Τι αξία έχει ένα παιχνίδι χωρίς χρώμα;

Το οποιο loader της tototek, πλυν απο πανακριβο, ειναι κακης κατασκευαστικα ποιοτητας οπως και οχι 100% συμβατο. Μακαρι να βλεπαμε ενα σοβαρο αποτελεσμα απο hkems η απο τους neoflash..
 
απιστευτη κονσολιτσα για την εποχη της,την εχω ακομα σε αριστη κατασταση με το tv tuner που πηρα απο ενα τυπο στο fleamarker και καμια 20αρια Games.
 
To TV tuner σου αφίνει μια γρίζα γραμμή στο κάτω μέρος της οθόνης?
 
καλησπερα ΑΑ+ οχι δεν το εχω προσεξει,αν παρω τι κεφαλη μου απο το PSP μου και ανοιξω θα σου πω,παντως μπορουμε να το δουμε μαζι εαν θελεις ,που εισαι? εγω θεσσαλονικη
 
λίγο δύσκολο μια και είμαι Αθήνα. Πάντως αν το θυμηθείς να το κοιτάξεις κάποια στιγμή΄...
 
ok man μολις δω κατι θα σου πω.
 


η κονσολα με το tv tuner που αναφερθηκε.

να πω την αληθεια, εχω χρονια να την χρησιμοποιησω. παντως θυμαμαι οτι την αφησα να δουλευει κανονικα...
 
Πωωω, το Game Gear με το TV tuner!!! Το Game Gear το είχαμε κι εμείς. Ήταν το χριστουγεννιάτικο δώρο του αδερφού μου τα Χριστούγεννα του 1994. Το είχε λιώσει, αλλά γενικά οικογενειακώς παίζαμε μαζί του. Την κασέτα με τα 4 παιχνίδια που είχε μέσα το κουτί ειδικά... ακόμα και οι γονείς μας έπαιζαν τέτρις!!!

Είχαμε πάρει ένα μετασχηματιστή προκειμένου να παίζουμε άνετοι, γιατί τις μπαταρίες τις κατάπινε σε κλάσματα δευτερολέπτου! Είχαμε πει να πάρουμε και το TV tuner, για να το έχουμε σαν τηλεόραση φορητή στα ταξίδια, αλλά τελικά δεν το πήραμε. Η μοναδική φορά που είδα από κοντά το Game Gear με το TV tuner ήταν λίγη ώρα μετά το σεισμό του 1999. Μέσα στον πανικό, και αφού είχε κατέβει όλη η γειτονιά στο δρόμο, στην πλατεία της εκκλησίας ήταν ένας μεγάλης ηλικίας κύριος, ο οποίος καθόταν στο παγκάκι και έβλεπε από το Game Gear τα δραματικά τεκταινόμενα...
 
Ναι υπάρχει αυτή η γκρίζα γραμμή. Το γράφει και το manual του και λέει ότι είναι φυσιολογικό. Δε μας λέει το γιατί βέβαια...
 
AA+ είπε:
To TV tuner σου αφίνει μια γρίζα γραμμή στο κάτω μέρος της οθόνης?
Ναι υπάρχει αυτή η γκρίζα γραμμή. Το γράφει και το manual του και λέει ότι είναι φυσιολογικό. Δε μας λέει το γιατί βέβαια...
 
...........................




 
H μεγαλύτερη απάτη σε διαφήμιση video game: Διαφήμιση Game Gear δείχνοντας Mega Drive παιχνίδια.

 
Vetus είπε:
H μεγαλύτερη απάτη σε διαφήμιση video game: Διαφήμιση Game Gear δείχνοντας Mega Drive παιχνίδια.
Χαχα!

