Τι απέγιναν αυτές οι τραγουδίστριες?

Έχουν κάνει λάθος στο μπλογκ για τη Λάουρα. Το πραγματικό της όνομα είναι Ελένη Λαλαπάνου.
 
Αλεξανδρα λυκουδη

Η αλεξανδρα λυκουδη κανει τα φωνητικα στον δισκο της βανδη αλλαξα που βγηκε προσφατα. en.wikipedia.org/wiki/Allaxa
 
johnmar94 είπε:
Η αλεξανδρα λυκουδη κανει τα φωνητικα στον δισκο της βανδη αλλαξα που βγηκε προσφατα. en.wikipedia.org/wiki/Allaxa
ναι,το ξέρω,το είδα πρόσφατα στο cd της Δέσποινας!
 
τι απεγινε η Λίλιαν Μαδιανού?
 
Ελαφρως εκτος θεματολογιας (φρεσκια,φρεσκια) αλλα ειναι ωραια κυρια οποτε το προσπερνω χαχαχα

Εγινε μητερα
 
Πόσο κρίμα πραγματικά,θυμάμαι κάποιες από τις φωνές πού λέτε εδώ,πίσω στα 90s,κάποιες είχα την τύχη να τις δω κι από κοντά.

Πολύ καλή επίσης και η δάφνη όπου την γνώρισα σχεδόν σε προσωπικό επίπεδο όταν το 2000 εργαζόταν σε γνωστό μαγαζί στο Ηράκλειο κρήτης.υπεροχή.

Αναπολώ τα παλιά,τώρα έχουν βγει άσχετες πού κυνηγάνε τη δόξα δίνοντας τα πάντα
 
Taksidiotis μήπως ξέρεις περισσότερα για τη Δάφνη,πχ το επίθετό της,και την ηλικία της?Ίσως έχει και facebook ή twitter για να τη βρούμε!
 
Μου ήρθαν δυο-τρεις, πραγματικά από τις αναζητήσεις του Ερυθρού Σταυρού :

- Ζανέτ Καπούγια : Λατινοαμερικάνικης προέλευσης, παντρεμένη νομίζω με Έλληνα. "φάνηκε" κατα τη δεκαετία του 80 και μετά σκοτάδι...

- Μελίνα Τανάγρη : με πολύ εντονότερη παρουσία, αλλά και αυτή εξαφανισμένη σήμερα.

- Αλίκη Καγιαλόγλου : αυτό που λέμε "του ποιοτικού". Τραγουδίστρια Χατζηδάκι και Θεοδωράκη, εμφανίζεται αραιά και που σε εκδηλώσεις επιπέδου Μεγάρου Μουσικής.

m- Πωλίνα : τι να λέμε τώρα, μετά τις "τρέλλες στις Σευχέλλες" κατέληξε στην κριτική επιτροπή της Ανίτας Πάνια, κι από κει, μετά την "πτώση" του Alter, εξαφανίστηκε...

- Σόφη Παππά : εμφανίστηκε ως τραγουδίστρια (δίσκος "Φέτος είναι η χρονιά μου" με Νικολόπουλο, δεκαετία '90), αλλά γρήγορα κατάλαβε πως τελικά δεν ήταν. Κάνει όμως νομίζω καρριέρα ως στιχουργός.

- Κωνσταντίνα : την ανέδειξε ο συμπατριώτης της Μάριος Τόκας, αλλά τελευταία έχει εξαφανιστεί. Φέτος έκανε κάποιες βραδιές στο Γυάλινο Μουσικό Θέατρο.

- Ελένη Καρουσάκη : αντικείμενο του πόθου για πολλούς άντρες στις μπουζουκόπιστες, αλλα εξαφανισμένη κι αυτή τελευταία...

- Αννούλα Φλωρινιώτη : το αυτό...

- Λίτσα Διαμάντη : έχει αποσυρθεί ; Εδώ και χρόνια δε μας χαρίζει ούτε κάποια έστω συλλεκτική εμφάνιση...

Όποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω, ας μας πληροφορήσει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η Καρουσακη τραγουδαει σε κεντρο σιγουρα διοτι ειδα και προσφατα αφισες. Αυτο που δεν ξερω ειναι αν εχει συγγενικη σχεση με τον Κωστα Καρουσακη
 
Wally είπε:
Η Καρουσακη τραγουδαει σε κεντρο σιγουρα διοτι ειδα και προσφατα αφισες. Αυτο που δεν ξερω ειναι αν εχει συγγενικη σχεση με τον Κωστα Καρουσακη
Πατέρας-κορη
 
Αν δεν έχει αναφερθεί, τι κάνει η Κατερίνα Τοπάζη; Τα τραγούδια της είχαν επιτυχία κατά τη δεκαετία του 90...
 
- Ζανέτ Καπούγια : Λατινοαμερικάνικης προέλευσης, παντρεμένη νομίζω με Έλληνα. "φάνηκε" κατα τη δεκαετία του 80 και μετά σκοτάδι...
Εμφανίστηκε σχετικά πρόσφατα (2009) στην εκπομπή "Σε χρόνο TV".


- Μελίνα Τανάγρη : με πολύ εντονότερη παρουσία, αλλά και αυτή εξαφανισμένη σήμερα.
Ο τελευταίος δίσκος της ήταν το 2009 -> http://www.musiccorner.gr/nees_kyklof/09/tanagri.html
 
Και η Λίτσα Γιαγκούση έχει χαθεί τα τελευταία χρόνια...
 
RIO είπε:
Και η Λίτσα Γιαγκούση έχει χαθεί τα τελευταία χρόνια...

Είχα κι εγώ την ίδια απορία και σύμφωνα με το 30ό post η Λίτσα Γιαγκούση έχει ανοίξει εστιατόριο...
 
Wally είπε:
Η Καρουσακη τραγουδαει σε κεντρο σιγουρα διοτι ειδα και προσφατα αφισες. Αυτο που δεν ξερω ειναι αν εχει συγγενικη σχεση με τον Κωστα Καρουσακη
H Καρουσάκη είναι κόρη του Κώστα Καρουσάκη !

Καλά η Βίκυ Χαρίτου,άλλαξε επάγγελμα ? Τέτοιος ξεπεσμός καλλιτεχνικά ? Κρίμα και ήταν πολύ όμορφη κοπέλα...

Αυτό που λίγοι γνωρίζουν είναι ότι στη Βίκυ Χαρίτου έγραψε ο νεαρός τότε συνθέτης Φοίβος τον πρώτο δίσκο της καριέρας του ,εν έτει 1993 και απο εκεί δύο τραγούδια έγιναν σχετικά σουξεδάκια της εποχής.

To "στυλ"


Και όποιος τα θυμάται, μπράβο στη μνήμη του...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ τη Χαρίτου την είδα σε μία από τις τελευταίες της εμφανίσεις ως τραγουδίστρια (μετά παντρεύτηκε και τα άφησε) το 2001, στα Δειλινά ή τη Φαντασία. Είχε ήδη περάσει στην κατηγορία των τριτοτέταρτων ονομάτων (εντελώς χαρακτηριστικό ήταν ότι τραγουδούσε τις επιτυχίες της ανερχόμενης τότε Βανδή, και μόνο δύο δικά της κομμάτια, το "Στυλ" που προανέφερες και το "Νύχτες στη Μύκονο" που είχε βγάλει κανά δυο χρόνια μετά απ' αυτό). Όντως ήταν όμορφη και μπριόζα, ενώ η φωνή της -χωρίς να είναι τίποτε το εξαιρετικό- ήταν μια συμπαθητική νεανική φωνή που σου έφτιαχνε τη διάθεση. Ίσως όμως καλύτερα που τα άφησε, γιατί δεν ξέρω αν στα 40 που θα είναι τώρα (γιατί πρέπει να είμαστε περίπου συνομήλικες) θα μπορούσε να σταθεί αξιοπρεπώς σε ένα πάλκο, χωρίς να τη λένε "πουρομπουμπού" ή κάτι τέτοιο σχετικό...

