεν έχει σημασία, ο ήχος είναι καταπληκτικός!
 
Μολις τους έμαθα, αλλά δεν έχει σημασία, ο ήχος είναι καταπληκτικός!
Το ωραιο ειναι οτι δεν ειναι κακες κοπιες, αλλα πιο πολυ parallel universe Maiden μιας και χρονολογικα ειναι πολυ κοντα κατι σαν το Superman και το Red son :icon_lol:
 
Aκουω τους σοβιετικους Maiden Αria


To (6) Бой продолжается (Η μαχη συνεχιζεται) θα μπορουσε να ειναι ανετα στο Piece of Mind
Κοίτα τι μαθαίνουμε στα 30 μας :p. Πολύ καλοί!
Παρεμπιπτόντως καλώς ήρθες πάλι. Καιρό είχα να σε δω στο φόρουμ. (είπε αυτή που πριν την κορόνα έμπαινε κάθε δύο χρόνια για πέντε μέρες μόνο.... :D )
 
Κοίτα τι μαθαίνουμε στα 30 μας :p. Πολύ καλοί!
Παρεμπιπτόντως καλώς ήρθες πάλι. Καιρό είχα να σε δω στο φόρουμ. (είπε αυτή που πριν την κορόνα έμπαινε κάθε δύο χρόνια για πέντε μέρες μόνο.... :D )
χαχαχαχα να σου πω την αληθεια, με ολη αυτη την κατασταση δεν ηξερα αν η επαφη με χαρουμενες αναμνησεις θα λειτουργησει θετικα ή θα με κανει να λαλησω τελειως :whistle:
 
Κύριε κύριε!!!! Να πω;;;;;; Μπορώ;;;;;; Σίγουρα;;;; Οκ φενκς. Εχω το βινύλιο!!!!!!!!

Και κάποτε είχα πάθει ψύχωση με την, κατά τρόπον τινά, ηχητική συνέχεια του Irena's theme (και την ίδια την "καρακουκλάρα-από άλλο πλανήτη" Ναστάζια) η οποία λέγεται To the bridge:


Και φυσικά δε μπορώ να μη βάλω και το θέμα του Παύλου (για να μιμηθώ τη Σαμάνθα Αλεπού):

Αυτά τα δύο κομμάτια μαζί με τα δεκάδες instrumentals του Alan Parsons μου έκαναν παρέα, κυρίως όταν έβλεπα Αθλητικιά Κυριακή, αφου όταν λέγανε τα Προπό (τα Προπά) και τις βαθμολογίες, αυτά έπαιζαν στο φόντο. Οπως αυτό:


Που ηταν το πρώτο κομμάτι του Πάρσονς στο οποίο έχει γίνει χρήση υπολογιστή και αυτό διαφαίνεται από τα ντραμς, ο ρυθμός των οποίων μοιάζει κάπως ρομποτικός και ξύλινος. Αν και από τους πρωτοπόρους στη χρήση υπολογιστή ήταν ο Vince Clarke όταν έκανε τους Yazoo.

Τυχαίνει να έχω το Cat People σε CD. Σούπερ που το έχεις το βινύλιο! Μου αρέσουν οι μουσικές αυτές και μένα φίλε @Rygar, track όπως το mammagamma. Τώρα να, είχα να το ακούσω αρκετές μέρες και πάτησα το video σου. Μετά άλλη μία. Το άκουσα και μία τρίτη να πάρω μια καλή mammagamma δόση ηλεκτρικής ενέργειας. :)
 
Οταν ανοίξει η μετακίνηση μεταξύ νομών, θα πεταχτώ μεχρι το πατρικό μου στη Χαλκίδα και θα βγάλω φωτό. Ευκαιρία να δω και σε τί κατάσταση είναι, γιατί οι μανάδες πού και πού πετάνε και τίποτα...ξέρεις.....κανά Μπάσταρντ, κανά σπέκΝτρουμ, κανά βινύλιο, αντε και κανα Πίκτσελ, όχι τίποτα σπουδαίο δηλαδή.
 
Σούπερ είναι το clip laura! Και ο 0:58 νομίζω με νικάει στις φιγούρες, στα σημεία. :fafoutis:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Τελευταία επεξεργασία:
Σήμερα χάζευα ένα κουίζ με τρισδιάστατα και illusions και θυμήθηκα το εξώφυλλο. Τι άλλο θα άκουγα τέτοια ώρα εκτός από 70s ροκ;*
σήμερα έβαλα να παίζει το δεύτερο άλμπουμ της Αίρεσης του Μπλε Στρειδιού (μας έχει στοιχειώσει αυτό το θρεντ...) με το φοβερό τύπου ιλούζιον εξώφυλλο που άμα το κοιτάξω για κάμποση ώρα παίζει και να μπω σε τρανς, ποιος ξέρει.

Blue Oyster Cult - The Red and the Black (1973)



*αυτή τη σεβεντίλα που με δέρνει εδώ και χρόνια πρέπει να πάω να την κοιτάξω κάποια στιγμή...
 
Σήμερα χάζευα ένα κουίζ με τρισδιάστατα και illusions και θυμήθηκα το εξώφυλλο. Τι άλλο θα άκουγα τέτοια ώρα εκτός από 70s ροκ;*
σήμερα έβαλα να παίζει το δεύτερο άλμπουμ της Αίρεσης του Μπλε Στρειδιού (μας έχει στοιχειώσει αυτό το θρεντ...) με το φοβερό τύπου ιλούζιον εξώφυλλο που άμα το κοιτάξω για κάμποση ώρα παίζει και να μπω σε τρανς, ποιος ξέρει.

Blue Oyster Cult - The Red and the Black (1973)



*αυτή τη σεβεντίλα που με δέρνει εδώ και χρόνια πρέπει να πάω να την κοιτάξω κάποια στιγμή...
Η Αίρεση του Μπλε Στρειδιου ααχαχαχαχαχ
Αγαπάμε Σεβεντιζ!!!
 
Πίσω
Μπλουζα