Αυτή την λεπτομέρεια δεν την είχα προσέξει! :p
 
Αυτή η διαφήμιση είναι απο Πορτογαλία (εννοείται μεταφρασμένη). Το κίτρινο κουμπί Start σε ποια GG υπάρχουν? Δεν τα έχω δει πουθενά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπορει οπως αναφερεται στην αρχη του θεματος να κοροιδευαν αυτοι που ειχαν Game Gear τους αλλους που ειχαν Game Boy λογο της εγχρωμης οθονης αλλα εγω μαζι και με αλλα αλανια κοροιδευαμε τον εναν και μοναδικο που ειχε Game Gear γιατι Game boy τοτε στο χωριο ειχαμε 6 ατομα και ανταλασαμε παιχνιδια και παντα ειχαμε να παιξουμε κατι το διαφορετικο ενω ο αλλος με το Game Gear δεν ειχε να παιξει τιποτα περα απο την οποια κασσετα αγοραζε :p
 
Προσωπικα παντως προτιμω ενα παιχνιδι και game gear παρα 10 παιχνιδια και game boy...(και υποψιν οτι τωρα εχω και τα 2 μηχανηματα).Εαν τα 2 συστηματα ειχαν την ιδια τιμη τοτε,δεν νομιζω οτι θα θυμοντουσαν πολλοι το Game boy:diablotin:
 
Φιλε γρηγορη γουστα ειναι αυτα.Απλα τοτε πιτσιρικαδες δεν τρεχανε τα λεφτα απο τα μπατζακια μας ωστε να μπορουμε να αγοραζουμε καθε τρεις και λιγο νεο παιχνιδι γιαυτο και εμεις οι 6 που ειχαμε GB την περνουσαμε μια χαρα ενω ο αλλος μετα απο λιγο καιρο παρατησε το GG γιατι αγανακτησε και πηρε GB και ειδε το φως το αληθεινο.Τωρα για την τιμη δεν ηταν αυτο που επαιξε τον μεγαλητερο ρολο αλλα τα παιχνιδια γιατι το GB ειχα πολυ περισσοτερα παιχνδια απο το GG και μεγαλητερη ποικηλια οποτε υπερτερουσαν της εγχρωμης οθονης και τα καλητερα γραφικα του GG.Η ιστορια ειναι γνωστη εξαλου και την ειδαμε και στο αδυναμο NES που ειχε παιχνιδαρες ενω το πιο δυνατο master system σε γενικες γραμμες το εφαγε η μαρμαγγα.
 
angel_grig είπε:
Προσωπικα παντως προτιμω ενα παιχνιδι και game gear παρα 10 παιχνιδια και game boy...(και υποψιν οτι τωρα εχω και τα 2 μηχανηματα).Εαν τα 2 συστηματα ειχαν την ιδια τιμη τοτε,δεν νομιζω οτι θα θυμοντουσαν πολλοι το Game boy:diablotin:
Εγώ πάλι θα προτιμούσα να δω παιχνίδια του Game Boy στο Game Gear όπως Χελωνονιντζάκια, Snow Bros, Street Fighter (επίσημο), Tiny Toons κ.α. Αν και αγαπώ το GG, πρέπει να λάβουμε υπόψην πέραν της τιμής ότι το μηχανάκι ήταν γκουμούτσα (δεν έμπαινε σε τσέπη) και η φορητότητα πήγαινε περίπατο αφού οι μπαταρίες έφευγαν μέχρι να πεις Seegaa!! Και εμένα το Game Boy ήταν αυτό που πρωτοαγόρασα αλλά κακά τα ψέματα χωρίς φως απλά δεν παίζεις. Τώρα βέβαια που έχω και τα 2 μηχανάκια (συν ένα GBA) κανένα πρόβλημα.
 
Τι να πω ρε παιδες?

Videogame χωρις χρωμα οπως και το δεις ειναι...καπως!!!! :wait2:

Απο την αλλη οπως ειπε και ο φιλος Βασιλης...

metalcandyman είπε:
...γουστα ειναι αυτα...
 
Πίσω
Μπλουζα