Για τη Γρυπάρη μπορώ να πω ότι έχει προφίλ στο φέισμπουκ, είναι στιχουργός και νομίζω ότι μένει κάπου στη γειτονιά μου (Κυψέλη). Δεν ξέρω αν τραγουδάει ακόμα. Αν τραγουδάει πάντως, θα είναι σε τίποτε κέντρα στις Τρεις Γέφυρες

Η Χριστίνα Μαραγκόζη έχει αλλάξει (ακόμα μια φορά!) πορεία. Μετά τον Βαρδή, παντρεύτηκε τον Θανάση Αϊβαλιώτη (πρώην ποδοσφαιριστή), ο οποίος διατηρεί καφετέρια. Μαζί του έκανε μία κόρη. Σήμερα, [EDITED] από τις [EDITED] πλαστικές συνεργάζεται με το Γιάννη Σπανό, αλλά και τον Πέτρο Δουρδουμπάκη. Έχει προφιλ στο facebook που το διαχειρίζεται η ίδια

Η Ελένη (πλέον) Πέτα, είναι πια έντεχνη! Είναι συνεργάτρια του σπουδαίου κιθαρίστα Παναγιώτη Μάργαρη, με τον οποίον κάνουν συχνά παραστάσεις σε θέατρα και μουσικές σκηνές. Τώρα τραγουδά τάνγκο, φάντο και τραγούδια του μιούζικαλ. Προηγήθηκε μία ποπ-ροκ φάση στην καριέρα της (2000-2006), όπου ερμήνευε τραγούδια των Βουγιατζή-Αποστολάκη, Ζωής Τηγανούργια,Μιχάλη Χατζηγιάννη (ναι, και σ' αυτήν έχει δώσει κομμάτια ο ακατονόμαστος). Η έντεχνη φάση της ξεκίνησε με τη συνεργασία της με τον Κωστή Ζευγαδέλλη, στα "Λόγια της Σιωπής", όπου εκτός από πολύ καλή τραγουδίστρια, αποδεικνύεται και ικανότατη τσελίστρια! Επίσης είναι καθηγήτρια φωνητικής στο "Πυθαγόρειο Ωδείο", στα Βόρεια Προάστεια. Αυτά!

Κατερίνα Τοπάζη;;;; Την έφαγε ο γάμος με το Δάντη.... Έχει να εμφανιστεί πάνω από 10ετία
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
LadyNaty είπε:
Κατερίνα Τοπάζη;;;; Την έφαγε ο γάμος με το Δάντη.... Έχει να εμφανιστεί πάνω από 10ετία
H Κατερίνα Τοπαζη,αφότου χώρισε με τον Δάντη ουσιαστικά έσβησε καλλιτεχνικά.Ωστόσο μέχρι πριν λίγα χρόνια τραγουδούσε σε κάτι μικρά μαγαζιά με χαμηλά μεροκάματα και γι'αυτό είχε τότε δικαστική διαμάχη με τον Δάντη για να της αυξήσει τη διατροφή...Σήμερα δεν έχω ακούσει να τραγουδάει πουθενά και έτσι όπως θα είναι σιτεμμένη και άσχημη, χλομό το βλέπω να την παίρνουν και πουθενά...

Την μεγαλύτερη επιτυχία της την είχε κάνει γύρω στο 1998 με ένα κομμάτι μάλλον Ινδικής προέλευσης που όμως μου άρεσε πολύ τότε

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
H Αντζυ Σαμιου ασχολειται ελαφρως με τα πολιτικα νομιζω
 
Πίσω
Μπλουζα